Pure Data 0.43 - en to el translation catalogue (301 entries)

en: Discard changes to '%s'?
el: Απόρριψη αλλαγών σε '%s';

en: File
el: Αρχείο

en: Put
el: Προσθήκη

en: Find
el: Εύρεση

en: Media
el: Μέσα

en: Window
el: Παράθυρο

en: Help
el: Βοήθεια

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Array Properties
el: Ιδιότητες Πίνακα

en: Array
el: Πίνακας

en: Name:
el: Όνομα:

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Save contents
el: Αποθήκευση περιεχομένων

en: Draw as:
el: Σχεδίαση ως:

en: Polygon
el: Πολύγωνο

en: Points
el: Σημεία

en: Bezier curve
el: Καμπύλη Bezier

en: Put array into:
el: Προσθήκη πίνακα σε:

en: New graph
el: Νέο γράφημα

en: Last graph
el: Τελευταίο γράφημα

en: Open List View...
el: Άνοιγμα Προβολής Λίστας...

en: Delete array
el: Διαγραφή πίνακα

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: OK
el: ΟΚ

en: Channels:
el: Κανάλια:

en: Input Devices
el: Συσκευή εισόδου

en: Output Devices
el: Συσκευή εξόδου

en: Delay (msec):
el: Καθυστέρηση (msec):

en: Use callbacks
el: Χρήση επανακλήσεων

en: Audio Settings
el: Ρυθμίσεις Ήχου

en: Save All Settings
el: Αποθήκευση όλων των ρυθμίσεων

en: Canvas Properties
el: Ιδιότητες Καμβά

en: Scale
el: Κλίμακα

en: X units per pixel:
el: Χ μονάδες ανά εικονοστοιχείο

en: Y units per pixel:
el: Υ μονάδες ανά εικονοστοιχείο

en: Appearance on parent patch
el: Εμφάνιση στο γονεϊκό patch

en: Hide object name and arguments
el: Απόκρυψη ονόματος και ορισμάτων του object

en: Range and size
el: Περιοχή και μέγεθος

en: to
el: σε

en: Margin:
el: Περιθώριο:

en: Pd window
el: Παράθυρο Pd

en: Match whole word only
el: Ταύτιση μόνο ολόκληρης λέξης

en: Close
el: Κλείσιμο

en: %s Font
el: Γραμματοσειρά %s

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Stretch
el: Τέντωμα

en: X and Y
el: Χ και Y

en: X only
el: Μόνο Χ

en: Y only
el: Μόνο Y

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Send symbol:
el: Αποστολή symbol:

en: Receive symbol:
el: Λήψη συμβόλου:

en: Width:
el: Εύρος:

en: Limits
el: Όρια

en: Lower:
el: Κατώτερο:

en: Upper:
el: Ανώτερο:

en: Label
el: Ετικέτα

en: Right
el: Δεξιά

en: Top
el: Κορυφή

en: Bottom
el: Κάτω

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Foreground color
el: Χρώμα πρώτου πλάνου

en: Label color
el: Χρώμα ετικέτας

en: Vslider
el: Κάθετο slider

en: Hslider
el: Οριζόντιο slider

en: VU Meter
el: Μετρητής VU

en: Canvas
el: Καμβάς

en: %s Properties
el: %s Ιδιότητες

en: Colors
el: Χρώματα

en: Background
el: Φόντο

en: Front
el: Πρώτο Πλάνο

en: Compose color
el: Σύνθεση χρώματος

en: In Ports:
el: Θύρες Εισόδου:

en: Out Ports:
el: Θύρες Εξόδου:

en: MIDI Settings
el: Ρυθμίσεις MIDI

en: ALSA MIDI Settings
el: Ρυθμίσεις ALSA MIDI

en: Use tabs
el: Χρήση επανακλήσεων

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Associated Files
el: Συνδεόμενα Αρχεία

en: Max Patch Files
el: Αρχεία Patch από MAX

en: Max Text Files
el: Αρχεία Κειμένου από MAX

en: Max Patch Files (.pat)
el: Αρχεία Patch από MAX (.pat)

en: Max Text Files (.mxt)
el: Αρχεία Κειμένου από MAX (.mxt)

en: Preferences...
el: Προτιμήσεις...

