pychess - en to br translation catalogue (216 entries)

en: _Game
br: _C'hoari

en: _New Game
br: C'hoari _Nevez

en: Play _Internet Chess
br: C'hoari _Echedoù war an Internet

en: _Load Game
br: _Kargañ ur c'hoariadenn

en: Load _Recent Game
br: Kargañ _ur c'hoariadenn nevez-flamm

en: _Save Game
br: _Enrollañ ar C'hoari

en: Save Game _As
br: Enrollañ ar C'hoari _Dindan

en: _Export Position
br: _Ezporzhiañ al Lec'hiadur

en: Player _Rating
br: Notadur ar C'hoarier

en: _Analyze Game
br: _Analizañ ar C'hoari

en: _Edit
br: _Embann

en: _Copy PGN
br: _Eilañ PGN

en: _Copy FEN
br: _Eilañ FEN

en: _Engines
br: Lusk_erioù

en: Externals
br: Moladoù Diavez

en: _Actions
br: _Oberiennoù

en: Offer _Abort
br: Kinnig Dilezel

en: Offer Ad_journment
br: Kinnig Diwezhatañ

en: Offer _Draw
br: Kinnig ur bartienn Rampo

en: Offer _Pause
br: Kinnig un Ehan

en: Offer _Resume
br: Kinnig Adkregiñ ganti

en: Offer _Undo
br: Kinnig Diober

en: _Call Flag
br: _Hopal ar Banniel

en: R_esign
br: Dil_ezel

en: Ask to _Move
br: Goulenn c'hoari

en: Auto Call _Flag
br: Hopal _Banniel Emge

en: _View
br: Diskouez

en: _Rotate Board
br: Taol o treiñ

en: _Fullscreen
br: Skramm-leun

en: Leave _Fullscreen
br: Kuitaat ar Skramm-leun

en: _Show Sidepanels
br: Di_skouez ar Panelloù-kostez

en: _Log Viewer
br: Gweler Kerzhlevr

en: _Hint arrow
br: _Roudenn saezh

en: Sp_y arrow
br: Saezh sp_ia

en: Database
br: Diaz-roadenn

en: New _Database
br: _Diaz-roadenn Nevez

en: Save database as
br: Enrollañ an diaz-roadenn evel

en: Import chessfile
br: Emporzhiañ chessfile

en: Import annotated games from endgame.nl
br: Emporzhiañ c'hoariadennoù notennaouet diwar endgame.nl

en: Import games from theweekinchess.com
br: Emporzhiañ c'hoariadennoù diwar theweekinchess.com

en: _Help
br: _Skoazell

en: About Chess
br: Diwar-benn Chess

en: How to Play
br: Penaos c'hoari

en: Tip of the Day
br: Ali an deiz

en: Translate PyChess
br: Treiñ PyChess

en: Chess client
br: Pratik Chess

en: Preferences
br: Arventennoù

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
br: Anv ar c'hoarier kentañ denel diskouezet, d. sk., Yann.

en: <b>Name of _first human player:</b>
br: <b>Anv ar c'hoarier denel kentañ:</b>

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
br: Anv ar c'hoarier pedet denel diskouezet, d. sk., Mari.

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
br: <b>Anv an eil c'hoarier denel:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
br: _Kuzhat an ivinelloù pa n'eus ket nemet ur c'hoariadenn digoret

en: If set, this hides the tab in the top of the playing window, when it is not needed.
br: M'eo lakaet, an dra-mañ a guzh an ivinell e-krec'h prenestr ar c'hoariadenn, pa n'eo ket ret.

en: _Use main app closer [x] to close all games
br: _Ober gant ar bouton tostañ [X] evit lazhañ an holl c'hoariadennoù

en: If set, clicking on main application window closer first time it closes all games.
br: M'eo lakaet, ma klikit war arload-pennañ ar prenestr e serro an holl c'hoariadennoù.

en: Auto _rotate board to current human player
br: Em- _dreiñ an daol d'ar c'hoarier denel a zo da c'hoari

en: If set, the board will turn after each move, to show the natural view for the current player.
br: M'eo lakaet, an daol a droio goude kement fiñvadenn, da ziskwel ar pezh a wel en un doare naturel ar c'hoarier a zo dezhañ da c'hoari.

