pychess - en to sl translation catalogue (415 entries)

en: _Game
sl: _Igra

en: _New Game
sl: _Nova igra

en: Play _Internet Chess
sl: _Igraj internetni šah

en: _Load Game
sl: _Naloži igro

en: _Save Game
sl: _Shrani igro

en: Save Game _As
sl: Shrani igro _kot

en: Player _Rating
sl: Igralčev rang

en: _Actions
sl: _Dejanja

en: Offer _Abort
sl: Ponudi _prekinitev

en: Offer Ad_journment
sl: Ponudi _odložitev

en: Offer _Draw
sl: Ponudi neo_dločen izid

en: Offer _Pause
sl: Ponudi _premor

en: Offer _Resume
sl: Ponudi _nadaljevanje

en: Offer _Undo
sl: Ponudi p_ovrnitev poteze

en: _Call Flag
sl: Sporoči padec zastavice

en: R_esign
sl: _Predam se

en: Ask to _Move
sl: Prosi za pre_mik

en: _View
sl: _Pogled

en: _Rotate Board
sl: _Zavrti ploščo

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: Leave _Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: _Show Sidepanels
sl: _Prikaži stranske pulte

en: _Log Viewer
sl: Pregledovalnik _dnevnikov

en: _Help
sl: _Pomoč

en: About Chess
sl: O šahu

en: How to Play
sl: Kako igrati

en: Tip of the Day
sl: Nasvet dneva

en: Translate PyChess
sl: Prevedi PyChess

en: Preferences
sl: Možnosti

en: The displayed name of the first human player, e.g., John.
sl: Prikazano ime prvega človeškega igralca, npr. Janez.

en: <b>Name of _first human player:</b>
sl: <b>Ime prvega človeškega igralca:</b>

en: The displayed name of the guest player, e.g., Mary.
sl: Prikazano ime gostujočega igralca, npr. Marija.

en: <b>Name of s_econd human player:</b>
sl: <b>Ime drugega človeškega igralca:</b>

en: _Hide tabs when only one game is open
sl: _Skrij zavihke, ko je odprta le ena igra

en: If set, this hides the tab in the top of the playing window, when it is not needed.
sl: Če je nastavljeno, potem skrije zavihek na vrhu okna, ko le-ta ni potreben.

en: Auto _rotate board to current human player
sl: Samodejno ob_rni ploščo k trenutnemu človeškemu igralcu

en: If set, the board will turn after each move, to show the natural view for the current player.
sl: Če je nastavljeno, se bo igralna plošča vsako potezo prestavila tako, da bo prikazan naraven pogled za trenutnega igralca.

en: Face _to Face display mode
sl: Način prikaza iz obraza v obraz

en: If set, the black pieces will be head down, suitable for playing against friends on mobile devices.
sl: Če je nastavljeno, potem bodo črne figure nastavljene z glavo navzdol, kar je primerno za igranje s prijateljem preko mobilne naprave.

en: Prefer figures in _notation
sl: Dodaj figure v _notacijo

en: If set, PyChess will use figures to express moved pieces, rather than uppercase letters.
sl: Če je nastavljeno, bo PyChess prikazal slike za premike potez figur namesto velikih črk.

en: F_ull board animation
sl: _Polna animacija plošče

en: Animate pieces, board rotation and more. Use this on fast machines.
sl: Animiraj figure, šahovsko ploščo in drugo. To možnost uporabite na hitrih računalnikih.

en: Only animate _moves
sl: Animiraj samo _poteze

en: Only animate piece moves.
sl: Animiraj samo poteze figur.

en: No _animation
sl: _Brez animacije

en: Never use animation. Use this on slow machines.
sl: Nikoli ne uporabi animacij. To možnost uporabite na počasnih računalnikih.

en: <b>Animation</b>
sl: <b>Animacija</b>

en: _General
sl: _Splošno

en: Use _analyzer
sl: Uporabi _analizo

en: Use _inverted analyzer
sl: Uporabi _nasprotno analizo

en: <b>Analyzing</b>
sl: <b>Analiziranje</b>

en: Uninstall
sl: Odstrani

en: Ac_tive
sl: Ak_tivno

en: <b>Installed Sidepanels</b>
sl: <b>Nameščeni stranski pulti</b>

en: Side_panels
sl: Stranski _pulti

en: Sho_w cords
sl: _Prikaži notacije

en: If set, the playing board will display labels and ranks for each chess field. These are usable in chess notation.
sl: Če je nastavljeno, bo igralna plošča prikazala oznako za vsako šahovsko polje. Le-ti ne bodo prikazani v šahovski notaciji.

