pychess - en to ms_MY translation catalogue (430 entries)

en: _Game
ms_MY: _Permainan

en: _New Game
ms_MY: Permainan _Baharu

en: Play _Internet Chess
ms_MY: Main Catur _Internet

en: _Load Game
ms_MY: _Muat Permainan

en: Load _Recent Game
ms_MY: Muat Permainan Baru-baru _Ini

en: _Save Game
ms_MY: _Simpan Permainan

en: Save Game _As
ms_MY: Simpan Permainan Seb_agai

en: _Export Position
ms_MY: _Eksport Keduduka

en: Player _Rating
ms_MY: _Penarafan Pemain

en: _Analyze Game
ms_MY: _Analisis Permainan

en: _Edit
ms_MY: _Sunting

en: _Copy PGN
ms_MY: Sa_lin PGN

en: _Copy FEN
ms_MY: Sa_lin FEN

en: _Engines
ms_MY: _Enjin

en: Externals
ms_MY: Luar

en: _Actions
ms_MY: _Tindakan

en: Offer _Abort
ms_MY: Tawar _Henti Paksa

en: Offer Ad_journment
ms_MY: Tawar Penan_gguhan

en: Offer _Draw
ms_MY: Tawar Se_ri

en: Offer _Pause
ms_MY: Tawar _Jeda

en: Offer _Resume
ms_MY: Tawar Sa_mbung Semula

en: Offer _Undo
ms_MY: Tawar _Buat Asal

en: R_esign
ms_MY: Ta_rik Diri

en: _View
ms_MY: _Lihat

en: _Rotate Board
ms_MY: _Putar Papan

en: _Fullscreen
ms_MY: S_krin Penuh

en: Leave _Fullscreen
ms_MY: Keluar Dari Skrin Pe_nuh

en: _Show Sidepanels
ms_MY: T_unjuk Panel Sisi

en: _Log Viewer
ms_MY: Pelihat _Log

en: Database
ms_MY: Pangkalan Data

en: New _Database
ms_MY: Pangkalan _Data Baharu

en: Save database as
ms_MY: Simpan pangkalan data sebagai

en: Import chessfile
ms_MY: Import fail catur

en: Import games from theweekinchess.com
ms_MY: Import permainan dari theweekinchess.com

en: _Help
ms_MY: _Bantuan

en: About Chess
ms_MY: Perihal Catur

en: How to Play
ms_MY: Bagaimana hendak Bermain

en: Tip of the Day
ms_MY: Petua Hari Ini

en: Translate PyChess
ms_MY: Terjemah PyChess

en: Chess client
ms_MY: Klien catur

en: Preferences
ms_MY: Keutamaan

en: Only animate _moves
ms_MY: Hanya animasikan _gerakan

en: Only animate piece moves.
ms_MY: Hanya animasikan gerakan buah.

en: No _animation
ms_MY: Tiada _animasi

en: Never use animation. Use this on slow machines.
ms_MY: Jangan sesekali guna animasi. Guna ini pada komputer perlahan atau lama.

en: <b>Animation</b>
ms_MY: <b>Animasi</b>

en: _General
ms_MY: _Am

en: Use _local tablebases
ms_MY: Guna jadual asas _setempat

en: Gaviota TB path:
ms_MY: Lalauan TB Gaviota:

en: Use _online tablebases
ms_MY: Guna jadual asas a_tas talian

en: Use _analyzer
ms_MY: Guna peng_analisis

en: Maximum analysis time in seconds:
ms_MY: Tempoh analisis maksimum dalam saat:

en: Infinite analysis
ms_MY: Analisis tanpa had

en: <b>Analyzing</b>
ms_MY: <b>Penganalisaan</b>

en: _Hints
ms_MY: Pe_mbayang

en: Uninstall
ms_MY: Nyahpasang

en: Ac_tive
ms_MY: Ak_tif

en: <b>Installed Sidepanels</b>
ms_MY: <b>Panel Sisi Dipasang</b>

en: Side_panels
ms_MY: _Panel sisi

en: <b>Welcome screen</b>
ms_MY: <b>Skrin aluan</b>

en: Texture:
ms_MY: Tekstur:

en: Frame:
ms_MY: Bingkai:

en: Light Squares :
ms_MY: Petak Cerah :

en: Dark Squares :
ms_MY: Petak Hitam :

