Pure Data 0.43 - en to sq translation catalogue (180 entries)

en: File
sq: Kartelë

en: Find
sq: Gjej

en: Help
sq: Ndihmë

en: Copy
sq: Kopjo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Apply
sq: Zbato

en: Close
sq: Mbyll

en: Right
sq: Djathtas

en: Top
sq: Sipër

en: Bottom
sq: Poshtë

en: Colors
sq: Ngjyra

en: Preferences...
sq: Parapëlqime...

en: Afar
sq: Afarisht

en: Abkhazian
sq: Abkazisht

en: Avestan
sq: Avestisht

en: Akan
sq: Akanisht

en: Amharic
sq: Amharike

en: Aragonese
sq: Aragonisht

en: Arabic
sq: Arabisht

en: Assamese
sq: Asameze

en: Avaric
sq: Avarisht

en: Aymara
sq: Ajmarisht

en: Azerbaijani
sq: Azerbajxhanisht

en: Bashkir
sq: Bashkirisht

en: Belarusian
sq: Bjellorusisht

en: Bulgarian
sq: Bullgarisht

en: Bislama
sq: Bislamisht

en: Bambara
sq: Bambarisht

en: Bengali
sq: Bengalisht

en: Tibetan
sq: Tibetisht

en: Breton
sq: Bretonisht

en: Bosnian
sq: Boshnjake

en: Catalan
sq: Katalanisht

en: Chechen
sq: Çeçenisht

en: Chamorro
sq: Çamoroisht

en: Corsican
sq: Korsikanisht

en: Cree
sq: Kri

en: Czech
sq: Çekisht

en: Chuvash
sq: Çuvashisht

en: Welsh
sq: Uellsisht

en: Danish
sq: Danisht

en: German
sq: Gjermanisht

en: German (Austria)
sq: Gjermanisht (Austri)

en: Dhivehi
sq: Divehi

en: Dzongkha
sq: Xonga

en: Ewe
sq: Eveisht

en: Greek
sq: Greqisht

en: English
sq: Anglisht

en: English (Canada)
sq: Anglisht (Kanada)

en: Spanish
sq: Spanjisht

en: Estonian
sq: Estonisht

en: Basque
sq: Baskisht

en: Persian
sq: Persisht

en: Fulah
sq: Fula

en: Finnish
sq: Finlandisht

en: Fijian
sq: Fixhianisht

en: Faroese
sq: Faroisht

en: French
sq: Frëngjisht

en: Frisian
sq: Frizisht

en: Irish
sq: Irlandisht

en: Gaelic
sq: Galisht

en: Galician
sq: Galicisht

en: Guarani
sq: Guaranisht

en: Gujarati
sq: Gujaratase

en: Manx
sq: Manksisht

en: Hausa
sq: Hausisht

en: Hebrew
sq: Hebraisht

en: Hindi
sq: Indisht

en: Croatian
sq: Kroatisht

en: Haitian
sq: Haitisht

en: Hungarian
sq: Hungarisht

en: Armenian
sq: Armenisht

en: Herero
sq: Hereroisht

en: Indonesian
sq: Indonezisht

en: Igbo
sq: Igboisht

en: Inupiaq
sq: Inupikisht

en: Ido
sq: Idoisht

en: Icelandic
sq: Islandisht

en: Italian
sq: Italisht

en: Japanese
sq: Japonisht

en: Javanese
sq: Xhavanisht

en: Georgian
sq: Gjeorgjisht

en: Kongo
sq: Kongoisht

en: Kazakh
sq: Kazake

en: Greenlandic
sq: Groenlandisht

en: Kannada
sq: Kanadisht

en: Korean
sq: Koreanisht

en: Kanuri
sq: Kanurisht

en: Kashmiri
sq: Kashmire

en: Kurdish
sq: Kurdisht

en: Komi
sq: Komisht

en: Cornish
sq: Kornuellse

en: Kyrgyz
sq: Kirgizisht

en: Latin
sq: Latinisht

en: Luxembourgish
sq: Luksemburgisht

en: Limburgish
sq: Limburgisht

en: Lingala
sq: Lingalisht

en: Lao
sq: Laosisht

en: Lithuanian
sq: Lituanisht

en: Luba-Katanga
sq: Luba-katangaisht

en: Latvian
sq: Letonisht

en: Malagasy
sq: Malagashe

en: Marshallese
sq: Marshallisht

en: Maori
sq: Maorisht

en: Macedonian
sq: Maqedonisht

en: Malayalam
sq: Malajalame

en: Mongolian
sq: Mongolisht

en: Marathi
sq: Marati

en: Malay
sq: Malaje

en: Maltese
sq: Maltisht

en: Burmese
sq: Burmeze

en: Nepali
sq: Nepaleze

en: Ndonga
sq: Ndongaisht

en: Dutch
sq: Holandisht

en: Norwegian Nynorsk
sq: Norvegjisht Nynorsk

en: Nyanja
sq: Nianjisht

en: Occitan
sq: Oçitanisht

en: Oromo
sq: Oromoisht

en: Odia
sq: Odisht

en: Ossetian
sq: Osetisht

en: Pali
sq: Palizisht

en: Polish
sq: Polonisht

en: Pashto
sq: Pashtoisht

en: Portuguese
sq: Portugalisht

en: Portuguese (Brazil)
sq: Portugalisht (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
sq: Portugalisht (Portugali)

en: Quechua
sq: Keçuaisht

en: Romansh
sq: Retoromanisht

en: Rundi
sq: Rundisht

en: Romanian
sq: Rumanisht

en: Russian
sq: Rusisht

en: Kinyarwanda
sq: Kiniaruandisht

en: Sanskrit
sq: Sanskritisht

en: Sardinian
sq: Sardinisht

en: Sindhi
sq: Sindisht

en: Sango
sq: Sangoisht

en: Sinhala
sq: Sinhalisht

en: Slovak
sq: Sllovakisht

en: Slovenian
sq: Sllovenisht

en: Samoan
sq: Samoanisht

en: Shona
sq: Shonisht

en: Somali
sq: Somalisht

en: Albanian
sq: Shqip

en: Serbian
sq: Serbisht

en: Swati
sq: Suatisht

en: Sundanese
sq: Sundanisht

en: Swedish
sq: Suedisht

en: Swahili
sq: Suahili

en: Tamil
sq: Tamilisht

en: Telugu
sq: Teluguisht

en: Tajik
sq: Taxhikisht

en: Thai
sq: Tailandisht

en: Tigrinya
sq: Tigrinjaisht

en: Turkmen
sq: Turkmenisht

en: Tagalog
sq: Tagaloge

en: Tswana
sq: cuanaisht

en: Tongan
sq: Tonganisht

en: Turkish
sq: Turqisht

en: Tsonga
sq: Congaisht

en: Tatar
sq: Tatarisht

en: Twi
sq: Tuisht

en: Tahitian
sq: Tahitisht

en: Uyghur
sq: Ujgurisht

en: Ukrainian
sq: Ukrainisht

en: Uzbek
sq: Uzbeke

en: Venda
sq: Vendaisht

en: Vietnamese
sq: Vietnamisht

en: Volapük
sq: Volapykisht

en: Walloon
sq: Valonisht

en: Wolof
sq: Uolofisht

en: Xhosa
sq: Xhosaisht

en: Yiddish
sq: Jidisht

en: Yoruba
sq: Jorubaisht

en: Zulu
sq: Zuluisht

en: New
sq: E re

en: Open
sq: Hap

en: Save
sq: Ruaj

en: Quit
sq: Lër

en: Message
sq: Mesazh

en: Graph
sq: Grafik
