pympress - en to cs translation catalogue (251 entries)

en: (and optionally seconds)
cs: (a případně sekundy)

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Annotations
cs: Komentář

en: Cairo can not draw gif
cs: Cairo nemůže vykreslit gif

en: Clock
cs: Hodiny

en: Content fullscreen
cs: Obsah na celou obrazovku

en: Contributors:
cs: Přispěvatelé:

en: Could not disable DPMS screen blanking: got status
cs: Nelze vypnout DPMS vyprázdnění obrazovky: stav

en: Could not enable DPMS screen blanking: got status
cs: Nelze zapnout DPMS vyprázdnění obrazovky: stav

en: Could not set screensaver status: got status
cs: Nelze nastavit stav spořiče obrazovky: stav

en: Current slide
cs: Aktuální snímek

en: ERROR: Gobject Introspections module is missing, make sure Gtk and pygobject are installed on your system.
cs: ERROR: Chybí modul Gobject Introspections, ujistěte se, že Gtk a pygobject jsou nainstalovány.

en: Error loading icon for about window
cs: Chyba při nahrávání ikony pro okno O programu

en: Error opening the file "{}"
cs: Chyba při otevírání souboru "{}"

en: For instructions, refer to https://github.com/Cimbali/pympress/blob/master/README.md#dependencies
cs: Instrukce naleznete na https://github.com/Cimbali/pympress/blob/master/README.md#dependencies

en: GtkImage gif player
cs: GtkImage přehrávač gifů

en: Highlight
cs: Zvýraznit

en: If using a virtualenv or anaconda, you can either allow system site packages, or run: pip install pygobject
cs: Pokud využíváte virtualenv nebo anaconda můžete buďto využít balíčky distribuce nebo spusťte: pip install pygobject

en: Invalid log level "{}", try one of {}
cs: Neplatná úroveň logu "{}", vyzkoušejte jednu z těchto: {}

en: Invalid time (mm or mm:ss expected), got "{}"
cs: Neplatný čas (vyžadován tvar mm nebo mm:ss), zadáno "{}"

en: Media support uses {}.
cs: Podpora médií využívá {}.

en: Next slide
cs: Další snímek

en: No action was defined for this link
cs: Pro tento odkaz nebyla definována žádná akce

en: Not starting content or presenter window full screen because there is only one monitor
cs: Okno s obsahem nebo prezentací nebylo spuštěno na celou obrazovku, protože je dostupný pouze jeden monitor

en: Notes
cs: Poznámky

en: Notes position
cs: Pozice poznámek

en: Open _Recent
cs: Otevřít _poslední

en: Open...
cs: Otevřít...

en: Options:
cs: Nastavení:

en: Overrides the detection from the file.
cs: Přepíše detekci ze souboru.

en: PDF files
cs: PDF soubory

en: Pause
cs: Pauza

en: Play
cs: Spustit

en: Pointer
cs: Ukazovátko

en: Portable installation
cs: Přenosná instalace

en: Presentation timing breakdown
cs: Rozbor načasování prezentace

en: Presenter fullscreen
cs: Prezentace na celou obrazovku

en: Pympress Content
cs: Pympress Obsah

en: Pympress Presenter
cs: Pympress Prezentace

en: Pympress can not extract attached file
cs: Pympress nemůže extrahovat přiložený soubor

en: Pympress can not extract embedded media
cs: Pympress nemůže extrahovat vložená multimédia

en: Pympress can not find file
cs: Pympress nenašel soubor

en: Pympress can not interpret annotation of type:
cs: Pympress nemůže zobrazit komentář typu:

en: Pympress does not recognize link type "{}"
cs: Pympress nerozpoznal typ odkazu "{}"

en: Pympress does not recognize link type "{}" to "{}"
cs: Pympress nerozpoznal typ odkazu "{}" až "{}"

en: Pympress does not yet support link type "{}"
cs: Pympress zatím nepodporuje odkaz typu "{}"

en: Pympress does not yet support link type "{}" to "{}"
cs: Pympress zatím nepodporuje odkaz typu "{}" až "{}"

en: Python version {}
cs: Python verze {}

en: Resources are loaded from
cs: Prostředky jsou nahrány z

en: Set level of verbosity in log file:
cs: Nastavit úroveň podrobnosti log souboru:

en: Set talk _Time
cs: Nastavit _Čas řeči

en: Set the position of notes on the pdf page (none, left, right, top, or bottom).
cs: Nastavit polohu poznámek na stránce pdf (žádné, vlevo, vpravo, nahoře nebo dole).