en: _Use sounds in PyChess
sl: _Uporabi zvoke v PyChessu

en: A player _checks:
sl: Igralec _šahira:

en: A player _moves:
sl: Igralec _prestavi:

en: Game is _drawn:
sl: Igra je neo_dločena:

en: Game is _lost:
sl: Igra je izgub_ljena:

en: Game is _won:
sl: Igra je _dobljena:

en: A player c_aptures:
sl: Igralec z_apleni:

en: Game is _set-up:
sl: Igra je na_stavljena:

en: _Observed moves:
sl: _Opazovani prestavi:

en: Observed _ends:
sl: Opazovani _konča:

en: <b>Play Sound When...</b>
sl: <b>Predvajaj zvok ob ...</b>

en: _Sounds
sl: _Zvoki

en: Promotion
sl: Napredovanje

en: Queen
sl: Kraljica

en: Rook
sl: Trnjava

en: Bishop
sl: Tekač

en: Knight
sl: Konj

en: King
sl: Kralj

en: Game information
sl: Podatki o igri

en: Site:
sl: Stran:

en: Round:
sl: Runda:

en: Event:
sl: Dogodek:

en: White
sl: Beli

en: Black
sl: Črni

en: <big><b>PyChess is discovering your engines. Please wait.</b></big>
sl: <big><b>PyChess išče vaše programnike. Prosimo, počakajte.</b></big>

en: PyChess - Connect to Internet Chess
sl: PyChess - Povežite se z internetnim šahom

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: _Name:
sl: _Ime:

en: Log on as _Guest
sl: Prijavi se kot _gost

en: Po_rts:
sl: _Vrata:

en: S_ign up
sl: _Prijavi se

en: Challenge: <Player>
sl: Izzovi: <Player>

en: Send Challenge
sl: Pošlji izziv

en: <big>Challenge:</big>
sl: <big>Izzovi:</big>

en: Lightning:
sl: Bliskovito:

en: Standard:
sl: Običajno:

en: Blitz:
sl: Hitro:

en: 2 min, Fischer Random, Black
sl: 2 min, Fischer naključna, črni

en: 10 min + 6 sec/move, White
sl: 10 min + 6 sek/potezo, beli

en: _Clear Seeks
sl: _Počisti povpraševanja

en: _Accept
sl: _Sprejmi

en: _Decline
sl: _Zavrni

en: Send seek
sl: Pošlji povpraševanje

en: Create Seek
sl: Ustvari povpraševanje

en: Standard
sl: Običajno

en: Blitz
sl: Hitro

en: Lightning
sl: Bliskovito

en: _Seeks / Challenges
sl: _Povpraševanja / Izzivi

en: Rating
sl: Rang

en: Time
sl: Čas

en: Seek _Graph
sl: _Grafikon povpraševanja

en: 0 Players Ready
sl: 0 igralcev pripravljenih

en: Challenge
sl: Izzovi

en: Observe
sl: Opazuj

en: Start Private Chat
sl: Začni zasebni pogovor

en: Guest
sl: Gost

en: _Player List
sl: Seznam _igralcev

en: _Game List
sl: Seznam i_ger

en: Pre_view
sl: _Predogled

en: Edit Seek
sl: Uredi povpraševanje

en: Untimed
sl: Brez časa

en: Minutes:
sl: Minut:

en:    Gain:
sl:    Dodatek:

en: Time control:
sl: Nadzor časa:

en: <b>Time Control</b>
sl: <b>Nadzor časa</b>

en: Don't care
sl: Vseeno mi je

en: Your strength:
sl: Vaša moč:

en: (Blitz)
sl: (hitro)

en: Opponent's strength:
sl: Moč nasprotnika:

en: Center:
sl: Usredišči:

en: Tolerance:
sl: Odstopanje:

en: Hide
sl: Skrij

en: <b>Opponent Strength</b>
sl: <b>Nasprotnikova moč</b>

en: <b>Your Color</b>
sl: <b>Vaša barva</b>

en: Play normal chess rules
sl: Igraj navadni šah

en: Play
sl: Igraj

en: <b>Chess Variant</b>
sl: <b>Različica šaha</b>

en: Rated game
sl: Rangirana igra

en: Manually accept opponent
sl: Ročno odobri nasprotnika

en: <b>Options</b>
sl: <b>Možnosti</b>

en: window1
sl: okno1

en: 0 of 0
sl: 0 od 0

en: Search:
sl: Išči:

en: _Previous
sl: _Prejšnji

en: _Next
sl: _Naslednji

en: New Game
sl: Nova igra

en: _Start Game
sl: _Začni igro

en: <b>Players</b>
sl: <b>Igralci</b>

en: _Play Normal chess
sl: _Igraj navadni šah

en: Play Fischer Random chess
sl: Igraj Fischer naključni šah

en: <b>Open Game</b>
sl: <b>Odpri igro</b>

en: <b>Initial Position</b>
sl: <b>Začetni položaj</b>

en: <b>Enter Game Notation</b>
sl: <b>Vstavi notacijo igre</b>

en: Quit PyChess
sl: Zapri PyChess

en: Close _without Saving
sl: Zapri _brez shranjevanja

en: _Save %d documents
sl: _Shranite %d dokumentov

en: <big><b>There are %d games with unsaved moves. Save changes before closing?</b></big>
sl: <big><b>Obstaja %d iger z neshranjenimi potezami. Želite shraniti spremembe?</b></big>

en: Select the games you want to save:
sl: Izberite igre, ki jih želite shraniti:

en: If you don't save, new changes to your games will be permanently lost.
sl: Če ne shranite, bodo spremembe trajno izgubljene.

en: _Opponent:
sl: Naspr_otnik:

en: _Your Color:
sl: _Vaša barva:

en: <b>_Start Game</b>
sl: <b>_Začni igro</b>

en: Tip Of The day
sl: Nasvet dneva

en: Show tips at startup
sl: Prikaži nasvete ob zagonu

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Chess
sl: http://sl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ah

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_of_chess
sl: http://sl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ahovska_pravila

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Open Game
sl: Odpri igro

en: The resignation
sl: Odstop

en: The flag call
sl: Zastavica je padla

en: The draw offer
sl: Ponudba za neodločenost

en: The abort offer
sl: Ponudba za prekinitev

en: The adjourn offer
sl: Ponudba za odložitev

en: The pause offer
sl: Ponudba za premor

en: The resume offer
sl: Ponudba za nadaljevanje

en: The offer to switch sides
sl: Ponudba za spremembo strani

en: The takeback offer
sl: Ponudba za povrnitev poteze

en: resign
sl: predam se

en: call your opponents flag
sl: sporoči padec nasprotnikove zastavice

en: offer a draw
sl: ponudi neodločen izid

en: offer an abort
sl: ponudi prekinitev

en: offer to adjourn
sl: ponudi odložitev

en: offer a pause
sl: ponudi premor

en: offer to resume
sl: ponudi nadaljevanje

en: offer to switch sides
sl: ponudi spremembo strani

en: offer a takeback
sl: ponudi povrnitev

en: ask your opponent to move
sl: prosi nasprotnika za premik

en: Your opponent is not out of time.
sl: Nasprotniku se še ni iztekel čas.

en: The clock hasn't been started yet.
sl: Ura se še ni zagnala.

en: You can't switch colors during the game.
sl: Barve med igro ni mogoče menjati.

en: You have tried to undo too many moves.
sl: Poskusili ste razveljaviti preveč potez.

en: Your opponent asks you to hurry!
sl: Nasprotnik vas je pozval, da pohitite!

en: %s was declined by your opponent
sl: %s je bil zavrjen s strani nasprotnika

en: %s was withdrawn by your opponent
sl: %s je bil preklican s strani nasprotnika

en: Unable to accept %s
sl: Ni mogoče sprejeti %s

en: %s returns an error
sl: %s je sporočil napako

en: Chess Position
sl: Položaj šaha

en: Unknown
sl: Neznano

en: Simple Chess Position
sl: Enostavni položaj šaha

en: Chess Game
sl: Šahovska igra

en: The game can't be read to end, because of an error parsing move %(moveno)s '%(notation)s'.
sl: Igra ne more biti prebrana do konca, ker je nastala napaka pri analizi premika %(moveno)s '%(notation)s'.

