pympress - en to pl translation catalogue (265 entries)

en: (and optionally seconds)
pl: (oraz opcjonalnie w sekundach)

en: (paused)
pl: (wstrzymany)

en: Adjust alignment of slides in projector screen
pl: Wyreguluj wyrównanie slajdów na ekranie rzutnika

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Annotations
pl: Adnotacje

en: Big buttons
pl: Duże przyciski

en: Cairo can not draw gif
pl: Cairo nie może narysować gif-a

en: Clock
pl: Zegar

en: Content and presenter window must not be on the same monitor if you start full screen!
pl: Okno treści oraz okno prezentera nie mogą znajdować się na tym samym monitorze, gdy uruchomisz tryb pełnego ekranu!

en: Content blanked
pl: Puste okno treści

en: Content fullscreen
pl: Okno treści w trybie pełnego ekranu

en: Contributors:
pl: Współpracownicy:

en: Could not disable DPMS screen blanking: got status
pl: nie można wyłączyć wygaszania ekranu DPMS: otrzymany status

en: Could not enable DPMS screen blanking: got status
pl: nie można włączyć wygaszania ekranu DPMS: otrzymany status

en: Could not find the file "{}"
pl: Nie mogę znaleźć pliku "{}"

en: Could not set screensaver status: got status
pl: nie można ustawić stanu wygaszacza ekranu: otrzymany status

en: Current slide
pl: Bieżący slajd

en: ERROR: Gobject Introspections module is missing, make sure Gtk and pygobject are installed on your system.
pl: BŁĄD: brakuje modułu Gobject Introspections, upewnij się, że Gtk i pyobject są poprawnie zainstalowane w systemie.

en: Error loading icon for about window
pl: Błąd ładowania ikony dla okna "O"

en: Error opening the file "{}"
pl: Błąd podczas otwierania pliku "{}"

en: For instructions, refer to https://github.com/Cimbali/pympress/blob/master/README.md#dependencies
pl: Instrukcje: https://github.com/Cimbali/pympress/blob/master/README.md#dependencies

en: GtkImage gif player
pl: Odtwarzacz gifa GtkImage

en: Highlight
pl: Zakreślacz

en: If using a virtualenv or anaconda, you can either allow system site packages, or run: pip install pygobject
pl: Jeśli używasz vrtualenv lub anacondy, możesz zezwolić na pakiety systemowe albo uruchomić: pip install pygobject

en: Invalid log level "{}", try one of {}
pl: Nieprawidłowy poziom dziennikowania "{}", wypróbuj jeden z {}

en: Invalid time (mm or mm:ss expected), got "{}"
pl: Nieprawidłowy czas (oczekiwano min lub min:sek), podano (wprowadzono) "{}"

en: Media support uses {}.
pl: Obsługa multimediów używa {}

en: Next slide
pl: Następny slajd

en: No action was defined for this link
pl: Dla tego odnośnika nie zdefiniowano żadnych działań

en: Not starting content or presenter window full screen because there is only one monitor
pl: Nie uruchomiono okna treści lub okna prezentera w trybie pełnego ekranu, ponieważ jest tylko jeden monitor

en: Notes
pl: Notatki

en: Notes position
pl: Pozycja notatek

en: Open _Recent
pl: Otwórz _Ostatni

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Options:
pl: Opcje:

en: Overrides the detection from the file.
pl: Nadpisz wykrywanie z pliku.

en: PDF files
pl: Pliki PDF

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Pointer
pl: Wskaźnik

en: Portable installation
pl: Intalacja przenośna

en: Presentation timing breakdown
pl: Podział czasu prezentacji

en: Presenter fullscreen
pl: Okno prelegenta w trybie pełnego ekranu

en: Pympress Content
pl: Okno treści Pympress

en: Pympress Presenter
pl: Okno presentera Pympress

en: Pympress can not extract attached file
pl: Pympress nie może wyodrębnić załączonego pliku

en: Pympress can not extract embedded media
pl: Pympress nie może wyodrębnić osadzonych mediów

