pychess - en to pl translation catalogue (558 entries)

en: _Game
pl: _Gra

en: _New Game
pl: _Nowa gra

en: From _Default Start Position
pl: Z Domyślnej Pozycji Szachowej

en: From _Custom Position
pl: Z Ustawień Własnej Pozycji Szachowej

en: From _Game Notation
pl: Z Notacji Gry Szachowej

en: Play _Internet Chess
pl: Graj w _Internetowe Szachy

en: _Load Game
pl: _Wczytaj grę

en: Load _Recent Game
pl: Wczytaj _Ostatnią Grę

en: _Save Game
pl: _Zapisz grę

en: Save Game _As
pl: Zapisz grę.

en: _Export Position
pl: _Eksportuj Położenie

en: Player _Rating
pl: _Ranking gracza

en: _Analyze Game
pl: Analizuj grę

en: _Edit
pl: Edycja

en: _Copy PGN
pl: Kopiuj PGN

en: _Copy FEN
pl: Kopiuj FEN

en: _Engines
pl: Silniki gry

en: Externals
pl: Źródła internetowe

en: _Actions
pl: _Akcje

en: Offer _Abort
pl: Zaproponuj _Przerwanie

en: Offer Ad_journment
pl: Zaproponuj _Odłożenie

en: Offer _Draw
pl: Zaproponuj _Remis

en: Offer _Pause
pl: Zaproponuj _Wstrzymanie

en: Offer _Resume
pl: Zaproponuj _Wznowienie

en: Offer _Undo
pl: Zaproponuj _Cofnięcie

en: _Call Flag
pl: _Zgłoś koniec czasu

en: R_esign
pl: Z_rezygnuj

en: Ask to _Move
pl: Poproś o ruch

en: Auto Call _Flag
pl: Automatycznie _zgłoś koniec czasu

en: _View
pl: _Widok

en: _Rotate Board
pl: _Obróć szachownicę

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: Leave _Fullscreen
pl: Pozostaw _Pełny Ekran

en: _Show Sidepanels
pl: Pokaż panele boczne

en: _Log Viewer
pl: _Logi

en: Database
pl: Baza danych

en: New _Database
pl: Stwórz Nową Bazę Danych

en: Save database as
pl: Zachowaj bazę danych jako

en: Create polyglot opening book
pl: Stwórz Książkę Otwarć polyglot

en: Import annotated games from endgame.nl
pl: Zaimportuj skomentowane gry z endgame.nl

en: Import games from theweekinchess.com
pl: Zaimportuj  gry z theweekinchess.com

en: _Help
pl: _Pomoc

en: About Chess
pl: O szachach

en: How to Play
pl: Jak grać?

en: Tip of the Day
pl: Wskazówka Dnia

en: Translate PyChess
pl: Przetłumacz PyChess

en: Chess client
pl: Klient szachowy

en: Preferences
pl: Preferencje

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
pl: Wyświetlane imię pierwszego gracza, np. Jan.

en: <b>Name of _first human player:</b>
pl: <b>Imię _pierwszego gracza:</b>

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
pl: Wyświetlane imię gościa, np. Maria.

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
pl: <b>Imię d_rugiego gracza:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
pl: _Schowaj karty kiedy tylko jedna gra jest otwarta

en: If set, this hides the tab in the top of the playing window, when it is not needed.
pl: Po ustawieniu,  karta u góry okna gry zostanie ukryta, gdy nie jest ona potrzebna.

en: _Use main app closer [x] to close all games
pl: Użyj głównego przycisku zamykania [x] programu, aby zamknąć wszystkie gry

en: If set, clicking on main application window closer first time it closes all games.
pl: Po ustawieniu, kliknięcie przycisku zamknięcia okna głównego zamyka wszystkie gry.

en: Auto _rotate board to current human player
pl: Automatycznie obracaj stół dla aktualnego gracza

en: If set, the board will turn after each move, to show the natural view for the current player.
pl: Po ustawieniu, szachownica będzie obracała się po każdym ruchu, aby widok dla aktualnego gracza był naturalny.

en: Auto _promote to queen
pl: Autopromocja piona do Hetmana

en: If set, pawn promotes to queen without promotion dialog selection.
pl: Po ustawieniu, pionek jest promowany na hetmana bez wyświetlenia okna dialogowego.

en: Face _to Face display mode
pl: Tryb wyświetlania "Twarzą w Twarz"

en: If set, the black pieces will be head down, suitable for playing against friends on mobile devices.
pl: Po ustawieniu, szachy po przeciwnej stronie będą odwrócone do góry nogami, odpowiednio osób grających na przenośnym urządzeniu.

en: Show _captured pieces
pl: Pokaż zbite figury

en: If set, the captured figurines will be shown next to the board.
pl: Po ustawieniu,  zbite figury będą pokazywane obok szachownicy.

en: Prefer figures in _notation
pl: Figury w notacji

en: If set, PyChess will use figures to express moved pieces, rather than uppercase letters.
pl: Po ustawieniu, PyChess zamieni wielkie litery na symbole figur w notacji.

en: Colorize analyzed moves
pl: Koloruj analizowane ruchy

en: If set, PyChess will colorize suboptimal analyzed moves with red.
pl: Po ustawieniu,  PyChess pokoloruje nieoptymalne analizowane ruchy na czerwono.

en: Show elapsed move times
pl: Pokaż pozostały czas ruchu

en: If set, the elapsed time that a player used for the move is shown.
pl: Po ustawieniu,  pokazywany jest czas zużyty przez gracza na ruch.

