pybik - en to uz translation catalogue (110 entries)

en: Press the Esc key to exit Edit Mode
uz: "Tahrirlash usuli"dan chiqish uchun "Esc" tugmasini bosing.

note: substitution for {move_text} in statusbar text
en: {current} / {total} move | {current} / {total} moves
uz[0]: {current} / {total} koʻchirish

note: substitution for {solved_text} in statusbar text
en: solved
uz: hal qilindi

en: not solved
uz: hal qilinmadi

en: Congratulations, you have solved the puzzle!
uz: Tabriklaymiz, siz muammoni hal qildingiz!

note: short description
en: Rubik's cube game
uz: Rubik'ning kubik o‘yini

note: The next 7 lines belong together and form the long description
en: Pybik is a 3D puzzle game about the cube invented by Ernő Rubik.
uz: "Pybik" - 3D Ernő Rubik tomonidan kashf qilingan kubik haqidagi boshqotirma o‘yindir.

en: Solvers for some puzzles
uz: Ba’zi boshqotirmalar uchun yechimlar

note: Use something that is common in the Rubik scene in your language, sometimes it's just the equivalent of "patterns".
en: Pretty patterns
uz: Ajoyib namunalar

en: Editor for move sequences
uz: Harakat davomiyligini tahrirlagich

en: This program is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
uz: Ushbu dastur erkin va ochiq kodli dastur: siz uni tarqatishingiz yoki "Free Software Foundation" tomonidan e’lon qilingan "GNU General Public License"  litsenziyasi (3ta versiyasi yoki xohishingiz bo‘yicha so‘nggi versiyalari)  shartlari ostida o‘zgartirishingiz mumkin.
    
    Ushbu dastur boshqalarga foydali bo‘ladi degan umidda tekin tarqatiladi, ammo SAVDO yoki SHAXSIY MAQSADLARDA FOYDALANISHDA HECH QANDAY KAFOLAY BERILMAYDI. Batafsil ma’lumot uchun "GNU General Public License" bilan tanishib chiqing.

note: Text between "<" and ">" is expanded to a link by the program and should not be modified. Text between "<LINK|>" and "<|>" is the translatable text for the link.
en: Read the full text of the <text:FULL_LICENSE_TEXT|>GNU General Public License<|> or see <http://www.gnu.org/licenses/>.
uz: <text:FULL_LICENSE_TEXT|>GNU General Public License<|> matnini to‘liq o‘qing yoki <http://www.gnu.org/licenses/>ni ko‘ring.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
uz: Siz GNU General Public License'ning nusxasini ushbu dastur bilan birga qabul qilgan bo‘lishingiz kerak. Agar bunday bo‘lmasa, ushbu saytni ko‘ring: <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: If you find any bugs in Pybik or have a suggestion for an improvement then please submit a <{CONTACT_FILEBUG}|>bug report<|>.
uz: "Pybik" da birorta nosozlik topsangiz yoki yaxshilash uchun tavsiyalaringiz bo‘lsa, marhamat, <{CONTACT_FILEBUG}|>nosizlikni xabar berish<|>ni to‘ldiring va jo‘nating.

en: Translations are managed by the <https://translations.launchpad.net/+groups/launchpad-translators|>Launchpad translation group<|>.
    
    If you want help to translate Pybik to your language you can do it through the <https://translations.launchpad.net/pybik|>web interface<|>.
    
    Read more about <https://help.launchpad.net/Translations|>"Translating with Launchpad"<|> and <https://help.launchpad.net/Translations/StartingToTranslate|>"Starting to translate"<|>.
uz: Tarjimalar <https://translations.launchpad.net/+groups/launchpad-translators|>Launchpad tarjima guruhi<|> tomonidan nazorat qilinadi.
    
    Agar "Pybic"ni ona tilingizga tarjima qilishga yordam bermoqchi bo‘lsangiz, <https://translations.launchpad.net/pybik|>veb interfys<|> orqali amalga oshirishingiz mumkin.
    
    <https://help.launchpad.net/Translations|>"Launchpad yordamida tarjima qilish"<|> va <https://help.launchpad.net/Translations/StartingToTranslate|>"Tarjimani boshlash"<|> haqida ko‘proq o‘qing.

en: Lighting
uz: Yoritish

en: Simple
uz: Oddiy

note: The next strings form the text in the help dialog: Title of the 1st paragraph
en: Using the mouse to rotate the cube
uz: Kubikni burish uchun sichqonchadan foydalaning

note: Text of the 1st paragraph, followed by bullet list items
en: Position the mouse cursor over the puzzle and you will see an arrow that gives you a hint in which direction the slice under the mouse cursor will be rotated.
uz: Sichqoncha ko‘rsatkichini jumboqqa yaqinlashtiring va ko‘rsatkich sichqoncha ko‘rsatkichi ostidagi burildigan parcha yo‘nalishi uchun ishora beradi.

en: The left mouse button rotates a single slice of the cube in the direction of the arrow.
uz: Sichqonchaning chap tugmasi kubikning bitta bo‘lagini ko‘rsatkich yo‘nalishi bo‘yicha buradi.

en: The right mouse button rotates a single slice of the cube against the direction of the arrow.
uz: Sichqonchaning o‘ng tugmasi kubikning bitta bo‘lagini ko‘rsatkich yo‘nalishiga teskari buradi.