en: Reset Colours
ms_MY: Tetap Semula Warna

en: <b>Board Style</b>
ms_MY: <b>Gaya Papan</b>

en: <b>Chess Sets</b>
ms_MY: <b>Set Catur</b>

en: Themes
ms_MY: Tema

en: _Use sounds in PyChess
ms_MY: _Guna bunyi dalam PyChess

en: Game is _drawn:
ms_MY: Permainan _seri:

en: Game is _lost:
ms_MY: Permainan _kalah:

en: Game is _won:
ms_MY: Permainan _menang:

en: _Invalid move:
ms_MY: Gerakan _tidak sah:

en: Activate alarm when _remaining sec is:
ms_MY: Aktifkan penggera bila _berbaki saat:

en: <b>Play Sound When...</b>
ms_MY: <b>Main Bunyi Ketika...</b>

en: _Sounds
ms_MY: Bun_yi

en: _Auto save finished games to .pgn file
ms_MY: _Auto simpan permainan selesai ke fail .pgn

en: Save files to:
ms_MY: Simpan fail ke:

en: Use name format:
ms_MY: Gunaformat nama:

en: Names:  #n1, #n2
ms_MY: Nama:  #n1, #n2

en: Year, month, day: #y, #m, #d
ms_MY: Tahun, bulan, hari: #y, #m, #d

en: Game information
ms_MY: Maklumat permainan

en: Site:
ms_MY: Laman:

en: Black:
ms_MY: Hitam:

en: Round:
ms_MY: Pusingan:

en: White:
ms_MY: Putih:

en: Event:
ms_MY: Acara:

en: Date
ms_MY: Tarikh

en: Chess Position
ms_MY: Kedudukan Catur

en: Unknown
ms_MY: Tidak diketahui

en: Simple Chess Position
ms_MY: Kedudukan Catur Mudah

en: The game can't be loaded, because of an error parsing FEN
ms_MY: Permainan tidak dapat dimuatkan, kerana terdapat ralat menghurai FEN

en: Chess Game
ms_MY: Permainan Catur

en: Importing game headers...
ms_MY: Mengimport tajuk permainan...

en: Creating .bin index file...
ms_MY: Mencipta fail indeks .bin...

en: Creating .scout index file...
ms_MY: Mencipta fail indeks .scout...

en: Invalid move.
ms_MY: Gerakan tidak sah.

en: Error parsing %(mstr)s
ms_MY: Ralat menghurai %(mstr)s

en: The game can't be read to end, because of an error parsing move %(moveno)s '%(notation)s'.
ms_MY: Permainan tidak dapat dibaca sehingga akhir, kerana terdapat ralat menghurai gerakan %(moveno)s '%(notation)s'.

en: The move failed because %s.
ms_MY: Gerakan gagal kerana %s.

en: Error parsing move %(moveno)s %(mstr)s
ms_MY: Ralat menghurai gerakan %(moveno)s %(mstr)s

en: Png image
ms_MY: Imej Png

en: Destination Host Unreachable
ms_MY: Hos Destinasi Tidak Boleh Dicapai

en: Died
ms_MY: Mati

en: Local Event
ms_MY: Acara Setempat

en: Local Site
ms_MY: Tapak Setempat

en: sec
ms_MY: saar

en: <b>New version %s is available!</b>
ms_MY: <b>Versi baharu %s sudah tersedia!</b>

en: United Arab Emirates
ms_MY: Emiriyah Arab Bersatu

en: Antigua and Barbuda
ms_MY: Antigua dan Barbuda

en: Antarctica
ms_MY: Antartika

en: American Samoa
ms_MY: Samoa Amerika

en: Åland Islands
ms_MY: Kepulauan Åland

en: Bosnia and Herzegovina
ms_MY: Bosnia dan Herzegovina

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
ms_MY: Bonaire, Sint Eustatius dan Saba

en: Bouvet Island
ms_MY: Pulau Bouvet

en: Cocos (Keeling) Islands
ms_MY: Kepulauan Cocos (Keeling)

en: Congo (the Democratic Republic of the)
ms_MY: Republik Demokrasi Congo

en: Central African Republic
ms_MY: Republik Afika Tengah

en: Cook Islands
ms_MY: Kepulauan Cook

en: Christmas Island
ms_MY: Pulau Christmas

en: Germany
ms_MY: Jerman

en: Dominican Republic
ms_MY: Republik Dominican

en: Egypt
ms_MY: Mesir

en: Western Sahara
ms_MY: Sahara Barat

en: Spain
ms_MY: Sepanyol

en: Falkland Islands [Malvinas]
ms_MY: Kepulauan Falkland [Malvinas]

