pyneighborhood - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Mount command
ja: マウントコマンド

en: Mount options
ja: マウントオプション

en: Unmount command
ja: アンマウントオプション

en: <b>Network</b>
ja: <b>ネットワーク</b>

en: Username
ja: ユーザー名

en: Password
ja: パスワード

en: Mountpoint
ja: マウントポイント

en: Cleanup mountpoint after unmount
ja: マウントポイントを切断後に削除する

en: Command
ja: コマンド

en: Use sudo
ja: 管理者権限を使用する

en: Filemanager
ja: ファイルマネージャー

en: A OpenSource Python & GTK+ based SMB/CIFS Browsing Tool.
ja: オープンソースの Python & GTK+ ベース SMB/CIFS ブラウジングツール

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Select mount directory...
ja: マウントするディレクトリを選択

en: Exit
ja: 終了

en: Settings
ja: 設定

en: Info
ja: 情報

en: Update
ja: 更新

en: Connect
ja: 接続

en: Disconnect
ja: 切断

en: Clear
ja: クリア

en: Service
ja: サービス

en: Resolving IP ...
ja: IPアドレスの取得中…

en: Resolving Workgroup...
ja: Workgroupの取得中...

en: Scanning for all Shares...
ja: すべての共有を検索中...