en: Pympress can not find file
pl: Pympress nie może znaleźć pliku

en: Pympress can not interpret annotation of type:
pl: Pympress nie może zinterpretować adnotacji typu:

en: Pympress does not recognize link type "{}"
pl: Pympress nie rozpoznaje odsyłacza typu "{}"

en: Pympress does not recognize link type "{}" to "{}"
pl: Pympress nie rozpoznaje odsyłacza typu "{}" do "{}"

en: Pympress does not yet support link type "{}"
pl: Pympress jeszcze nie obsługuje odsyłacza typu "{}"

en: Pympress does not yet support link type "{}" to "{}"
pl: Pympress jeszcze nie obsługuje odsyłacza typu "{}" do "{}"

en: Python version {}
pl: Python wersja {}

en: Resources are loaded from
pl: Zasoby są ładowane z

en: Set level of verbosity in log file:
pl: Ustaw poziom szczegółowości pliku dziennika:

en: Set talk _Time
pl: Ustaw _czas trwania wystąpienia (prelekcji)

en: Set the position of notes on the pdf page (none, left, right, top, or bottom).
pl: Ustaw pozycję notatek na stronie pdf (brak, lewo, prawo, góra lub dół).

en: Slide number
pl: Numer slajdu

en: Some preferences are saved in
pl: Niektóre ustawienia są zapisywane w

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: The estimated (intended) talk time in minutes
pl: Przewidywany (spodziewany) czas trwania wystąpienia (prelekcji) w minutach

en: The log is written to
pl: Logi są zapisywane do

en: This help
pl: Niniejsza pomoc

en: Time elapsed
pl: Czas, który upłynął

en: Time estimation
pl: Przewidziany czas

en: Timing breakdown
pl: Podział czasowy

en: Unknow widget {} to be fullscreened, aborting.
pl: Nie mogę uruchomić w trybie pełnego ekranu, nieznanego widżetu {}, przerywam działanie.

en: Unsupported OS: can't enable/disable screensaver
pl: Nieobsługiwany system operacyjny: nie można włączyć/wyłączyć wygaszacza ekranu

en: Usage: {} [options] <presentation_file>
pl: Sposób użycia: {} [opcje] <plik_z_prezentacją>

en: Video support using {} is disabled.
pl: Obsługa wideo przy użyciu {} jest wyłączona.

en: _Align content
pl: _Wyrównaj treść

en: _Annotations
pl: _Adnotacje

en: _Blank screen
pl: _Pusty ekran

en: _Blue
pl: _Niebieski

en: _Bottom
pl: Dół

en: _Disabled
pl: _Nieaktywny

en: _File
pl: _Plik

en: _First
pl: _Pierwszy

en: _Fullscreen
pl: _Tryb pełnego ekranu

en: _Go to...
pl: _Idź do...

en: _Green
pl: _Zielony

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Highlight
pl: _Zakreślacz

en: _Jump to label
pl: Skocz do etykiety

en: _Last
pl: _Ostatni

en: _Left
pl: _Lewo

en: _Manual
pl: _Ręczny

en: _Navigation
pl: _Nawigacja

en: _Next
pl: _Następny

en: _Notes mode
pl: _Tryb notatek

en: _Pause timer
pl: _Wstrzymaj timer

en: _Permanent
pl: _Trwały

en: _Presentation
pl: _Prezentacja

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: _Red
pl: _Czerwony

en: _Reset timer
pl: Zresetuj timer

en: _Right
pl: P_rawo

en: _Shortcuts
pl: _Skróty

en: _Starting Configuration
pl: _Konfiguracja startowa

en: _Swap screens
pl: _Zamień ekrany

en: _Top
pl: Góra

en: _Undo zoom
pl: Cofnij zbliżenie

en: _Zoom in
pl: _Zbliżenie

en: access denied when trying to access screen saver settings in registry!
pl: odmowa dostępu przy próbie uzyskania dostępu do ustawień wygaszacza ekranu w rejestrze!

en: column
pl: kolumna

en: duration
pl: czas trwania

en: name
pl: nazwa

en: no action defined for this link!
pl: nie określono działania dla tego odnośnika!