en: Show evaluation values
pl: Pokaż wartości oceny

en: If set, the hint analyzer engine evaluation value is shown.
pl: Po ustawieniu, pokazywana jest wartość ruchu analizatora podpowiedzi

en: Show FICS game numbers in tab labels
pl: Pokaż numery gier FICS w etykietach zakładek

en: If set, FICS game numbers in tab labels next to player names are shown.
pl: Po ustawieniu, numery gier FICS są pokazywane w etykietach zakładek obok nazw graczy

en: <b>General Options</b>
pl: <b>Opcje ogólne</b>

en: F_ull board animation
pl: Pełna animacja stołu.

en: Animate pieces, board rotation and more. Use this on fast machines.
pl: Animuj m.in. bierki i obroty rotacji szachownicy. Użyj tej opcji na szybkich maszynach.

en: Only animate _moves
pl: Animuj tylko _ruchy

en: Only animate piece moves.
pl: Animuj tylko ruchy bierek

en: No _animation
pl: Brak _animacji

en: Never use animation. Use this on slow machines.
pl: Nigdy nie animuj. Użyj tej opcji na powolnych maszynach.

en: <b>Animation</b>
pl: <b>Animacja</b>

en: _General
pl: _Główne

en: Use opening _book
pl: Użyj książki otwarć

en: If set, PyChess will suggest best opening moves on hint panel.
pl: Po ustawieniu,  PyChess będzie sugerował najlepsze ruchy otwarcia na panelu podpowiedzi.

en: Polyglot book file:
pl: Plik książki Polyglot:

en: Use _local tablebases
pl: Użyj _lokalnych baz tablic

en: If set, PyChess will show game results for different moves in positions containing 6 or less pieces.
    You can download tablebase files from:
    http://www.olympuschess.com/egtb/gaviota/
pl: Po ustawieniu, PyChess będzie pokazywał wyniki gier dla różnych ruchów w pozycjach zawierających 6 lub mniej bierek.
    Pliki baz tablic możesz ściągnąć z:
    http://www.olympuschess.com/egtb/gaviota/

en: Gaviota TB path:
pl: Ścieżka dostępu do bazy tablic Gaviota:

en: Use _online tablebases
pl: Użyj internetowych baz tablic

en: If set, PyChess will show game results for different moves in positions containing 6 or less pieces.
    It will search positions from http://www.k4it.de/
pl: Po ustawieniu, PyChess będzie pokazywał wyniki gier dla różnych ruchów w pozycjach zawierających 6 lub mniej bierek.
    Przeszukiwane będą pozycje z: http://www.k4it.de/

en: <b>Opening, endgame</b>
pl: <b>Otwarcie, końcówka</b>

en: Use _analyzer
pl: Używaj _analizatora

en: The analyzer will run in the background and analyze the game. <b>This is necessary for the hint mode to work</b>
pl: Analizator będzie pracowal w tle i analizował grę. <b>Ta opcja jest konieczna do trybu podpowiedzi</b>

en: Use _inverted analyzer
pl: Używaj _wstecznego analizatora

en: The inverse analyzer will analyze the game as if your opponent was to move. <b>This is necessary for the spy mode to work</b>
pl: Wsteczny analizator będzie analizował grę Twego przeciwnika. <b>Ta opcja jest konieczna do trybu szpiegowskiego</b>

en: Maximum analysis time in seconds:
pl: Maksymalny czas analizy w sekundach:

en: <b>Analyzing</b>
pl: <b>Analizowanie</b>

en: _Hints
pl: Podpowiedzi

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Ac_tive
pl: Ak_tywuj

en: <b>Installed Sidepanels</b>
pl: <b>Zainstalowane Panele Boczne</b>

en: Side_panels
pl: Panele Boczne

en: <b>Welcome screen</b>
pl: <b>Ekran powitalny</b>

en: Light Squares :
pl: Pola jasne:

en: Grid
pl: Siatka

en: Dark Squares :
pl: Pola ciemne:

en: Sho_w cords
pl: Pokaż pozycje

en: If set, the playing board will display labels and ranks for each chess field. These are usable in chess notation.
pl: Po ustawieniu, wokół szachownicy pojawią się oznaczenia dla poszczególnych pól. Przydatne do ręcznej notacji.

en: <b>Chess Sets</b>
pl: Zestawy szachowe

en: Themes
pl: Motywy

en: _Use sounds in PyChess
pl: _Używaj dźwięków w PyChess

en: A player _checks:
pl: _Szach

en: A player _moves:
pl: Gracz _wykonał ruch

en: Game is _drawn:
pl: Gra zakończona _remisem:

en: Game is _lost:
pl: Gra została _przegrana:

en: Game is _won:
pl: Gra została w_ygrana:

en: A player c_aptures:
pl: _Zbicie

en: Game is _set-up:
pl: Gra jest _ustawiona:

en: _Observed moves:
pl: _Obserwowane ruchy:

en: Observed _ends:
pl: Obserwowan_e zakończenia:

en: Short on _time:
pl: Mało czasu

en: _Invalid move:
pl: Nieprawidłowy ruch

en: Activate alarm when _remaining sec is:
pl: Aktywuj alarm, gdy pozostało sekund:

en: <b>Play Sound When...</b>
pl: <b>Odtwarzaj dźwięk, gdy...</b>

en: _Sounds
pl: _Dźwięki

en: Save files to:
pl: Zapisz pliki w:

en: Use name format:
pl: Użyj formatu nazw:

en: Year, month, day: #y, #m, #d
pl: Rok, miesiąc, dzień: #r, #m, #d

en: Save elapsed move _times
pl: Zapisz czasy przypadające na wykonane ruchy

en: Save analyzing engine _evaluation values
pl: Zapisz wartości ruchów silnika analizującego

en: Save _own games only
pl: Zapisz tylko własne gry

en: Save
pl: Zapisz

en: Promotion
pl: Promocja

en: Queen
pl: Hetman

en: Rook
pl: Wieża

en: Bishop
pl: Goniec

en: Knight
pl: Skoczek

en: King
pl: Król

en: Default
pl: Domyślne

en: Knights
pl: Skoczki

en: Game information
pl: Informacje o grze

en: Site:
pl: Strona:

en: Black ELO:
pl: Czarne ELO:

en: Black:
pl: Czarne:

en: Round:
pl: Runda:

en: White ELO:
pl: Białe ELO:

en: White:
pl: Białe:

en: Date:
pl: Data:

en: Result:
pl: Rezultat:

en: Players:
pl: Gracze:

en: Event:
pl: Zdarzenie:

en: Manage engines
pl: Zarządzaj silnikami

en: Command:
pl: Komenda:

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Parameters:
pl: Parametry:

en: Engines use uci or xboard communication protocol to talk to the GUI.
    If it can use both  you can set here which one you like.
pl: Silniki używają protokołu uci lub xboard do komunikacji z GUI. Jeżeli silnik może użyć obydwu protokołów, możesz tu określić, który z nich preferujesz.

en: Working directory:
pl: Katalog roboczy:

en: The directory where the engine will be started from.
pl: Katalog startowy silnika.

en: White
pl: Białe

en: Black
pl: Czarne

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Date
pl: Data

en: Site
pl: Strona

en: Result
pl: Rezultat

en: Side to move
pl: Ruch po stronie

en: Analyze game
pl: Analizuj grę

en: Use analyzer:
pl: Używaj analizatora:

en: If the analyzer finds a move where the evaluation difference (the difference between the evaluation for the move it thinks is the best move and the evaluation for the move made in the game) exceeds this value, it will add an annotation for that move (consisting of the engine's Principal Variation for the move) to the Annotation panel
pl: Jeżeli analizator znajdzie ruch, gdzie różnica wartości (różnia pomiędzy najlepszą obliczoną wartością ruchu a wartością ruchu w grze) przekroczy tę wartość, doda adnotację (zawarte w głównych wariacjach silnika tego ruchu) do posunięcia w panelu adnotacji.

en: Variation annotation creation threshold in centipawns:
pl: Próg utworzenia wariantu adnotacji w "centypionach":

en: Analyze from current position
pl: Analizuj od obecnej pozycji

en: Analyze black moves
pl: Analizuj ruchy czarnych

en: Analyze white moves
pl: Analizuj ruchy białych

en: Add threatening variation lines
pl: Dodaj linie wariantu zagrażającego

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
pl: <big><b>PyChess szuka silników. Proszę czekać.</b></big>

en: PyChess - Connect to Internet Chess
pl: PyChess - Połącz z Serwerem Szachowym

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Log on as _Guest
pl: Zaloguj jako _Gość

en: Po_rts:
pl: Po_rty

en: S_ign up
pl: Z_arejestruj się

en: Challenge: <Player>
pl: Wyzwij gracza: <Player>

en: Send Challenge
pl: Wyślij wyzwanie

en: <big>Challenge:</big>
pl: <big>Wyzwij:</big>

en: Lightning:
pl: Oświetlenie:

en: Blitz:
pl: Szachy błyskawiczne:

en: 2 min, Fischer Random, Black
pl: 2 min, Fischer Losowa, Czarne

en: 10 min + 6 sec/move, White
pl: 10 min + 6 sek/ruch, Białe

en: _Clear Seeks
pl: _Wyczyść Pokoje

en: _Accept
pl: _Akceptuj

en: _Decline
pl: _Odmów

en: Send all seeks
pl: Wyślij wszystkie żądania

en: Send seek
pl: Wyślij żądanie

en: Create Seek
pl: Utwórz żądanie

en: Blitz
pl: Szachy błyskawiczne

en: Lightning
pl: Turbo

en: Computer
pl: Komputer

en: _Seeks / Challenges
pl: _Żądania/wyzwania

en: Rating
pl: Ranking

en: Time
pl: Czas

en: Seek _Graph
pl: Wykres _Żądań

en: 0 Players Ready
pl: 0 Graczy Gotowych

en: Challenge
pl: Wyzwanie

en: Observe
pl: Obserwuj

en: Start Private Chat
pl: Utwórz Prywatny Czat

en: Registered
pl: Zarejestrowany

en: Guest
pl: Gość

en: Titled
pl: Zatytułowany

en: _Player List
pl: _Lista graczy

en: _Game List
pl: _Lista gier

en: _My games
pl: _Moje gry

en: Offer A_bort
pl: Zaproponuj P_rzerwanie

en: Examine
pl: Zbadaj

en: Pre_view
pl: Podgląd

en: _Archived
pl: Zarchiwizowany

en: Asymmetric Random
pl: Asymetryczny przypadkowy

en: Edit Seek
pl: Edytuj szukanie

en: Untimed
pl: Bez limitu

en: Minutes:
pl: Minuty:

en:    Gain:
pl: Dodawaj:

en: Time control:
pl: Ustawienia czasu

en: <b>Time Control</b>
pl: <b>Ustawienia czasu</b>

en: Don't care
pl: Bez znaczenia

en: Your strength:
pl: Twoja siła:

en: (Blitz)
pl: (Szachy błyskawiczne)

