pychess - en to hr translation catalogue (723 entries)

en: _Game
hr: _Partija

en: _New Game
hr: _Nova partija

en: From _Default Start Position
hr: Iz _Zadane Početne Pozicije

en: From _Custom Position
hr: Iz _Prilagođene Pozicije

en: From _Game Notation
hr: Iz Notacije _Partije

en: Play _Internet Chess
hr: Igraj _internetski šah

en: _Load Game
hr: _Učitaj partiju

en: Load _Recent Game
hr: Učitaj _nedavnu partiju

en: _Save Game
hr: _Pohrani partiju

en: Save Game _As
hr: Pohrani partiju _kao

en: _Export Position
hr: _Izvezi poziciju

en: Share _Game
hr: Podijeli partiju

en: Player _Rating
hr: Rang igrača

en: _Analyze Game
hr: _Analiziraj partiju

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Copy PGN
hr: _Preslikaj PGN

en: _Copy FEN
hr: _Preslikaj FEN

en: _Engines
hr: _Šahovski pogonici

en: _Actions
hr: _Radnje

en: Offer _Abort
hr: Ponudi _prekid

en: Offer Ad_journment
hr: Ponudi _odgodu

en: Offer _Draw
hr: Ponudi _remi

en: Offer _Pause
hr: Ponudi _stanku

en: Offer _Resume
hr: Ponudi _nastavak

en: Offer _Undo
hr: Ponudi _vraćanje poteza

en: _Call Flag
hr: _Zovi zastavicu

en: R_esign
hr: P_redaj

en: Ask to _Move
hr: Zatraži _potez

en: Auto Call _Flag
hr: Samozovi _zastavicu

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Rotate Board
hr: _Zaokreni ploču

en: _Fullscreen
hr: _Cijeli zaslon

en: Leave _Fullscreen
hr: Napusti _cijeli zaslon

en: _Show Sidepanels
hr: _Prikaži sporedna okna

en: _Log Viewer
hr: Preglednik dnevnika

en: Database
hr: Baza podataka

en: New _Database
hr: Nova _baza podataka

en: Save database as
hr: Spremi bazu podataka kao

en: _Help
hr: _Pomoć

en: About Chess
hr: O šahu

en: How to Play
hr: Kako igrati?

en: Tip of the Day
hr: Savjet dana

en: Translate PyChess
hr: Prevedi PyChess

en: Chess client
hr: Šahovski klijent

en: Preferences
hr: Prilagodbe

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
hr: Prikazano ime prvog ljudskog igrača, npr. Mislav.

en: <b>Name of _first human player:</b>
hr: <b>Ime _prvog ljudskog igrača:</b>

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
hr: Prikazano ime gostujućeg igrača, npr. Marija.

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
hr: <b>Ime _drugog ljudskog igrača:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
hr: _Sakrij kartice kad je samo jedna partija otvorena

en: If set, this hides the tab in the top of the playing window, when it is not needed.
hr: Ako je postavljeno, ovo sakriva karticu na vrhu igrajućeg prozora, kada ona nije potrebna.

en: _Use main app closer [x] to close all games
hr: _Koristi glavni programski zatvarač [x] za zatvaranje svih partija

en: If set, clicking on main application window closer first time it closes all games.
hr: Ako je postavljeno, klikom na glavni programski zatvarač prozora prvi puta zatvaraju se sve partije

en: Auto _rotate board to current human player
hr: Samo_zaokreni ploču prema trenutnom ljudskom igraču

en: If set, the board will turn after each move, to show the natural view for the current player.
hr: Ako je postavljeno, ploča će se zaokrenuti nakon svakog poteza, kako bi se prikazao naravni pogled igrača na potezu.

en: Face _to Face display mode
hr: Zaslonski prikaz licem u lice

en: If set, the black pieces will be head down, suitable for playing against friends on mobile devices.
hr: Ako je postavljeno, crne figure bit će spuštene, što je pogodno za igru protiv prijatelja na mobilnim uređajima.

en: Show _captured pieces
hr: Pokaži _uzete figure

en: If set, the captured figurines will be shown next to the board.
hr: Ako je postavljeno, uzete figure bit će prikazane kraj ploče.

en: Prefer figures in _notation
hr: Budi skloniji figurama u _notaciji

en: If set, PyChess will use figures to express moved pieces, rather than uppercase letters.
hr: Ako je postavljeno, PyChess će koristiti brojke kako bi prikazao povučene figure, radije nego velika slova.

en: Colorize analyzed moves
hr: Oboji analizirane poteze

en: If set, PyChess will colorize suboptimal analyzed moves with red.
hr: Ako je postavljeno, PyChess će nedovoljno dobre analizirane poteze obojiti u crveno.

en: Show elapsed move times
hr: Prikaži proteklo vrijeme za potez

en: If set, the elapsed time that a player used for the move is shown.
hr: Ako je postavljeno, prikazano je proteklo vrijeme koje je igrač iskoristio za potez.

en: Show evaluation values
hr: Prikaži vrijednosti procjene

en: If set, the hint analyzer engine evaluation value is shown.
hr: Ako je postavljeno, prikazuje se rezultat procjene analitičkog pogonika.

en: F_ull board animation
hr: P_otpuna animacija ploče

en: Animate pieces, board rotation and more. Use this on fast machines.
hr: Animiraj figure, zaokretanje ploče i ostalo. Primjenjuj to na brzim računalima.

en: Only animate _moves
hr: Animiraj samo _poteze

en: Only animate piece moves.
hr: Animiraj samo poteze figura

en: No _animation
hr: Bez _animacije

en: Never use animation. Use this on slow machines.
hr: Nikad ne koristi animaciju. Primjenjuj to na sporim računalima.

en: <b>Animation</b>
hr: <b>Animacija</b>

en: _General
hr: _Općenito

en: Use opening _book
hr: Koristi _knjigu otvaranja

en: If set, PyChess will suggest best opening moves on hint panel.
hr: Ako je postavljeno, PyChess će predložiti najbolje otvarajuće poteze u savjetodavnom oknu.

en: Polyglot book file:
hr: Datoteka knjige Polyglot:

en: Use _local tablebases
hr: Koristi _mjesnu šahovsku bazu pozicija

en: If set, PyChess will show game results for different moves in positions containing 6 or less pieces.
    You can download tablebase files from:
    http://www.olympuschess.com/egtb/gaviota/
hr: Ako je tako postavljeno, PyChess će pokazati ishod partije za različite poteze u pozicijama koje sadrže 6 ili manje figura.
    Možeš preuzeti datoteke sa šahovskom bazom pozicija na:
    http://www.olympuschess.com/egtb/gaviota/

en: Gaviota TB path:
hr: Putanja za bazu pozicija Gaviota:

en: Use _online tablebases
hr: Koristi _mrežnu šahovsku bazu pozicija

en: If set, PyChess will show game results for different moves in positions containing 6 or less pieces.
    It will search positions from http://www.k4it.de/
hr: Ako je tako postavljeno, PyChess će pokazati ishod partije za različite poteze u pozicijama koje sadrže 6 ili manje figura.
    Pozicije će tražiti na http://www.k4it.de/

en: <b>Opening, endgame</b>
hr: <b>Otvaranje, završnica</b>

en: Use _analyzer
hr: Koristi _analizu

en: The analyzer will run in the background and analyze the game. <b>This is necessary for the hint mode to work</b>
hr: Analiza će raditi u pozadini i analizirati partiju. <b>Ovo je potrebno kako bi savjetodavni način radio</b>

en: Use _inverted analyzer
hr: Koristi _obrnutu analizu

en: The inverse analyzer will analyze the game as if your opponent was to move. <b>This is necessary for the spy mode to work</b>
hr: Obrnuta analiza će analizirati partiju kao da je tvoj protivnik bio na potezu. <b>Ovo je potrebno kako bi špijunski način radio</b>

en: Maximum analysis time in seconds:
hr: Najduže dopušteno vrijeme analize u sekundama:

en: <b>Analyzing</b>
hr: <b>Analizira se</b>

en: _Hints
hr: _Prijedlozi

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Ac_tive
hr: D_jelatno

en: <b>Installed Sidepanels</b>
hr: <b>Ugrađena sporedna okna</b>

en: Side_panels
hr: Sporedna _okna

en: Sho_w cords
hr: Prikaži oznake

en: If set, the playing board will display labels and ranks for each chess field. These are usable in chess notation.
hr: Ako je postavljeno, šahovska ploča će prikazivati slovnu i brojčanu oznaku za svako šahovsko polje. Ovo je iskoristivo u šahovskoj notaciji.

