update-manager - en to eo translation catalogue (99 entries)

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 12.04 'Precise Pangolin'
eo: KD kun Ubuntu 12.04 'Precise Pangolin'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 11.10 'Oneiric Ocelot'
eo: KD kun Ubuntu 11.10 'Oneiric Ocelot'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 11.04 'Natty Narwhal'
eo: KD kun Ubuntu 11.04 'Natty Narwhal'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 10.10 'Maverick Meerkat'
eo: KD kun Ubuntu 10.10 'Maverick Meerkat'

note: Description
en: Canonical Partners
eo: Partneroj de Canonical

note: CompDescription
en: Software packaged by Canonical for their partners
eo: Programaro pakita de Canonical por siaj partneroj

note: CompDescriptionLong
en: This software is not part of Ubuntu.
eo: Ĉi tiu programaro ne estas parto de Ubuntu.

note: Description
en: Independent
eo: Sendepende

note: CompDescription
en: Provided by third-party software developers
eo: Ofertitaj de eksteraj programistoj

note: CompDescriptionLong
en: Software offered by third party developers.
eo: Programaro ofertita de eksteraj programistoj

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 10.04 'Lucid Lynx'
eo: KD kun Ubuntu 10.04 'Lucid Lynx'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 9.10 'Karmic Koala'
eo: KD kun Ubuntu 9.10 'Karmic Koala'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 9.04 'Jaunty Jackalope'
eo: KD kun Ubuntu 9.04 'Jaunty Jackalope'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 8.10 'Intrepid Ibex'
eo: KD kun Ubuntu 8.10 'Intrepid Ibex'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 8.04 'Hardy Heron'
eo: KD kun Ubuntu 8.04 'Hardy Heron'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 7.10 'Gutsy Gibbon'
eo: KD kun Ubuntu 7.10 'Gutsy Gibbon'

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 7.04 'Feisty Fawn'
eo: KD kun Ubuntu 7.04 'Feisty Fawn'

note: CompDescription
en: Community-maintained
eo: Prizorgata de komunumo

note: CompDescription
en: Restricted software
eo: Limigita programaro

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'
eo: KD kun Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'

note: CompDescriptionLong
en: Canonical-supported free and open-source software
eo: Libera kaj malfermitkoda programaro subtenata de Canonical

note: CompDescription
en: Community-maintained (universe)
eo: Prizorgata de komunumo (universo)

note: CompDescriptionLong
en: Community-maintained free and open-source software
eo: Libera kaj malfermitkoda programaro prizorgata de komunumo

note: CompDescription
en: Non-free drivers
eo: Neliberaj peliloj

note: CompDescriptionLong
en: Proprietary drivers for devices
eo: Fermitkoda peliloj por aparatoj

note: CompDescription
en: Restricted software (Multiverse)
eo: Limigita programaro (multiverso)

note: CompDescriptionLong
en: Software restricted by copyright or legal issues
eo: Programaro limigita pro kopirajto aŭ leĝaj temoj

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'
eo: KD kun Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'

note: Description
en: Important security updates
eo: Gravaj ĝisdatigoj pri sekureco

note: Description
en: Recommended updates
eo: Rekomenditaj ĝisdatigoj

note: Description
en: Pre-released updates
eo: Antaŭ-eldonataj ĝisdatigoj

note: Description
en: Unsupported updates
eo: Nesubtenataj ĝisdatigoj

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'
eo: KD kun Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Security Updates
eo: Sekurecaj ĝisdatigoj de Ubuntu 5.10

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Updates
eo: Ĝisdatigoj de Ubuntu 5.10

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Backports
eo: Retroportoj de Ubuntu 5.10

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
eo: KD kun Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'

note: CompDescription
en: Officially supported
eo: Oficiale subtenata

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Security Updates
eo: Sekurecaj ĝisdatigoj de Ubuntu 5.04

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Updates
eo: Ĝisdatigoj de Ubuntu 5.04

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Backports
eo: Retroportoj de Ubuntu 5.04

note: CompDescription
en: Community-maintained (Universe)
eo: Prizorgata de komunumo (universo)

note: CompDescription
en: Non-free (Multiverse)
eo: Mallibera (multiverso)

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'
eo: KD kun Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'

note: CompDescription
en: No longer officially supported
eo: Ne plu oficiale subtenata

note: CompDescription
en: Restricted copyright
eo: Limigita kopirajto

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Security Updates
eo: Sekurecaj ĝisdatigoj de Ubuntu 4.10

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Updates
eo: Ĝisdatigoj de Ubuntu 4.10