en: Opponent's strength:
pl: Siła przeciwnika:

en: Center:
pl: Środek:

en: Tolerance:
pl: Tolerancja:

en: Hide
pl: Ukryj:

en: <b>Opponent Strength</b>
pl: <b>Siła przeciwnika</b>

en: <b>Your Color</b>
pl: <b>Twój Kolor</b>

en: Play normal chess rules
pl: Zagraj w szachy o normalnych zasadach

en: Play
pl: Graj

en: <b>Chess Variant</b>
pl: <b>Wariant szachów</b>

en: Rated game
pl: Gra punktowana

en: Manually accept opponent
pl: Zaakceptuj przeciwnika manualnie

en: <b>Options</b>
pl: <b>Opcje</b>

en: window1
pl: Okno 1

en: 0 of 0
pl: 0 z 0

en: Search:
pl: Szukaj:

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: _Next
pl: _Następny

en: New Game
pl: Nowa gra

en: _Start Game
pl: _Rozpocznij grę

en: Copy FEN
pl: Kopiuj FEN

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Paste FEN
pl: Wklej FEN

en: <b>Players</b>
pl: <b>Gracze</b>

en: _Untimed
pl: _Bez ograniczeń

en: Blitz:    5 min
pl: Szachy błyskawiczne: 5 min

en: Rapid:    15 min + 10 sec/move
pl: Szachy szybkie: 15 min + 10 sek/ruch

en: Normal:   40 min + 15 sec/move
pl: Szachy normalne:  40 min + 15 sek/ruch

en: _Play Normal chess
pl: _Zagraj w Zwykłe szachy

en: Play Fischer Random chess
pl: Zagraj w szachy Fisher Random

en: Play Losers chess
pl: Zagraj w szachy Losers chess

en: <b>Open Game</b>
pl: <b>Wczytaj Grę</b>

en: <b>Initial Position</b>
pl: <b>Początkowe Położenie</b>

en: <b>Enter Game Notation</b>
pl: <b>Wpisz Notację Gry</b>

en: Halfmove clock
pl: Zegar półposunięć

en: En passant line
pl: Linia en passant

en: Move number
pl: Numer posunięcia

en: Black O-O
pl: Roszada krótka czarnych

en: Black O-O-O
pl: Roszada długa czarnych

en: White O-O-O
pl: Roszada długa białych

en: White O-O
pl: Roszada krótka białych

en: Quit PyChess
pl: Wyjdź z PyChess

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: _Save %d documents
pl: _Zapisz %d dokument(y)

en: <big><b>There are %d games with unsaved moves. Save changes before closing?</b></big>
pl: <big><b>Jest %d gier z niezapisanymi położeniami. Zapisać przed wyjściem?</b></big>

en: Select the games you want to save:
pl: Wybierz gry, które chcesz zapisać:

en: If you don't save, new changes to your games will be permanently lost.
pl: Jeśli nie zapiszesz, nowe zmiany w twoich grach zostaną utracone bezpowrotnie

en: _Opponent:
pl: _Przeciwnik

en: _Your Color:
pl: _Twój Kolor

en: <b>_Start Game</b>
pl: <b>_Rozpocznij Grę</b>

en: Auto login on startup
pl: Automatyczne logowanie przy uruchomieniu

en: <b>_Connect to server</b>
pl: <b>Połącz się z serwerem</b>

en: Tip Of The day
pl: Wskazówka dnia

en: Show tips at startup
pl: Pokazuj wskazówki po uruchomieniu

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
pl: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szachy

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_chess
pl: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasady_gry_w_szachy

en: Welcome
pl: Witaj

en: Open Game
pl: Otwórz grę

en: The engine %s reports an error:
pl: Silnik %s zgłasza błąd:

en: Your opponent has offered you a draw.
pl: Twój przeciwnik zaproponował remis.

en: Your opponent has offered you a draw. If you accept this offer, the game will end with a score of 1/2 - 1/2.
pl: Twój przeciwnik zaoferował remis. Jeżeli się zgodzisz, gra skończy się wynikami 1/2 - 1/2.

en: Your opponent wants to abort the game.
pl: Twój przeciwnik chce przerwać grę.

en: Your opponent has asked that the game be aborted. If you accept this offer, the game will end with no rating change.
pl: Twój przeciwnik chce przerwać grę. Jeżeli się zgodzisz, gra skończy się bez wyników.

en: Your opponent wants to adjourn the game.
pl: Twój przeciwnik chce odłożyć grę.

en: Your opponent has asked that the game be adjourned. If you accept this offer, the game will be adjourned and you can resume it later (when your opponent is online and both players agree to resume).
pl: Twój przeciwnik chce zawiesić grę. Jeżeli się zgodzisz, gra zostanie wstrzymana. Będzie można ją kontynuować później (gdy przeciwnik będzie online).

en: Your opponent wants to undo %s move(s).
pl: Twój przeciwnik chce cofnąć %s ostatnich ruch(y/ów).

en: Your opponent has asked that the last %s move(s) be undone. If you accept this offer, the game will continue from the earlier position.
pl: Twój przeciwnik chce cofnąć %s ostatnich ruch(y/ów). Jeżeli się zgodzisz, gra zostanie kontynuowana z wcześniejszego stanu.

en: Your opponent wants to pause the game.
pl: Twój przeciwnik chce wstrzymać grę.

en: Your opponent has asked that the game be paused. If you accept this offer, the game clock will be paused until both players agree to resume the game.
pl: Twój przeciwnik chce wstrzymać grę. Jeżeli się zgodzisz, zegar zostanie wstrzymany dopóki gracze nie zgodzą się ponownie go wznowić.