en: Themes
hr: Teme

en: _Use sounds in PyChess
hr: _Koristi zvukove u PyChessu

en: A player _checks:
hr: Igrač _šahira:

en: A player _moves:
hr: Igrač _povlači:

en: Game is _drawn:
hr: Partija je _neriješena:

en: Game is _lost:
hr: Partija je _izgubljena:

en: Game is _won:
hr: Partija je _dobivena:

en: A player c_aptures:
hr: Igrač u_zima:

en: Game is _set-up:
hr: Partija je _postavljena:

en: _Observed moves:
hr: _Promatrani potezi:

en: Observed _ends:
hr: Promatrane _završnice:

en: Short on _time:
hr: Nedostatak _vremena:

en: _Invalid move:
hr: _Nepravilni potez:

en: Activate alarm when _remaining sec is:
hr: Uključi zvučno upozorenje kad _preostaje sekundi:

en: <b>Play Sound When...</b>
hr: <b>Oglasi se zvukom kada...</b>

en: _Sounds
hr: _Zvukovi

en: Save files to:
hr: Spremi datoteke u:

en: Use name format:
hr: "Koristi oblik imena:

en: Names:  #n1, #n2
hr: Imena:  #n1, #n2

en: Year, month, day: #y, #m, #d
hr: Godina, mjesec, dan: #y, #m, #d

en: Save elapsed move _times
hr: Spremi protekla _vremena za poteze

en: Save analyzing engine _evaluation values
hr: Spremi vrijednosne procjene analitičkog pogonika

en: Save _own games only
hr: Spremi samo _vlastite partije

en: Save
hr: Spremi

en: Promotion
hr: Promocija

en: Queen
hr: dama

en: Rook
hr: top

en: Bishop
hr: lovac

en: Knight
hr: skakač

en: King
hr: kralj

en: Default
hr: Zadano

en: Knights
hr: Skakači

en: Game information
hr: Obavijest o partiji

en: Site:
hr: Mjesto:

en: Black:
hr: Crni:

en: Round:
hr: Krug:

en: White:
hr: Bijeli:

en: Event:
hr: Događaj:

en: Manage engines
hr: Upravljanje šahovskim pogonicima

en: Command:
hr: Naredba:

en: Protocol:
hr: Protokol:

en: Parameters:
hr: Mjerila:

en: Engines use uci or xboard communication protocol to talk to the GUI.
    If it can use both  you can set here which one you like.
hr: Šahovski pogonici koriste komunikacijski protokol uci ili xboard
    za općenje s grafičkim korisničkim sučeljem.
    Ako se ne mogu koristiti oba, možeš odabrati onaj koji želiš.

en: Working directory:
hr: Djelatni direktorij:

en: The directory where the engine will be started from.
hr: Direktorij iz kojega će biti pokrenut šahovski pogonik.

en: White
hr: Bijeli

en: Black
hr: Crni

en: Event
hr: Događaj

en: Date
hr: Nadnevak

en: Site
hr: Mjesto

en: Result
hr: Ishod

en: Side to move
hr: Strana na potezu

en: Analyze game
hr: Analiziraj partiju

en: Use analyzer:
hr: Koristi analizu:

en: If the analyzer finds a move where the evaluation difference (the difference between the evaluation for the move it thinks is the best move and the evaluation for the move made in the game) exceeds this value, it will add an annotation for that move (consisting of the engine's Principal Variation for the move) to the Annotation panel
hr: Ako analiza pronađe potez u kojem razlika u procjeni nadilazi ovu vrijednost (razlika između procjene za potez koji smatra najboljim i procjene za potez povučen u partiji), dodat će bilješku za taj potez (koja se sastoji od glavne inačice šahovskog pogonika za potez) u okno komentara

en: Variation annotation creation threshold in centipawns:
hr: Prag stvaranja komentara inačice u pješačkim stotinkama:

en: Analyze from current position
hr: Analiziraj od trenutne pozicije

en: Add threatening variation lines
hr: Dodaj prijeteće potezne promjene

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
hr: <big><b>PyChess otkriva tvoje šahovske pogonike. Molim pričekaj.</b></big>

en: PyChess - Connect to Internet Chess
hr: PyChess - Spoji se na internetski šah

en: _Password:
hr: _Zaporka:

en: _Name:
hr: _Ime:

en: Log on as _Guest
hr: Prijavi se kao _Gost

en: Host:
hr: Domaćin:

en: Po_rts:
hr: Ul_azi:

en: S_ign up
hr: _Registriraj se

en: Challenge: <Player>
hr: Izazovi: <Igrač>

en: Send Challenge
hr: Uputi izazov

en: <big>Challenge:</big>
hr: <big>Izazovi:</big>

en: Lightning:
hr: Munjevito:

en: Standard:
hr: Standardno:

en: Blitz:
hr: Brzopotezno:

en: 2 min, Fischer Random, Black
hr: 2 min, Fischerov nasumični, Crni

en: 10 min + 6 sec/move, White
hr: 10 min + 6 sek/potez, Bijeli

en: _Clear Seeks
hr: _Počisti zahtjeve

en: _Accept
hr: _Prihvati

en: _Decline
hr: _Odbij

en: Send all seeks
hr: Pošalji sve zahtjeve

en: Send seek
hr: Pošalji zahtjev

en: Create Seek
hr: Stvori zahtjev

en: Standard
hr: Standardno

en: Blitz
hr: Brzopotezno

en: Lightning
hr: Munjevito

en: Computer
hr: Računalo

en: _Seeks / Challenges
hr: _Zahtjevi / Izazovi

en: Rating
hr: Rang

en: Time
hr: Vrijeme

en: Seek _Graph
hr: _Grafikon zahtjeva

en: 0 Players Ready
hr: 0 igrača pripravnih

en: Challenge
hr: Izazovi

en: Observe
hr: Promatraj

en: Start Private Chat
hr: Započni zasebni razgovor

en: Guest
hr: Gost

en: _Player List
hr: Popis _igrača

en: _Game List
hr: Popis _partija

en: Offer A_bort
hr: Ponudi pre_kid

en: Pre_view
hr: Pre_gled

en: Asymmetric Random
hr: Asimetrični nasumični

en: Edit Seek
hr: Uredi zahtjev

en: Untimed
hr: Vremenski neograničeno

en: Minutes:
hr: Minute:

en:    Gain:
hr:    Dodatak:

en: Time control:
hr: Nadzor vremena:

en: <b>Time Control</b>
hr: <b>Nadzor vremena</b>

en: Don't care
hr: Zanemareno

en: Your strength:
hr: Tvoja jačina:

en: (Blitz)
hr: (Brzopotezno)

en: Opponent's strength:
hr: Protivnikova jačina:

en: Center:
hr: Središte:

en: Tolerance:
hr: Odstupanje:

en: Hide
hr: Sakrij

en: <b>Opponent Strength</b>
hr: <b>Protivnička jačina</b>

en: <b>Your Color</b>
hr: <b>Tvoja boja</b>

en: Play normal chess rules
hr: Igraj po normalnim šahovskim pravilima

en: Play
hr: Igraj

en: <b>Chess Variant</b>
hr: <b>Šahovska varijanta</b>

en: Rated game
hr: Rangirana partija

en: Manually accept opponent
hr: Ručno prihvati protivnika

en: <b>Options</b>
hr: <b>Mogućnosti</b>

en: window1
hr: prozor1

en: 0 of 0
hr: 0 od 0

en: Search:
hr: Traži:

en: _Previous
hr: _Prijašnji

en: _Next
hr: _Sljedeći

en: New Game
hr: Nova partija

en: _Start Game
hr: _Započni partiju

en: Copy FEN
hr: Preslikaj FEN

en: Clear
hr: Ukloni

en: Paste FEN
hr: Prilijepi FEN

en: <b>Players</b>
hr: <b>Igrači</b>

en: _Untimed
hr: _Vremenski neograničeno

en: Blitz:    5 min
hr: Brzopotezno:    5 min

en: Rapid:    15 min + 10 sec/move
hr: Ubrzano:    15 min + 10 sek/potez

en: Normal:   40 min + 15 sec/move
hr: Standardno:   40 min + 15 sek/potez

en: _Play Normal chess
hr: _Igraj standardni šah

en: Play Fischer Random chess
hr: Igraj Fischerov nasumični šah

en: Play Losers chess
hr: Igraj gubitnički šah

en: <b>Open Game</b>
hr: <b>Otvori partiju</b>

en: <b>Initial Position</b>
hr: <b>Početna pozicija</b>

en: <b>Enter Game Notation</b>
hr: <b>Unesi notaciju partije</b>

en: Halfmove clock
hr: Polupotezna ura

en: En passant line
hr: Potez uzimanja u prolazu

en: Move number
hr: Broj poteza

en: Black O-O
hr: Crni O-O

en: Black O-O-O
hr: Crni O-O-O

en: White O-O-O
hr: Bijeli O-O-O

en: White O-O
hr: Bijeli O-O

en: Quit PyChess
hr: Napusti PyChess

en: Close _without Saving
hr: Zatvori _bez spremanja

en: _Save %d documents
hr: _Pohrani %d zapise

en: <big><b>There are %d games with unsaved moves. Save changes before closing?</b></big>
hr: <big><b>Ima %d partija s nepohranjenim potezima. Pohrani promjene prije zatvaranja?</b></big>

en: Select the games you want to save:
hr: Izaberi partije koje želiš pohraniti:

en: If you don't save, new changes to your games will be permanently lost.
hr: Ako ih ne pohraniš, nove promjene u tvojim partijama bit će trajno izgubljene.

en: _Opponent:
hr: _Protivnik:

en: _Your Color:
hr: Tvoja boja

en: <b>_Start Game</b>
hr: <b>_Započni partiju</b>

en: Auto login on startup
hr: Samoprijava pri pokretanju

en: Tip Of The day
hr: Savjet dana

en: Show tips at startup
hr: Pokaži savjete pri pokretanju

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
hr: http://hr.wikipedia.org/wiki/Šah

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_chess
hr: http://hr.wikipedia.org/wiki/Šahovska_pravila

en: Welcome
hr: Dobrodošli u

en: Open Game
hr: Otvori partiju

en: The engine %s reports an error:
hr: Šahovski pogonik %s dojavljuje neispravnost:

en: Your opponent has offered you a draw.
hr: Tvoj protivnik ponudio ti je remi.

en: Your opponent has offered you a draw. If you accept this offer, the game will end with a score of 1/2 - 1/2.
hr: Tvoj je protivnik ponudio remi. Ako prihvatiš ponudu, partija će završiti ishodom 1/2 - 1/2.

en: Your opponent wants to abort the game.
hr: Tvoj protivnik želi prekinuti partiju.

en: Your opponent has asked that the game be aborted. If you accept this offer, the game will end with no rating change.
hr: Tvoj je protivnik predložio da partija bude prekinuta. Ako prihvatiš ponudu, partija će završiti bez promjene ranga.

en: Your opponent wants to adjourn the game.
hr: Tvoj protivnik želi odgoditi partiju.

en: Your opponent has asked that the game be adjourned. If you accept this offer, the game will be adjourned and you can resume it later (when your opponent is online and both players agree to resume).
hr: Tvoj je protivnik zamolio odgodu partije. Ako prihvatiš ponudu, partija će biti odgođena te je možeš nastaviti kasnije (kada tvoj protivnik bude na mreži i kada se oba igrača slože oko nastavka).

en: Your opponent wants to undo %s move(s).
hr: Tvoj protivnik želi poništiti %s potez(a).

en: Your opponent has asked that the last %s move(s) be undone. If you accept this offer, the game will continue from the earlier position.
hr: Tvoj bi protivnik želio poništiti %s potez(a). Ako prihvatiš ponudu, partija će biti nastavljena iz prethodne pozicije.

en: Your opponent wants to pause the game.
hr: Tvoj protivnik želi zaustaviti partiju.

en: Your opponent has asked that the game be paused. If you accept this offer, the game clock will be paused until both players agree to resume the game.
hr: Tvoj je protivnik zamolio da partija bude privremeno zaustavljena. Ako prihvatiš ovu ponudu, šahovska ura bit će zaustavljena sve dok se oba igrača ne suglase s nastavkom partije.

en: Your opponent wants to resume the game.
hr: Tvoj protivnik želi nastaviti partiju.

en: Your opponent has asked that the game be resumed. If you accept this offer, the game clock will continue from where it was paused.
hr: Tvoj je protivnik zamolio nastavak partije. Ako prihvatiš ovu ponudu, šahovska ura će nastaviti teći od trenutka kada je zaustavljena.

en: The resignation
hr: Predaja

en: The flag call
hr: Poziv zastavice

en: The draw offer
hr: Ponuda remija

en: The abort offer
hr: Ponuda prekida

en: The adjourn offer
hr: Ponuda odgode

en: The pause offer
hr: Ponuda stanke

en: The resume offer
hr: Ponuda nastavka

en: The offer to switch sides
hr: Ponuda zamjene strana

en: The takeback offer
hr: Ponuda povrata poteza

en: resign
hr: predaj

en: call your opponents flag
hr: zovi zastavicu svoga protivnika

en: offer a draw
hr: ponudi remi

en: offer an abort
hr: ponudi prekid

en: offer to adjourn
hr: ponudi odgodu

en: offer a pause
hr: ponudi stanku

en: offer to resume
hr: ponudi nastavak

en: offer to switch sides
hr: ponudi zamjenu strana

en: offer a takeback
hr: ponudi povrat poteza

en: ask your opponent to move
hr: zatraži od protivnika povlačenje poteza

en: Your opponent is not out of time.
hr: Tvoj protivnik nije ostao bez vremena.

en: The clock hasn't been started yet.
hr: Ura još nije pokrenuta.

en: You can't switch colors during the game.
hr: Ne možeš zamijeniti boje tijekom partije.