en: If set, pawn promotes to queen without promotion dialog selection.
br: M'eo lakaet, ar pezh a vo anvet da rouanez hep diskouez an diviz diuzadenn anvadur.

en: Face _to Face display mode
br: Mod diskwel _Tal ouzh Tal

en: If set, the black pieces will be head down, suitable for playing against friends on mobile devices.
br: M'eo lakaet, ar pezhioù du a vo o fenn en traoñ, azasaet eo evit c'hoari en enep mignoned war ur pellgomzer hezoug.

en: Show _captured pieces
br: Diskouez _tammoù tapet

en: If set, the captured figurines will be shown next to the board.
br: M'eo lakaet, ar pezhig tapet a vo diskwelet e-kichen d'an daolig.

en: Prefer figures in _notation
br: Kavout gwelloc'h an notadurioù gant an tudennigoù-pri

en: If set, PyChess will use figures to express moved pieces, rather than uppercase letters.
br: M'eo lakaet, PyChess a raio gant tudennoù-pri evit diskouez ar pezhioù fiñvet, e-plas evit lizherennoù-bras.

en: Colorize analyzed moves
br: Livañ ar fiñvadennoù analizet

en: If set, PyChess will colorize suboptimal analyzed moves with red.
br: M'eo lakaet, PyChess a livo ar fiñvadennoù analizet suboptimal e ruz.

en: Show elapsed move times
br: Diskouez an amzer dremenet evit fiñval

en: If set, the elapsed time that a player used for the move is shown.
br: M'eo lakaet, an amzer implijet gant ur c'hoarier evit fiñval a zo diskwelet.

en: Show evaluation values
br: Diskouez an talvoudegezhioù priziañ

en: If set, the hint analyzer engine evaluation value is shown.
br: M'eo lakaet, ar mekanik da analizañ talvoudegezh an taolioù a zo diskouezet.

en: Show FICS game numbers in tab labels
br: Diskouez niverennoù ar c'hoari FICS en ivinelloù label

en: If set, FICS game numbers in tab labels next to player names are shown.
br: M'eo lakaet, an niverennoù c'hoari FICS a zo diskouezet en ivinell labeloù kichen d'an anvioù c'hoarier.

en: <b>General Options</b>
br: <b>Dibarzhioù Pennañ</b>

en: F_ull board animation
br: Daolig hollvev

en: Animate pieces, board rotation and more. Use this on fast machines.
br: Pezhioù-bev, troidigezh an daolig ha muioc'h c'hoazh. Grit gant an dra-mañ war mekanikoù kreñv-kenañ.

en: Only animate _moves
br: Lakaat da vevañ an taolioù hepken

en: Only animate piece moves.
br: Lakaat da vevañ fiñvadennoù ar pezhioù hepken.

en: No _animation
br: Bev_adur ebet

en: Never use animation. Use this on slow machines.
br: Chom hep ober gwech ebet gant ar bevadurioù. Grit gant an dra-mañ war mekanikoù gwan.

en: <b>Animation</b>
br: <b>Bevadur</b>

en: _General
br: _Hollek

en: Use opening _book
br: Grit gant levraoueg an digoradurioù

en: If set, PyChess will suggest best opening moves on hint panel.
br: M'eo lakaet, PyChess a ginnigo deoc'h an digoradurioù gwellañ er panell sikour.

en: Polyglot book file:
br: Restr-levr lies-yezhel:

en: Use _local tablebases
br: Implijit diazoù-taolennoù _lec'hel

en: If set, PyChess will show game results for different moves in positions containing 6 or less pieces.
    You can download tablebase files from:
    http://www.olympuschess.com/egtb/gaviota/
br: M'eo lakaet, PyChess a ziskouezo deoc'h disoc'hoù c'hoari disheñvel evit fiñvadennoù e lec'hiadurioù oc'h enderc'hel 6 pezh pe nebeutoc'h.
    Gellout a rit pellgargañ diaz-taolennoù restroù adalek:
    http://www.olympuschess.com/egtb/gaviota/

en: Gaviota TB path:
br: Gwenodenn Gaviota TB:

en: Use _online tablebases
br: Implijit diazoù-taolennoù r_ouedadel

en: If set, PyChess will show game results for different moves in positions containing 6 or less pieces.
    It will search positions from http://www.k4it.de/
br: M'eo lakaet, PyChess a ziskouezo deoc'h disoc'hoù c'hoari evit fiñvadennoù disheñvel e lec'hiadurioù oc'h enderc'hel 6 pezh pe nebeutoc'h.
    Mont a raio da glask al lec'hiadur war
    http://www.k4it.de/

en: <b>Opening, endgame</b>
br: <b>O tigeriñ, fin ar c'hoari</b>

en: Use _analyzer
br: Implijout _dielfenner

en: The analyzer will run in the background and analyze the game. <b>This is necessary for the hint mode to work</b>
br: An analizer az aio en-dro en drek-leur hag e analizo ar c'hoari. <b>Ret eo evit ma 'z aio en-dro evit ar mod sikour da vont en-dro.</b>

en: Use _inverted analyzer
br: Implijout un dielfenner eilpennet

en: The inverse analyzer will analyze the game as if your opponent was to move. <b>This is necessary for the spy mode to work</b>
br: An analizer eilpennet az aio en-dro evel ma vefe d'hoc'h enebour da c'hoari. <b>Ret eo evit ma 'z aio en-dro evit ar mod spier da vont en-dro.</b>

en: Infinite analysis
br: Analizadurioù difin

en: <b>Analyzing</b>
br: <b>O tielfennañ</b>

en: _Hints
br: Al_ioù

en: Uninstall
br: Distaliañ

en: Ac_tive
br: Gweredekaa_t

en: <b>Installed Sidepanels</b>
br: <b>Pannel-kostez staliet</b>

en: Side_panels
br: Pannel-kostez

en: <b>Welcome screen</b>
br: <b>Skram Degemer</b>

en: Frame:
br: Steuñvenn:

en: Light Squares :
br: Karrezioù Gwenn:

en: Grid
br: Kael

en: Dark Squares :
br: Karrezioù Du:

en: Reset Colours
br: Adderaouekaat al Livioù

en: Sho_w cords
br: Disk_wel an daveennoù

en: If set, the playing board will display labels and ranks for each chess field. These are usable in chess notation.
br: M'eo lakaet, an daolig-c'hoari a ziskouezo lizheroù ha niveroù evit pep karrezenn. Ar re-se a zo implijet gant notadurioù an echedoù.

en: <b>Board Style</b>
br: <b>Stil an Daol</b>

en: <b>Chess Sets</b>
br: <b>Echeder</b>

en: Themes
br: Temoù

en: _Use sounds in PyChess
br: Implijout ar sonioù e PyChess

en: A player _checks:
br: Gwiriadenn ur c'hoarier:

en: A player _moves:
br: Fiñvadenn ur c'hoarier:

en: Game is _drawn:
br: Rampo:

en: Game is _lost:
br: Ar c'hoari 'zo _kollet:

en: Game is _won:
br: Ar c'hoari 'zo _gounezet:

en: A player c_aptures:
br: Pakadenn ur c'hoarier:

en: Game is _set-up:
br: Ar c'hoari a zo staliet:

en: _Observed moves:
br: Fiñvadennoù arsellet:

en: Observed _ends:
br: Finoù arsellet:

en: Short on _time:
br: Berr e amzer:

en: _Invalid move:
br: Diwir mod:

en: Activate alarm when _remaining sec is:
br: Bevaat an alarm pa vez an eilennoù o chom da:

en: <b>Play Sound When...</b>
br: <b>Lenn ur Son Pa...</b>

en: _Sounds
br: _Sonioù

en: _Auto save finished games to .pgn file
br: Em-enrollañ ar c'hoariadennoù echuet dindan ur restr .pgn

en: Save files to:
br: Enrollañ ar restroù dindan:

en: Use name format:
br: Grit gant anv ur stumm:

en: Names:  #n1, #n2
br: Anvioù:  #n1, #n2

en: Year, month, day: #y, #m, #d
br: Bloavezh, miz, deiz: #y, #m, #d

en: Save elapsed move _times
br: Enrolladur an amzer aet e-bioù evit ar fiñvadennoù

en: Save analyzing engine _evaluation values
br: Enrollañ talvoudegezhioù ar mekanik da analizañ an taolioù

en: Save _own games only
br: Enrollañ ho c'hoariadennoù deoc'h-c'hwi hepken

en: Save
br: Enrollañ

en: Promotion
br: Kas war-raok

en: Queen
br: Rouanez

en: Rook
br: Tour

en: Bishop
br: Furlukin

en: Knight
br: Marc'heger

en: King
br: Roue

en: Default
br: Dre-Ziouer

en: Knights
br: Marc'hegerien

en: Game information
br: Titouroù ar C'hoari

en: Site:
br: Lec'hienn:

en: Black ELO:
br: ELO Du:

en: Black:
br: Du:

en: Round:
br: Tro:

en: White ELO:
br: ELO Gwenn:

en: White:
br: Gwenn:

en: Event:
br: Darvoud:

en: xboard
br: xtaolenn

en: Manage engines
br: Merañ al luskerien

en: Command:
br: Urzhiad:

en: Protocol:
br: Protokol:

en: Parameters:
br: Arventennoù:

en: Country:
br: Bro:

en: Filter
br: Sil

en: White
br: Gwenn

en: Black
br: Du

en: Ignore colors
br: Ober fae ouzh al livioù

en: Event
br: Darvoud

en: Site
br: Lec'hienn

en: Annotator
br: Evezhiadenner

en: Result
br: Disoc'h

en: Variant
br: Valigañs

en: Header
br: Talbenn

en: Imbalance
br: Digempouez

en: White move
br: D'ar re Wenn da Fiñval

en: Black move
br: D'ar re Zu da Fiñval

en: Moved
br: Fiñvet

en: Captured
br: Paket

en: Side to move
br: Tu da fiñval

en: Pattern
br: Patron

en: Analyze game
br: Dielfennañ ar c'hoari

en: Use analyzer:
br: Ober gant an dielfenner:

en: Analyze from current position
br: Analizañ diwar al lec'hiadur a-vremañ

en: Analyze black moves
br: Analizañ fiñvadennoù ar re zu

en: Analyze white moves
br: Analizañ fiñvadennoù ar re wenn

en: _Password:
br: Ger-tremen:

en: _Name:
br: _Anv:

en: Host:
br: Ostiz:

en: Po_rts:
br: Po_rzhioù:

en: S_ign up
br: Kevreañ

en: Challenge: <Player>
br: Daeadenn:<Player>

en: Send Challenge
br: Kas un Daeadenn

en: <big>Challenge:</big>
br: <big>Daeadenn:</big>

en: 5 min
br: 5 mun

en: _Accept
br: _Aotren

en: _Decline
br: Nac'hañ

en: Send all seeks
br: Kas an holl enklaskloù

en: Send seek
br: Kas un enklask

en: Create Seek
br: Krouiñ un enklask

en: Computer
br: Urzhiataer

en: _Seeks / Challenges
br: Enklask/Daedennoù

en: Rating
br: Rummadur

en: Time
br: Amzer

en: Seek _Graph
br: Graph an enklaskoù

en: 0 Players Ready
br: 0 C'hoarier Prest

en: Challenge
br: Daeadenn

en: Observe
br: Arseller

en: Start Private Chat
br: Kregiñ gant ur Flapva Prevez

en: Registered
br: Marilhet

en: Guest
br: Kouviad

en: Titled
br: titred

en: Minutes:
br: Munutennoù:

en: New Game
br: C'hoari Nevez

en: Copy FEN
br: Eilañ FEN

en: Clear
br: Dilemel

en: Paste FEN
br: Pegañ FEN

en: <b>Players</b>
br: <b>C'hoarierien</b>

en: Unknown
br: Dianav

en: Setup Position
br: Dasparzhañ ar Pezhioù

en: Email
br: Postel

en: Name
br: Anv