en: Slide number
cs: Snímek číslo

en: Some preferences are saved in
cs: Některé předvolby jsou uloženy v

en: Stop
cs: Zastavit

en: The estimated (intended) talk time in minutes
cs: Odhadovaná (plánovaná) doba prezentace v minutách

en: The log is written to
cs: Log je zapsán do

en: This help
cs: Tato pomoc

en: Time elapsed
cs: Uplynulý čas

en: Time estimation
cs: Odhad času

en: Timing breakdown
cs: Rozbor načasování

en: Unexpected action in index "{}"
cs: Neočekávaná akce v indexu "{}"

en: Unknow widget {} to be fullscreened, aborting.
cs: Neznámý widget {} bude na maximalizován na celou obrazovku, ruším.

en: Unsupported OS: can't enable/disable screensaver
cs: Nepodporovaný OS: nelze zapnout/vypnout spořič obrazovky

en: Usage: {} [options] <presentation_file>
cs: Použití: {} [options] <presentation_file>

en: Video support using {} is disabled.
cs: Podpora videa přes {} je vypnuta.

en: _Align content
cs: _Zarovnat obsah

en: _Annotations
cs: _Komentář

en: _Blank screen
cs: _Prázdné plátno

en: _Blue
cs: _Modré

en: _Bottom
cs: _Dole

en: _Disabled
cs: _Vypnuto

en: _File
cs: _Soubor

en: _First
cs: _První

en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: _Go to...
cs: _Jít na...

en: _Green
cs: _Zelené

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Highlight
cs: _Zvýraznění

en: _Jump to label
cs: _Skočit na štítek

en: _Last
cs: _Poslední

en: _Left
cs: _Vlevo

en: _Manual
cs: _Manuál

en: _Navigation
cs: _Navigace

en: _Next
cs: _Další

en: _Notes mode
cs: _Režim s poznámkami

en: _Pause timer
cs: _Pozastavit stopky

en: _Permanent
cs: _Trvalý

en: _Presentation
cs: _Prezentace

en: _Previous
cs: _Předchozí

en: _Red
cs: _Červené

en: _Reset timer
cs: _Resetovat stopky

en: _Right
cs: _Vpravo

en: _Shortcuts
cs: _Zkratky

en: _Starting Configuration
cs: _Počáteční nastavení

en: _Swap screens
cs: _Prohodit obrazovky

en: _Top
cs: _Nahoře

en: _Undo zoom
cs: _Oddálit

en: _Zoom in
cs: _Přiblížit

en: access denied when trying to access screen saver settings in registry!
cs: přístup byl odepřen při pokusu o přístup k nastavení spořiče obrazovky v registru!

en: column
cs: sloupec

en: duration
cs: doba

en: name
cs: název

en: no action defined for this link!
cs: žádná akce není definována pro tento odkaz!

en: page label
cs: štítek stránky

en: pip will then download and compile pygobject, for which you need the Gtk headers (or development package).
cs: pip stáhne a zkompiluje pygobject, pro který jsou potřeba Gtk hlavičky (nebo vývojový balíček)

en: pympress is a little PDF reader written in Python using Poppler for PDF rendering and GTK for the GUI.
cs: pympress je malý prohlížeč PDF napsaný v Pythonu používající Poppler k zobrazení PDF a GTK pro GUI.

en: slide
cs: snímek

en: slide #
cs: snímek #

en: time
cs: čas

en: {}, {}, {}, {}, or {}
cs: {}, {}, {}, {}, nebo {}

en: Additional features
cs: Další možnosti

en: Blank screen
cs: Prázdná obrazovka

en: Cancel goto/jump/highlighting/zooming
cs: Zrušit jít na/skočit na/zvýraznění/přiblížení

en: Close file
cs: Zavřít soubor

en: First slide
cs: První snímek

en: Go back in slide history
cs: Jít vzad v historii snímků

en: Go forward in slide history
cs: Jít vpřed v historii snímků

en: Go to page number
cs: Jít na stránku číslo

en: Jump to page label
cs: Skočit na štítek stránky

en: Last slide
cs: Poslední snímek

en: Manage files
cs: Spravovat soubory

en: Navigating
cs: Navigace

en: Next slide with different label
cs: Další snímek s jiným štítkem

en: Open file
cs: Otevřít soubor

en: Play/pause timer
cs: Pustit/zastavit časovač

en: Presentation
cs: Prezentace

en: Previous slide
cs: Předchozí snímek

en: Previous slide with different label
cs: Předchozí snímek s jiným štítkem

en: Quit
cs: Odejít

en: Reset timer
cs: Restartovat časovač

en: Set estimated talk time
cs: Nastavit předpokládanou dobu trvání prezentace

en: Swap windows
cs: Vyměnit okna

en: Timers
cs: Časovače

en: Toggle annotations
cs: Zobrazit komentář

en: Toggle fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Toggle highlighting
cs: Zvýrazňování