en: The move failed because %s.
sl: Premik je spodletel zaradi %s.

en: Destination Host Unreachable
sl: Ciljni strežnik je nedosegljiv

en: Died
sl: Umrl

en: Local Event
sl: Krajevni dogodek

en: Local Site
sl: Krajevna stran

en: Pawn
sl: Kmet

en: N
sl: S

en: B
sl: L

en: R
sl: T

en: Q
sl: D

en: The game ended in a draw
sl: Igra se je končala neodločeno

en: %(white)s won the game
sl: %(white)s je zmagal

en: %(black)s won the game
sl: %(black)s je zmagal

en: The game has been killed
sl: Igra je bila prekinjena

en: The game has been adjourned
sl: Igra je bila odložena

en: The game has been aborted
sl: Igra je bila preklicana

en: Because neither player has sufficient material to mate
sl: Ker nobeden igralec nima zadosti materiala za matiranje

en: Because the same position was repeated three times in a row
sl: Ker je bila enaka poteza ponovljena trikrat zaporedoma

en: Because the last 50 moves brought nothing new
sl: Ker zadnjih 50 potez ni prineslo ničesar novega

en: Because both players ran out of time
sl: Ker je obema igralcema potekel čas

en: Because %(mover)s stalemated
sl: Ker je %(mover)s v patu

en: Because of adjudication by an admin
sl: Zaradi razsodbe skrbnika

en: Because the game exceed the max length
sl: Ker je igra prekoračila maksimalno dolžino

en: Because %(white)s ran out of time and %(black)s has insufficient material to mate
sl: Ker je %(white)s potekel čas in %(black)s nima zadosti materiala za matiranje

en: Because %(black)s ran out of time and %(white)s has insufficient material to mate
sl: Ker je %(black)s potekel čas in %(white)s nima zadosti materiala za matiranje

en: Because %(loser)s resigned
sl: Ker se je %(loser)s predal

en: Because %(loser)s ran out of time
sl: Ker je %(loser)s zmanjkalo časa

en: Because %(loser)s was checkmated
sl: Ker je bil %(loser)s matiran

en: Because %(loser)s disconnected
sl: Ker se je %(loser)s odjavil

en: Because a player lost connection
sl: Ker je igralec izgubil povezavo

en: Because a player lost connection and the other player requested adjournment
sl: Ker je igralec izgubil povezavo in je drugi igralec zahteval odložitev

en: Because the %(white)s engine died
sl: Ker se je programnik igralca %(white)s prekinil

en: Because the connection to the server was lost
sl: Ker je povezava do strežnika prekinjena

en: The reason is unknown
sl: Neznan razlog

en: Asymmetric Random
sl: Asimetrično naključen

en: Blindfold
sl: Na slepo

en: Corner
sl: Kot

en: Fischer Random
sl: Fischer naključna

en: Knight odds
sl: Konj prednosti

en: Losers
sl: Izgubarji

en: Normal
sl: Običajno

en: Pawn odds
sl: Kmet prednosti

en: Pawns Passed
sl: Kmeti so zaobšli

en: Pawns Pushed
sl: Pritisk kmetov

en: Queen odds
sl: Kraljica prednosti

en: Random
sl: Naključen

en: Rook odds
sl: Trnjava prednosti

en: Shuffle
sl: Trik

en: Upside Down
sl: Zgoraj navzdol

en: The connection was broken - got "end of file" message
sl: Povezava prekinjena - dobljena napaka "konec datoteke"

en: '%s' is not a registered name
sl: '%s' ni registrirano ime

en: Connecting to server
sl: Povezovanje na strežnik

en: Logging on to server
sl: Prijavljanje na strežnik

en: Setting up environment
sl: Pripravljanje okolja

en: Wild
sl: Divji

en: Online
sl: Prijavljen

en: Offline
sl: Odjavljen

en: Unrated
sl: Nerangiran

en: Rated
sl: Rangiran

en: Private
sl: Zasebno

en: Connection Error
sl: Napaka pri povezavi

en: Log on Error
sl: Napaka pri prijavi

en: Connection was closed
sl: Povezava je bila prekinjena

en: Address Error
sl: Napaka v naslovu

en: Auto-logout
sl: Samodejna odjava

en: You have been logged out because you were idle more than 60 minutes
sl: Samodejno ste bili odjavljeni, ker ste bili nedejavni več kot 60 minut