en: page label
pl: etykieta strony

en: pip will then download and compile pygobject, for which you need the Gtk headers (or development package).
pl: pip ściągnie i skompiluje pyobject, do którego wymagane są nagłówki Gtk (albo pakiet developerski)

en: pympress is a little PDF reader written in Python using Poppler for PDF rendering and GTK for the GUI.
pl: pympress jest małym czytnikiem PDF napisanym w Pythonie, używającym Popplera do renderowania plików PDF oraz GTK do tworzenia GUI.

en: slide
pl: slajd

en: slide #
pl: slajd #

en: time
pl: czas

en: {}, {}, {}, {}, or {}
pl: {}, {}, {}, {} lub {}

en: Additional features
pl: Dodatkowe funkcje

en: Blank screen
pl: Pusty ekran

en: Cancel goto/jump/highlighting/zooming
pl: Anuluj idź do/skocz/zakreślanie/zbliżanie

en: Close file
pl: Zamknij plik

en: First slide
pl: Pierwszy slajd

en: Go back in slide history
pl: Idź wstecz w historii slajdów

en: Go forward in slide history
pl: Idź dalej w historii slajdów

en: Go to page number
pl: Idź do strony o numerze

en: Jump to page label
pl: Skocz do strony o etykiecie

en: Last slide
pl: Ostatni slajd

en: Manage files
pl: Zarządzaj plikami

en: Navigating
pl: Nawigowanie

en: Next slide with different label
pl: Następny slajd

en: Open file
pl: Otwórz plik

en: Play/pause timer
pl: Uruchom / wstrzymaj licznik czasu

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Previous slide
pl: Poprzedni slajd

en: Previous slide with different label
pl: Poprzedni slajd

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Reset timer
pl: Zresetuj licznik czasu

en: Set estimated talk time
pl: Ustaw szacowany czas trwania prelekcji

en: Swap windows
pl: Zamień okna

en: Timers
pl: Liczniki czasu

en: Toggle annotations
pl: Przełącz adnotacje

en: Toggle fullscreen
pl: Przełącz tryb pełnoekranowy

en: Toggle highlighting
pl: Przełącz zakreślanie

en: Toggle laserpointer
pl: Przełącz wskaźnik laserowy

en: Toggle notes mode
pl: Przełącz tryb notatek

en: Undo highlight stroke
pl: Cofnij wyróżnienie obrysu

en: Unzoom
pl: Cofnij powiększanie

en: Validate goto/jump destination
pl: Potwierdź cel goto/skoku

en: Windows
pl: Okna

en: Zoom
pl: Powiększanie

en: Unrecognized named destination:
pl: Nie rozpoznano nazwy celu:

en: Unsupported link clicked.
pl: Kliknięto niewspierany link.

en: Fullscreen Presentation running
pl: Uruchomiona prezentacja w trybie pełnoekranowym

en: Caused by
pl: Spowodowane przez

en: Building FileWatcher
pl: Budowanie obserwatora plików (FileWatcher)

en: Missing dependency: python "{}" package
pl: Brakuje zależności: python "{}" package

en: Monitoring of changes to reload files automatically is not available
pl: Niedostępne monitorowanie zmian w celu automatycznego przeładowania plików

en: ERROR: Gobject Introspections and/or pycairo module is missing, make sure Gtk, pygobject and pycairo are installed on your system.
pl: BŁĄD: Brak Introspekcji Gobject i/lub modułu pycairo, upewnij się, że Gtk, pygobject i pycairo są zainstalowane w Twoim systemie.

en: If using a virtualenv or anaconda, you can either allow system site packages, or run: pip install pygobject pycairo
pl: Jeśli używasz virtualenv lub anaconda, możesz zezwolić na pakiety witryny systemowej lub uruchomić: pip install pygobject pycairo

en: pip will then download and compile pygobject, for which you need the Gtk and cairo headers (or development packages).
pl: pip pobierze, a następnie skompiluje pygobject, dla którego potrzebne są nagłówki Gtk oraz cairo (lub pakiety programistyczne).