en: Toggle laserpointer
cs: Přepnout ukazovátko

en: Toggle notes mode
cs: Režim s poznámkami

en: Undo highlight stroke
cs: Zrušit obrys zvýraznění

en: Unzoom
cs: Oddálit

en: Validate goto/jump destination
cs: Potvrdit cíl pro přejití/přeskočení

en: Windows
cs: Okna

en: Zoom
cs: Přiblížení

en: Unrecognized named destination:
cs: Pojmenovaný cíl nerozeznán:

en: Unsupported link clicked.
cs: Kliknuto na nepodporovaný odkaz.

en: Fullscreen Presentation running
cs: Běží prezentace na celou obrazovku

en: Caused by
cs: Způsobeno

en: Building FileWatcher
cs: Vytváření FileWatcher

en: Missing dependency: python "{}" package
cs: Chybí nutný balíček: python "{}" package

en: Monitoring of changes to reload files automatically is not available
cs: Sledování změn pro automatickou aktualizaci souborů není dostupné

en: ERROR: Gobject Introspections and/or pycairo module is missing, make sure Gtk, pygobject and pycairo are installed on your system.
cs: ERROR: chybí Gobject Introspections a/nebo pycairo modul, ujistěte se, že Gtk, pygobject a pycairo jsou instalovány ve vašem systému.

en: If using a virtualenv or anaconda, you can either allow system site packages, or run: pip install pygobject pycairo
cs: Při použití virtualenv nebo anaconda prostředí můžete buďto zkusit povolit systémové balíčky, nebo spustit: pip install pygobject pycairo

en: pip will then download and compile pygobject, for which you need the Gtk and cairo headers (or development packages).
cs: Program pip poté stáhne a zkompiluje pygobject, pro které potřebujete Gtk a cairo hlavičky (nebo vývojové balíčky).

en: (none, left, right, top, or bottom).
cs: (žádný, vlevo, vpravo, nahoře nebo dole).

en: If using a virtualenv or anaconda, you can also try allowing system site packages.
cs: Při použití virtualenv nebo anaconda prostředí můžete také zkusit povolit systémové balíčky.

en: Set the position of notes on the pdf page
cs: Nastavit pozici poznámek na stránce pdf

en: Try your operating system’s package manager, or try running: pip install pygobject pycairo
cs: Zkuste použít správce balíčků Vašeho operačního systému, nebo spustit: pip install pygobject pycairo

en: pip will then download and compile pygobject and pycairo, for which you need the Gtk and cairo headers (or development packages).
cs: Program pip poté stáhne a zkompiluje pygobject a pycairo, pro které potřebujete Gtk a cairo hlavičky (nebo vývojové balíčky)

en: (none, left, right, top, bottom, or after).
cs: (žádný, vlevo, vpravo, nahoře, dole nebo za).

en: _After slide pages
cs: _Za stránkami slidů

en: _Bottom half of slide
cs: _Dolní část slidu

en: _Left half of slide
cs: _Levá polovina slidu

en: _Right half of slide
cs: _Pravá polovina slidu

en: _Top half of slide
cs: _Horní polovina slidu

en: Error parsing option from config file {}.{} "{}" to bool
cs: Chyba čtení z konfiguračního souboru {}.{} "{}" do booleanu

en: Error parsing option from config file {}.{} "{}" to float
cs: Chyba čtení z konfiguračního souboru {}.{} "{}" do desetiných čísel

en: Error parsing option from config file {}.{} "{}" to int
cs: Chyba čtení z konfiguračního souboru {}.{} "{}" do celých čísel

en: Blank/unblank content screen
cs: Prázdný/neprázdný obsah obrazovky

en: Close opened pympress instance
cs: Zavřít otevřenou pympress instanci

en: Print version and exit
cs: Vytisknout verzi a zavřít

en: Reset talk timer
cs: Resetovat časovače řeči

en: Toggle pause of talk timer
cs: Přepnutí pauzy časovače řeči

en: GdkPixbuf gif player
cs: GdkPixbuf přehrávač gifů

en: Media support loaded:
cs: Podpora médií načtena:

en: Media support using {} is disabled.
cs: Podpora médií pomocí {} je zakázána.

