pychess - en to oc translation catalogue (211 entries)

en: _Game
oc: _Partida

en: _New Game
oc: Partida _novèla

en: _Load Game
oc: _Cargar Partida

en: _Save Game
oc: _Salvar la Partida

en: Save Game _As
oc: Salvar la Partica Jo_s

en: Player _Rating
oc: Jogaire _Nòta

en: _Actions
oc: _Accions

en: Offer _Abort
oc: Prepausar un _abandon

en: Offer _Draw
oc: Prepausar _ex-aequo

en: Offer _Pause
oc: _Pausa

en: _Call Flag
oc: _Victòria Al Temps

en: R_esign
oc: Abandonar

en: _View
oc: _Afichatge

en: _Rotate Board
oc: _Rotacion de l'Escaquièr

en: _Fullscreen
oc: Ecran _complet

en: Leave _Fullscreen
oc: Quitar lo mòde _ecran complet

en: _Log Viewer
oc: _Informacions del Jornal

en: _Help
oc: _Ajuda

en: About Chess
oc: A Prepaus dels Escacs

en: How to Play
oc: Cossí jogar

en: Tip of the Day
oc: Conselh del jorn

en: Translate PyChess
oc: Traduire PyChess

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: <b>Name of _first human player:</b>
oc: Nom del _primièr jogaire

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
oc: Nom del _segond jogaire

en: <b>Animation</b>
oc: <b>Animacion</b>

en: Use _analyzer
oc: Utilizar l'_analisador

en: Use _inverted analyzer
oc: Utilizar _analisador inversat

en: <b>Analyzing</b>
oc: <b>Analisi</b>

en: Uninstall
oc: Desinstallar

en: _Use sounds in PyChess
oc: _Activar los sons dins Pychess

en: A player _checks:
oc: Verificacion _Jogaire

en: A player _moves:
oc: Un jogaire se _desplaça :

en: Game is _drawn:
oc: La partida es _ex-aequo

en: Game is _lost:
oc: La partida es _perduda :

en: Game is _won:
oc: La partida es _ganhada

en: A player c_aptures:
oc: Un jogaire c_aptura :

en: Game is _set-up:
oc: La partida es _configurada :

en: _Observed moves:
oc: _Desplaçaments observats :

en: Observed _ends:
oc: _Fin observada :

en: <b>Play Sound When...</b>
oc: <b>Jogar un son quand...</b>

en: _Sounds
oc: _Sons

en: Promotion
oc: Promocion

en: Queen
oc: Reina

en: Rook
oc: Torre

en: Bishop
oc: Fòl

en: Knight
oc: Cavalièr

en: King
oc: Rei

en: Game information
oc: Informacions Sus La Partida

en: Site:
oc: Site :

en: Black:
oc: Negre :

en: Round:
oc: Torn :

en: White:
oc: Blanc :

en: Event:
oc: Eveniment :

en: White
oc: Blanc

en: Black
oc: Negre

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
oc: <big><b>PyChess recèrca los motors de jòc disponibles. Pacientatz.</b></big

en: PyChess - Connect to Internet Chess
oc: PyChess - Connexion al jòc d'escacs sus internet

en: _Password:
oc: Sen_hal :

en: _Name:
oc: _Nom :

en: Log on as _Guest
oc: Se connectar coma convidat

en: Po_rts:
oc: Pòrts :

en: S_ign up
oc: inscripcion

en: Challenge: <Player>
oc: Desfiar : <Player>

en: <big>Challenge:</big>
oc: <big>Desfiar :</big>

en: Standard:
oc: Estandard :

en: Blitz:
oc: Blitz :

en: 10 min + 6 sec/move, White
oc: 10 min + 6seg/movement , Blancs

en: _Clear Seeks
oc: _Inicializar las ofèrtas de partidas

en: _Accept
oc: _Acceptar

en: _Decline
oc: _Refusar

en: Send seek
oc: Mandar una requèsta

en: Create Seek
oc: Crear una requèsta

en: Standard
oc: Estandard

en: Blitz
oc: Rapid

en: Lightning
oc: Lhauces

en: _Seeks / Challenges
oc: Requèstas / Desfís

en: Rating
oc: Nòta

en: Time
oc: Ora

en: Seek _Graph
oc: Graf de las requèstas

en: 0 Players Ready
oc: 0 Jogaires prèstes

en: Observe
oc: Observacion

en: Guest
oc: Convidat

en: _Player List
oc: Lista dels jogaires

en: _Game List
oc: Lista de partidas

en: Pre_view
oc: Pre_visualizacion

en: Edit Seek
oc: Editar una requèsta

en: Untimed
oc: Sens temporizacion

en: Minutes:
oc: Minutas :

en:    Gain:
oc:    Ganh :

en: Time control:
oc: Paramètres del cronomètre :

en: <b>Time Control</b>
oc: <b>Paramètres del cronomètre</b>

en: Your strength:
oc: Vòstre nivèl :

en: Opponent's strength:
oc: Nivèl de l'adversari :

en: Center:
oc: Centrar :

en: Tolerance:
oc: Tolerança  :

en: Hide
oc: Amagar

en: <b>Opponent Strength</b>
oc: <b>Fòrça de l'adversari</b>

en: <b>Your Color</b>
oc: Vòstra color

en: Play normal chess rules
oc: Jogar amb las règlas normalas dels escacs

en: Play
oc: Aviar

en: <b>Chess Variant</b>
oc: <b>Varianta</b>

en: Rated game
oc: Partida amb classament

en: <b>Options</b>
oc: <b>Opcions</b>

en: window1
oc: Fenèstra 1

en: 0 of 0
oc: 0 de 0

en: Search:
oc: Recercar :

en: _Previous
oc: _Precedent

en: _Next
oc: _Seguent

en: New Game
oc: Partida novèla

en: _Start Game
oc: Començar La Partida

en: <b>Players</b>
oc: <b>Jogaires</b>

en: <b>Initial Position</b>
oc: Posicion Iniciala

en: <b>Enter Game Notation</b>
oc: <b>Entrar la nòta del jòc</b>

en: Quit PyChess
oc: Quitar PyChess.