en: Faroe Islands
ms_MY: Kepulauan Faroe

en: France
ms_MY: Perancis

en: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
ms_MY: United Kingdom of Great Britain dan Ireland Utara

en: French Guiana
ms_MY: Guiana Perancis

en: Equatorial Guinea
ms_MY: Guinea Khatulistiwa

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ms_MY: Kepulauan Georgia Selatan dan Sandwich Selatan

en: Heard Island and McDonald Islands
ms_MY: Pulau Heard dan Kepulauan McDonald

en: Isle of Man
ms_MY: Kepulauan Man

en: British Indian Ocean Territory
ms_MY: Wilayah Lautan India British

en: Iraq
ms_MY: Irak

en: Iran (Islamic Republic of)
ms_MY: Republik Islam Iran

en: Italy
ms_MY: Itali

en: Japan
ms_MY: Jepun

en: Cambodia
ms_MY: Kemboja

en: Saint Kitts and Nevis
ms_MY: Saint Kitts dan Nevis

en: Korea (the Democratic People's Republic of)
ms_MY: Republik Demokrasi Korea

en: Korea (the Republic of)
ms_MY: Republik Korea

en: Cayman Islands
ms_MY: Kepulauan Cayman

en: Lao People's Democratic Republic
ms_MY: Republik Demokrasi Rakyat Lao

en: Lebanon
ms_MY: Lubnan

en: Morocco
ms_MY: Maghribi

en: Moldova (the Republic of)
ms_MY: Republik Moldova

en: Saint Martin (French part)
ms_MY: Saint Martin (Bahagian Perancis)

en: Marshall Islands
ms_MY: Kepulauan Marshall

en: Macedonia (the former Yugoslav Republic of)
ms_MY: Macedonia

en: Northern Mariana Islands
ms_MY: Kepulauan Mariana Utara

en: Norfolk Island
ms_MY: Pulau Norfolk

en: Netherlands
ms_MY: Belanda

en: French Polynesia
ms_MY: Polynesia Perancis

en: Philippines
ms_MY: Filipina

en: Saint Pierre and Miquelon
ms_MY: Saint Pierre dan Miquelon

en: Palestine, State of
ms_MY: Palestine

en: Russian Federation
ms_MY: Persekutuan Rusia

en: Saudi Arabia
ms_MY: Arab Saudi

en: Solomon Islands
ms_MY: Kepulauan Solomon

en: Singapore
ms_MY: Singapura

en: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
ms_MY: Saint Helena, Ascension dan Tristan da Cunha

en: Svalbard and Jan Mayen
ms_MY: Svalbard dan Jan Mayen

en: South Sudan
ms_MY: Sudan Selatan

en: Sao Tome and Principe
ms_MY: Sao Tome dan Principe

en: Sint Maarten (Dutch part)
ms_MY: Sint Maarten (Bahagian Belanda)

en: Syrian Arab Republic
ms_MY: Republik Arab Syria

en: Turks and Caicos Islands
ms_MY: Kepulauan Turks dan Caicos

en: French Southern Territories
ms_MY: Wilayah Selatan Perancis

en: Turkey
ms_MY: Turki

en: Trinidad and Tobago
ms_MY: Trinidad dan Tobago

en: Taiwan (Province of China)
ms_MY: Taiwan (Wilayah China)

en: Tanzania, United Republic of
ms_MY: Republik Bersatu Tanzania

en: United States of America
ms_MY: Amerika Syarikat

en: Saint Vincent and the Grenadines
ms_MY: Saint Vincent dan the Grenadines

en: Venezuela (Bolivarian Republic of)
ms_MY: Venezuela (Republik Bolivari)

en: Virgin Islands (British)
ms_MY: Kepulauan Virgin (British)

en: Virgin Islands (U.S.)
ms_MY: Kepulauan Virgin (U.S.)

