purpose - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Could not find the 'arc' command
tr: 'arc' komutu bulunamadı

en: Could not create the new "differential diff"
tr: Yeni 'diferansiyel diff' oluşturulamadı

en: Patch upload to Phabricator failed
tr: Yamanın Phabricator'a yüklenmesi başarısız oldu

en: Could not get list of differential revisions in %1
tr: %1 içindeki diferansiyel revizyonların listesi alınamadı

en: Phabricator refuses empty patchfiles
tr: Phabricator, boş yama dosyalarını kabul etmiyor

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: Please choose between creating a new revision or updating an existing one
tr: Lütfen yeni bir revizyon oluşturma veya var olanı güncelleme arasında seçim yapın

en: Update differential revision %1
tr: %1 diferansiyel revizyonunu yükle

en: Update differential revision
tr: Diferansiyel revizyonu güncelle

en: Create new "differential diff"
tr: Yeni "diferansiyel revizyon" oluştur

en: Create or update?
tr: Oluştur veya güncelle?

en: New Diff
tr: Yeni Diff

en: tick this to create a new "differential diff" which can
    be converted online to a new differential revision
tr: Yeni bir diferansiyel revizyona çevrimiçi dönüştürülebilecek
    bir "diferansiyel diff" oluşturmak için bunu imleyin

en: Update Diff
tr: Diff'i Güncelle

en: tick this to update an existing revision,
    select one from the list below.
tr: Var olan bir revizyonu güncellemek için bunu imleyin,
    aşağıdaki listeden seçin.

en: Open Diff in browser
tr: Diff'i tarayıcıda aç

note: i18nd("purpose_phabricator", ).arg() to avoid showing the "%1" when inactive
en: Summary of the update to %1:
tr: %1 güncellemesi özeti:

en: Summary of the update
tr: Güncelleme özeti

en: patch updated through %1 and the Purpose/Phabricator plugin
tr: Yama, %1 ve Purpose/Phabricator eklentisi aracılığıyla yüklendi
