pychess - en to nb translation catalogue (413 entries)

en: _Game
nb: _Parti

en: _New Game
nb: _Nytt parti

en: Play _Internet Chess
nb: Spill _internett sjakk

en: _Load Game
nb: _Last parti

en: _Save Game
nb: _Lagre parti

en: Save Game _As
nb: L_agre parti som

en: Player _Rating
nb: Spiller_rating

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Engines
nb: _Motorer

en: _Actions
nb: H_andlinger

en: Offer _Abort
nb: Tilby _avbrudd

en: Offer Ad_journment
nb: Tilby _pause

en: Offer _Draw
nb: Tilby _remis

en: Offer _Pause
nb: Tilby kort _pause

en: Offer _Resume
nb: Tilby _fortsettelse

en: Offer _Undo
nb: Tilby _omtrekk

en: _Call Flag
nb: _Krev vinst på tid

en: R_esign
nb: _Trekk deg

en: Ask to _Move
nb: Be om et _trekk

en: _View
nb: _Vis

en: _Rotate Board
nb: Snu b_rettet

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: Leave _Fullscreen
nb: _Forlat fullskjerm

en: _Show Sidepanels
nb: Vis _sidepanel

en: _Log Viewer
nb: Vis _Logg

en: _Help
nb: _Hjelp

en: About Chess
nb: Om sjakk

en: How to Play
nb: Hvordan spille

en: Tip of the Day
nb: Dagens tips

en: Translate PyChess
nb: Oversett PyChess

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
nb: Det viste navnet er den første menneskelige spilleren, f.eks., Ola.

en: <b>Name of _first human player:</b>
nb: <b>Navn på _første menneskelige spiller:</b>

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
nb: Det viste navnet på gjestespilleren, f.eks., Kari.

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
nb: <b>Navn på andr_e menneskelige spiller:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
nb: _Skjul faner når kun ett parti er åpent

en: If set, this hides the tab in the top of the playing window, when it is not needed.
nb: Hvis satt så skjules fanene i toppen av spillevinduet når disse ikke trengs.

en: Auto _rotate board to current human player
nb: Auto_roter brettet til gjeldende menneskelige spiller

en: If set, the board will turn after each move, to show the natural view for the current player.
nb: Hvis satt vil brettet snu seg etter hvert trekk for å vise den naturlige siden for gjeldende spiller.

en: Face _to Face display mode
nb: Ansikt _til ansikt-visningsmodus

en: If set, the black pieces will be head down, suitable for playing against friends on mobile devices.
nb: Hvis satt vil svarte brikker være opp ned, bra for å spille mot venner på mobile enheter.

en: Prefer figures in _notation
nb: Foretrekk figuriner i _notasjon

en: If set, PyChess will use figures to express moved pieces, rather than uppercase letters.
nb: Hvis satt vil PyChess bruke figuriner for å uttrykke flyttede brikker heller enn store bokstaver.

en: F_ull board animation
nb: F_ull brettanimasjon

en: Animate pieces, board rotation and more. Use this on fast machines.
nb: Animer brikker, brettrotasjon og mer. Bruk dette på raske maskiner.

en: Only animate _moves
nb: Bare ani_mer trekk

en: Only animate piece moves.
nb: Bare animer brikketrekk.

en: No _animation
nb: Ingen _animasjon

en: Never use animation. Use this on slow machines.
nb: Aldri bruk animasjoner. Bruk dette på trege maskiner.

en: <b>Animation</b>
nb: <b>Animasjon</b>

en: _General
nb: _Generelt

en: Use opening _book
nb: Bruk _åpningsbok

en: Use _analyzer
nb: Bruk _analyseprogram

en: Use _inverted analyzer
nb: Bruk _invers analyse

en: <b>Analyzing</b>
nb: <b>Analyserer</b>

en: _Hints
nb: _Hint

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: Ac_tive
nb: Ak_tiv

en: <b>Installed Sidepanels</b>
nb: <b>Installerte sidepanel</b>

en: Side_panels
nb: Side_panel

en: Sho_w cords
nb: _Vis koordinater

en: If set, the playing board will display labels and ranks for each chess field. These are usable in chess notation.
nb: Hvis satt vil spillebrettet vise rader og kolonner for hvert sjakkfelt. Dette er bra for sjakknotasjon.