en: Other
sl: Drugo

en: Administrator
sl: Skrbnik

en: Blindfold Account
sl: Slepi račun

en: Team Account
sl: Ekipni račun

en: Chess Advisor
sl: Šahovski svetovalec

en: Service Representative
sl: Storitveni predstavnik

en: Tournament Director
sl: Direktor turnirja

en: Mamer Manager
sl: Samodejni turnirni upravitelj

en: Grand Master
sl: Velemojster

en: International Master
sl: Mednarodni mojster

en: FIDE Master
sl: Mojster FIDE

en: <b><big>PyChess was unable to load your panel settings</big></b>
sl: <b><big>PyChess ni mogel naložiti vaših nastavitev pulta</big></b>

en: More channels
sl: Več sob

en: More players
sl: Več igralcev

en: No conversation's selected
sl: Ni izbranega pogovora

en: Loading player data
sl: Nalaganje igralčevih podatkov

en: PyChess Information Window
sl: Okno informacij PyChess

en: of
sl: od

en: You have opened no conversations yet
sl: Niste še pričeli s pogovorom

en: Only registered users may talk to this channel
sl: Samo registrirani uporabniki se lahko pogovarjajo v tej sobi

en: Offer Rematch
sl: Ponudi revanšo

en: Play Rematch
sl: Igraj revanšo

en: Undo one move
sl: Razveljavi eno potezo

en: Undo two moves
sl: Razveljavi dve potezi

en: You sent a draw offer
sl: Poslali ste ponudbo za neodločenost

en: <big><b>Engine, %s, has died</b></big>
sl: <big><b>Programnik, %s, se je prekinil</b></big>

en: Jump to initial position
sl: Skoči na začetni položaj

en: Step back one move
sl: Korak nazaj za eno potezo

en: Step forward one move
sl: Korak naprej za eno potezo

en: Jump to latest position
sl: Skoči na zadnji položaj

en: Human Being
sl: Človeško bitje

en: Minutes:
sl: Minut:

en: Gain:
sl: Dodatek:

en: Rapid
sl: Naglo

en: Odds
sl: Neenako

en: Setup Position
sl: Nastavi položaj

en: Enter Game
sl: Vnesi igro

en: Open Sound File
sl: Odpri zvočno datoteko

en: No sound
sl: Brez zvoka

en: Beep
sl: Pisk

en: Select sound file...
sl: Izberi zvočno datoteko ...

en: Undescribed panel
sl: Neopisan pult

en: the move needs a piece and a cord
sl: poteza potrebuje figuro in notacijo

en: the captured cord (%s) is incorrect
sl: zavzeta notacija (%s) je nepravilna

en: and
sl: in

en: draws
sl: neodločen

en: mates
sl: matira

en: puts opponent in check
sl: postavi nasprotnika v šah

en: improves king safety
sl: izboljša kraljevo varnost

en: slightly improves king safety
sl: neznatno izboljša kraljevo varnost

en: moves a rook to an open file
sl: premakne trnjavo na odprti stolpec

en: moves an rook to a half-open file
sl: premakne trnjavo na polovico odprtega stolpca

en: moves bishop into fianchetto: %s
sl: premakne tekača na bok: %s

en: promotes a Pawn to a %s
sl: poviša kmeta v %s

en: castles
sl: zavrže

en: takes back material
sl: povrne material

en: exchanges material
sl: zamenja material

en: captures material
sl: zavzame material

en: rescues a %s
sl: reši %s

en: threatens to win material by %s
sl: preti nad zmago materiala z %s

en: increases the pressure on %s
sl: poveča pritisk na %s

en: defends %s
sl: brani %s

en: pins an enemy %(oppiece)s on the %(piece)s at %(cord)s
sl: pritisne na nasprotnika %(oppiece)s z %(piece)s pri %(cord)s

