pychess - en to he translation catalogue (19 entries)

en: _View
he: _עריכה

en: Site:
he: אתר:

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
he: <big><b>PyChess הגלה את המנועים שלך. אנא המתן.</b></big>

en: PyChess - Connect to Internet Chess
he: PyChess - התחבר לשח-מט באינטרנט

en: _Password:
he: _סיסמה:

en: _Name:
he: _שם:

en: Log on as _Guest
he: התחבר בתור _Guest

en: S_ign up
he: _הירשם

en: Lightning:
he: בזק:

en: Standard:
he: רגיל:

en: Blitz:
he: בליץ:

en: _Accept
he: _קבל

en: Rating
he: דירוג

en: Time
he: זמן

en: 0 Players Ready
he: 0 שחקנים מוכנים

en: New Game
he: משחק חדש

en: _Start Game
he: _התחל משחק

en: Local Event
he: אירוע מקומי

en: Save Game
he: שמירת משחק