en: Themes
nb: Tema

en: _Use sounds in PyChess
nb: _Bruke lyder i PyChess

en: A player _checks:
nb: En spiller _sjakker:

en: A player _moves:
nb: En spiller _trekker:

en: Game is _drawn:
nb: Partiet er _remis:

en: Game is _lost:
nb: Partiet er _tapt:

en: Game is _won:
nb: Partiet er _vunnet:

en: A player c_aptures:
nb: En spiller sl_år en brikke:

en: Game is _set-up:
nb: Parti er _satt opp:

en: _Observed moves:
nb: _Observerte trekk:

en: Observed _ends:
nb: Observerte _avslutninger:

en: <b>Play Sound When...</b>
nb: <b>Spill lyd når...</b>

en: _Sounds
nb: _Lyder

en: Promotion
nb: Forvandling

en: Queen
nb: Dronning

en: Rook
nb: Tårn

en: Bishop
nb: Løper

en: Knight
nb: Springer

en: King
nb: Konge

en: Game information
nb: Partiinformasjon

en: Site:
nb: Nettsted:

en: Black:
nb: Svart:

en: Round:
nb: Runde:

en: White:
nb: Hvit:

en: Event:
nb: Turnering:

en: Manage engines
nb: Håndter motorer

en: Command:
nb: Kommando:

en: Protocol:
nb: Protokoll:

en: Parameters:
nb: Parametre:

en: Working directory:
nb: Arbeidskatalog:

en: White
nb: Hvit

en: Black
nb: Svart

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
nb: <big><b>PyChess oppdager motorene dine. Vennligst vent.</b></big>

en: PyChess - Connect to Internet Chess
nb: PyChess - Koble til Internett Sjakk

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Name:
nb: _Navn:

en: Log on as _Guest
nb: Logg på som _Gjest

en: Po_rts:
nb: Po_rter:

en: S_ign up
nb: Reg_istrer deg

en: Challenge: <Player>
nb: Utfordring: <Player>

en: Send Challenge
nb: Send utfordring

en: <big>Challenge:</big>
nb: <big>Utfordring:</big>

en: Lightning:
nb: Lyn:

en: 2 min, Fischer Random, Black
nb: 2 min, Fischer Random, Svart

en: 10 min + 6 sec/move, White
nb: 10 min + 6 sek/trekk, Hvit

en: _Clear Seeks
nb: _Slett søk

en: _Accept
nb: _Godta

en: _Decline
nb: _Avslå

en: Send seek
nb: Send søk

en: Create Seek
nb: Opprett søk

en: Lightning
nb: Lyn

en: _Seeks / Challenges
nb: _Søk / Utfordringer

en: Time
nb: Tid

en: Seek _Graph
nb: Søke_graf

en: 0 Players Ready
nb: 0 spillere klare

en: Challenge
nb: Utfordring

en: Observe
nb: Observer

en: Start Private Chat
nb: Start privat samtale

en: Guest
nb: Gjest

en: _Player List
nb: S_pillerliste

en: _Game List
nb: _Spilliste

en: Pre_view
nb: Forhånds_visning

en: Edit Seek
nb: Rediger søk

en: Untimed
nb: Uten tid

en: Minutes:
nb: Minutter:

en:    Gain:
nb:    Inkrement:

en: Time control:
nb: Tidskontroll:

en: <b>Time Control</b>
nb: <b>Tidskontroll</b>

en: Don't care
nb: Bryr meg ikke

en: Your strength:
nb: Din styrke:

en: Opponent's strength:
nb: Motstanders styrke:

en: Center:
nb: Senter:

en: Tolerance:
nb: Toleranse:

en: Hide
nb: Skjul

en: <b>Opponent Strength</b>
nb: <b>Motstanders styrke</b>

en: <b>Your Color</b>
nb: <b>Din farge</b>

en: Play normal chess rules
nb: Spill med vanlige sjakkregler

en: Play
nb: Spill

en: <b>Chess Variant</b>
nb: <b>Sjakkvariant</b>

en: Rated game
nb: Rated parti

en: Manually accept opponent
nb: Manuellt godta motstander

en: <b>Options</b>
nb: <b>Alternativer</b>

en: window1
nb: vindu1

en: 0 of 0
nb: 0 av 0

en: Search:
nb: Søk:

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Next
nb: _Neste

en: New Game
nb: Nytt parti

en: _Start Game
nb: _Start parti

en: <b>Players</b>
nb: <b>Spillere</b>

en: _Play Normal chess
nb: S_pill normal sjakk

en: Play Fischer Random chess
nb: Spill Fischer Random sjakk

en: <b>Open Game</b>
nb: <b>Åpent parti</b>

en: <b>Initial Position</b>
nb: <b>Startposisjon</b>

en: <b>Enter Game Notation</b>
nb: <b>Legg inn trekknotasjon</b>

en: Quit PyChess
nb: Avslutt PyChess

en: Close _without Saving
nb: Lukk _uten å lagre

en: _Save %d documents
nb: _Lagre %d dokumenter

en: <big><b>There are %d games with unsaved moves. Save changes before closing?</b></big>
nb: <big><b>Det er %d partier med ulagrede trekk. Lagre endringer før du avslutter?</b></big>

en: Select the games you want to save:
nb: Velg partier du vil lagre:

en: If you don't save, new changes to your games will be permanently lost.
nb: Hvis du ikke lagrer vil nye endringer til partiene dine gå tapt.

en: _Opponent:
nb: M_otstander:

en: _Your Color:
nb: _Din farge:

en: <b>_Start Game</b>
nb: <b>_Start parti</b>

en: Tip Of The day
nb: Dagens tips

en: Show tips at startup
nb: Vis tips ved oppstart

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
nb: http://no.wikipedia.org/wiki/Sjakk

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_chess
nb: http://www.sjakk.no/nsf/lover_og_reglementer/fideregler_index.html

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Open Game
nb: Åpent spill

en: The resignation
nb: Oppgivelsen

en: The flag call
nb: Tidskravet

en: The draw offer
nb: Remistilbudet

en: The abort offer
nb: Avbruddstilbudet

en: The adjourn offer
nb: Pausetilbudet

en: The pause offer
nb: Pausetilbudet (kort)

en: The resume offer
nb: Fortsettelsestilbudet

en: The offer to switch sides
nb: Tilbudet om å bytte sider

en: The takeback offer
nb: Tilbudet om å gjøre om trekk

en: resign
nb: trekk deg

en: call your opponents flag
nb: krev vinst på tid

en: offer a draw
nb: tilby remis

en: offer an abort
nb: tilby avbrudd

en: offer to adjourn
nb: tilby en pause

en: offer a pause
nb: tilby en kort pause

en: offer to resume
nb: tilby fortsettelse

en: offer to switch sides
nb: tilby å bytte sider

en: offer a takeback
nb: tilby å gjøre om trekk

en: ask your opponent to move
nb: be motstanderen din om å gjøre et trekk

en: Your opponent is not out of time.
nb: Motstanderen din har ikke brukt opp tiden sin.

en: The clock hasn't been started yet.
nb: Klokkene har ikke blitt startet ennå.

en: You can't switch colors during the game.
nb: Du kan ikke bytte farger under partiet.

en: You have tried to undo too many moves.
nb: Du kan ikke gjøre om for mange trekk.