en: Wallis and Futuna
ms_MY: Wallis dan Futuna

en: Yemen
ms_MY: Yaman

en: South Africa
ms_MY: Africa Selatan

en: Pawn
ms_MY: Bidak

en: The game ended in a draw
ms_MY: Permainan tamat dengan seri

en: %(white)s won the game
ms_MY: %(white)s memenangi permainan

en: %(black)s won the game
ms_MY: %(black)s memenangi permainan

en: The game has been killed
ms_MY: Permainan telah ditamatkan

en: The game has been adjourned
ms_MY: Permainan telah ditangguh

en: The game has been aborted
ms_MY: Permainan telah dihenti paksa

en: Unknown game state
ms_MY: Keadaan permainan tidak diketahui

en: Because both players ran out of time
ms_MY: Kerana kedua-dua pemain kehabisan masa

en: Because both players agreed to a draw
ms_MY: Kerana kedua-dua pemain bersetuju untuk seri

en: Because the game exceed the max length
ms_MY: Kerana permainan melangkaui tempoh maksimum

en: Because %(loser)s resigned
ms_MY: Kerana %(loser)s telah menarik diri

en: Because %(loser)s ran out of time
ms_MY: Kerana %(loser)s kehabisan masa

en: Because %(loser)s disconnected
ms_MY: Kerana %(loser)s telah terputus

en: Because %(winner)s lost all pieces
ms_MY: Kerana %(winner)s kehilangan semua buahnya

en: Because %(winner)s king reached the center
ms_MY: Kerana raja %(winner)s telah sampai di tengah-tengah

en: Because a player lost connection
ms_MY: Kerana sambungan pemain terputus

en: Because both players agreed to an adjournment
ms_MY: Kerana kedua-dua pemain bersetuju untuk ditangguhkan

en: Because the server was shut down
ms_MY: Kerana pelayan telah dimatikan

en: Because a player lost connection and the other player requested adjournment
ms_MY: Kerana pemain terputus sambungan dan pemain yang lain meminta ditangguhkan

en: Because both players agreed to abort the game. No rating changes have occurred.
ms_MY: Kerana kedua-dua pemain bersetuju untuk henti paksa permainan. Tiada perubahan penarafan telah berlaku.

en: Because the connection to the server was lost
ms_MY: Kerana sambungan dengan pelayan telah terputus

en: The reason is unknown
ms_MY: Sebab tidak diketahui

en: Cambodian: http://www.khmerinstitute.org/culture/ok.html
ms_MY: Kemboja: http://www.khmerinstitute.org/culture/ok.html

en: Cambodian
ms_MY: Kemboja

en: Asymmetric Random
ms_MY: Rawak Asimetrik

en: Fischer Random
ms_MY: Rawak Fischer

en: Variant developed by Kai Laskos: http://talkchess.com/forum/viewtopic.php?t=40990
ms_MY: Variant dibangunkan oleh Kai Laskos: http://talkchess.com/forum/viewtopic.php?t=40990

en: Sorry '%s' is already logged in
ms_MY: Maaf '%s' sudah pun mendaftar masuk

en: Connecting to server
ms_MY: Menyambung dengan pelayan

en: Logging on to server
ms_MY: Mendaftar masuk ke pelayan

en: Setting up environment
ms_MY: Menetapkan persekitaran

en: %(player)s is %(status)s
ms_MY: %(player)s ialah %(status)s

en: not playing
ms_MY: tidak bermain

en: Wild
ms_MY: Rawak-Liar

en: Online
ms_MY: Atas-Talian

en: Offline
ms_MY: Luar Talian

en: Available
ms_MY: Ada

en: Playing
ms_MY: Bermain

en: Idle
ms_MY: Melahu

en: Examining
ms_MY: Memeriksa

en: Not Available
ms_MY: Tidak Tersedia

en: Running Simul Match
ms_MY: Menjalankan Perlawanan Simulasi

en: Unrated
ms_MY: Tidak Bertaraf

en: Rated
ms_MY: Ditarafkan

en:  + %d sec
ms_MY:  + %d saat

en: %(player)s plays %(color)s
ms_MY: %(player)s bermain dengan warna %(color)s

en: white
ms_MY: putih

en: black
ms_MY: hitam

en: This is a continuation of an adjourned match
ms_MY: Ini adalah kesinambungan perlawanan yang tertangguh

en: Opponent Rating
ms_MY: Penarafan Pihak Lawan

en: Private
ms_MY: Persendirian

en: Connection Error
ms_MY: Ralat Sambungan

en: Log on Error
ms_MY: Log dengan Ralat

en: Connection was closed
ms_MY: Sambungan telah ditutup

en: Address Error
ms_MY: Ralat Alamat

en: Auto-logout
ms_MY: Auto-daftar-keluar

en: You have been logged out because you were idle more than 60 minutes
ms_MY: Anda telah didaftar keluar kerana telah melahu lebih dari 60 minit