en: (none, left, right, top, or bottom).
pl: (brak, lewa, prawa, góra lub dół).

en: If using a virtualenv or anaconda, you can also try allowing system site packages.
pl: Jeśli używasz virtualenv lub anaconda, możesz także spróbować zezwolić na pakiety witryny systemowej.

en: Set the position of notes on the pdf page
pl: Ustaw pozycję notatek na stronie pdf

en: Try your operating system’s package manager, or try running: pip install pygobject pycairo
pl:  spróbuj uruchomić menedżera pakietów swojego systemu operacyjnego lub spróbuj uruchomić: pip install pygobject pycairo

en: pip will then download and compile pygobject and pycairo, for which you need the Gtk and cairo headers (or development packages).
pl: pip pobierze, a następnie skompiluje pygobject oraz pycairo, dla których potrzebujesz nagłówków Gtk i cairo (lub pakietów programistycznych).

en: (none, left, right, top, bottom, or after).
pl: (brak, lewy, prawy, górny, dolny lub po).

en: _After slide pages
pl: _Po stronach slajdów

en: _Bottom half of slide
pl: _Dolna połowa slajdu

en: _Left half of slide
pl: _Lewa połowa slajdu

en: _Right half of slide
pl: _Prawa połowa slajdu

en: _Top half of slide
pl: _Górna połowa slajdu

en: Error parsing option from config file {}.{} "{}" to bool
pl: Błąd podczas przetwarzania opcji z pliku konfiguracyjnego {}.{} "{}" na bool

en: Error parsing option from config file {}.{} "{}" to float
pl: Błąd podczas przetwarzania opcji z pliku konfiguracyjnego {}.{} "{}" na float

en: Error parsing option from config file {}.{} "{}" to int
pl: Błąd podczas przetwarzania opcji z pliku konfiguracyjnego {}.{} "{}" na int

en: Blank/unblank content screen
pl: Pusty/niepusty ekran zawartości

en: Close opened pympress instance
pl: Zamknij otwartą instancję pympress

en: Print version and exit
pl: Wyświetl wersję i wyjdź

en: Reset talk timer
pl: Zresetuj licznik czasu przemowy

en: Toggle pause of talk timer
pl: Przełącz pauzę licznika czasu przemowy

en: GdkPixbuf gif player
pl: Odtwarzacz gifów GdkPixbuf

en: Media support loaded:
pl: Załadowano obsługę multimediów:

en: Media support using {} is disabled.
pl: Obsługa multimediów za pomocą {} jest wyłączona.

en: Media support:
pl: Wsparcie mediów:

en: Align _content
pl: Wyrównaj _zawartość

en: Clear and restore per page label
pl: Wyczyść i przywróć na etykietę strony

en: Clear and restore per page number
pl: Wyczyść i przywróć na numer strony

en: Clear on page change
pl: Wyczyść przy zmianie strony

en: Highlight mode
pl: Tryb zakreślania

en: Never clear (manually only)
pl: Nigdy nie czyść (tylko ręcznie)

en: Tools below slide
pl: Narzędzia poniżej slajdu

en: Tools next to slide
pl: Narzędzia obok slajdu

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Pointer
pl: _Wskaźnik

en: _Quit
pl: _Zrezygnuj

en: 10th next slide
pl: 10 następny slajd

en: 11th next slide
pl: 11 następny slajd

en: 12th next slide
pl: 12 następny slajd

en: 13th next slide
pl: 13 następny slajd

en: 14th next slide
pl: 14 następny slajd

en: 15th next slide
pl: 15 następny slajd

en: 16th next slide
pl: 16 następny slajd

en: 2nd next slide
pl: 2 następny slajd

en: 3rd next slide
pl: 3 następny slajd

en: 4th next slide
pl: 4 następny slajd

en: 5th next slide
pl: 5 następny slajd

en: 6th next slide
pl: 6 następny slajd

en: 7th next slide
pl: 7 następny slajd

en: 8th next slide
pl: 8 następny slajd

en: 9th next slide
pl: 9 następny slajd

en: annotations (hideable)
pl: adnotacje (ukrywane)