en: Your opponent asks you to hurry!
nb: Motstanderen din ber deg om å skynde deg

en: %s was declined by your opponent
nb: %s ble avslått av motstanderen din

en: %s was withdrawn by your opponent
nb: %s ble trukket tilbake av motstanderen din

en: Unable to accept %s
nb: Kan ikke akseptere %s

en: %s returns an error
nb: %s returnerer en feil

en: Chess Position
nb: Sjakkstilling

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Simple Chess Position
nb: Enkel sjakkstilliing

en: Chess Game
nb: Sjakkparti

en: The game can't be read to end, because of an error parsing move %(moveno)s '%(notation)s'.
nb: Partiet kan ikke leses til enden fordi en feil i tolkningen av trekk %(moveno)s '%(notation)s'.

en: The move failed because %s.
nb: Trekket feilet fordi %s.

en: Destination Host Unreachable
nb: Målvert utilgjengelig

en: Died
nb: Døde

en: Local Event
nb: Lokal turnering

en: Local Site
nb: Lokalt nettsted

en: sec
nb: sek

en: Pawn
nb: Bonde

en: P
nb: B

en: N
nb: S

en: B
nb: L

en: R
nb: T

en: Q
nb: D

en: The game ended in a draw
nb: Partiet endte remis

en: %(white)s won the game
nb: %(white)s vant partiet

en: %(black)s won the game
nb: %(black)s vant partiet

en: The game has been killed
nb: Partiet har blitt annullert

en: The game has been adjourned
nb: Partiet har blitt pauset

en: The game has been aborted
nb: Partiet har blitt avbrutt

en: Because neither player has sufficient material to mate
nb: Fordi ingen av spillerene har nok mattmaterial

en: Because the same position was repeated three times in a row
nb: Fordi den samme stillingen ble gjentatt tre ganger på rad

en: Because the last 50 moves brought nothing new
nb: Fordi de siste 50 trekkene ikke har ført til noe nytt

en: Because both players ran out of time
nb: Fordi begge spillerne gikk tom for tid

en: Because %(mover)s stalemated
nb: Fordi %(mover)s ble satt patt

en: Because of adjudication by an admin
nb: Fordi det ble avgjort av en admin

en: Because the game exceed the max length
nb: Fordi partiet overgikk makslengden

en: Because %(white)s ran out of time and %(black)s has insufficient material to mate
nb: Fordi %(white)s gikk tom for tid og %(black)s ikke har nok materiale til å sette matt

en: Because %(black)s ran out of time and %(white)s has insufficient material to mate
nb: Fordi %(black)s gikk tom for tid og %(white)s ikke har nok materiale til å sette matt

en: Because %(loser)s resigned
nb: Fordi %(loser)s ga opp

en: Because %(loser)s ran out of time
nb: Fordi %(loser)s gikk tom for tid

en: Because %(loser)s was checkmated
nb: Fordi %(loser)s ble satt matt

en: Because %(loser)s disconnected
nb: Fordi %(loser)s ble frakoblet

en: Because a player lost connection
nb: Fordi en spiller ble frakoblet

en: Because a player lost connection and the other player requested adjournment
nb: Fordi en spiller ble frakoblet og den andre spilleren ba om utsettelse

en: Because the %(white)s engine died
nb: Fordi %(white)s motor døde

en: Because the %(black)s engine died
nb: Fordi %(black)s motor døde

en: Because the connection to the server was lost
nb: Fordi tilkoblingen til tjeneren ble mistet

en: The reason is unknown
nb: Årsaken er ukjent

en: Asymmetric Random
nb: Asymmetrisk Random

en: Blindfold
nb: Blindsjakk

en: Corner
nb: Hjørne

en: Knight odds
nb: Springerodds

en: Pawn odds
nb: Bondeodds

en: Pawns Passed
nb: Passerte bønder

en: Pawns Pushed
nb: Dyttede bønder

en: Queen odds
nb: Dronningodds

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Rook odds
nb: Tårnodds

en: Upside Down
nb: Opp-ned

en: The connection was broken - got "end of file" message
nb: Tilkoblingen ble brutt - fikk melding om «end-of-file»