en: You have tried to undo too many moves.
hr: Pokušao si poništiti previše poteza.

en: Your opponent asks you to hurry!
hr: Protivnik traži da požuriš!

en: Accept
hr: Prihvati

en: Decline
hr: Otkloni

en: %s was declined by your opponent
hr: %s je otklonjeno od tvog protivnika

en: Resend %s?
hr: Ponovno poslati %s?

en: Resend
hr: Ponovno pošalji

en: %s was withdrawn by your opponent
hr: %s je povučen od strane tvog protivnika

en: Your opponent seems to have changed their mind.
hr: Izgleda da se tvoj protivnik predomislio.

en: Unable to accept %s
hr: Nije prihvatljivo %s

en: Probably because it has been withdrawn.
hr: Vjerojatno jer je povučen.

en: %s returns an error
hr: %s vraća neispravnost

en: Game shared at
hr: Partija podijeljena na

en: (Link is available on clipboard.)
hr: (Poveznica je dostupna u međuspremniku.)

en: Chess Position
hr: Šahovska pozicija

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Simple Chess Position
hr: Jednostavna šahovska pozicija

en: The game can't be loaded, because of an error parsing FEN
hr: Partija ne može biti pokrenuta, zbog neispravnosti u računalnom čitanju FEN

en: Chess Game
hr: Šahovska partija

en: Invalid move.
hr: Nepravilni potez.

en: The game can't be read to end, because of an error parsing move %(moveno)s '%(notation)s'.
hr: Partija ne može biti pročitana do kraja zbog neispravnosti u računalnom čitanju poteza  %(moveno)s '%(notation)s'.

en: The move failed because %s.
hr: Potez nije uspio zbog %s.

en: Error parsing move %(moveno)s %(mstr)s
hr: Neispravnost u obradi poteza %(moveno)s %(mstr)s

en: Png image
hr: Png slika

en: Destination Host Unreachable
hr: Domaćin odredišta nedostupan

en: Died
hr: Zamrlo

en: Local Event
hr: Mjesni događaj

en: Local Site
hr: Mjesni položaj

en: sec
hr: sek

en: Pawn
hr: pješak

en: N
hr: S

en: R
hr: T

en: Q
hr: D

en: The game ended in a draw
hr: Partija je završila remijem

en: %(white)s won the game
hr: %(white)s je dobio partiju

en: %(black)s won the game
hr: %(black)s je dobio partiju

en: The game has been killed
hr: Partija je dokrajčena

en: The game has been adjourned
hr: Partija je odgođena

en: The game has been aborted
hr: Partija je prekinuta

en: Because neither player has sufficient material to mate
hr: Jer nijedan igrač nema dovoljno materijala za mat

en: Because the same position was repeated three times in a row
hr: Jer je ista pozicija opetovana tri puta zaredom

en: Because the last 50 moves brought nothing new
hr: Jer posljednjih 50 poteza nije donijelo ništa novoga

en: Because both players ran out of time
hr: Jer je igračima iscurilo vrijeme

en: Because %(mover)s stalemated
hr: jer je %(mover)s u patu

en: Because both players agreed to a draw
hr: Jer su se oba igrača suglasila s remijem

en: Because of adjudication by an admin
hr: Zbog presude upravitelja

en: Because the game exceed the max length
hr: Jer je partija prešla najveću moguću dužinu trajanja

en: Because %(white)s ran out of time and %(black)s has insufficient material to mate
hr: Jer je %(white)s ostao bez vremena, a %(black)s nema dovoljno materijala za matiranje

en: Because %(black)s ran out of time and %(white)s has insufficient material to mate
hr: Jer je %(black)s ostao bez vremena, a %(white)s nema dovoljno materijala za matiranje

en: Because both players have the same amount of pieces
hr: Jer oba igrača imaju isti broj figura

en: Because %(loser)s resigned
hr: Zbog predaje %(loser)s

en: Because %(loser)s ran out of time
hr: Jer je %(loser)s iscurilo vrijeme

en: Because %(loser)s was checkmated
hr: Jer je %(loser)s matiran

en: Because %(loser)s disconnected
hr: Jer se %(loser)s isključio

en: Because %(winner)s has fewer pieces
hr: Jer %(winner)s ima manje figura

en: Because %(winner)s lost all pieces
hr: Jer je %(winner)s izgubio sve figure

en: Because %(loser)s king exploded
hr: Jer je %(loser)s kralj eksplodirao

en: Because %(winner)s king reached the center
hr: Jer je %(winner)s kralj dosegao središte

en: Because %(winner)s was giving check 3 times
hr: Jer je %(winner)s zadao šah 3 puta

en: Because a player lost connection
hr: Jer je igrač izgubio mrežnu vezu

en: Because both players agreed to an adjournment
hr: Jer su se oba igrača suglasila s odgodom

en: Because the server was shut down
hr: Jer je poslužitelj isključen

en: Because a player lost connection and the other player requested adjournment
hr: Jer je jedan igrač izgubio mrežnu vezu, a drugi je zatražio odgodu

en: Because %(black)s lost connection to the server and %(white)s requested adjournment
hr: Jer je %(black)s izgubio vezu prema poslužitelju, a %(white)s zatražio odgodu

en: Because %(white)s lost connection to the server and %(black)s requested adjournment
hr: Jer je %(white)s izgubio vezu prema poslužitelju, a %(black)s zatražio odgodu

en: Because %(white)s lost connection to the server
hr: Jer je %(white)s izgubio vezu s poslužiteljem

en: Because %(black)s lost connection to the server
hr: Jer je %(black)s izgubio vezu s poslužiteljem

en: Because of adjudication by an admin. No rating changes have occurred.
hr: Radi presude upravitelja. Nisu se dogodile promjene u rangiranju.

en: Because both players agreed to abort the game. No rating changes have occurred.
hr: Jer su se oba igrača suglasila s prekidom partije. Nisu uslijedile promjene u rangiranju.

en: Because of courtesy by a player. No rating changes have occurred.
hr: Zbog ljubaznosti igrača. Nije došlo do promjena u rangiranju.

en: Because a player disconnected and there are too few moves to warrant adjournment. No rating changes have occurred.
hr: Jer se igrač isključio, a preostalo je premalo poteza za dopuštanje odgode. Nisu se dogodile promjene u rangiranju.

en: Because the server was shut down. No rating changes have occurred.
hr: Jer je poslužitelj isključen. Nisu uslijedile promjene u rangiranju.

en: Because the %(white)s engine died
hr: Jer je šahovski pogonik %(white)s zamro

en: Because the %(black)s engine died
hr: Jer je šahovski pogonik %(black)s zamro

en: Because the connection to the server was lost
hr: Jer je izgubljena mrežna veza prema poslužitelju

en: The reason is unknown
hr: Razlog je nepoznat

en: FICS wild/4: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Randomly chosen pieces (two queens or three rooks possible)
    * Exactly one king of each color
    * Pieces placed randomly behind the pawns, SUBJECT TO THE CONSTRAINT THAT THE BISHOPS ARE BALANCED
    * No castling
    * Black's arrangement DOES NOT mirrors white's
hr: FICS divlji šah/4: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Nasumično odabrane figure (moguće su dvije kraljice ili tri topa)
    * Samo jedan kralj od svake boje
    * Figure postavljene nasumično iza pješaka, UZ OGRANIČENJE DA SU SKAKAČI U RAVNOTEŽI
    * Nema rokade
    * Postava crnoga NE odražava postavu bijeloga

en: Asymmetric Random
hr: Asimetrični nasumični

en: FICS atomic: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/atomic.html
hr: FICS atomski šah: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/atomic.html

en: Atomic
hr: Atomski - Atomic

en: Classic chess rules with hidden figurines
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
hr: Klasična šahovska pravila sa skrivenim figuricama
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess

en: Blindfold
hr: Slijepi

en: Classic chess rules with hidden pawns
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
hr: Klasična šahovska pravila sa skrivenim pješacima
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess

en: Hidden pawns
hr: Skriveni pješaci

en: Classic chess rules with hidden pieces
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
hr: Klasična šahovska pravila sa skrivenim figurama
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess

en: Hidden pieces
hr: Skrivene figure

en: Classic chess rules with all pieces white
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
hr: Klasična šahovska pravila sa svim figurama bijelim
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess

en: All white
hr: Svi bijeli

en: FICS bughouse: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/bughouse.html
hr: FICS tandemski šah: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/bughouse.html

en: Bughouse
hr: Tandemski - Bughouse

en: http://brainking.com/en/GameRules?tp=2
    * Placement of the pieces on the 1st and 8th row are randomized
    * The king is in the right hand corner
    * Bishops must start on opposite color squares
    * Black's starting position is obtained by rotating white's position 180 degrees around the board's center
    * No castling
hr: Ugaoni šah: http://brainking.com/en/GameRules?tp=2
    * Postavljanje figura na 1. i 8. redu jest nasumično
    * Kralj je u desnom igračevu uglu
    * Lovci moraju započeti na poljima suprotne boje
    * Početna pozicija crnoga dobiva se okretanjem pozicije bijeloga za 180 stupnjeva oko središta ploče
    * Nema rokade

en: Corner
hr: Ugaoni - Corner

en: FICS crazyhouse: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/crazyhouse.html
hr: FICS ludi šah: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/crazyhouse.html

en: Crazyhouse
hr: Ludi - Crazyhouse

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess960
    FICS wild/fr: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
hr: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess960
    FICS divlji šah/fr: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html

en: Fischer Random
hr: Fischerov nasumični

en: Bringing your king legally to the center (e4, d4, e5, d5) instantly wins the game!
    Normal rules apply in other cases and checkmate also ends the game.
hr: Dovođenje vlastitoga kralja u središte (e4, d4, e5, d5) trenutačno donosi pobjedu u partiji!
    U ostalim slučajevima primjenjuju se uobičajena pravila i šah-mat također završava partiju.

en: King of the hill
hr: Kralj u središtu

en: One player starts with one less knight piece
hr: Jedan igrač počinje s jednom figurom skakača manje

en: Knight odds
hr: Skakač prednosti

en: FICS losers: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/losers_chess.html
hr: FICS gubitnički šah: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/losers_chess.html

en: Losers
hr: Gubitnički - Losers

en: Classic chess rules
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
hr: Klasična šahovska pravila
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chess

en: Normal
hr: Standardno

en: One player starts with one less pawn piece
hr: Jedan igrač počinje s jednim pješakom manje

en: Pawn odds
hr: Pješak prednosti

en: FICS wild/8a: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    White pawns start on 5th rank and black pawns on the 4th rank
hr: FICS divlji šah/8a: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    Bijeli pješaci započinju na 5. redu, a crni pješaci na 4. redu

en: Pawns Passed
hr: Pješaci izmakli

en: FICS wild/8: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    Pawns start on 4th and 5th ranks rather than 2nd and 7th
hr: FICS divlji šah/8: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    Pješaci započinju na 4. i 5. redu umjesto na 2. i 7. redu

en: Pawns Pushed
hr: Pješaci pogurnuti

en: One player starts with one less queen piece
hr: Jedan igrač počinje s figurom kraljice manje

en: Queen odds
hr: Kraljica prednosti

en: FICS wild/3: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Randomly chosen pieces (two queens or three rooks possible)
    * Exactly one king of each color
    * Pieces placed randomly behind the pawns
    * No castling
    * Black's arrangement mirrors white's
hr: FICS divlji šah/3: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Nasumično odabrane figure (moguće su dvije kraljice ili tri topa)
    * Samo jedan kralj od svake boje
    * Figure postavljene nasumično iza pješaka
    * Nema rokade
    * Postava crnoga odraz je postave bijeloga

en: Random
hr: Nasumični

en: One player starts with one less rook piece
hr: Jedan igrač počinje s jednom figurom topa manje

en: Rook odds
hr: Top prednosti

en: xboard nocastle: http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS wild/2: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Random arrangement of the pieces behind the pawns
    * No castling
    * Black's arrangement mirrors white's
hr: xboard nocastle: http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS divlji šah/2: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Nasumična postava figura iza pješaka
    * Nema rokade
    * Postava crnoga odraz je postave bijeloga

en: FICS suicide: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/suicide_chess.html
hr: FICS samoubilački šah: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/suicide_chess.html

en: Suicide
hr: Samoubilački - Suicide

en: Variant developed by Kai Laskos: http://talkchess.com/forum/viewtopic.php?t=40990
hr: Varijantu razvio Kai Laskos: http://talkchess.com/forum/viewtopic.php?t=40990

en: Win by giving check 3 times
hr: Pobjeda davanjem šaha 3 puta

en: Three-check
hr: Trostruki šah

en: FICS wild/5: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chess_variant#Chess_with_different_starting_positions
    Pawns start on their 7th rank rather than their 2nd rank!
hr: FICS divlji šah/5: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Chess_variant#Chess_with_different_starting_positions
    Pješaci započinju na svome 7. redu umjesto na svome 2. redu!

en: Upside Down
hr: Preokrenuti

en: xboard wildcastle http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS wild/0: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * White has the typical set-up at the start.
    * Black's pieces are the same, except that the King and Queen are reversed,
    * so they are not on the same files as White's King and Queen.
    * Castling is done similarly to normal chess:
    * o-o-o indicates long castling and o-o short castling.
hr: xboard wildcastle http://home.hccnet.nl/h.g.muller/engine-intf.html#8
    FICS divlji šah/0: http://www.freechess.org/Help/HelpFiles/wild.html
    * Bijeli ima uobičajenu postavu na početku.
    * Crne figure su iste, osim što su kralj i dama preokrenuti,
    * tako da nisu na istim linijama kao bijeli kralj i dama.
    * Rokada se izvodi kao i u normalnom šahu:
    * o-o-o označava veliku rokadu, a o-o malu rokadu.

en: The connection was broken - got "end of file" message
hr: Veza je bila prekinuta - primljena je poruka "end of file"

en: '%s' is not a registered name
hr: '%s' nije zabilježeno ime

en: The entered password was invalid.
    If you forgot your password, go to <a href="http://www.freechess.org/password">http://www.freechess.org/password</a> to request a new one over email.
hr: Unesena zaporka je neispravna.
    Ako si zaboravio/la svoju zaporku, idi na <a href="http://www.freechess.org/password">http://www.freechess.org/password</a> kako bi zatražio/la novu preko e-pošte.

en: Sorry '%s' is already logged in
hr: Oprosti, '%s' je već prijavljen/a

en: '%s' is a registered name.  If it is yours, type the password.
hr: '%s' je zabilježeno ime. Ako je tvoje, upiši zaporku.