en: Your opponent wants to resume the game.
pl: Twój przeciwnik chce wznowić grę.

en: Your opponent has asked that the game be resumed. If you accept this offer, the game clock will continue from where it was paused.
pl: Twój przeciwnik chce kontynuować grę. Jeżeli się zgodzisz, zegar zostanie włączony ponownie.

en: The resignation
pl: Rezygnacja

en: The flag call
pl: Zgłoszenie końca czasu

en: The draw offer
pl: Propozycja remisu

en: The abort offer
pl: Propozycja przerwania

en: The adjourn offer
pl: Propozycja odłożenia

en: The pause offer
pl: Propozycja wstrzymania

en: The resume offer
pl: Propozycja wznowienia

en: The offer to switch sides
pl: Propozycja zamiany stron

en: The takeback offer
pl: Propozycja cofnięcia ruchu

en: resign
pl: Zrezygnuj

en: call your opponents flag
pl: Zgłoś koniec czasu przeciwnika

en: offer a draw
pl: Zaproponuj remis

en: offer an abort
pl: Zaproponuj przerwanie

en: offer to adjourn
pl: Zaproponuj odłożenie

en: offer a pause
pl: Zaproponuj wstrzymanie

en: offer to resume
pl: Zaproponuj wznowienie

en: offer to switch sides
pl: Zaproponuj zamianę stron

en: offer a takeback
pl: Zaproponuj cofnięcie ruchu

en: ask your opponent to move
pl: Poproś swojego przeciwnika o ruch

en: Your opponent is not out of time.
pl: Twój przeciwnik ma jeszcze czas do dyspozycji.

en: The clock hasn't been started yet.
pl: Zegar nie został jeszcze uruchomiony.

en: You can't switch colors during the game.
pl: Nie możesz zmienić kolorów w trakcie gry.

en: You have tried to undo too many moves.
pl: Próbujesz cofnąć zbyt wiele ruchów.

en: Your opponent asks you to hurry!
pl: Twój przeciwnik prosi Cię o pośpiech!

en: Generally this means nothing, as the game is time-based, but if you want to             please your opponent, perhaps you should get going.
pl: Ogólnie to bez znaczenie, jako że gra jest na czas, ale jeśli chcesz zadowolić przeciwnika, chyba powinieneś zacząć się ruszać.

en: Accept
pl: Zaakceptuj

en: Decline
pl: Odrzuć

en: %s was declined by your opponent
pl: %s została odrzucona przez Twojego przeciwnika.

en: Resend %s?
pl: Wysłać ponownie %s?

en: Resend
pl: Wyślij ponownie

en: %s was withdrawn by your opponent
pl: %s została wycofana przez Twojego przeciwnika

en: Your opponent seems to have changed their mind.
pl: Wygląda na to, że Twój przeciwnik zmienił zdanie.

en: Unable to accept %s
pl: %s nie może zostać zaakceptowana

en: Probably because it has been withdrawn.
pl: Prawdopodobnie dlatego, że zostało to wycofane.

en: %s returns an error
pl: %s zwraca błąd

en: (Link is available on clipboard.)
pl: (Link jest dostępny w schowku)

en: Chess Position
pl: Pozycja Szachowa

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Simple Chess Position
pl: Prosta Pozycja Szachowa

en: The game can't be loaded, because of an error parsing FEN
pl: Gra nie może zostać załadowana z powodu błędu przetwarzania FEN

en: Chess Game
pl: Gra w szachy

en: Invalid move.
pl: Nieprawidłowy ruch.

en: The game can't be read to end, because of an error parsing move %(moveno)s '%(notation)s'.
pl: Gra nie może być odczytana do końca z powodu błędu przetwarzania ruchu %(moveno)s '%(notation)s'.

en: The move failed because %s.
pl: Ruch zakończył się niepowodzeniem z powodu %s.

en: Error parsing move %(moveno)s %(mstr)s
pl: Błąd przetwarzania ruchu %(moveno)s %(mstr)s

en: Png image
pl: Obraz png

en: Destination Host Unreachable
pl: Docelowy host nieosiągalny

en: Local Event
pl: Zdarzenie

en: Local Site
pl: Strona

en: sec
pl: sek

en: <b>New version %s is available!</b>
pl: <b>Dostępna jest nowa wersja %s!</b>

en: Pawn
pl: Pionek

en: N
pl: S

en: B
pl: G

en: R
pl: W

en: Q
pl: H

en: The game ended in a draw
pl: Gra zakończyła się remisem

en: %(white)s won the game
pl: %(white)s wygrały grę

en: %(black)s won the game
pl: %(black)s wygrały grę

en: The game has been killed
pl: Gra została "skillowana"

en: The game has been adjourned
pl: Gra została odłożona

en: The game has been aborted
pl: Gra została przerwana

en: Because neither player has sufficient material to mate
pl: Ponieważ żaden z graczy nie ma wystarczającego materiału do zamatowania

en: Because the same position was repeated three times in a row
pl: Ponieważ ta sama pozycja została powtórzona trzy razy z rzędu

en: Because the last 50 moves brought nothing new
pl: Ponieważ 50 ostatnich ruchów nie wniosło niczego nowego

en: Because both players ran out of time
pl: Ponieważ obydwu graczom skończył się czas

en: Because %(mover)s stalemated
pl: Ponieważ %(mover)s znalazł się w pozycji patowej

en: Because both players agreed to a draw
pl: Ponieważ obydwaj gracze zgodzili się na remis

