Pure Data 0.43 - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: File
hi: फाइल

en: Find
hi: ढूंढें

en: Help
hi: मदद

en: Copy
hi: कॉपी

en: Cancel
hi: रद्द

en: Apply
hi: लागू करो

en: Close
hi: बन्द करो

en: Right
hi: दाहिना

en: Top
hi: ऊपर

en: Bottom
hi: नीचे

en: Colors
hi: रंग

en: Browse
hi: ब्राउज़

en: Preferences...
hi: प्राथमिकताएं...

en: Save
hi: सहेजें

en: New
hi: नया

en: Open
hi: खोलें

en: Message
hi: संदेश

en: Graph
hi: ग्राफ

en: Quit
hi: बाहर
