pychess - en to ga translation catalogue (88 entries)

en: _Game
ga: _Cluiche

en: _New Game
ga: Cluiche _Nua

en: _Load Game
ga: _Luchtaigh Cluiche

en: _Actions
ga: _Gníomhartha

en: _View
ga: _Amharc

en: _Rotate Board
ga: _Rothlaigh an Clár

en: _Help
ga: _Cabhair

en: About Chess
ga: Maidir le Ficheall

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: _Hide tabs when only one game is open
ga: _Folaigh na cluaisíní nuair atá nach bhfuil ach cluiche amháin ar oscailt

en: <b>Animation</b>
ga: <b>Beochan</b>

en: Use _analyzer
ga: Bain feidhm as an

en: <b>Analyzing</b>
ga: <b>Ag miondealú</b>

en: _Use sounds in PyChess
ga: _Bain feidhm as fuaimeanna i bPyChess

en: <b>Play Sound When...</b>
ga: <b>Seinn Fuaim Nuair A...</b>

en: Queen
ga: Banríon

en: Rook
ga: Rúcach

en: Bishop
ga: Easpag

en: Knight
ga: Ridire

en: Game information
ga: Faisnéis an chluiche

en: Site:
ga: Suíomh:

en: Round:
ga: Dreas:

en: Event:
ga: Teagmhas:

en: White
ga: Bán

en: Black
ga: Dubh

en: PyChess - Connect to Internet Chess
ga: PyChess - Ficheall Nasctha leis an t-Idirlíon

en: _Password:
ga: _Focal Faire:

en: _Name:
ga: _Ainm:

en: Log on as _Guest
ga: Sínigh isteach mar _Aoí

en: _Accept
ga: _Glac

en: Blitz
ga: Gasta

en: Lightning
ga: Fíor-Thapa

en: Rating
ga: Meastachán

en: Time
ga: Am

en: Guest
ga: Aoí

en: New Game
ga: Cluiche Nua

en: _Start Game
ga: _Tosaigh an Cluiche

en: <b>Players</b>
ga: <b>Imreoirí</b>

en: Close _without Saving
ga: Dún gan cuir i dtaisce

en: Open Game
ga: Oscail Cluiche

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Chess Game
ga: Cluiche Ficheall

en: Local Event
ga: Teagmhas Logánta

en: Local Site
ga: Suíomh Logánta

en: B
ga: E

en: Q
ga: B

en: K
ga: R

en: The game ended in a draw
ga: Chríochnaigh an cluiche ar comhscór

en: The game has been killed
ga: Cuireadh deireadh leis an cluiche

en: The game has been adjourned
ga: Cuireadh an cluiche ar fionraí

en: The game has been aborted
ga: Tobscoireadh an cluiche

en: Normal
ga: Gnáth

en: Connection Error
ga: Botún Naisc

en: Log on Error
ga: Botún ag Síniú Isteach

en: Connection was closed
ga: Dúnadh an nasc

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
ga: <big><b>D'éag an t-Inneall %s</b></big>

en: Human Being
ga: Duine

en: Minutes:
ga: Nóiméid:

en: Gain:
ga: Buachan:

en: Enter Game
ga: Téigh Isteach i gCluiche

en: Open Sound File
ga: Oscail an Comhad Fuaime

en: No sound
ga: Gan fuaim

en: Beep
ga: Bíp

en: Select sound file...
ga: Roghnaigh comhad fuaime...

en: draws
ga: cluichí cothrom

en: mates
ga: marbhsháinnithe

en: puts opponent in check
ga: cuireann sé an céile iomaíocht i marbhsháinn

en: improves king safety
ga: feabhsaíonn sé slándála an rí

en: castles
ga: caisleáin

en: defends %s
ga: cosnaíonn sé %s

en: Clock
ga: Clog

en: Type
ga: Cineál

en: Email
ga: Ríomhphost

en: Spent
ga: Caite

en: Connecting
ga: Ag Ceangailt

en: Name
ga: Ainm

en: Save Game
ga: Cuir an Cluiche i dtaisce

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
ga: <big><b>Cineál comhad anaithnid '%s'</b></big>

en: _Replace
ga: _Ionadaigh

en: File exists
ga: Tá an comhad ann cheana

en: <big><b>A file named '%s' already exists. Would you like to replace it?</b></big>
ga: <big><b>Tá comhad leis an t-ainm '%s' ann cheana. Ar mhaith leat é a chuir ina ionad?</b></big>

en: Could not save the file
ga: Níorbh fhéidir an comhad a chuir i dtaisce

en: The error was: %s
ga: An botún ná: %s

en: All Chess Files
ga: Gach Comhad Ficheall

en: Comments
ga: Tráchtaí

en: Initial position
ga: Suíomh tosaigh

en: Move History
ga: Bog an t-Oireas

en: Score
ga: Scór