en: Media support:
cs: Podpora médií:

en: Align _content
cs: Zarovnat _obsah

en: Clear and restore per page label
cs: Vyčistit a obnovit podle popisku stránky

en: Clear and restore per page number
cs: Vyčistit a obnovit podle čísla stránky

en: Clear on page change
cs: Vyčistit při změně stránky

en: Highlight mode
cs: Zvýrazňovací režim

en: Never clear (manually only)
cs: Nikdy nečistit (pouze manuálně)

en: Tools below slide
cs: Nástroje pod slidem

en: Tools next to slide
cs: Nástroje vedle slidu

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Pointer
cs: _Ukazovátko

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: 10th next slide
cs: 10. následující snímek

en: 11th next slide
cs: 11. následující snímek

en: 12th next slide
cs: 12. následující snímek

en: 13th next slide
cs: 13. následující snímek

en: 14th next slide
cs: 14. následující snímek

en: 15th next slide
cs: 15. následující snímek

en: 16th next slide
cs: 16. následující snímek

en: 2nd next slide
cs: 2. následující snímek

en: 3rd next slide
cs: 3. následující snímek

en: 4th next slide
cs: 4. následující snímek

en: 5th next slide
cs: 5. následující snímek

en: 6th next slide
cs: 6. následující snímek

en: 7th next slide
cs: 7. následující snímek

en: 8th next slide
cs: 8. následující snímek

en: 9th next slide
cs: 9. následující snímek

en: annotations (hideable)
cs: komentář (schovatelné)

en: current slide
cs: aktuální snímek

en: horizontal
cs: horizontální

en: next slide(s)
cs: následující snímek(ky)

en: next slides count
cs: počet následujících snímků

en: orientation
cs: orientace

en: resizeable
cs: upravitelná velikost

en: vertical
cs: vertikální

en: _Discard
cs: _Zrušit

en: annotations
cs: komentář

en: _Automatic navigation
cs: _Automatická navigace

en: Note pages
cs: Stránky s poznámkami

en: Plain
cs: Jednoduchý

en: notes
cs: poznámky

en: Highlighting
cs: Zvýrazňování

en: Layout to draw on the current slide
cs: Rozvržení pro kreslení na aktuální snímek

en: highlighting
cs: zvýrazňování

en: Exit highlight on page change
cs: Opustit zvýraznění na stránce změn

en: _Every second page
cs: _Každou druhou stránku

en: (none, left, right, top, bottom, after, odd, or prefix).
cs: (žádný, vlevo, vpravo, nahoře, dole, za, lichý nebo předpona).

en: Unexpected missing page to draw for widget "{}"
cs: Neočekávaně chybí stránka pro zobrazení widgetem "{}"

en: _Prefixed labels
cs: _Štítky s předponou

en: Redo highlight stroke
cs: Vrátit zvýrazněný text

en: _About
cs: _O

en: Choose parameters for automatically playing slides
cs: Zvolit parametry pro automatické přehrání

en: Edit layout
cs: Upravit rozložení

en: Layout for libreoffice notes on separate pages (with current slide preview in notes)
cs: Rozložení pro libreoffice poznámky na samostatných stranách (s momentálním náhledem snímků v poznámkách)

en: Loop
cs: Cyklus

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Overwrite changes instead of reloading?
cs: Přepsat změny místo načtení?

en: Plain layout, without note slides
cs: Prázdný návrch, bez poznámek

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Save as...
cs: Uložit jako...

en: Save changes before closing?
cs: Uložit změny před zavřením?

en: Save file
cs: Uložit soubor

en: Save file as
cs: Uložit soubor jako

en: Saving changes will overwrite the changed file!
cs: Uložení změn přepíše soubor!

en: The open file was modified outside of pympress but you have made unsaved changes.
cs: Otevřený soubor byl upraven bez pympress, ale nebyly provedeny neuložené změny

en: Time per slide (s):
cs: Čas na snímek (s):

en: Unknown widget "{}" to draw
cs: Neznámý widget "{}" k vykreslení

en: Unsaved changes
cs: Neuložené změny

en: Unsaved changes will be lost
cs: Neuložené změny budou ztraceny

en: Unsaved changes will be lost.
cs: Neuložené změny

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Save as
cs: _Uložit jako

en: Failed loading pixbuf for pointer "{}" from: {}
cs: Chyb při načítání pixbuf pro pointer "{}" z: {}

en: Highlighting with notes
cs: Zvýraznění s poznámkami