en: Close _without Saving
oc: Tampar _sens enregistrar

en: Show tips at startup
oc: Afichar de conselhs a l'aviada

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
oc: http://oc.wikipedia.org/wiki/Jòc_d'escacs

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_chess
oc: http://oc.wikipedia.org/wiki/R%C3%A8glas_del_jòc_d%27%escacs

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: Open Game
oc: Dobrir una partida

en: Unable to accept %s
oc: Autoriza a acceptar %s

en: %s returns an error
oc: %s torna una error

en: Chess Position
oc: Posicion d'Escac

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Simple Chess Position
oc: Posicion simpla de las pèças

en: Chess Game
oc: Partida d'escacs

en: Died
oc: Mòrtas

en: Local Event
oc: Eveniment local

en: Local Site
oc: Site local

en: sec
oc: seg

en: Pawn
oc: Pion

en: B
oc: F

en: Q
oc: D

en: K
oc: R

en: The game ended in a draw
oc: La partida s'es acabada per un nul

en: The game has been killed
oc: La partida es estada destrucha

en: The game has been adjourned
oc: La partida es suspenduda

en: The game has been aborted
oc: La partida es estada abandonada

en: Because of adjudication by an admin
oc: Per arbitratge d'un administrator

en: Because %(loser)s resigned
oc: Perque %(loser)s a abandonat

en: Fischer Random
oc: Fischer aleatòri

en: Knight odds
oc: Possibilitats del cavalièr

en: Pawn odds
oc: Possibilitats del pion

en: Pawns Passed
oc: Pions liures

en: Random
oc: Aleatòri

en: Rook odds
oc: Possibilitats de la torre

en: Shuffle
oc: Mòde aleatòri

en: Upside Down
oc: Inversat

en: The connection was broken - got "end of file" message
oc: La connexion es estada copada - Messatge "fin de fichièr" recebut

en: '%s' is not a registered name
oc: '%s' es pas un nom enregistrat

en: Connecting to server
oc: Connexion al servidor

en: Online
oc: En marcha

en: Offline
oc: Desconnectat

en: Available
oc: Disponible

en: Playing
oc: En cors de lectura

en: Idle
oc: Inactiu

en: Examining
oc: Analisi

en: Not Available
oc: Pas disponible

en: Unrated
oc: Pas notat

en: Rated
oc: Notat

en: %d min
oc: %d minutas

en:  + %d sec
oc:  + %d seg

en: Private
oc: Privat

en: Connection Error
oc: Error de connexion

en: Log on Error
oc: Error a l'autentificacion

en: Connection was closed
oc: La connexion es estada tampada

en: Other
oc: Autre

en: Administrator
oc: Administrador

en: C
oc: °C

en: You sent a draw offer
oc: Avètz prepausat l'ex-aequo

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
oc: <big><b>Lo motor, %s, s'es arrestat</b></big>

en: Human Being
oc: Uman

en: Minutes:
oc: Minutas :

en: Gain:
oc: Ganh :

en: Enter Game
oc: Entrar dins la partida

en: Open Sound File
oc: Dobrir lo fichièr de son

en: No sound
oc: Pas cap de son

en: Beep
oc: Bip

en: Select sound file...
oc: Seleccionar un fichièr son...

en: draws
oc: Egalitat

en: puts opponent in check
oc: met l'adversari en fracàs

en: improves king safety
oc: melhora la seguretat del rei

en: captures material
oc: captura una pèça

en: increases the pressure on %s
oc: fa pression sus %s

en: defends %s
oc: defend %s

en: Clock
oc: Relòtge

en: Type
oc: Tipe

en: Date/Time
oc: Data / ora

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Spent
oc: Despensat

en: online in total
oc: Connectat al total

en: Connecting
oc: Connexion en cors

en: Name
oc: Nom

en: Status
oc: Estat

en: Challenge:
oc: Demanda d'accès :

en: Detect type automatically
oc: Detectar lo tipe automaticament

en: Save Game
oc: Salvar La Partida

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
oc: <big><b>Tipe de fichièr desconegut '%s'</b></big>

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
oc: <big><b>Impossible de salvar lo fichièr '%s'</b></big>

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: File exists
oc: Lo fichièr existís

en: Could not save the file
oc: Impossible de salvar lo fichièr

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
oc: <big><b>PyChess es pas capable de salvar la partida</b></big>

en: The error was: %s
oc: L'error es : %s

en: All Chess Files
oc: Totes los fichièrs d'escacs

en: Opening Book
oc: Bibliotèca de boberturas

en: Comments
oc: Comentaris

en: Initial position
oc: Posicion iniciala

en: Move History
oc: Istoric dels movements

en: Score
oc: Marca