en: Afar
el: Αφάρ

en: Abkhazian
el: Αμπχαζιανά

en: Avestan
el: Αβεστικά

en: Afrikaans
el: Αφρικάνικα

en: Akan
el: Ακανικά

en: Amharic
el: Αμχαρικά

en: Aragonese
el: Αραγονικά

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Assamese
el: Ασσαμέζικα

en: Avaric
el: Αβάρικα

en: Aymara
el: Αϊμάρα

en: Azerbaijani
el: Αζέρικα

en: Bashkir
el: Βασκιρικά

en: Belarusian
el: Λευκορωσικά

en: Bulgarian
el: Βουλγαρικά

en: Bihari
el: Μπιχαριανός

en: Bislama
el: Μπισλάμα

en: Bambara
el: Μπαμπαρικά

en: Bengali
el: Βεγγαλικά

en: Tibetan
el: Θιβετιανά

en: Breton
el: Βρετονικά

en: Bosnian
el: Βοσνιακά

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Chechen
el: Τσετσενικά

en: Chamorro
el: Καμόρρο

en: Corsican
el: Κορσικανικά

en: Cree
el: Κρεεϊκά

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Chuvash
el: Τσουβασικά

en: Welsh
el: Ουαλικά

en: Danish
el: Δανέζικα

en: German
el: Γερμανικά

en: German (Austria)
el: Γερμανικά (Αυστρίας)

en: Dhivehi
el: Ντιβέχι

en: Dzongkha
el: Ντζονγκικά

en: Ewe
el: Έουε

en: Greek
el: Ελληνικά

en: English
el: Αγγλικά

en: English (Canada)
el: Αγγλικά (Καναδά)

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Estonian
el: Εσθονικά

en: Basque
el: Βάσκικα

en: Persian
el: Περσικά

en: Fulah
el: Φούλα

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: Fijian
el: Φιτζιανά

en: Faroese
el: Φαροϊκά

en: French
el: Γαλλικά

en: Frisian
el: Φριζική

en: Irish
el: Ιρλανδικά

en: Gaelic
el: Γαελικά

en: Galician
el: Γαλικιανά

en: Guarani
el: Γκουαράνι

en: Gujarati
el: Γκουτζαράτ

en: Manx
el: Μανξ

en: Hausa
el: Χαουσανικά

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hindi
el: Χίντι

en: Hiri Motu
el: Χίρι Μότου

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Haitian
el: Αϊτικά

en: Hungarian
el: Ουγγρικά

en: Armenian
el: Αρμένικα

en: Herero
el: Χερέρο

en: Interlingua
el: Ιντερλίνγκουα

en: Indonesian
el: Ινδονησιακά

en: Occidental
el: Οξιντένταλ

en: Igbo
el: Ίγκμπο

en: Nuosu
el: Νουοσού

en: Inupiaq
el: Ινουπιάκ

en: Ido
el: Ίντο

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Inuktitut
el: Ινούκτιτουτ

en: Japanese
el: Ιαπωνικά

en: Javanese
el: Ιαβανέζικα

en: Georgian
el: Γεωργιανά

en: Kongo
el: Κονγκό

en: Gikuyu
el: Κικούγιου

en: Kwanyama
el: Κουανγιάμα

en: Kazakh
el: Καζακικά

en: Greenlandic
el: Γροιλανδικά

en: Kannada
el: Κανάντα

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Kanuri
el: Κανούρι

en: Kashmiri
el: Κασμιρικά

en: Kurdish
el: Κουρδικά

en: Komi
el: Κόμι

en: Cornish
el: Κορνουαλικά

en: Kyrgyz
el: Κυργκιζικά

en: Latin
el: Λατινικά

en: Luxembourgish
el: Λουξεμβρουργικά

en: Luganda
el: Λουγκάντα

en: Limburgish
el: Λιμβουργικά

en: Lingala
el: Λινγκαλανικά

en: Lao
el: Λαοτινά

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Luba-Katanga
el: Λούμπα-Κατάνγκα

en: Latvian
el: Λεττονικά

en: Malagasy
el: Μαλαγασικά

en: Marshallese
el: Μαρσαλέζικα

en: Maori
el: Μαορικά

en: Macedonian
el: Σλαβομακεδονικά

en: Malayalam
el: Μαλαγιάλαμ

en: Mongolian
el: Μογγολικά

en: Marathi
el: Μαραθικά

en: Malay
el: Μαλαϊκά

en: Maltese
el: Μαλτέζικα

en: Burmese
el: Μπουρμεσεϊκά

en: Nauru
el: Ναούρου

en: Nepali
el: Νεπαλέζικα

en: Ndonga
el: Νντόγκα

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: Norwegian Nynorsk
el: Νορβηγικά Nynorsk

