pyneighborhood - en to fo translation catalogue (40 entries)

en: Mount command
fo: Ísetingarstýriboð

en: Mount options
fo: Ísetingarkostir

en: Unmount command
fo: Úrsetingarstýriboð

en: <b>Network</b>
fo: <b>Net</b>

en: Username
fo: Brúkaranavn

en: Password
fo: Atlát

en: Mountpoint
fo: Ísetingarpunkt

en: Cleanup mountpoint after unmount
fo: Reinsa ísetingarstað eftir úrsetu

en: <b>Mountpoint</b>
fo: <b>Ísetingarpunkt</b>

en: Command
fo: Boð

en: Use sudo
fo: Nýt sudo

en: Filemanager
fo: Fílufyrisiting

en: Launch filemanager on mount
fo: Byrja fílufyrisiting við ísetu

en: <b>Debug</b>
fo: <b>Kemba</b>

en: <b>Workgroup</b>
fo: <b>Arbeiðsbólkur</b>

en: <b>Host</b>
fo: <b>Vertur</b>

en: Anonymous
fo: Ónevndur

en: User & Password
fo: Brúkari & atlát

en: <b>User</b>
fo: <b>Brúkari</b>

en: <b>Password</b>
fo: <b>Atlát</b>

en: <b>User / Password</b>
fo: <b>Brúkari / atlát</b>

en: Individual mountpoint
fo: Einstakt ísetingarstað

en: Select mount directory...
fo: Vel ísetingarstað...

en: <b>Example:</b>
    //192.168.1.1/share
    //hostname/share
    Keep in mind that <i>hostname</i> must be resolvable through DNS.
fo: <b>Dømi:</b>
    //192.168.1.1/share
    //vertsnavn/share
    Hav fyri eyga <i>hostname</i> skal kunna loysast ígjøgnum DNS.

en: Exit
fo: Far úr

en: Settings
fo: Instillingar

en: Info
fo: Kunning

en: Update
fo: Dagfør

en: Connect
fo: Sambind

en: Disconnect
fo: Loys sambinding

en: Clear
fo: Reinsa

en: Event and Error Messages
fo: Hending ella villuboð

en: Type
fo: Slag

en: Service
fo: Tænasta

en: Using %(util)s for future operations.
fo: Nýti %(util)s til atgerðir hereftir.

en: Starting browsing...
fo: Byrji kagan...

en: Resolving IP ...
fo: Avgerði IP...

en: Cannot resolve Hostname %s
fo: Kann ikki loysa vertsnvnið %s

en: Resolving Workgroup...
fo: Avgerði arbeiðsbólk...

en: Resolving NetBIOS Hostname...
fo: Avgerði NetBIOS vertsnavn...