en: White has a new piece in outpost: %s
sl: Beli ima novo figuro v postojanki: %s

en: Black has a new piece in outpost: %s
sl: Črni ima novo figuro v postojanki: %s

en: %(color)s has a new passed pawn on %(cord)s
sl: %(color)s ima mimohodnega kmeta na %(cord)s

en: half-open
sl: napol odprt

en: in the %(x)s%(y)s file
sl: v %(x)s%(y)s datoteki

en: in the %(x)s%(y)s files
sl: v %(x)s%(y)s datotekah

en: %(color)s got a double pawn %(place)s
sl: %(color)s je dobil dvojnega kmeta %(place)s

en: %(color)s got new double pawns %(place)s
sl: %(color)s je dobil novega dvojnega kmeta %(place)s

en: %(color)s got an isolated pawn in the %(x)s file | %(color)s got isolated pawns in the %(x)s files
sl[0]: %(color)s je dobil izolirane kmete v datoteki %(x)s
sl[1]: %(color)s je dobil izoliranega kmeta v datoteki %(x)s
sl[2]: %(color)s je dobil izolirana kmeta v datoteki %(x)s
sl[3]: %(color)s je dobil izolirane kmete v datoteki %(x)s

en: %s moves pawns into stonewall formation
sl: %s premakne kmeta v formacijo kamnenega zidu

en: %s can no longer castle
sl: %s ne more več narediti rokade

en: %s can no longer castle in queenside
sl: %s ne more več narediti rokade na kraljičino stran

en: %s can no longer castle in kingside
sl: %s ne more več narediti rokade na kraljevo stran

en: %(opcolor)s has a new trapped bishop on %(cord)s
sl: %(opcolor)s je ujel tekača na %(cord)s

en: develops a pawn: %s
sl: razvije kmeta: %s

en: brings a pawn closer to the backrow: %s
sl: približa kmeta zadnji vrstici: %s

en: brings a %(piece)s closer to enemy king: %(cord)s
sl: približa %(piece)s nasprotnemu kralju: %(cord)s

en: develops a %(piece)s: %(cord)s
sl: razvije %(piece)s: %(cord)s

en: places a %(piece)s more active: %(cord)s
sl: premakne %(piece)s bolj živahno: %(cord)s

en: White should do pawn storm in right
sl: Beli bi moral napasti z desne

en: Black should do pawn storm in left
sl: Črni bi moral napasti z leve

en: White should do pawn storm in left
sl: Beli bi moral napasti z leve

en: Black should do pawn storm in right
sl: Črni bi moral napasti z desne

en: Black has a rather cramped position
sl: Črni ima precej utesnjen položaj

en: Black has a slightly cramped position
sl: Črni ima delno utesnjen položaj

en: White has a rather cramped position
sl: Beli ima precej utesnjen položaj

en: White has a slightly cramped position
sl: Beli ima delno utesnjen položaj

en: Shout
sl: Klic

en: Chess Shout
sl: Klic šaha

en: Unofficial channel %d
sl: Neuradna soba %d

en: Clock
sl: Ura

en: Type
sl: Vrsta

en: Date/Time
sl: Datum/Čas

en: Chat
sl: Pogovor

en: Win
sl: Zmaga

en: Draw
sl: Neodločeno

en: Loss
sl: Poraz

en: Email
sl: Elektronska pošta

en: Spent
sl: Zapravljeno

en: online in total
sl: skupaj prijavljenih

en: Connecting
sl: Povezovanje

en: Games running: %d
sl: Trenutne igre: %d

en: Name
sl: Ime

en: Challenge:
sl: Izziv:

en: This option is not applicable because you're challenging a player
sl: Ta možnost ni na voljo, ker izzivate igralca

en: Edit Seek:
sl: Uredi povpraševanje:

en: %(minutes)d min + %(gain)d sec/move
sl: %(minutes)d min + %(gain)d sek/potezo

en: Manual
sl: Ročno

en: You can't play rated games because you are logged in as a guest
sl: Ne morete igrati rangirane igre, ker ste prijavljeni kot gost

en: You can't play rated games because "Untimed" is checked,
sl: Ne morete igrati rangirane igre, ker je možnost "Brez časa" omogočena

en: and on FICS, untimed games can't be rated
sl: in na FICS igre brez časa ne morejo biti rangirane