en: Because of adjudication by an admin
pl: Z powodu decyzji admina

en: Because the game exceed the max length
pl: Ponieważ gra przekroczyła dopuszczalną długość

en: Because %(white)s ran out of time and %(black)s has insufficient material to mate
pl: Ponieważ %(white)s przekroczył czas na grę a %(black)s posiada niewystarczający materiał do zamatowania

en: Because %(black)s ran out of time and %(white)s has insufficient material to mate
pl: Ponieważ %(black)s przekroczył czas na grę a %(white)s posiada niewystarczający materiał do zamatowania

en: Because both players have the same amount of pieces
pl: Ponieważ obaj gracze mają tyle samo bierek

en: Because %(loser)s resigned
pl: Ponieważ %(loser)s zrezygnował

en: Because %(loser)s ran out of time
pl: Ponieważ %(loser)s przekroczył czas na grę

en: Because %(loser)s was checkmated
pl: Ponieważ %(loser)s został zamatowany

en: Because %(loser)s disconnected
pl: Ponieważ %(loser)s rozłączył się

en: Because %(winner)s has fewer pieces
pl: Ponieważ %(winner)s ma mniej bierek

en: Because %(winner)s lost all pieces
pl: Ponieważ %(winner)s stracił wszystkie bierki

en: Because %(loser)s king exploded
pl: Ponieważ król %(loser)s eksplodował

en: Because %(winner)s king reached the center
pl: Ponieważ krół %(winner)s dotarł do centrum

en: Because %(winner)s was giving check 3 times
pl: Ponieważ %(winner)s dawał szacha 3 razy

en: Because a player lost connection
pl: Ponieważ gracz utracił połączenie

en: Because both players agreed to an adjournment
pl: Ponieważ obaj gracze zgodzili się na odłożenie gry

en: Because the server was shut down
pl: Ponieważ serwer został wyłączony

en: Because a player lost connection and the other player requested adjournment
pl: Ponieważ jeden z graczy utracił połączenie  a drugi poprosił o odłożenie gry

en: Because %(black)s lost connection to the server and %(white)s requested adjournment
pl: Ponieważ %(black)s utracił połączenie z serwerem a %(white)s poprosił o odłożenie gry

en: Because %(white)s lost connection to the server and %(black)s requested adjournment
pl: Ponieważ %(white)s utracił połączenie z serwerem a %(black)s poprosił o odłożenie gry

en: Because %(white)s lost connection to the server
pl: Ponieważ %(white)s utracił połączenie z serwerem

en: Because %(black)s lost connection to the server
pl: Ponieważ %(black)s utracił połączenie z serwerem

en: Because of adjudication by an admin. No rating changes have occurred.
pl: Z powodu decyzji admina. Wyniki nie uległy zmianie.

en: Because both players agreed to abort the game. No rating changes have occurred.
pl: Ponieważ obaj gracze zgodzili się przerwać grę. Wyniki nie uległy zmianie.

en: Because of courtesy by a player. No rating changes have occurred.
pl: Z powodu kurtuazji gracza. Wyniki nie uległy zmianie.

en: Because a player aborted the game. Either player can abort the game without       the other's consent before the second move. No rating changes have occurred.
pl: Ponieważ gracz przerwał grę. Każdy z graczy może przerwać grę bez zgody drugiego przed kolejnym ruchem. Wyniki nie uległy zmianie.

en: Because a player disconnected and there are too few moves to warrant adjournment. No rating changes have occurred.
pl: Ponieważ jeden z graczy rozłączył się, a wykonano zbyt mało ruchów, aby uzasadnić odłożenie gry. Wyniki nie uległy zmianie.

en: Because the server was shut down. No rating changes have occurred.
pl: Ponieważ serwer został wyłączony. Wyniki nie uległy zmianie.

en: Because the %(white)s engine died
pl: Ponieważ silnik %(white)s uległ awarii

en: Because the %(black)s engine died
pl: Ponieważ silnik %(black)s uległ awarii

en: Because the connection to the server was lost
pl: Ponieważ połączenie z serwerem zostało utracone

en: The reason is unknown
pl: Przyczyna nieznana

en: Cambodian: http://www.khmerinstitute.org/culture/ok.html
pl: Kambodżański: http://www.khmerinstitute.org/culture/ok.html

en: Cambodian
pl: Kambodżański

en: Asymmetric Random
pl: Asymetryczny Losowy

en: Classic chess rules with hidden figurines
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
pl: Reguły klasycznych szachów z ukrytymi figurami
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess

en: Classic chess rules with hidden pawns
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
pl: Reguły klasycznych szachów z ukrytymi pionami
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess

en: Hidden pawns
pl: Ukryte piony

en: Classic chess rules with hidden pieces
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
pl: Reguły klasycznych szachów z ukrytymi bierkami
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess

en: Hidden pieces
pl: Ukryte bierki

en: Classic chess rules with all pieces white
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
pl: Reguły klasycznych szachów ze wszystkimi bierkami białymi
    http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess

en: Normal
pl: Normalny

en: The connection was broken - got "end of file" message
pl: Połączenie przerwane - otrzymano wiadomość "koniec pliku"

en: '%s' is not a registered name
pl: '%s' nie jest zarejestrowaną nazwą

en: Connecting to server
pl: Łączenie z serwerem

en: Logging on to server
pl: Logowanie

en: Setting up environment
pl: Przygotowywanie środowiska

en: Available
pl: Dostępny

en: Playing
pl: Gra

en: Idle
pl: Nieobecny

en: Not Available
pl: Niedostępny

en: Unrated
pl: Niepunktowana

en: Rated
pl: Punktowana

en:  + %d sec
pl: + %d sek

en: Private
pl: Prywatna

en: Connection Error
pl: Błąd połączenia

en: Log on Error
pl: Błąd logowania

en: Connection was closed
pl: Połączenie zostało zamknięte

en: You have been logged out because you were idle more than 60 minutes
pl: Zostałeś wylogowany, ponieważ byłeś nieobecny ponad 60 minut