en: '%s' is not a registered name
nb: '%s' er ikke et registrert brukernavn

en: Connecting to server
nb: Kobler til tjener

en: Logging on to server
nb: Logger på tjener

en: Setting up environment
nb: Setter opp miljø

en: Online
nb: Pålogget

en: Offline
nb: Avlogget

en: Unrated
nb: Uratet

en: Rated
nb: Ratet

en: Private
nb: Privat

en: Connection Error
nb: Tilkoblingsfeil

en: Log on Error
nb: Påloggingsfeil

en: Connection was closed
nb: Oppkopling ble stengt ned

en: Address Error
nb: Adressefeil

en: Auto-logout
nb: Auto-logg-ut

en: You have been logged out because you were idle more than 60 minutes
nb: Du har blitt logget ut fordi du var inaktiv i mer enn 60 minutter

en: Other
nb: Andre

en: Blindfold Account
nb: Blindsjakkonto

en: Team Account
nb: Lagkonto

en: Chess Advisor
nb: Sjakkrådgiver

en: Service Representative
nb: Tjenesterepresentant

en: Tournament Director
nb: Turneringsdirektør

en: Grand Master
nb: Stormester

en: International Master
nb: Internasjonal Mester

en: FIDE Master
nb: FIDE Mester

en: <b><big>PyChess was unable to load your panel settings</big></b>
nb: <b><big>PyChess kunne ikke laste panelinnstillingene dine</b></big>

en: More channels
nb: Flere kanaler

en: More players
nb: Flere spillere

en: No conversation's selected
nb: Ingen samtale valgt

en: Loading player data
nb: Laster spillerdata

en: PyChess Information Window
nb: PyChess informasjonsvindu

en: of
nb: av

en: You have opened no conversations yet
nb: Du har ikke åpnet noen samtaler ennå

en: Only registered users may talk to this channel
nb: Bare registrerte brukere kan snakke i denne kanalen

en: Offer Rematch
nb: Tilby omkamp

en: Play Rematch
nb: Spill omkamp

en: Undo one move
nb: Gjør om ett trekk

en: Undo two moves
nb: Gjør om to trekk

en: You sent a draw offer
nb: Du har sendt et remistilbud

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
nb: <big><b>Motoren, %s, har dødd</b></big>

en: Jump to initial position
nb: Gå tilbake til startstillingen

en: Step back one move
nb: Gå tilbake et trekk

en: Step forward one move
nb: Gå frem et trekk

en: Jump to latest position
nb: Gå til siste stilling

en: Human Being
nb: Menneske

en: Minutes:
nb: Minutter:

en: Gain:
nb: Tillegg:

en: Rapid
nb: Hurtig

en: Setup Position
nb: Sett opp posisjon

en: Enter Game
nb: Legg inn parti

en: Open Sound File
nb: Åpne lydfil

en: No sound
nb: Ingen lyd

en: Beep
nb: Bip

en: Select sound file...
nb: Velg lydfil...

en: Undescribed panel
nb: Ubeskrevet panel

en: the move needs a piece and a cord
nb: trekket trenger en brikke og et koordinat

en: the captured cord (%s) is incorrect
nb: fangstkoordinatet (%s) er ukorrekt

en: and
nb: og

en: draws
nb: spiller remis

en: mates
nb: setter sjakk matt

en: puts opponent in check
nb: setter motstander i sjakk

en: improves king safety
nb: styrker kongestillingen

en: slightly improves king safety
nb: gir en liten forbedring av kongestillingen

en: moves a rook to an open file
nb: flytter et tårn til en åpen linje

en: moves an rook to a half-open file
nb: flytter et tårn til en halvåpen linje

en: moves bishop into fianchetto: %s
nb: flankerer løperen: %s

en: promotes a Pawn to a %s
nb: forvandler en bonde til en %s

en: castles
nb: rokerer

en: takes back material
nb: vinner tilbake materiell

en: exchanges material
nb: bytter av materiell

en: captures material
nb: slår materiell

en: rescues a %s
nb: redder en %s

en: threatens to win material by %s
nb: truer å vinne material ved %s

en: increases the pressure on %s
nb: øker trykket mot %s

en: defends %s
nb: dekker %s

en: pins an enemy %(oppiece)s on the %(piece)s at %(cord)s
nb: binder en fiendes %(oppiece)s til %(piece)s på %(cord)s