en: Connecting to server
hr: Spajanje na poslužitelj

en: Logging on to server
hr: Prijavljivanje na poslužitelj

en: Setting up environment
hr: Postavljanje okružja

en: %(player)s is %(status)s
hr: %(player)s je %(status)s

en: not playing
hr: ne igra

en: Wild
hr: Divlji - Wild

en: Online
hr: Na mreži

en: Offline
hr: Izvan mreže

en: Available
hr: Dostupno

en: Playing
hr: U igri

en: Idle
hr: U mirovanju

en: Examining
hr: U provjeri

en: Not Available
hr: Nedostupno

en: Running Simul Match
hr: U tijeku simultanka

en: In Tournament
hr: U turniru

en: Unrated
hr: Nerangiran

en: Rated
hr: Rangiran

en:  + %d sec
hr:  + %d sek

en: %(player)s plays %(color)s
hr: %(player)s igra %(color)s

en: white
hr: bijeli

en: black
hr: crni

en: This is a continuation of an adjourned match
hr: Ovo je nastavak odgođenog ogleda

en: Opponent Rating
hr: Rang protivnika

en: Manual Accept
hr: Ručno prihvati

en: Private
hr: Zasebno

en: Connection Error
hr: Neispravnost pri spajanju

en: Log on Error
hr: Neispravnost pri prijavi

en: Connection was closed
hr: Veza je bila zatvorena

en: Address Error
hr: Neispravnost u adresi

en: Auto-logout
hr: Samoodjava

en: You have been logged out because you were idle more than 60 minutes
hr: Odjavljen/a si jer si bio/la u mirovanju više od 60 minuta

en: Examined
hr: Provjereno

en: Other
hr: Drugo

en: Administrator
hr: Upravitelj

en: Blindfold Account
hr: Račun za igru na slijepo

en: Team Account
hr: Skupni račun

en: Unregistered
hr: Neregistriran

en: Chess Advisor
hr: Šahovski savjetnik

en: Service Representative
hr: Poslužiteljski predstavnik na FICS-u

en: Tournament Director
hr: Ravnatelj turnira

en: Mamer Manager
hr: Mamer-rukovoditelj

en: Grand Master
hr: Velemajstor

en: International Master
hr: Međunarodni majstor

en: FIDE Master
hr: FIDE-majstor

en: Woman Grand Master
hr: Ženski velemajstor

en: Woman International Master
hr: Ženski međunarodni majstor

en: Woman FIDE Master
hr: Ženski FIDE-majstor

en: Dummy Account
hr: Lažni račun

en: <b><big>PyChess was unable to load your panel settings</big></b>
hr: <b><big>PyChess nije mogao podići tvoje postavke za okna</big></b>

en: Friends
hr: Prijatelji

en: More channels
hr: Više kanala

en: More players
hr: Više igrača

en: Pause
hr: Zaustavi

en: No conversation's selected
hr: Nijedan razgovor nije izabran

en: Loading player data
hr: Podižu se igračevi podatci

en: Receiving list of players
hr: Prima se popis igrača

en: PyChess Information Window
hr: Obavijesni prozor PyChessa

en: of
hr: od

en: You have opened no conversations yet
hr: Još nisi otvorio nijedan razgovor

en: Only registered users may talk to this channel
hr: Samo zabilježeni korisnici mogu općiti s tim kanalom

en: Game analyzing in progress...
hr: Analiza partije u tijeku...

en: Do you want to abort it?
hr: Želiš li je prekinuti?

en: Abort
hr: Prekini

en: Select engine
hr: Odaberi šahovski pogonik

en: Executable files
hr: Izvršne datoteke

en: <big><b>Unable to add %s</b></big>
hr: <big><b>Nije moguće dodati %s</b></big>

en: There is something wrong with this executable
hr: Nešto nije u redu s ovom izvršnom datotekom

en: Select working directory
hr: Odaberi djelatni direktorij

en:  invalid engine move: %s
hr:  neispravni potez pogonika: %s

en: Offer Rematch
hr: Ponudi uzvrat

en: Observe %s
hr: Promatraj %s

en: Play Rematch
hr: Igraj uzvrat

en: Undo one move
hr: Poništi jedan potez

en: Undo two moves
hr: Poništi dva poteza

en: You sent an abort offer
hr: Poslao/la si ponudu za prekid

en: You sent an adjournment offer
hr: Poslao/la si ponudu za odgodu

en: You sent a draw offer
hr: Poslao/la si ponudu za remi

en: You sent a pause offer
hr: Poslao/la si ponudu za stanku

en: You sent a resume offer
hr: Poslao/la si ponudu za nastavak

en: You sent an undo offer
hr: Poslao/la si ponudu za povrat poteza

en: You asked your opponent to move
hr: Zatražio/la si od protivnika povlačenje poteza

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
hr: <big><b>Šahovski pogonik, %s, se isključio</b></big>

en: Offer Abort
hr: Ponudi prekid

en: This game can not be adjourned because one or both players are guests
hr: Ova se partija ne može odgoditi jer su jedan ili oba igrača gosti

en: Claim Draw
hr: Zatraži remi

en: Resume
hr: Nastavi

en: Offer Pause
hr: Ponudi stanku

en: Offer Resume
hr: Ponudi nastavak

en: Undo
hr: Poništi

en: Offer Undo
hr: Ponudi poništenje

en:  has lagged for 30 seconds
hr:  kasni 30 sekundi

en:  is lagging heavily but hasn't disconnected
hr:  jako kasni, ali nije iskopčan

en: Continue to wait for opponent, or try to adjourn the game?
hr: Nastaviti čekati na protivnika ili pokušati odgoditi partiju?

en: Wait
hr: Čekaj

en: Adjourn
hr: Odgodi

en: Jump to initial position
hr: Skoči na početnu poziciju

en: Step back one move
hr: Povuci jedan potez unazad

en: Step forward one move
hr: Povuci jedan potez naprijed

en: Jump to latest position
hr: Skoči na najnoviju poziciju

en: Human Being
hr: Ljudsko biće

en: Minutes:
hr: Minute:

en: Gain:
hr: Dodatak:

en: Rapid
hr: Ubrzano

en: Odds
hr: Prednosti

en: Other (standard rules)
hr: Drugo (standardna pravila)

en: Other (non standard rules)
hr: Drugo (nestandardna pravila)

en: Asian variants
hr: Azijske varijante

en:  chess
hr: šah

en: Setup Position
hr: Postavi poziciju

en: Type or paste PGN game or FEN positions here
hr: Upiši ili dodaj PGN partiju ili FEN pozicije ovdje

en: Enter Game
hr: Uđi u igru

en: Select book file
hr: Odaberi knjižnu datoteku

en: Opening books
hr: Knjige otvaranja

en: Select Gaviota TB path
hr: Odaberi putanju do podatkovne baze Gaviota

en: Open Sound File
hr: Otvori zvučnu datoteku

en: Sound files
hr: Zvučne datoteke

en: No sound
hr: Bez zvuka

en: Beep
hr: Zvučni signal

en: Select sound file...
hr: Izaberi zvučnu datoteku...

en: Undescribed panel
hr: Neopisano okno

en: Select auto save path
hr: Odaberi putanju samospremanja

en: FEN needs 6 data fields. 
    
    %s
hr: FEN treba 6 podatkovnih polja. 
    
    %s

en: FEN needs at least 2 data fields in fenstr. 
    
    %s
hr: FEN treba najmanje 2 podatkovna polja u fenstr. 
    
    %s

en: Needs 7 slashes in piece placement field. 
    
    %s
hr: Treba 7 kosih crta u polju za postavljanje figure. 
    
    %s

en: Active color field must be one of w or b. 
    
    %s
hr: Polje boje na potezu mora biti jedno od bijeloga ili od crnoga. 
    
    %s

en: Castling availability field is not legal. 
    
