pyneighborhood - en to gl translation catalogue (75 entries)

en: Mount command
gl: Orde de montaxe

en: Mount options
gl: Opcións de montaxe

en: Unmount command
gl: Orde de desmontaxe

en: <b>Network</b>
gl: <b>Rede</b>

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: <b>Default Authorization</b>
gl: <b>Autorización predeterminada</b>

en: Mountpoint
gl: Punto de montaxe

en: Cleanup mountpoint after unmount
gl: Limpar o punto de montaxe depois de desmontar

en: <b>Mountpoint</b>
gl: <b>Punto de montaxe</b>

en: Command
gl: Orde

en: Use sudo
gl: Usar sudo

en: Filemanager
gl: Xestor de ficheiros

en: Launch filemanager on mount
gl: Executar o xestor de ficheiros ao montar

en: Loglevel
gl: Nivel de rexistro

en: Show hidden shares
gl: Mostrar comparticións agochadas

en: <b>Debug</b>
gl: <b>Dpuración</b>

en: A OpenSource Python & GTK+ based SMB/CIFS Browsing Tool.
gl: Ferramenta de navegacion SMB/CIFS libre baseada en Python e GTK

en: <b>Workgroup</b>
gl: <b>Grupo de traballo</b>

en: <b>Host</b>
gl: <b>Máquina</b>

en: <b>Share</b>
gl: <b>Directorio compartido</b>

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: User & Password
gl: Usuario e contrasinal

en: <b>User</b>
gl: <b>Usuario</b>

en: <b>Password</b>
gl: <b>Contrasinal</b>

en: <b>User / Password</b>
gl: <b>Usuario / Contrasinal</b>

en: Individual mountpoint
gl: Punto de montaxe individual

en: Select mount directory...
gl: Seleccione o directorio de montaxe...

en: <b>Example:</b>
    //192.168.1.1/share
    //hostname/share
    Keep in mind that <i>hostname</i> must be resolvable through DNS.
gl: <b>Exemplo:</b>
    //192.168.1.1/directorio_compartido
    //máquina/directorio_compartido
    Teña en conta que <i>máquina</i> debe ser localizable a través de DNS.

en: Exit
gl: Saír

en: Settings
gl: Axustes

en: Add share or host
gl: Engadir máquina ou cartafol compartido

en: Info
gl: Información

en: Update
gl: Actualizar

en: Connect
gl: Conectar

en: Disconnect
gl: Desconectar

en: Clear
gl: Limpar

en: Event and Error Messages
gl: Mensaxes de eventos e de erro

en: The specified mount directory does not exist!
gl: O directorio de montaxe indicado non existe!

en: Error mounting //%(ip)s/%(share)s: %(error)s!
gl: Produciuse un erro ao montar //%(ip)s/%(share)s: %(error)s!

en: Mounted //%(ip)s/%(share)s successfully.
gl: //%(ip)s/%(share)s montouse satisfactoriamente

en: Launching %(cmd)s for %(mp)s...
gl: Executando %(cmd)s para %(mp)s...

en: Share %s unmounted successfully.
gl: A compartición %s desmontouse satisfactoriamente.

en: Error unmounting share %(service)s: %(error)s.
gl: Produciuse un erro ao desmontar a compartición %(service)s: %(error)s.

en: Type
gl: Tipo

en: Service
gl: Servizo

en: Creating config directory...
gl: Creando o directorio de configuración...

en: Creating Default Config...
gl: Creando a configuración predeterminada...

en: Creating mount base directory %s
gl: Creando o directorio base de montaxe %s

en: Error creating mount base directory
gl: Produciuse un erro ao crear o directorio base de montaxe %s

en: Lacking permission to access mount base directory %s
gl: Falta o permiso de acceso ao directorio base de montaxe %s

en: %(file)s isn't accessable, falling back to default: %(default)s
gl: %(file)s non é accesíbel, volvendo ao predeterminado: %(default)s

en: Using %(util)s for future operations.
gl: Usando %(util)s para futuras operacións.

en: %(sudo)s isn't accessable... trying to determine correct sudo wrapper...
gl: %(sudo)s non é accesíbel ... tentando determinar o contedor correcto de sudo...

en: Detected %(de)s desktop environment... falling back to %(wrapper)s as sudo wrapper...
gl: Detectouse o contorno de escritorio %(de)s... volvendo a %(wrapper)s como contedor de sudo...

en: Couldn't get valid sudo wrapper for detected desktop environment %(de)s, falling back to default %(default)s...
gl: Non foi posíbel obter un contedor sudo para o contorno de escritorio detectado %(de)s, volvendo ao predeterminado %(default)s...

en: %(fileman)s isn't accessable... trying to determine correct filemanager...
gl: %(fileman)s non é accesíbel... tentando determinar o xestor de ficheiros correcto...

en: Detected %(de)s desktop environment... falling back to %(fileman)s as filemanager...
gl: Detectouse o contorno de escritorio %(de)s... volvendo a %(fileman)s como xestor de ficheiros...

en: Couldn't get valid filemanager for detected desktop environment %(de)s, falling back to default %(default)s...
gl: Non foi posíbel obter un xestor de ficheiros para o contorno de escritorio detectado %(de)s, volvendo ao predeterminado %(default)s...

en: SUID bit on %(file)s is not set, forcing sudo usage...
gl: Non está estabelecido o bit SUID en %(file)s, o que obriga ao uso de sudo

en: SUID bits on mount/umount are not set!
    Disabling sudo is not possible!
gl: Os bits SUID no montaxe/desmontaxe non están configurados.
    Non é posibel desactivar sudo.

en: Starting browsing...
gl: Iniciando a exploración...

en: Found Master Browser: %s
gl: Atopouse o explorador mestre: %s

en: Master Browser %(master)s is member of workgroup %(workgroup)s
gl: O explorador mestre %(master)s e membro do grupo de traballo %(workgroup)s

en: Found workgroup: %s
gl: Atopouse o grupo de traballo: %s

en: Scanning host %s for shares...
gl: Examinando a máquina %s para comparticións...

en: Found share: %s
gl: Atopouse a compartición: %s

en: Invalid URL specified!
gl: O URL especificado é incorrecto!

en: Resolving IP ...
gl: Localizando IP...

en: Cannot resolve Hostname %s
gl: Non foi posíbel localizar a máquina %s

en: Hostname » %(hostname)s, IP » %(ip)s
gl: Maquina » %(hostname)s, IP » %(ip)s

en: Resolving Workgroup...
gl: Localizando grupo de traballo...

en: Resolving NetBIOS Hostname...
gl: Localizando a máquina NetBIOS...

en: Scanning for all Shares...
gl: Examinando todos os directorios compartidos...

en: Appending user defined Share...
gl: Engadindo directorios compartidos definidos polo usuario...