en: Guest logins disabled by FICS server
ms_MY: Daftar masuk tetamu dilumpuhkan oleh pelayan FICS

en: 1-minute
ms_MY: 1-minit

en: 3-minute
ms_MY: 3-minit

en: 5-minute
ms_MY: 5-minit

en: 15-minute
ms_MY: 15-minit

en: 45-minute
ms_MY: 45-minit

en: Examined
ms_MY: Diperiksa

en: Other
ms_MY: Lain-lain

en: Administrator
ms_MY: Pentadbir

en: Team Account
ms_MY: Akaun Pasukan

en: Unregistered
ms_MY: Tidak Berdaftar

en: Chess Advisor
ms_MY: Penasihat Catur

en: Service Representative
ms_MY: Wakil Perkhidmatan

en: Dummy Account
ms_MY: Akaun Semu

en: <b><big>PyChess was unable to load your panel settings</big></b>
ms_MY: <b><big>PyChess tidak dapat memuatkan tetapan panel anda</big></b>

en: Your panel settings have been reset. If this problem repeats,                         you should report it to the developers
ms_MY: Tetapan panel adna telah ditetapkan semula. Jika masalah ini masih berulang, anda seharusnya melaporkannya kepada pihak pembangun

en: Friends
ms_MY: Rakan

en: Admin
ms_MY: Pentadbir

en: More channels
ms_MY: Lagi saluran

en: More players
ms_MY: Lagi pemain

en: Computers
ms_MY: Komputer

en: Guests
ms_MY: Tetamu

en: Observers
ms_MY: Pemerhati

en: Go on
ms_MY: Pergi

en: Pause
ms_MY: Jeda

en: Ask for permissions
ms_MY: Tanya keizinan

en: database opening tree needs chess_db
ms_MY: pangkalan data membuka tree perlukan chess_db

en: ICC lag compensation needs timestamp
ms_MY: ICC kekurangan pemampasan perlukan setem masa

en: Don't show this dialog on startup.
ms_MY: Jangan tunjuk dialog semasa permulaan.

en: No conversation's selected
ms_MY: Tiada perbualan dipilih

en: Loading player data
ms_MY: Memuatkan data pemain

en: Receiving list of players
ms_MY: Menerima senarai pemain

en: PyChess Information Window
ms_MY: Tetingkap Maklumat PyChess

en: of
ms_MY: dari

en: You have opened no conversations yet
ms_MY: Anda belum membuka apa-apa perbualan lagi

en: Only registered users may talk to this channel
ms_MY: Hanya pengguna berdaftar layak berbual dalam saluran ini

en: Game analyzing in progress...
ms_MY: Menganalisis permainan masih berlangsung...

en: Do you want to abort it?
ms_MY: Anda mahu menghenti paksa ia?

en: Abort
ms_MY: Henti Paksa

en: Select engine
ms_MY: Pilih enjin

en: Executable files
ms_MY: Fail bolehlaku

en: <big><b>Unable to add %s</b></big>
ms_MY: <big><b>Tidak boleh tambah %s</b></big>

en:  is not installed
ms_MY: tidak dipasang

en: <big><b>%s is not marked executable in the filesystem</b></big>
ms_MY: <big><b>%s tidak ditanda sebagai bolehlaku dalam sistem fail</b></big>

en: Try chmod a+x %s
ms_MY: Cuba chmod a+x %s

en: There is something wrong with this executable
ms_MY: Ada masalah dengan bolehlaku ini

en: Select working directory
ms_MY: Pilih direktori kerja

en:  invalid engine move: %s
ms_MY:  gerakan enjin tidak sah: %s

en: Offer Rematch
ms_MY: Tawar Perlawanan Semula

en: Observe %s
ms_MY: Perhati %s

en: Play Rematch
ms_MY: Main Perlawanan Semula

en: Undo one move
ms_MY: Buat asal satu gerakan

en: Undo two moves
ms_MY: Buat asal dua gerakan

en: You sent an abort offer
ms_MY: Anda telah menghantar tawaran henti paksa

en: You sent an adjournment offer
ms_MY: Anda telah menghantar tawaran penangguhan

en: You sent a draw offer
ms_MY: Anda telah menghantar tawaran seri

en: You sent a pause offer
ms_MY: Anda telah menghantar tawaran jeda

en: You sent a resume offer
ms_MY: Anda telah menghantar tawaran sambung semula

en: You sent an undo offer
ms_MY: Anda telah menghantar tawaran buat asal

en: You asked your opponent to move
ms_MY: Anda meminta pihak lawan untuk bergerak