    %s
hr: Polje izbora rokade nije pravilno. 
    
    %s

en: En passant cord is not legal. 
    
    %s
hr: Spona uzimanja u prolazu nije pravilna. 
    
    %s

en: invalid promoted piece
hr: nepravilno pretvorena figura

en: the move needs a piece and a cord
hr: potez treba figuru i poveznicu

en: the captured cord (%s) is incorrect
hr: uzimajuća oznaka (%s) je nepravilna

en: the end cord (%s) is incorrect
hr: krajnja spona (%s) je netočna

en: and
hr: i

en: draws
hr: remizira

en: mates
hr: matira

en: puts opponent in check
hr: šahira protivnika

en: improves king safety
hr: poboljšava sigurnost kralja

en: slightly improves king safety
hr: blago poboljšava sigurnost kralja

en: moves a rook to an open file
hr: pomiče topa u otvorenu kolonu

en: moves an rook to a half-open file
hr: pomiče topa u poluotvorenu kolonu

en: moves bishop into fianchetto: %s
hr: pomiče lovca u 'fianchetto': %s

en: promotes a Pawn to a %s
hr: pretvara pješaka u %s

en: castles
hr: vrši rokadu

en: takes back material
hr: uzima nazad materijal

en: exchanges material
hr: izmjenjuje materijal

en: captures material
hr: uzima materijal

en: rescues a %s
hr: spašava %s

en: threatens to win material by %s
hr: prijeti dobitkom materijala s %s

en: increases the pressure on %s
hr: povećava pritisak na %s

en: defends %s
hr: brani %s

en: pins an enemy %(oppiece)s on the %(piece)s at %(cord)s
hr: pritišće protivnika %(oppiece)s na %(piece)s na %(cord)s

en: White has a new piece in outpost: %s
hr: Bijeli ima novu figuru u predstraži %s

en: Black has a new piece in outpost: %s
hr: Crni ima novu figuru u predstraži %s

en: %(color)s has a new passed pawn on %(cord)s
hr: %(color)s ima novog izmaklog pješaka na %(cord)s

en: half-open
hr: poluotvorenoj

en: in the %(x)s%(y)s file
hr: u %(x)s%(y)s koloni

en: in the %(x)s%(y)s files
hr: u %(x)s%(y)s kolonama

en: %(color)s got a double pawn %(place)s
hr: %(color)s ima dvostrukog pješaka %(place)s

en: %(color)s got new double pawns %(place)s
hr: %(color)s ima nove dvostruke pješake %(place)s

en: %(color)s got an isolated pawn in the %(x)s file | %(color)s got isolated pawns in the %(x)s files
hr[0]: %(color)s ima usamljenog pješaka u %(x)s koloni
hr[1]: %(color)s ima usamljene pješake u %(x)s kolonama
hr[2]: %(color)s ima usamljene pješake u %(x)s kolonama

en: %s moves pawns into stonewall formation
hr: %s pomiče pješake u formaciji bedema

en: %s can no longer castle
hr: %s ne može više izvršiti rokadu

en: %s can no longer castle in queenside
hr: %s ne može više izvršiti rokadu na kraljičinoj strani

en: %s can no longer castle in kingside
hr: %s ne može više izvršiti rokadu na kraljevoj strani

en: %(opcolor)s has a new trapped bishop on %(cord)s
hr: %(opcolor)s ima novog zarobljenog lovca na %(cord)s

en: develops a pawn: %s
hr: razvija pješaka: %s

en: brings a pawn closer to the backrow: %s
hr: približava pješaka zadnjem redu: %s

en: brings a %(piece)s closer to enemy king: %(cord)s
hr: dovodi %(piece)s bliže protivničkom kralju: %(cord)s

en: develops a %(piece)s: %(cord)s
hr: razvija %(piece)s: %(cord)s

en: places a %(piece)s more active: %(cord)s
hr: postavlja %(piece)s u aktivniji položaj: %(cord)s

en: White should do pawn storm in right
hr: Bijeli bi trebao napraviti pješački napad na desnoj strani

en: Black should do pawn storm in left
hr: Crni bi trebao napraviti pješački napad na lijevoj strani

en: White should do pawn storm in left
hr: Bijeli bi trebao napraviti pješački napad na lijevoj strani

en: Black should do pawn storm in right
hr: Crni bi trebao napraviti pješački napad na desnoj strani

en: Black has a rather cramped position
hr: Crni ima više sputanu poziciju

en: Black has a slightly cramped position
hr: Crni ima pomalo sputanu poziciju

en: White has a rather cramped position
hr: Bijeli ima više sputanu poziciju

en: White has a slightly cramped position
hr: Bijeli ima pomalo sputanu poziciju

en: Shout
hr: Uzvik

en: Chess Shout
hr: Uzvik šah

en: Unofficial channel %d
hr: Neslužbeni kanal %d

en: W Elo
hr: B Elo

en: B Elo
hr: C Elo

en: Round
hr: Krug

en: Clock
hr: Ura

en: Type
hr: Vrsta

en: Date/Time
hr: Nadnevak/Vrijeme

en:  with whom you have an adjourned <b>%(timecontrol)s</b> <b>%(gametype)s</b> game is online.
hr:  s kojim imaš odgođenu <b>%(timecontrol)s</b> <b>%(gametype)s</b> partiju je na mreži.

en: Request Continuation
hr: Zahtijevaj nastavak

en: Examine Adjourned Game
hr: Provjeri odgođenu partiju

en: Chat
hr: Razgovor

en: Win
hr: Pobjeda

en: Draw
hr: Remi

en: Loss
hr: Poraz

en: Sanctions
hr: Kazne

en: Email
hr: E-pošta

en: Spent
hr: Potrošeno

en: online in total
hr: ukupno na mreži

en: Ping
hr: Pokaži mrežno kašnjenje

en: Connecting
hr: Povezujem

en: Games running: %d
hr: Partije u tijeku: %d

en: Name
hr: Ime

en: Status
hr: Stanje

en: Players: %d
hr: Igrači: %d

en: Challenge:
hr: Izazovi:

en: This option is not applicable because you're challenging a player
hr: Ova mogućnost nije primjenjiva jer izazivaš igrača

en: Edit Seek:
hr: Uredi zahtjev:

en: %(minutes)d min + %(gain)d sec/move
hr: %(minutes)d min + %(gain)d sek/potez

en: Manual
hr: Ručno

en: Any strength
hr: Bilo koja jačina

en: You can't play rated games because you are logged in as a guest
hr: Ne možeš igrati rangiranu partiju jer si prijavljen/a kao gost

en: You can't play rated games because "Untimed" is checked,
hr: Ne možeš igrati rangiranu partiju jer je označeno "vremenski neograničeno",

en: and on FICS, untimed games can't be rated
hr: a FICS ne omogućava rangiranje vremenski neograničenih partija

en: This option is not available because you're challenging a guest,
hr: Ova mogućnost nije dostupna jer izazivaš gosta,

en: and guests can't play rated games
hr: a gosti ne mogu igrati rangirane partije

en: You can't select a variant because "Untimed" is checked,
hr: Ne možeš odabrati varijantu jer je označeno "vremenski neograničeno",

en: and on FICS, untimed games have to be normal chess rules
hr: a FICS nalaže da se vremenski neograničene partije igraju po normalnim šahovskim pravilima

en: Change Tolerance
hr: Promijeni odstupanje

en: Active seeks: %d
hr: Djelatni zahtjevi: %d

en:  would like to resume your adjourned <b>%(time)s</b> <b>%(gametype)s</b> game.
hr:  želi nastaviti vašu odgođenu <b>%(time)s</b> <b>%(gametype)s</b> partiju.