en: To rotate the whole cube instead of a single slice press the Ctrl key together with the mouse button.
uz: Bitta bo‘lak o‘rniga butun kubikni burish uchun sichqoncha tugmasi bilan birga Ctrl tugmasini bosing.

note: Title of the 2nd paragraph
en: Using the keyboard to rotate the cube
uz: Kubikni burish uchun klaviaturadan foydalaning

en: Pybik project website
uz: Pybik loyihasi sayti

note: The following 6 words are for the antialiasing levels: disabled, ugly, low, medium, high, higher
en: disabled
uz: o‘chirilgan

en: ugly
uz: xunuk

en: low
uz: past

en: medium
uz: o‘rtacha

en: high
uz: yuqori

en: higher
uz: yuqoriroq

en: About Pybik
uz: Pybik haqida

en: Translators:
uz: Tarjimonlar:

en: About
uz: Haqida

en: License
uz: Litsenziya

en: Ne&w Solved
uz: Ya&ngi bajarilgan

en: &Quit
uz: Chi&qish

en: &Set as Initial State
uz: Boshlang‘ich holat sifatida o‘rnati&sh

en: &Reset Rotation
uz: Bu&rishni bekor qilish

en: &Preferences …
uz: &Sozlamalar

en: &Status Bar
uz: &Holat paneli

en: &Info …
uz: &Ma’lumot …

en: Rewind
uz: Orqaga

en: Previous
uz: Oldingi

en: Stop
uz: To‘xtatish

en: Play
uz: O‘yinni boshlash

en: Next
uz: Keyingi

en: Forward
uz: Oldinga

en: Add Mark
uz: Belgilashni qo‘shish

en: Mark the current place in the sequence of moves
uz: Yurishlardagi joriy joyni belgilash

en: Remove Mark
uz: Belgilashni olib tashlash

en: Remove the mark at the current place in the sequence of moves
uz: Yurishlardagi joriy joyni belgilashni olib tashlash

en: &Edit Bar
uz: &Tahrirlash paneli

en: Preferences
uz: Parametrlar

en: Animation Speed:
uz: Animatsiya tezligi:

en: Mirror Distance:
uz: Oyna uzoqligi:

en: The program needs to be restarted for the changes to take effect.
uz: O‘zgarishlar kuchga kirishi uchun dasturni qaytadan ishga tushirish kerak.

en: Graphic
uz: Grafik

en: Mouse
uz: Sichqoncha

en: Add
uz: Qo‘shish

en: Remove
uz: Olib tashlash

en: Reset
uz: Bekor qilish

en: Keys
uz: Tugmalar

en: Color:
uz: Rangi:

en: Image File:
uz: Rasm fayli:

en: Tiled
uz: Plitkali

en: Mosaic
uz: Mozayka

en: Background:
uz: Orqa fon:

en: Appearance
uz: Ko‘rinishi

en: Move
uz: Ko‘chirish

en: Key
uz: Tugma

en: Open Image
uz: Rasmni ochish

en: plain
uz: tekis

en: select …
uz: tanlash...

en: Press a key …
uz: Tugmani bosing:

note: Add whatever keywords you want in your language, separated by semicolons, last character must be a semicolon. These keywords are used when searching for applications in Unity, GNOME Shell, etc.
en: rubik;cube;puzzle;magic;
uz: rubik;kubik;boshqotirma;sehrli;

en: Challenges
uz: Muammolar

en: Solvers
uz: Yechimlar

en: Top edges
uz: Yuqori chegaralar

en: Top corners
uz: Yuqori burchaklar

en: Middle slice
uz: O‘rtadagi qism

en: Bottom edge orient
uz: Pastgi chegara hududi

en: Bottom corner orient
uz: Pastgi burchak hududi

en: Bottom corner place
uz: Pastgi burchak joyi

en: Bottom edge place
uz: Pastgi chegara joyi

note: Spiegel is a german magazine
en: Spiegel improved
uz: Shpigel yaxshilandi

en: Top slice
uz: Yuqori qism

en: Stripes
uz: Yo‘laklar

en: Fried Eggs
uz: Qovurilgan tuxumlar

en: Big Fried Eggs
uz: Katta qovurilgan tuxumlar

en: 4 Fried Eggs
uz: 4 ta  qovurilgan tuxumlar

en: Chessboard
uz: Shaxmat

en: Cross
uz: Plus

en: Cube in a Cube
uz: Kubikdagi kubik

en: Striped Cube in a Cube
uz: Kubikdagi chiziqchali kubik

en: Green Mamba
uz: Yashil mamba

en: Anaconda
uz: Anakonda

en: Duck Feet
uz: O‘rdak oyog‘i

en: Library
uz: Kutubxona

note: 2 rotations of the center face in the upper layer
en: 2×Up
uz: 2×yuqoriga

en: Brick
uz: G‘isht

en: {0}×{1}×{2}-Brick
uz: {0}×{1}×{2}-g‘isht

en: Width:
uz: Eni:

en: Height:
uz: Bo‘yi:

en: Depth:
uz: Chuqurligi:

en: Tower
uz: Minora

en: {0}×{1}-Tower
uz: {0}×{1}-minora

en: Basis:
uz: Asosiy:

en: Cube
uz: Kubik

en: {0}×{0}×{0}-Cube
uz: {0}×{0}×{0}-kubik

en: Size:
uz: Hajmi:
