pychess - en to fa translation catalogue (215 entries)

en: _Game
fa: _بازی

en: _New Game
fa: _بازی جدید

en: Play _Internet Chess
fa: بازی کردن _Internet Chess

en: _Load Game
fa: _بارگذازی بازی

en: Load _Recent Game
fa: بارگذاری_بازی اخیر

en: _Save Game
fa: _ذخیره بازی

en: Save Game _As
fa: ذخیره باری_به عنوان

en: _Export Position
fa: _صادرکردن وضعیت

en: Player _Rating
fa: رده_بازیکن

en: _Analyze Game
fa: _تحلیل بازی

en: _Edit
fa: _تغییر

en: _Copy PGN
fa: _کپی PGN

en: _Copy FEN
fa: _کپی FEN

en: _Engines
fa: _موتورها

en: Offer _Abort
fa: پیشنهاد_خاتمه

en: Offer Ad_journment
fa: پیشنهاد ادامه بازی به وقتی دیگر

en: Offer _Draw
fa: پیشنهاد_پات

en: Offer _Pause
fa: پیشنهاد_مکث

en: Offer _Resume
fa: پیشنهاد_ازسرگیری

en: Offer _Undo
fa: پیشنهاد_برگشت به قبلی

en: _Call Flag
fa: فراخواندن پرچم

en: R_esign
fa: ک_ناره گیری

en: Ask to _Move
fa: درخواست_حرکت

en: Auto Call _Flag
fa: فراخواندن خودکار پرچم

en: _View
fa: _نما

en: _Rotate Board
fa: _چرخاندن تخته

en: _Fullscreen
fa: _تمام صفحه

en: Leave _Fullscreen
fa: ترک کردن_تمام صفحه

en: _Show Sidepanels
fa: _نمایش پنل های جانبی

en: _Log Viewer
fa: _لیست وقایع

en: Database
fa: پایگاه داده

en: New _Database
fa: پایگاه داده _جدید

en: Import chessfile
fa: واردکردن chessfile

en: _Help
fa: _راهنما

en: About Chess
fa: درباره شطرنج

en: How to Play
fa: قوانین بازی

en: Tip of the Day
fa: نکته روز

en: Translate PyChess
fa: ترجمه PyChess

en: Chess client
fa: کلاینت شطرنج

en: Preferences
fa: تنظیمات‌

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
fa: نمایش دادن نام اولین بازیکن, e.g., امیر

en: <b>Name of _first human player:</b>
fa: <b>نام بازیکن اول:</b>

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
fa: نمایش دادن نام بازیکن مهمان, e.g., مریم

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
fa: <b>نام بازیکن دوم:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
fa: پنهان کن تب ها رو موقعی که تنها یک بازی بازه

en: _Use main app closer [x] to close all games
fa: _استفاده از علامت خروج[x]برای بستن همه بازی ها

en: Auto _rotate board to current human player
fa: چرخش_خودکار برد به سمت بازیکن

en: Face _to Face display mode
fa: حالت نمایش رخ به رخ

en: Colorize analyzed moves
fa: تحلیل رنگی حرکات

en: <b>General Options</b>
fa: <b>گزینه های عمومی</b>

en: F_ull board animation
fa: انیمیشن ک-امل تخته

en: Only animate piece moves.
fa: فقط انیمیت حرکت مهره ها

en: No _animation
fa: بدون_انیمیشن

en: Never use animation. Use this on slow machines.
fa: هرگز از انیمیشن استفاده نکن.استفاده ببر از slow machines

en: <b>Animation</b>
fa: <b>انیمیشن</b>

en: _General
fa: _عمومی

en: <b>Opening, endgame</b>
fa: <b>بازکردن، پایانبازی</b>

en: Use _analyzer
fa: استفاده از_تحلیلگر

en: Use _inverted analyzer
fa: اسفاده از تحلیلگرمعکوس

en: Maximum analysis time in seconds:
fa: حداکثر زمان تحلیل در ثانیه:

en: <b>Analyzing</b>
fa: <b>تحلیل</b>

en: _Hints
fa: _راهنمایی ها

en: Uninstall
fa: حذف

en: Ac_tive
fa: فع_ال

en: <b>Installed Sidepanels</b>
fa: <b>نصب پنل های جانبی</b>

en: Side_panels
fa: پنل های_جانبی

en: <b>Welcome screen</b>
fa: <b>صفحه خوش آمد</b>

en: Light Squares :
fa: مربع روشن:

en: Dark Squares :
fa: مربع تیره:

en: Sho_w cords
fa: نمای-ش عدد و حروف تخته

en: <b>Chess Sets</b>
fa: <b>دورهای شطرنج</b>

en: Themes
fa: تم ها

en: _Use sounds in PyChess
fa: _استفاده از صدا در PyChess

en: A player _checks:
fa: کیش ها:

en: A player _moves:
fa: حرکت ها:

en: Game is _drawn:
fa: بازی پات یا مساوی:

en: Game is _lost:
fa: بازی برده:

en: Game is _won:
fa: بازی باخته:

en: A player c_aptures:
fa: زدن ها:

en: _Observed moves:
fa: _مشاهده حرکات:

en: _Invalid move:
fa: _حرکت نامعتبر

en: <b>Play Sound When...</b>
fa: <b>پخش صدا هنگام...</b>

en: _Sounds
fa: _صداها

en: Save files to:
fa: دخیره فایل ها در:

en: Save _own games only
fa: ذخیره بازی های خودم

en: Save
fa: ذخیره

en: Promotion
fa: ترفیعات

en: Queen
fa: وزیر

en: Rook
fa: رخ

en: Bishop
fa: فیل

en: Knight
fa: اسب

en: King
fa: شاه

en: Default
fa: پیش فرض

en: Knights
fa: اسب ها

en: Game information
fa: اطلاعات بازی

en: Site:
fa: سایت:

en: Black:
fa: سیاه

en: Round:
fa: دور

en: White:
fa: سپید

en: Event:
fa: رویداد:

en: Manage engines
fa: مدیریت موتورها

en: Protocol:
fa: پروتکل:

en: Parameters:
fa: پارامترها:

en: Filter
fa: فیلتر

en: White
fa: سپید

en: Black
fa: سیاه

en: Ignore colors
fa: ردکردن رنگ ها

en: Event
fa: رویداد

en: Site
fa: سایت

en: Annotator
fa: حاشیه نویس

en: Result
fa: نتیجه

en: Variant
fa: مختلف

en: Header
fa: هِدر

en: Imbalance
fa: نامتعادل

en: White move
fa: حرکت سپید

en: Black move
fa: حرکت سیاه

en: Side to move
fa: حرکت به سمت کنار

en: Pattern
fa: الگو

en: Scout
fa: ارزیابی حریف

en: Analyze game
fa: تحلیل بازی

en: Use analyzer:
fa: استفاده ار تحلیلگر:

en: Analyze from current position
fa: تحلیل ازروی موقعیت کنونی

en: Analyze black moves
fa: تحلیل حرکات سیاه

en: Analyze white moves
fa: تحلیل حرکت سپید

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
fa: <big><b>Pychessدرجستجوی یافتن موتورهای شما،لطفاصبرکنید.</b></big>

en: _Password:
fa: _رمز:

en: _Name:
fa: نام:

en: Log on as _Guest
fa: ورود به عنوان_میهمان

en: Host:
fa: میزبان:

en: Po_rts:
fa: پورت ها:

en: S_ign up
fa: ثبت نام

en: Challenge: <Player>
fa: رقابت:<Player>

en: Send Challenge
fa: ارسال رقابت

en: <big>Challenge:</big>
fa: <big>رقابت:</big>

en: 5 min
fa: 5دقیقه

en: _Accept
fa: _پذیرش

en: _Decline
fa: _نپذیرفتن

en: Computer
fa: رایانه

en: Rating
fa: درجه بندی

en: Time
fa: زمان

en: Challenge
fa: رقابت

en: Observe
fa: مشاهده

en: Start Private Chat
fa: شروع گفتگو خصوصی

en: Registered
fa: ثبت شده

en: Guest
fa: مهمان

en: Titled
fa: عنوان دار

en: _Player List
fa: _لیست بازیکن

en: _Game List
fa: _لیست بازی

en: _My games
fa: _بازی های من

en: Offer A_bort
fa: پیشنهاد خ_اتمه

en: Examine
fa: آزمودن

en: Pre_view
fa: پیش_نمایش

en: _Archived
fa: بایگانی شدن

en: Asymmetric Random
fa: شانس نامتقارن

en: Time control:
fa: کنترل زمان:

en: <b>Time Control</b>
fa: <b>کنترل زمان</b>

en: Don't care
fa: مهم نیست

en: Your strength:
fa: قدرت شما:

en: Opponent's strength:
fa: قدرت رقیب:

en: Center:
fa: مرکز:

en: Hide
fa: پنهان

en: <b>Opponent Strength</b>
fa: <b>قدرت رقیب</b>

en: <b>Your Color</b>
fa: <b>رنگ شما</b>

en: Play normal chess rules
fa: بازی شطرنج باقواعدعادی

en: Play
fa: بازی کردن

en: <b>Chess Variant</b>
fa: </b>گونه شطرنج</b>

en: Rated game
fa: بازی مجاز

en: Manually accept opponent
fa: پذبرفتندستی رقیب

en: <b>Options</b>
fa: <b>گزینه ها</b>

en: Search:
fa: جستجو:

en: _Previous
fa: پیشین

en: _Next
fa: بعدی

en: New Game
fa: بازی جدید

en: _Start Game
fa: _شروع بازی

en: Copy FEN
fa: کپی FEN

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Paste FEN
fa: درجFEN

en: Initial setup
fa: برپاسازی اولیه

en: <b>Players</b>
fa: <b>بازیکنان</b>

en: _Untimed
fa: بی هدف

en: _Play Normal chess
fa: _بازی شطرنج عادی

en: <b>Initial Position</b>
fa: <b>موقعیت اولیه</b>

en: En passant line
fa: خط ممتد

en: Move number
fa: شماره حرکت

en: Black O-O
fa: سیاه O-O

en: Black O-O-O
fa: سیاه O-O-O

en: White O-O-O
fa: سپید O-O-O

en: White O-O
fa: سپید O-O

en: Quit PyChess
fa: خروج PyChess

en: Close _without Saving
fa: بستن_بدون ذخیره سازی

en: _Opponent:
fa: _رقیب:

en: _Your Color:
fa: _رنگ شما:

en: <b>_Start Game</b>
fa: <b>_شروع بازی</b>

en: Auto login on startup
fa: ورودخودکار به راه انداز

en: <b>_Connect to server</b>
fa: <b>_اتصال به سرور</b>

en: Tip Of The day
fa: نکته روز

en: Show tips at startup
fa: نشان دادن نکته در شروع

en: Welcome
fa: خوشامدید

en: Local Site
fa: سایت محلی

en: Connecting to server
fa: متصل به سرور

en: Friends
fa: دوستان

en: Admin
fa: ادمین

en: Observers
fa: مشاهده

en: Undo one move
fa: برگشت به یک حرکت قبل

en: Undo two moves
fa: برگشت به دو حرکت قبل

en: Undo
fa: قبلی

en: Offer Undo
fa: پیشنهادبرگشت به قبلی

en: Add comment
fa: افزودن توضیح

en: Edit comment
fa: تغییر توضیح

en: Hints
fa: راهنمایی ها

en: Calculating...
fa: درحال محاسبه...

en: Comments
fa: توضیحات

en: Engines
fa: موتورها

en: Move History
fa: تاریخچه حرکت

en: Score
fa: امتیاز