en:  challenges you to a <b>%(time)s</b> %(rated)s <b>%(gametype)s</b> game
hr:  izaziva te na <b>%(time)s</b> %(rated)s <b>%(gametype)s</b> partiju

en:  where <b>%(player)s</b> plays <b>%(color)s</b>.
hr:  gdje <b>%(player)s</b> igra <b>%(color)s</b>.

en:  has declined your offer for a match
hr: je otklonio/la tvoju ponudu za ogled

en:  is censoring you
hr:  te cenzurira

en:  noplay listing you
hr:  ima te na popisu za odbijanje igre

en:  uses a formula not fitting your match request:
hr: koristi formulu koja se ne uklapa u tvoj zahtjev za ogled:

en: to manual accept
hr: na ručno prihvaćanje

en: to automatic accept
hr: na automatsko prihvaćanje

en: rating range now
hr: opseg ranga sada

en: Seek updated
hr: Zahtjev obnovljen

en: Your seeks have been removed
hr: Tvoji zahtjevi su uklonjeni

en:  has arrived
hr: je stigao/la

en:  has departed
hr: je otišao/la

en:  is present
hr: je prisutan/na

en: Detect type automatically
hr: Prepoznaj vrstu automatski

en: <big><b>Error loading game</big></b>
hr: <big><b>Pogreška u učitavanju partije</big></b>

en: Save Game
hr: Pohrani partiju

en: Export position
hr: Izvezi poziciju

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
hr: <big><b>Nepoznata vrsta datoteke '%s'</b></big>

en: Was unable to save '%(uri)s' as PyChess doesn't know the format '%(ending)s'.
hr: Nije bilo moguće pohraniti '%(uri)s' jer PyChess ne prepoznaje format '%(ending)s'.

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
hr: <big><b>Nije moguće pohraniti datoteku '%s'</b></big>

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: File exists
hr: Datoteka postoji

en: <big><b>A file named '%s' already exists. Would you like to replace it?</b></big>
hr: <big><b>Datoteka s imenom '%s' već postoji. Želiš li je zamijeniti?</b></big>

en: The file already exists in '%s'. If you replace it, its content will be overwritten.
hr: Datoteka već postoji u '%s'. Ako je zamijeniš, njen sadržaj bit će prebrisan.

en: Could not save the file
hr: Nije moguće spremiti datoteku

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
hr: <big><b>PyChess nije mogao pohraniti partiju</b></big>

en: The error was: %s
hr: Neispravnost je bila: %s

en: There is %d game with unsaved moves. | There are %d games with unsaved moves.
hr[0]: Postoji %d partija s nepohranjenim potezima.
hr[1]: Postoje %d partije s nepohranjenim potezima.
hr[2]: Postoji %d partija s nepohranjenim potezima.

en: Save moves before closing?
hr: Pohrani poteze prije zatvaranja?

en: vs.
hr: protiv

en: _Save %d document | _Save %d documents
hr[0]: _Pohrani %d zapis
hr[1]: _Pohrani %d zapisa
hr[2]: _Pohrani %d zapisa

en: Save the current game before you close it?
hr: Spremiti tekuću partiju prije njena zatvaranja?

en: It is not possible later to continue the game,
    if you don't save it.
hr: Nije moguće kasnije nastaviti partiju
    ako je ne spremiš.

en: All Chess Files
hr: Sve šahovske datoteke

en: Annotation
hr: Notacija

en: Annotated game
hr: Notirana partija

en: Add start comment
hr: Dodaj početni komentar

en: Add comment
hr: Dodaj komentar

en: Edit comment
hr: Uredi komentar

en: Forced move
hr: Prisiljeni potez

en: Add move symbol
hr: Dodaj simbol poteza

en: Unclear position
hr: Nejasna pozicija

en: Zugzwang
hr: Prisiljeni potez - Zugzwang

en: Initiative
hr: Inicijativa

en: With attack
hr: S napadom

en: Compensation
hr: Nadomjestak

en: Counterplay
hr: Protuigra

en: Time pressure
hr: Vremenski tjesnac

en: Add evaluation symbol
hr: Dodaj simbol procjene

en: round %s
hr: krug %s

en: Hints
hr: Prijedlozi

en: The hint panel will provide computer advice during each stage of the game
hr: Savjetodavno okno omogućit će računalni prijedlog tijekom svakog dijela partije

en: Official PyChess panel.
hr: Službeno okno PyChessa

en: Opening Book
hr: Knjiga otvaranja

en: The opening book will try to inspire you during the opening phase of the game by showing you common moves made by chess masters
hr: Knjiga otvaranja će te pokušati nadahnuti tijekom faze otvaranja igre pokazujući ti uobičajene poteze šahovskih majstora

en: Analysis by %s
hr: Analiza po %s

en: %s will try to predict which move is best and which side has the advantage
hr: %s će pokušati predvidjeti koji je potez najbolji i koja strana ima prednost

en: Threat analysis by %s
hr: Analiza prijetnje po %s

en: %s will identify what threats would exist if it were your opponent's turn to move
hr: %s će prepoznati koje bi prijetnje postojale da je tvoj protivnik bio na potezu

en: Calculating...
hr: Izračunava se...

en: Engine scores are in units of pawns, from White's point of view. Double clicking on analysis lines you can insert them into Annotation panel as variations.
hr: Ishodi šahovskog pogonika su u jedinicama pješaka, promatrajući s očišta bijeloga. Dvoklikom na analitičke nizove možeš ih umetnuti u okno komentara kao inačice.

en: Adding suggestions can help you find ideas, but slows down the computer's analysis.
hr: Dodavanje prijedloga može ti pomoći u nalaženju zamisli, ali usporava računalnu analizu.

en: Endgame Table
hr: Ploča završnice

en: The endgame table will show exact analysis when there are few pieces on the board.
hr: Ploča završnice će prikazati točnu analizu kad preostane samo nekoliko figura na šahovnici.

en: Mate in %d
hr: Mat u %d

en: In this position,
    there is no legal move.
hr: U ovoj poziciji
    nema pravilnog poteza.

en: The chat panel lets you communicate with your opponent during the game, assuming he or she is interested
hr: Okno razgovora dopušta ti općenje s protivnikom tijekom partije, pod pretpostavkom da je on ili ona zainteresirana za to

en: Comments
hr: Komentari

en: The comments panel will try to analyze and explain the moves played
hr: Okno komentara pokušat će analizirati i objasniti odigrane poteze

en: Initial position
hr: Početna pozicija

en: %(color)s moves a %(piece)s to %(cord)s
hr: %(color)s povlači %(piece)s na %(cord)s

en: Engines
hr: Šahovski pogonici

en: The engine output panel shows the thinking output of chess engines (computer players) during a game
hr: Izlazno okno pogonika pokazuje misaoni tok šahovskih pogonika (računalnih igrača) tijekom partije

en: No chess engines (computer players) are participating in this game.
hr: Nijedan šahovski pogonik (računalni igrač) ne sudjeluje u ovoj partiji.

en: Move History
hr: Povijest poteza

en: The moves sheet keeps track of the players' moves and lets you navigate through the game history
hr: Lista poteza bilježi igračke poteze i omogućuje ti kretanje kroz povijest partije

en: Score
hr: Ishod

en: The score panel tries to evaluate the positions and shows you a graph of the game progress
hr: Okno ishoda pokušava procjenjivati pozicije i grafički ti prikazuje napredak partije