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
ms_MY: <big><b>Enjin, %s, telah mati</b></big>

en: Offer Abort
ms_MY: Tawar Henti Paksa

en: Claim Draw
ms_MY: Tuntut Seri

en: Resume
ms_MY: Sambung Semula

en: Offer Pause
ms_MY: Tawar Jeda

en: Offer Resume
ms_MY: Tawar Sambung Semula

en: Undo
ms_MY: Buat Asal

en: Offer Undo
ms_MY: Tawar Buat Asal

en:  has lagged for 30 seconds
ms_MY: telah lambat selama 30 saat

en:  is lagging heavily but hasn't disconnected
ms_MY: telah menjadi sangat lambat tetapi masih bersambung

en: Continue to wait for opponent, or try to adjourn the game?
ms_MY: Teruskan menunggu pihak lawan, atau cuba tangguhkan permainan?

en: Wait
ms_MY: Tunggu

en: Adjourn
ms_MY: Tangguh

en: Jump to initial position
ms_MY: Lompat ke kedudukan awal

en: Step back one move
ms_MY: Undur satu gerakan

en: Go back to the main line
ms_MY: Pergi ke barisan utama

en: Step forward one move
ms_MY: Maju satu gerakan

en: Jump to latest position
ms_MY: Lompat ke kedudukan terkini

en: Human Being
ms_MY: Manusia

en: Minutes:
ms_MY: Minit:

en: Moves:
ms_MY: Gerakan:

en: Classical
ms_MY: Klasik

en: Other (standard rules)
ms_MY: Lain-lain (peraturan piawai)

en: Other (non standard rules)
ms_MY: Lain-lain (bukan peraturan piawai)

en: Asian variants
ms_MY: Varian Asia

en:  chess
ms_MY: catur

en: Setup Position
ms_MY: Persediaan Kedudukan

en: Type or paste PGN game or FEN positions here
ms_MY: Taip atau tampal permainan PGN atau kedudukan FEN di sini

en: Enter Game
ms_MY: Main

en: Select book file
ms_MY: Pilih fail buku

en: Opening books
ms_MY: Membuka buku

en: Select Gaviota TB path
ms_MY: Pilih laluan TB Gaviota

en: Open Sound File
ms_MY: Buka Fail Bunyi

en: Sound files
ms_MY: Fail bunyi

en: No sound
ms_MY: Tiada bunyi

en: Beep
ms_MY: Bip

en: Select sound file...
ms_MY: Pilih fail bunyi...

en: Undescribed panel
ms_MY: Panel tidak jelas

en: Select background image file
ms_MY: Pilih fail imej latar belakang

en: Images
ms_MY: Imej

en: Select auto save path
ms_MY: Pilih laluan auto simpan

en: FEN needs 6 data fields. 
    
    %s
ms_MY: FEN memerlukan 6 medan data. 
    
    %s

en: FEN needs at least 2 data fields in fenstr. 
    
    %s
ms_MY: FEN memerlukan sekurang-kurangnya 2 medan data dalam fenstr. 
    
    %s

en: <big><b>File '%s' already exists.</b></big>
ms_MY: <big><b>Fail '%s' sudah ada.</b></big>

en: Round
ms_MY: Pusingan

en: Length
ms_MY: Tempoh

en: Archived
ms_MY: Diarkib

en: Clock
ms_MY: Jam

en: Type
ms_MY: Jenis

en: Date/Time
ms_MY: Tarikh/Masa

en: Request Continuation
ms_MY: Pohon Kesinambungan

en: Examine Adjourned Game
ms_MY: Periksa Permainan Tertangguh

en: List of server channels
ms_MY: Senarai saluran pelayan

en: Chat
ms_MY: Sembang

en: Info
ms_MY: Maklumat

en: Console
ms_MY: Konsol

en: Command line interface to the chess server
ms_MY: Antaramuka baris perintah ke pelayan catur

