purpose - en to el translation catalogue (18 entries)

en: JSON error: %1
el: Σφάλμα JSON: %1

en: Request Error: %1
el: Σφάλμα αίτησης: %1

en: Could not create the new request:
    %1
el: Αδυναμία δημιουργίας της νέας αίτησης:
    %1

en: Could not upload the patch
el: Αδυναμία αποστολής της διόρθωσης

en: Could not get reviews list
el: Αδυναμία ανάκτησης της λίστας ανασκοπήσεων

en: Could not set metadata
el: Αδυναμία ρύθμισης μεταδεδομένων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Server:
el: Εξυπηρετητής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Repository:
el: Αποθετήριο:

en: Update Review:
el: Ενημέρωση ανασκόπησης

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
el: Προορισμός

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Base Dir:
el: Βασικός κατάλογος:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, basedir)
en: Where this project was checked out from
el: Από όπου το έργο αυτό ελήφθη

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Authentication
el: Ταυτοποίηση

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: User name in the specified service
el: Όνομα χρήστη στη συγκεκριμένη υπηρεσία

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, repositoriesBox)
en: Repository
el: Αποθετήριο

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reviewsBox)
en: Update review
el: Ενημέρωση ανασκόπησης
