pychess - en to az translation catalogue (127 entries)

en: _Game
az: _Oyun

en: _New Game
az: _Yeni Oyun

en: _Load Game
az: Oyun _Yüklə

en: _Save Game
az: _Oyunu Qeyd Et

en: Save Game _As
az: Oyunu _Fərqli Qeyd Et

en: Player _Rating
az: Oyunçu _Reytinqi

en: _Actions
az: _Hərəkət

en: Offer _Draw
az: _Bərabərlik Təklif Et

en: _Call Flag
az: _Bayrağı Endir

en: _View
az: _Görünüş

en: _Rotate Board
az: Taxtanı _Çevir

en: _Log Viewer
az: _Qeyd İzləyicisi

en: _Help
az: _Yardım

en: About Chess
az: Şahmat Haqqında

en: Preferences
az: Seçimlər

en: _Hide tabs when only one game is open
az: _Ancaq səkmə olduqda səkmələri gizlət

en: <b>Animation</b>
az: <b>Animasiya</b>

en: Use _analyzer
az: _Analizatordan istifadə et

en: <b>Analyzing</b>
az: <b>Analiz edilir</b>

en: _Use sounds in PyChess
az: PyChessdə _səsdən istifadə et

en: A player _checks:
az: O_ynuçulardan Biri Şah Deyəndə:

en: A player _moves:
az: Oynuçulardan Biri _Gediş Edəndə:

en: Game is _drawn:
az: Oynun _Heç-heçə Qurtaranda:

en: Game is _lost:
az: Oyunu _Uduzanda:

en: Game is _won:
az: _Oyunu Udanda:

en: A player c_aptures:
az: Oyunçulardan Biri Fiqur _Vuranda

en: Game is _set-up:
az: Oyun _Başlayanda

en: _Observed moves:
az: _Müşahidə olunan oynadıqda

en: Observed _ends:
az: Müşahidə olunan oyun _qurtaranda:

en: <b>Play Sound When...</b>
az: <b>Səs çıxar...</b>

en: Promotion
az: Çevirmə

en: Queen
az: Vəzir

en: Rook
az: Top

en: Bishop
az: Fil

en: Knight
az: At

en: Game information
az: Oyun haqda məlumat

en: Site:
az: İnternet Səhifəsi:

en: Round:
az: Raund:

en: Event:
az: Hadisə:

en: White
az: Ağ

en: Black
az: Qara

en: gnuchess:
az: gnuşahmat:

en: PyChess - Connect to Internet Chess
az: PyChess - İnternet Şahmatına Qoşul

en: _Password:
az: Ş_ifrə:

en: _Name:
az: _Ad:

en: Log on as _Guest
az: _Qonaq kimi qoşul

en: Po_rts:
az: Po_rtlar:

en: S_ign up
az: Q_eydiyyatdan keç

en: Lightning:
az: İldırımsürətli:

en: Standard:
az: Standart:

en: Blitz:
az: Blits:

en: _Clear Seeks
az: _Axtarışları Təmizlə

en: _Accept
az: _Qəbul Et

en: Send seek
az: Axtarış Göndər

en: Create Seek
az: Axtarış Yarat

en: Standard
az: Standart

en: Blitz
az: Blits

en: Lightning
az: İldırımsürətli

en: Rating
az: Reytinq

en: Time
az: Vaxt

en: 0 Players Ready
az: 0 Oyunçu Hazırdır

en: Challenge
az: Yarış

en: Guest
az: Qonaq

en: _Player List
az: _Oyunçu Siyahısı

en: _Game List
az: _Oyun Siyahısı

en: Pre_view
az: B_ax

en: Untimed
az: Vaxtsız

en: Minutes:
az: Dəqiqə:

en: Don't care
az: Narahat olma

en: New Game
az: Yeni Oyun

en: _Start Game
az: Oyuna _Başla

en: <b>Players</b>
az: <b>Oyunçular</b>

en: <b>Enter Game Notation</b>
az: <b>Gedişlərin Siyahısını Daxil Edin</b>

en: Close _without Saving
az: Qeyt _etmədən bağla

en: Open Game
az: Oyunu Aç

en: Your opponent is not out of time.
az: Rəqibiniz vaxtı hələ qurtarmayıb.

en: Chess Position
az: Şahmat vəziyyəti

en: Unknown
az: Naməlum

en: Chess Game
az: Şahmat Oyunu

en: Local Event
az: Yerli Hadisə

en: Local Site
az: Yerli Saytı

en: N
az: A

en: B
az: F

en: R
az: T

en: Q
az: V

en: K
az: Ş

en: The game ended in a draw
az: Oyun bərabərə qurtardı.

en: The game has been adjourned
az: Oyun başqa vaxta saxlanıldı

en: The game has been aborted
az: Oyun ləğv edildi

en: '%s' is not a registered name
az: '%s' registrasiya olunmuş ad deyil

en: Unrated
az: Reytinqsiz

en: Rated
az: Reytinqli

en: Connection Error
az: Bağlantı Xətası

en: Log on Error
az: Giriş Xətası

en: Connection was closed
az: Bağlantı kəsildi

en: You sent a draw offer
az: Siz heç-heçə təklifi göndərdiniz

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
az: <big><b>%s mühərriki öldü</b></big>

en: Human Being
az: İnsan

en: Minutes:
az: Dəqiqə:

en: Gain:
az: Nəaliyyət:

en: Enter Game
az: Oyun Vəziyyəti Daxil Et

en: Open Sound File
az: Səs Faylını Aç

en: No sound
az: Səssiz

en: Beep
az: Biip

en: Select sound file...
az: Səs Faylını Seç...

en: promotes a Pawn to a %s
az: Piyadanı çevirdi : %s

en: Clock
az: Saat

en: Type
az: Növ

en: Email
az: Epoçt

en: Connecting
az: Bağlanılır

en: Name
az: Ad

en: Detect type automatically
az: Növü avtomatik təyin et

en: Save Game
az: Oyunu Qeyd Et

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
az: <big><b>'%s' : dosye növü dəstəklənmir</b></big>

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
az: <big><b>'%s' faylı qeyd oluna bilmədi</b></big>

en: _Replace
az: Əvəz e_t

en: File exists
az: Fayl mövcuddur

en: <big><b>A file named '%s' already exists. Would you like to replace it?</b></big>
az: <big><b>'%s' adlı fayl mövcuddur. Siz onu əvəz etmək istəyirsinizmi?</b></big>

en: Could not save the file
az: Fayl qeyd edilə bilmədi

en: The error was: %s
az: Xəta : %s - idi.

en: It is not possible later to continue the game,
    if you don't save it.
az: Əgər siz oyunu yadda saxlamasanız,
    daha sonra oynu davam etdirmək olmayacaq.

en: All Chess Files
az: Bütün Şahmat Faylları

en: Opening Book
az: Açılış

en: Comments
az: Şərhlər

en: Initial position
az: Başlanğıc vəziyyət

en: Move History
az: Gedişlərin Siyahısı

en: Score
az: Xal
