pychess - en to eu_ES translation catalogue (90 entries)

en: _Game
eu_ES: Jokoa

en: _New Game
eu_ES: Joko berria

en: Play _Internet Chess
eu_ES: _Internet Xake Partida

en: _Load Game
eu_ES: Jokoa Kargatu

en: Load _Recent Game
eu_ES: Arestiko Jokoa Kargatu

en: _Save Game
eu_ES: Gorde Jokoa

en: Save Game _As
eu_ES: Gorde Jokoa Honela

en: _Export Position
eu_ES: Esportatu Posizioa

en: Player _Rating
eu_ES: Jokalarien Balorazioa

en: _Analyze Game
eu_ES: Jokoa Analizatu

en: _Edit
eu_ES: _Editatu

en: _Copy PGN
eu_ES: PGN-a Kopiatu

en: _Copy FEN
eu_ES: FEN-a Kopiatu

en: _Engines
eu_ES: Motoreak

en: Externals
eu_ES: Kanpokoak

en: _Actions
eu_ES: Ekintzak

en: Offer _Abort
eu_ES: Bertan Behera Uztea Eskaini

en: Offer Ad_journment
eu_ES: Atzerapena Eskaini

en: Offer _Draw
eu_ES: Berdinketa Eskaini

en: Offer _Pause
eu_ES: Atsedenaldia Eskaini

en: Offer _Resume
eu_ES: Jarraitzea Eskaini

en: Offer _Undo
eu_ES: Zuzentzea Eskaini

en: _View
eu_ES: Ikusi

en: Database
eu_ES: Datu-basea

en: New _Database
eu_ES: Datu-Base berria

en: Save database as
eu_ES: Gorde datu-basea honela

en: Import chessfile
eu_ES: Xake-fitxategia Inportatu

en: Import games from theweekinchess.com
eu_ES: Jokoak inportatu theweekinchess.com-etik

en: _Help
eu_ES: Laguntza

en: About Chess
eu_ES: Xakeari Buruz

en: How to Play
eu_ES: Nola Jolastu

en: Tip of the Day
eu_ES: Eguneko aholkua

en: Translate PyChess
eu_ES: Itzuli PyChess

en: Chess client
eu_ES: Xake bezeroa

en: Preferences
eu_ES: Lehentasunak

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
eu_ES: Erakutsitako lehen giza jokalaria, adibidez, John izena.

en: <b>Name of _first human player:</b>
eu_ES: Lehen giza jokalariaren izena:

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
eu_ES: Jokalari-gonbidatuaren bistaratutako izena, adib., Maite.

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
eu_ES: Bigarren giza jokalariaren izena:

en: Auto _rotate board to current human player
eu_ES: Biratu taula egungo giza jokalariari

en: <b>General Options</b>
eu_ES: Aukera orokorrak

en: _General
eu_ES: Orokor

en: Uninstall
eu_ES: Desinstalatu

en: Themes
eu_ES: Gaiak

en: _Use sounds in PyChess
eu_ES: PyChess-en soinua erabili

en: _Sounds
eu_ES: Soinuak

en: Save
eu_ES: Gorde

en: King
eu_ES: Erregea

en: Game information
eu_ES: Joko informazioa

en: Site:
eu_ES: Gunea

en: Black:
eu_ES: Beltza

en: Round:
eu_ES: Txanda

en: White:
eu_ES: Zuria

en: Event:
eu_ES: Ekitaldia

en: _Password:
eu_ES: Pasahitza

en: _Name:
eu_ES: Izena

en: Computer
eu_ES: Ordenagailua

en: _Player List
eu_ES: Jokalari Zerrenda

en: Play
eu_ES: Jolastu

en: Search:
eu_ES: Bilatu

en: _Next
eu_ES: Hurrengoa

en: New Game
eu_ES: Joko berria

en: _Start Game
eu_ES: Hasi Jokoa

en: Clear
eu_ES: Garbitu

en: <b>Players</b>
eu_ES: Jokalariak

en: <b>Open Game</b>
eu_ES: Ireki Jokoa

en: Move number
eu_ES: Mugitu Zenbakia

en: Black O-O
eu_ES: Beltza O-O

en: Black O-O-O
eu_ES: Beltza O-O-O

en: White O-O-O
eu_ES: Zuria O-O-O

en: White O-O
eu_ES: Zuria O-O

en: _Your Color:
eu_ES: Zure Kolorea

en: <b>_Start Game</b>
eu_ES: Hasi Jokoa

en: Accept
eu_ES: Onartu

en: Decline
eu_ES: Ukatu

en: Png image
eu_ES: Png Irudia

en: white
eu_ES: zuria

en: black
eu_ES: beltza

en: Friends
eu_ES: Lagunak

en: Computers
eu_ES: Ordenagailuak

en: Pause
eu_ES: Eten

en: PyChess Information Window
eu_ES: PyChess Informazio Leihoa

en: Select engine
eu_ES: Aukeratu motorea

en: Setup Position
eu_ES: Posizioa Konfiguratu

en: Calculating...
eu_ES: Kalkulatzen...

en: Comments
eu_ES: Iruzkinak

en: Initial position
eu_ES: Hasierako posizioa

en: Engines
eu_ES: Motoreak

en: No chess engines (computer players) are participating in this game.
eu_ES: Ez dago xake-motorrik (ordenagailu jokalaria) joko honetan parte hartzen

en: Score
eu_ES: Puntuazioa