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Do you want to abort it?
pl: Czy chcesz przerwać grę?

en: Abort
pl: Przerwij

en: Undo one move
pl: Cofnij jeden ruch

en: Undo two moves
pl: Cofnij dwa ruchy

en: You sent an abort offer
pl: Wysłałeś propozycję przerwania

en: You sent a draw offer
pl: Wysłałeś ofertę remisu

en: You sent a pause offer
pl: Wysłałeś propozycję wstrzymania

en: You sent a resume offer
pl: Wysłałeś propozycję wznowienia

en: You sent an undo offer
pl: Wysłałeś propozycję cofnięcia

en: You asked your opponent to move
pl: Poprosiłeś swojego przeciwnika o ruch

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
pl: <big><b>Komputerowy silnik szachowy, %s, "padł"</b></big>

en: Offer Abort
pl: Zaproponuj przerwanie

en: Resume
pl: Wznów

en: Offer Pause
pl: Zaproponuj wstrzymanie

en: Offer Resume
pl: Zaproponuj wznowienie

en: Undo
pl: Cofnij

en: Offer Undo
pl: Zaproponuj cofnięcie

en: Human Being
pl: Człowiek

en: Minutes:
pl: Minut:

en: Gain:
pl: Dodawaj:

en: Setup Position
pl: Pozycja początkowa

en: Enter Game
pl: Wejście do gry

en: Open Sound File
pl: Otwórz plik dźwiękowy

en: No sound
pl: Bez dźwięku

en: Beep
pl: Bip

en: Select sound file...
pl: Wybierz plik dźwiękowy...

en: FEN needs 6 data fields. 
    
    %s
pl: Format FEN wymaga 6 pól danych
    
    %s

en: FEN needs at least 2 data fields in fenstr. 
    
    %s
pl: Format FEN wymaga co najmniej 2 pól danych w łańcuchu
    
    %s

en: Needs 7 slashes in piece placement field. 
    
    %s
pl: Wymaga 7 ukośników w polu pozycji bierki.
    
    %s

en: Active color field must be one of w or b. 
    
    %s
pl: Pole koloru aktywnego gracza musi przyjmować wartość w lub b.
    
    %s

en: Castling availability field is not legal. 
    
    %s
pl: Pole możliwości roszady jest niedozwolone.
    
    %s

en: En passant cord is not legal. 
    
    %s
pl: Pole bicia w przelocie jest niedozwolone.
    
    %s

en: invalid promoted piece
pl: Nieprawidłowa promowana bierka

en: the move needs a piece and a cord
pl: posunięcie wymaga bierki i pola

en: no %(piece)s is able to move to %(cord)s
pl: żadna bierka %(piece)s nie może przejść na pole %(cord)s

en: and
pl: i

en: draws
pl: remisuje

en: mates
pl: matuje

en: puts opponent in check
pl: szachuje

en: improves king safety
pl: zwiększają bezpieczeństwo Króla

en: slightly improves king safety
pl: nieznacznie zwiększają bezpieczeństwo króla

en: moves a rook to an open file
pl: przesuwają wieżę na otwarty korytarz

en: moves an rook to a half-open file
pl: przesuwają wieżę na pół-otwarty korytarz

en: moves bishop into fianchetto: %s
pl: wykonują fianchetto: %s

en: promotes a Pawn to a %s
pl: promują piona w %s

en: castles
pl: wykonują roszadę

en: takes back material
pl: odbijają materiał

en: sacrifices material
pl: poświęcają materiał

en: exchanges material
pl: wymieniają materiał

en: captures material
pl: zdobywają materiał

en: rescues a %s
pl: ratują bierkę %s

en: threatens to win material by %s
pl: grożą wygraniem materiału przez %s

en: increases the pressure on %s
pl: zwiększają nacisk na %s

en: defends %s
pl: bronią %s

en: pins an enemy %(oppiece)s on the %(piece)s at %(cord)s
pl: związują wrogą %(oppiece)s na %(piece)sna polu %(cord)s

en: White has a new piece in outpost: %s
pl: Białe mają nową bierkę na froncie: %s

en: Black has a new piece in outpost: %s
pl: Czarne mają nową bierkę na froncie: %s

en: %(color)s has a new passed pawn on %(cord)s
pl: %(color)s mają nowego wolnego piona na polu %(cord)s

en: half-open
pl: pół-otwarty

en: %(color)s got a double pawn %(place)s
pl: %(color)s mają zdublowanego piona na %(place)s

en: %(color)s got new double pawns %(place)s
pl: %(color)s mają nowe zdublowane piony na %(place)s

en: %s moves pawns into stonewall formation
pl: %s ustawiają piony w formację łańcucha

en: %s can no longer castle
pl: %s nie mogą roszować

en: %s can no longer castle in queenside
pl: %s nie mogą wykonać długiej roszady

en: %s can no longer castle in kingside
pl: %s nie mogą wykonać krótkiej roszady

en: %(opcolor)s has a new trapped bishop on %(cord)s
pl: %(opcolor)s mają uwięzionego gońca  na polu %(cord)s