en: Win
ms_MY: Menang

en: Draw
ms_MY: Seri

en: Loss
ms_MY: Kalah

en: Need
ms_MY: Diperlukan

en: Best
ms_MY: Terbaik

en: Email
ms_MY: Emel

en: online in total
ms_MY: jumlah atas-talian

en: Connecting
ms_MY: Menyambung

en: Game List
ms_MY: Senarai Permainan

en: List of ongoing games
ms_MY: Senarai permainan masih berlangsung

en: Games running: %d
ms_MY: Permaian berlangsung: %d

en: News
ms_MY: Berita

en: List of server news
ms_MY: Senarai berita pelayan

en: Assess
ms_MY: Nilai

en: Follow
ms_MY: Ikut

en: Player List
ms_MY: Senarai Pemain

en: List of players
ms_MY: Senarai pemain

en: Name
ms_MY: Nama

en: Players: %d
ms_MY: Pemain: %d

en: Challenge:
ms_MY: Cabaran:

en: Edit Seek:
ms_MY: Sunting Jangkau:

en: %(minutes)d min + %(gain)d sec/move
ms_MY: %(minutes)d min + %(gain)d saat/gerakan

en: Any strength
ms_MY: Mana-mana kekuatan

en: Win:
ms_MY: Menang:

en: Draw:
ms_MY: Seri:

en: Loss:
ms_MY: Kalah:

en: New RD:
ms_MY: RD baharu:

en: Log Off
ms_MY: Daftar Keluar

en: Detect type automatically
ms_MY: Kesan jenis secara automatik

en: <big><b>Error loading game</big></b>
ms_MY: <big><b>Ralat memuatkna permainan</big></b>

en: Save Game
ms_MY: Simpan Permainan

en: Export position
ms_MY: Eksport kedudukan

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
ms_MY: <big><b>Jenis fail '%s' tidak diketahui</b></big>

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
ms_MY: <big><b>Tidak boleh menyimpan fail '%s'</b></big>

en: _Replace
ms_MY: _Ganti

en: File exists
ms_MY: Fail wujud

en: Could not save the file
ms_MY: Tidak dapat simpan fail

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
ms_MY: <big><b>PyChess tidak boleh menyimpan permainan</b></big>

en: The error was: %s
ms_MY: Ralat adalah: %s

en: There is %d game with unsaved moves. | There are %d games with unsaved moves.
ms_MY[0]: Terdapat %d permainan dengan gerakan tidak disimpan.

en: Save moves before closing?
ms_MY: Simpan gerakan sebelum menutup?

en: vs.
ms_MY: lwn.

en: _Save %d document | _Save %d documents
ms_MY[0]: _Simpan %d dokumen

en: All Chess Files
ms_MY: Semua Fail Catur

en: Add start comment
ms_MY: Tambah ulasan mula

en: Add comment
ms_MY: Tambah ulasan

en: Edit comment
ms_MY: Sunting ulasan

en: Good move
ms_MY: Gerakan baik

en: Bad move
ms_MY: Gerakan teruk

en: Excellent move
ms_MY: Gerakan terbaik

en: Very bad move
ms_MY: Gerakan paling teruk

en: Interesting move
ms_MY: Gerakan menarik

en: Suspicious move
ms_MY: Gerakan janggal

en: Forced move
ms_MY: Gerakan terpaksa

en: Add move symbol
ms_MY: Tambah simbol gerakan

en: Unclear position
ms_MY: Kedudukan tidak jelas

en: Comment
ms_MY: Ulasan

en: Symbols
ms_MY: Simbol

en: All the evaluations
ms_MY: Semua penilaian

en: Remove
ms_MY: Buang

en: mins
ms_MY: min

en: secs
ms_MY: saat

en: move
ms_MY: gerakan

en: round %s
ms_MY: pusingan %s

en: Hints
ms_MY: Pembayang

en: Official PyChess panel.
ms_MY: Panel PyChess rasmi.

en: Initial position
ms_MY: Kedudukan awal

en: %(color)s moves a %(piece)s to %(cord)s
ms_MY: %(color)s gerak %(piece)s ke %(cord)s

en: Engines
ms_MY: Enjin

en: Move History
ms_MY: Sejarah Gerakan

en: Score
ms_MY: Skor

en: The score panel tries to evaluate the positions and shows you a graph of the game progress
ms_MY: Panel skor cuba menilai kedudukan dan tunjuk graf kemajuan permainan