en: This option is not available because you're challenging a guest,
sl: Ta možnost ni na voljo, ker izzivate gosta,

en: and guests can't play rated games
sl: in gostje ne morejo igrati rangiranih iger

en: You can't select a variant because "Untimed" is checked,
sl: Ne morete izbrati različice, ker je izbrana možnost "Brez časa",

en: and on FICS, untimed games have to be normal chess rules
sl: in na FICS igre brez časa morajo potekati po navadnih šahovskih pravilih

en: Change Tolerance
sl: Spremeni odstopanje

en: Active seeks: %d
sl: Aktivna povpraševanja: %d

en: Detect type automatically
sl: Samodejno zaznaj vrsto

en: Save Game
sl: Shrani igro

en: <big><b>Unknown file type '%s'</b></big>
sl: <big><b>Neznana vrsta datoteke '%s'</b></big>

en: Was unable to save '%(uri)s' as PyChess doesn't know the format '%(ending)s'.
sl: '%(uri)s' ni mogoče shraniti, PyChess verjetno ne pozna vrste '%(ending)s'.

en: <big><b>Unable to save file '%s'</b></big>
sl: <big><b>Datoteke '%s' ni mogoče shraniti</b></big>

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: File exists
sl: Datoteka že obstaja

en: <big><b>A file named '%s' already exists. Would you like to replace it?</b></big>
sl: <big><b>Datoteka '%s' že obstaja. Ali jo želite zamenjati?</b></big>

en: The file already exists in '%s'. If you replace it, its content will be overwritten.
sl: Datoteka že obstaja v '%s'. Če jo zamenjate, bo vsebina prepisana.

en: Could not save the file
sl: Ni mogoče shraniti datoteke

en: <big><b>PyChess was not able to save the game</b></big>
sl: <big><b>PyChess ne more shraniti igre</b></big>

en: The error was: %s
sl: Napaka: %s

en: There is %d game with unsaved moves. | There are %d games with unsaved moves.
sl[0]: Obstaja %d iger z neshranjenimi potezami.
sl[1]: Obstaja %d igra z neshranjenimi potezami.
sl[2]: Obstajata %d igri z neshranjenimi potezami.
sl[3]: Obstajajo %d igre z neshranjenimi potezami.

en: Save moves before closing?
sl: Želite shraniti poteze pred zapiranjem?

en: vs.
sl: proti

en: _Save %d document | _Save %d documents
sl[0]: _Shrani %d dokumentov
sl[1]: _Shrani %d dokument
sl[2]: _Shrani %d dokumenta
sl[3]: _Shrani %d dokumente

en: It is not possible later to continue the game,
    if you don't save it.
sl: Če je sedaj ne shranite,
    kasneje ne bo mogoče nadaljevati igre.

en: All Chess Files
sl: Vse šahovske datoteke

en: Official PyChess panel.
sl: Uradni PyChess pult.

en: Opening Book
sl: Otvoritvena knjiga

en: The opening book will try to inspire you during the opening phase of the game by showing you common moves made by chess masters
sl: Otvoritvena knjiga vas bo skušala navdušiti med odpiralno fazo igre s tem, da vam bo prikazala običajne poteze šahovskih mojstrov

en: The chat panel lets you communicate with your opponent during the game, assuming he or she is interested
sl: Pogovorni pult vam omogoča sporazumevanje z nasprotnikom med igro, ob predpostavki, da le-ta želi pogovor

en: Comments
sl: Komentarji

en: The comments panel will try to analyze and explain the moves played
sl: Pult komentarjev bo poskušal analizirati in razložiti igrane poteze

en: Initial position
sl: Začetni položaj

en: %(color)s moves a %(piece)s to %(cord)s
sl: %(color)s prestavi %(piece)s  na  %(cord)s

en: Move History
sl: Zgodovina potez

en: The moves sheet keeps track of the players' moves and lets you navigate through the game history
sl: Preglednica premikov sledi igralčevim potezam in vam omogoča krmariti med igralno zgodovino

en: Score
sl: Izid

en: The score panel tries to evaluate the positions and shows you a graph of the game progress
sl: Pult rezultatov poskuša ovrednotiti položaj in prikazati graf poteka igre
