pychess - en to jv translation catalogue (32 entries)

en: _Game
jv: _Gim

en: _New Game
jv: Gim A_Nyar

en: _Save Game
jv: _Simpen Gim

en: Save Game _As
jv: Simpen Gim D_Adi

en: Player _Rating
jv: _Rating Pemain

en: _Actions
jv: _Aksi

en: Offer _Draw
jv: Tawani _Draw

en: Preferences
jv: Pilihan

en: <b>Animation</b>
jv: <b>Animasi</b>

en: <b>Play Sound When...</b>
jv: <b>Mainke suara yen...</b>

en: Promotion
jv: Promosi

en: Queen
jv: Ratu

en: Rook
jv: Beteng

en: Bishop
jv: Menteri

en: Knight
jv: Jaran

en: Game information
jv: Informasi Gim

en: Site:
jv: Situs:

en: Event:
jv: Even:

en: PyChess - Connect to Internet Chess
jv: PyChess - Nggabung ning Internet Chess

en: _Password:
jv: _Pasword

en: _Name:
jv: _Nomo

en: _Accept
jv: T_Ampa

en: Time
jv: Wektu

en: New Game
jv: Gim Anyar

en: <b>Players</b>
jv: <b>Pemain</b>

en: Open Game
jv: Buka Gim

en: Unknown
jv: Ora dikenali

en: The game has been aborted
jv: Gim dibatalke

en: Minutes:
jv: Menit:

en: Clock
jv: Jam

en: Type
jv: Tipe

en: Name
jv: Jeneng