en: White has a new piece in outpost: %s
nb: Hvit har en ny brikke på utpost: %s

en: Black has a new piece in outpost: %s
nb: Svart har en ny brikke på utpost: %s

en: %(color)s has a new passed pawn on %(cord)s
nb: %(color)s har en ny passert bonde på %(cord)s

en: half-open
nb: halvåpen

en: in the %(x)s%(y)s file
nb: i linjen %(x)s%(y)s

en: in the %(x)s%(y)s files
nb: i linjene %(x)s%(y)s

en: %(color)s got a double pawn %(place)s
nb: %(color)s har en dobbeltbonde %(place)s

en: %(color)s got new double pawns %(place)s
nb: %(color)s har nye dobbeltbønder %(place)s

en: %(color)s got an isolated pawn in the %(x)s file | %(color)s got isolated pawns in the %(x)s files
nb[0]: %(color)s har en isolert bonde i linjen %(x)s
nb[1]: %(color)s har isolerte bønder i linjene %(x)s

en: %s moves pawns into stonewall formation
nb: %s flytter bøndene inn i en stonewall-oppstilling

en: %s can no longer castle
nb: %s kan ikke rokere lenger

en: %s can no longer castle in queenside
nb: %s kan ikke rokere på dronningsiden

en: %s can no longer castle in kingside
nb: %s kan ikke rokere på kongesiden

en: %(opcolor)s has a new trapped bishop on %(cord)s
nb: %(opcolor)s har en ny fanget løper på %(cord)s

en: develops a pawn: %s
nb: utvikler en bonde: %s

en: brings a pawn closer to the backrow: %s
nb: bringer en bonde nærmere sisteraden: %s

en: brings a %(piece)s closer to enemy king: %(cord)s
nb: bringer en %(piece)s nærmere fiendens konge: %(cord)s

en: develops a %(piece)s: %(cord)s
nb: utvikler en %(piece)s: %(cord)s

en: places a %(piece)s more active: %(cord)s
nb: setter en %(piece)s mer aktivt: %(cord)s

en: White should do pawn storm in right
nb: Hvit burde foreta en bondestorm til høyre

en: Black should do pawn storm in left
nb: Svart burde foreta en bondestorm til venstre

en: White should do pawn storm in left
nb: Hvit burde foreta en bondestorm til venstre

en: Black should do pawn storm in right
nb: Svart burde foreta en bondestorm til høyre

en: Black has a rather cramped position
nb: Svart har en temmelig trang stilling

en: Black has a slightly cramped position
nb: Svart har en noe trang stilling

en: White has a rather cramped position
nb: Hvit har en temmelig trang stilling

en: White has a slightly cramped position
nb: Hvit har en noe trang stilling

en: Shout
nb: Rop

en: Chess Shout
nb: Sjakkrop

en: Unofficial channel %d
nb: Uoffisiell kanal %d

en: Clock
nb: Klokke

en: Date/Time
nb: Dato/tid

en: Win
nb: Vinn

en: Draw
nb: Remis

en: Loss
nb: Tap

en: Email
nb: E-post

en: Spent
nb: Brukt

en: online in total
nb: tid totalt pålogget

en: Connecting
nb: Kobler til

en: Games running: %d
nb: Kjørende partier: %d

en: Name
nb: Navn

en: Challenge:
nb: Utfordring:

en: This option is not applicable because you're challenging a player
nb: Dette alternativet er ikke tilgjengelig fordi du utfordrer en spiller

en: Edit Seek:
nb: Rediger søk:

en: %(minutes)d min + %(gain)d sec/move
nb: %(minutes)d min + %(gain)d sek/trekk

en: Manual
nb: Manuell

en: You can't play rated games because you are logged in as a guest
nb: Du kan ikke spille ratede partier fordi du er logget inn som en gjest