en: Navaho
el: Ναβάχο

en: Nyanja
el: Νιανιανικά

en: Occitan
el: Οτσιτανικά

en: Ojibwe
el: Οτζιβουεϊκά

en: Oromo
el: Ορόμο

en: Odia
el: Όντια

en: Ossetian
el: Οσσετικά

en: Pali
el: Πάλι

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Pashto
el: Παστού

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Portuguese (Brazil)
el: Πορτογαλικά (Βραζιλία)

en: Portuguese (Portugal)
el: Πορτογαλικά (Πορτογαλία)

en: Quechua
el: Κέτσουα

en: Romansh
el: Ρομανσικά

en: Rundi
el: Ρούντι

en: Romanian
el: Ρουμανικά

en: Russian
el: Ρωσικά

en: Kinyarwanda
el: Κινυαργανταϊκά

en: Sanskrit
el: Σανσκριτικά

en: Sardinian
el: Σαρδινικά

en: Sindhi
el: Σιντχικά

en: Sango
el: Σάνγκο

en: Sinhala
el: Σιναλεζικά

en: Slovak
el: Σλοβακικά

en: Slovenian
el: Σλοβενικά

en: Samoan
el: Σαμοανά

en: Shona
el: Σόνα

en: Somali
el: Σομαλέζικα

en: Albanian
el: Αλβανικά

en: Serbian
el: Σερβικά

en: Swati
el: Σουάτι

en: Sundanese
el: Σουντικά

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Swahili
el: Σουαχίλι

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Telugu
el: Τελούγκου

en: Tajik
el: Τατζικικά

en: Thai
el: Ταϊλανδικά

en: Tigrinya
el: Τιγκρινιανικά

en: Turkmen
el: Τουρκμενικά

en: Tagalog
el: Ταγκαλογικά

en: Tswana
el: Τσουάνα

en: Tongan
el: Τόγκα

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Tsonga
el: Τσονγκαϊκά

en: Tatar
el: Ταταρικά

en: Twi
el: Τούι

en: Tahitian
el: Ταϊτιανά

en: Uyghur
el: Ουιγούρ

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Urdu
el: Ούρντου

en: Uzbek
el: Ουζμπεκικά

en: Venda
el: Βέντακικά

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: Volapük
el: Βολαπιούκ

en: Walloon
el: Βαλλωνικά

en: Wolof
el: Γουολοφικά

en: Xhosa
el: Κόσα

en: Yiddish
el: Γίντις

en: Yoruba
el: Γιορούμπα

en: Zhuang
el: Ζουάνγκ

en: Zulu
el: Ζουλού

en: Print...
el: Εκτύπωση...

en: About Pd
el: Περί...

en: New
el: Νέο

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open Recent
el: Άνοιγμα Πρόσφατου

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save As...
el: Αποθήκευση Ως...

en: Quit
el: Έξοδος

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Redo
el: Ακύρωση Αναίρεσης

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Tidy Up
el: Τακτοποίηση

en: Clear Console
el: Καθαρισμός Κονσόλας

en: Edit Mode
el: Κατάσταση Επεξεργασίας

en: Message
el: Μήνυμα

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Graph
el: Γράφημα

en: Find...
el: Εύρεση...

en: Find Again
el: Εύρεση εκ νέου

en: Find Last Error
el: Εύρεση Τελευταίου Σφάλματος

en: DSP On
el: Ενεργοποίηση DSP

en: DSP Off
el: Απενεργοποίση DSP

en: Test Audio and MIDI...
el: Έλεγχος 'Ηχου και MIDI...

en: Load Meter
el: Φόρτωση Μετρητή

en: Audio Settings...
el: Ρυθμίσεις Ήχου...

en: MIDI Settings...
el: Ρυθμίσεις MIDI...

en: Minimize
el: Ελαχιστοποιήση

en: Zoom
el: Εστίαση

en: Bring All to Front
el: Μεταφορά Όλων σε Πρώτο Πλάνο

en: Parent Window
el: Γονεϊκό Παράθυρο

en: HTML Manual...
el: Εγχειρίδιο HTML...

en: Clear Menu
el: Καθαρισμός Μενού

en: Do you want to save the changes you made in '%s'?
el: Αποθήκευση αλλαγών που έγιναν στο '%s';

en: Properties
el: Ιδιότητες