en: develops a pawn: %s
pl: rozwijają piona: %s

en: brings a pawn closer to the backrow: %s
pl: przesuwają piona bliżej krawędzi promocji %s

en: brings a %(piece)s closer to enemy king: %(cord)s
pl: przesuwają bierkę %(piece)s bliżej pozycji wrogiego króla: %(cord)s

en: develops a %(piece)s: %(cord)s
pl: rozwijają bierkę %(piece)s na pole: %(cord)s

en: places a %(piece)s more active: %(cord)s
pl: przesuwają bierkę %(piece)s na bardziej aktywne pole: %(cord)s

en: White should do pawn storm in right
pl: Białe powinny wykonywać szturm pionkami po prawej

en: Black should do pawn storm in left
pl: Czarne powinny wykonywać szturm pionkami po lewej

en: White should do pawn storm in left
pl: Białe powinny zrobić szturm pionami

en: Black should do pawn storm in right
pl: Białe powinny zrobić szturm pionami na prawym skrzydle.

en: Black has a rather cramped position
pl: Czarne mają raczej skrępowaną pozycję

en: Black has a slightly cramped position
pl: Czarne mają lekko skrępowaną pozycję

en: White has a rather cramped position
pl: Białe mają raczej skrępowaną pozycję

en: White has a slightly cramped position
pl: Czarne mają lekko skrępowaną pozycję

en: W Elo
pl: Elo Białe

en: B Elo
pl: Elo Czarne

en: Round
pl: Runda

en: Clock
pl: Zegar

en: Type
pl: Typ

en: Win
pl: Zwycięstwo

en: Draw
pl: Remis

en: Loss
pl: Przegrana

en: Email
pl: E-mail

en: Spent
pl: Wydaj

en: online in total
pl: online w sumie

en: Ping
pl: Pinguj

en: Connecting
pl: Łączenie

en: Name
pl: Nazwa

en: Edit Seek:
pl: Edytuj szukanie:

en: You can't play rated games because you are logged in as a guest
pl: Nie możesz grać w gry punktowane, gdyż jesteś zalogowany jako gość.

en: Active seeks: %d
pl: Aktywnych pokoi: %d

en: Detect type automatically
pl: Rozpoznaj typ automatycznie

en: Save Game
pl: Zapisz grę.

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
pl: <big><b>Nieznany typ pliku '%s'</b></big>

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
pl: <big><b>Nie można zapisać pliku '%s'</b></big>

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: File exists
pl: Plik istnieje

en: <big><b>A file named '%s' already exists. Would you like to replace it?</b></big>
pl: <big><b>Plik o nazwie: '%s' już istnieje. Zastąpić go?</b></big>

en: The file already exists in '%s'. If you replace it, its content will be overwritten.
pl: Plik już istnieje w '%s'. Jeśli go zastąpisz jego aktualna zawartość zostanie nadpisana.

en: Could not save the file
pl: Nie można zapisać pliku

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
pl: <big><b>PyChess nie mógł zapisać gry</b></big>

en: The error was: %s
pl: Wystąpił błąd: %s

en: It is not possible later to continue the game,
    if you don't save it.
pl: Nie będzie można później wznowić tej gry, jeśli jej nie zapiszesz.

en: All Chess Files
pl: Wszystkie pliki szachowe

en: Annotation
pl: Adnotacje

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: Forced move
pl: Ruch wymuszony

en: Unclear position
pl: Niejasna pozycja

en: Time pressure
pl: Presja czasu

en: Official PyChess panel.
pl: Oficjalny panel PyChess.

en: Opening Book
pl: Książka Debiutów

en: The opening book will try to inspire you during the opening phase of the game by showing you common moves made by chess masters
pl: Książka otwarć będzie próbowała Cię inspirować podczas fazy otwarcia poprzez pokazanie typowych ruchów mistrzów szachowych

en: Analysis by %s
pl: Analiza przez %s

en: Threat analysis by %s
pl: Analiza zagrożenia przez %s

en: Calculating...
pl: Obliczanie...

en: Adding suggestions can help you find ideas, but slows down the computer's analysis.
pl: Dodawanie sugestii może pomóc Ci znajdować pomysły, ale spowalnia to analizę komputerową.

en: Endgame Table
pl: Tabela końcówek

en: Mate in %d
pl: Mat w %d

en: In this position,
    there is no legal move.
pl: W tej pozycji
    nie można wykonać żadnego prawidłowego ruchu.

en: The chat panel lets you communicate with your opponent during the game, assuming he or she is interested
pl: Panel rozmowy pozwala Ci komunikować się z przeciwnikiem podczas gry, o ile jest on zainteresowany

en: Comments
pl: Komentarze

en: The comments panel will try to analyze and explain the moves played
pl: Panel komentarzy będzie próbować analizować i wyjaśniać wykonane ruchy

en: Initial position
pl: Pozycja początkowa

en: Engines
pl: Silniki

en: The engine output panel shows the thinking output of chess engines (computer players) during a game
pl: Panel wyjściowy silnika szachowego (gracza komputerowego) pokazuje rezultat jego "myślenia" podczas gry

en: No chess engines (computer players) are participating in this game.
pl: W tej grze nie uczestniczą żadne silniki szachowe (gracze komputerowi).

en: Move History
pl: Historia posunięć

en: The moves sheet keeps track of the players' moves and lets you navigate through the game history
pl: Karta ruchów umożliwia śledzenie ruchów graczy i poruszanie się po historii gry

en: Score
pl: Wynik

en: The score panel tries to evaluate the positions and shows you a graph of the game progress
pl: Panel wyników próbuje oceniać pozycje i pokazuje wykres postępu gry