en: You can't play rated games because "Untimed" is checked,
nb: Du kan ikke spille ratede partier fordi «Uten tidskontroll» er haket av,

en: and on FICS, untimed games can't be rated
nb: og på FICS blir ikke partier uten tidskontroll ratet

en: This option is not available because you're challenging a guest,
nb: Dette alternativet er ikke tilgjengelig fordi du utfordrer en gjest,

en: and guests can't play rated games
nb: og gjester kan ikke spille ratede partier

en: You can't select a variant because "Untimed" is checked,
nb: Du kan ikke velge en variant fordi «Uten tidskontroll» er haket av,

en: and on FICS, untimed games have to be normal chess rules
nb: og på FICS må partier uten tidskontroll spilles med vanlige sjakkregler

en: Change Tolerance
nb: Endre toleranse

en: Active seeks: %d
nb: Aktive søk: %d

en: Detect type automatically
nb: Oppdag type automatisk

en: Save Game
nb: Lagre parti

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
nb: <big><b>Ukjent filtype %s</b></big>

en: Was unable to save '%(uri)s' as PyChess doesn't know the format '%(ending)s'.
nb: Kunne ikke lagre '%(uri)s' siden PyChess ikke kjenner formatet '%(ending)s'.

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
nb: <big><b>Klarer ikke å lagre fil '%s'</b></big>

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: File exists
nb: Filen eksisterer

en: <big><b>A file named '%s' already exists. Would you like to replace it?</b></big>
nb: <big><b>Filen '%s' eksistererer allerede. Ønsker du å erstatte denne?</b></big>

en: The file already exists in '%s'. If you replace it, its content will be overwritten.
nb: Filen eksisterer allerede i '%s'. Dersom du ønsker å erstatte den, vil dens innhold bli overskrevet.

en: Could not save the file
nb: Klarte ikke lagre filen

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
nb: <big><b>PyChess klarte ikke lagre partiet</b></big>

en: The error was: %s
nb: Feilen var: %s

en: There is %d game with unsaved moves. | There are %d games with unsaved moves.
nb[0]: Det er %d parti med ulagrede trekk.
nb[1]: Det er %d partier med ulagrede trekk.

en: Save moves before closing?
nb: Lagre trekk før du lukker?

en: _Save %d document | _Save %d documents
nb[0]: _Lagre %d dokument
nb[1]: _Lagre %d dokumenter

en: It is not possible later to continue the game,
    if you don't save it.
nb: Det vil ikke være mulig å fortsette partiet senere
    dersom du ikke lagrer det.

en: All Chess Files
nb: Alle sjakkfiler

en: Official PyChess panel.
nb: Offisielt PyChess-panel.

en: Opening Book
nb: Åpningsbok

en: The opening book will try to inspire you during the opening phase of the game by showing you common moves made by chess masters
nb: Åpningsboken vil prøve å inspirere deg under åpningsfasen av partiet ved å vise deg vanlige trekk gjort av sjakkmestere

en: The chat panel lets you communicate with your opponent during the game, assuming he or she is interested
nb: Chat-panelet lar deg kommunisere med motstanderne dine under et parti, gitt at han eller hun er interessert

en: Comments
nb: Kommentarer

en: The comments panel will try to analyze and explain the moves played
nb: Kommentarpanelet vil prøve å analysere og forklare trekkene som blir spilt

en: Initial position
nb: Åpningsstilling

en: %(color)s moves a %(piece)s to %(cord)s
nb: %(color)s flytter en %(piece)s til %(cord)s

en: Move History
nb: Trekkhistorikk

en: The moves sheet keeps track of the players' moves and lets you navigate through the game history
nb: Trekklisten holder orden på spillernes trekk og lar deg navigere gjennom partihistorikken

en: Score
nb: Poeng

en: The score panel tries to evaluate the positions and shows you a graph of the game progress
nb: Evalueringspanelet prøver å evaluere stillingen og viser deg en graf of partiets fremdrift