en: current slide
pl: bieżący slajd

en: horizontal
pl: poziomy

en: next slide(s)
pl: następny slajd(y)

en: next slides count
pl: liczba następnych slajdów

en: orientation
pl: orientacja

en: resizeable
pl: zmienny

en: vertical
pl: pionowy

en: widget
pl: widżet

en: _Discard
pl: _Wyrzuć

en: annotations
pl: adnotacje

en: _Automatic navigation
pl: _Automatyczna nawigacja

en: Note pages
pl: Strony notatek

en: Plain
pl: Zwykły

en: notes
pl: notatki

en: Highlighting
pl: Zakreślanie

en: Layout to draw on the current slide
pl: Układ do rysowania na bieżącym slajdzie

en: highlighting
pl: zakreslanie

en: Exit highlight on page change
pl: Wyjdź z zakreslania przy zmianie strony

en: _Every second page
pl: _Co druga strona

en: (none, left, right, top, bottom, after, odd, or prefix).
pl: (brak, lewy, prawy, górny, dolny, po, nieparzysty lub przedrostek).

en: Unexpected missing page to draw for widget "{}"
pl: Nieoczekiwany brak strony do narysowania dla widżetu "{}"

en: _Prefixed labels
pl: _Etykiety z prefiksem

en: Redo highlight stroke
pl: Ponów obrys zakreślania

en: _About
pl: _O

en: Auto
pl: Automatyczny

en: Choose parameters for automatically playing slides
pl: Wybierz parametry automatycznego odtwarzania slajdów

en: Edit layout
pl: Edytuj układ

en: Gtk.Application.inhibit failed preventing screensaver, trying hard disabling
pl: Gtk.Application.inhibit nie udało się zapobiec wygaszaniu ekranu, próbując twardego wyłączenia

en: Layout for beamer notes on second screen (no current slide preview in notes)
pl: Układ notatek rzutnika na drugim ekranie (brak bieżącego podglądu slajdu w notatkach)

en: Layout for libreoffice notes on separate pages (with current slide preview in notes)
pl: Układ notatek libreoffice na osobnych stronach (z aktualnym podglądem slajdów w notatkach)

en: Loop
pl: Pętla

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Overwrite changes instead of reloading?
pl: Zastąpić zmiany zamiast ponownego ładowania?

en: Plain layout, without note slides
pl: Zwykły układ, bez slajdów z notatkami

en: Reload
pl: Przeładuj

en: Save as...
pl: Zapisz jako...

en: Save changes before closing?
pl: Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: Save file
pl: Zapisz plik

en: Save file as
pl: Zapisz plik jako

en: Saving changes will overwrite the changed file!
pl: Zapisanie zmian spowoduje nadpisanie zmienionego pliku!

en: Should not require hard enable/disable screensaver on Linux
pl: Nie powinno wymagać twardego włączania/wyłączania wygaszacza ekranu w systemie Linux

en: The open file was modified outside of pympress but you have made unsaved changes.
pl: Otwarty plik został zmodyfikowany poza pympress, ale dokonałeś niezapisanych zmian.

en: Time per slide (s):
pl: Czas na slajd (y):

en: Unknown widget "{}" to draw
pl: Nieznany widżet "{}" do narysowania

en: Unsaved changes
pl: Niezapisane zmiany

en: Unsaved changes will be lost
pl: Niezapisane zmiany zostaną utracone

en: Unsaved changes will be lost.
pl: Niezapisane zmiany zostaną utracone.

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save as
pl: _Zapisz jako

en: box
pl: pudełko

en: Failed loading pixbuf for pointer "{}" from: {}
pl: Nie udało się załadować pixbuf dla wskaźnika "{}" z: {}

en: Highlighting with notes
pl: Zakreślanie z notatkami

en: Layout to draw on the current slide with notes displayed
pl: Układ do rysowania na bieżącym slajdzie z wyświetlonymi notatkami

en: _Deck overview
pl: _Przegląd talii

en: Show deck overview
pl: Pokaż przegląd talii