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Backports
eo: Retroportoj de Ubuntu 4.10

note: Description
en: Debian 7 'Wheezy'
eo: Debiano 7 'Wheezy'

note: Description
en: Debian 6.0 'Squeeze'
eo: Debiano 6.0 'Squeeze'

note: Description
en: Debian 5.0 'Lenny'
eo: Debiano 5.0 'Lenny'

note: Description
en: Debian 4.0 'Etch'
eo: Debiano 4.0 'Etch'

note: Description
en: Debian 3.1 'Sarge'
eo: Debiano 3.1 'Sarge'

note: Description
en: Proposed updates
eo: Proponitaj ĝisdatigoj

note: Description
en: Security updates
eo: Sekurecaj ĝisdatigoj

note: Description
en: Debian current stable release
eo: Aktuala stabila eldono de Debiano

note: Description
en: Debian testing
eo: Testado de Debiano

note: Description
en: Debian 'Sid' (unstable)
eo: Debiano 'Sid' (nestabila)

note: CompDescription
en: DFSG-compatible Software with Non-Free Dependencies
eo: DFSG-kongrua programaro kun malliberaj dependecoj

note: CompDescription
en: Non-DFSG-compatible Software
eo: DFSG-nekongruaj programaroj

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
eo: Servilo por %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
eo: Ĉefa servilo

en: Custom servers
eo: Propraj serviloj

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
eo: Elŝutanta dosieron %(current)li el %(total)li per %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
eo: Elŝutanta dosieron %(current)li el %(total)li

note: Setup some child widgets
en: Details
eo: Detaloj

en: Starting...
eo: Komencanta...

en: Complete
eo: Kompleta

en: Invalid unicode in description for '%s' (%s). Please report.
eo: Nevalida unikodaĵo en priskribo por '%s' (%s). Bonvole raportu.

en: The list of changes is not available
eo: La listo de ŝanĝoj ne disponeblas

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
eo: La listo de ŝanĝoj ankoraŭ ne disponeblas.
    
    Bonvole uzu http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    ĝis kiam la ŝanĝoj disponebligos aŭ provu denove poste.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
eo: Elŝutado de listo de ŝanĝoj fiaskis. 
    Bonvole kontrolu vian interretan konekton.

en: List of files for '%s' could not be read
eo: Listo de dosieroj de '%s' ne legeblas

en: List of control files for '%s' could not be read
eo: Listo de kontroldosieroj por '%s' ne legeblas

en: Dependency is not satisfiable: %s
eo: Dependeco ne plenumeblas: %s

en: Conflicts with the installed package '%s'
eo: Ĝi konfliktas kun la instalita pakaĵo '%s'

note: TRANSLATORS: the first '%s' is the package that breaks, the second the dependency that makes it break, the third the relation (e.g. >=) and the latest the version for the releation
en: Breaks existing package '%(pkgname)s' dependency %(depname)s (%(deprelation)s %(depversion)s)
eo: Ĝi malfunkciigas la dependaĵon %(depname)s (%(deprelation)s %(depversion)s) de la ekzistanta pakaĵo '%(pkgname)s'

note: TRANSLATORS: the first '%s' is the package that conflicts, the second the packagename that it conflicts with (so the name of the deb the user tries to install), the third is the relation (e.g. >=) and the last is the version for the relation
en: Breaks existing package '%(pkgname)s' conflict: %(targetpkg)s (%(comptype)s %(targetver)s)
eo: Ĝi malfunkciigas la konflikton de la ekzistanta pakaĵo '%(pkgname)s': %(targetpkg)s (%(comptype)s %(targetver)s)

en: Breaks existing package '%(pkgname)s' that conflict: '%(targetpkg)s'. But the '%(debfile)s' provides it via: '%(provides)s'
eo: Ĝi malfunkciigas la ekzistantan pakaĵon '%(pkgname)s' kiu konfliktas kun '%(targetpkg)s' sed la '%(debfile)s' ofertas ĝin per '%(provides)s'

en: No Architecture field in the package
eo: Neniu kampo pri arĥitekturo en la pakaĵo

en: Wrong architecture '%s'
eo: Malkorekta arĥitekturo: '%s'

note: the deb is older than the installed
en: A later version is already installed
eo: Pli nova versio estas jam instalita

en: Failed to satisfy all dependencies (broken cache)
eo: Plenumado de ĉiuj dependecoj fiaskis (difektita kaŝmemoro)

en: Cannot install '%s'
eo: '%s' ne instaleblas

en: Automatically decompressed:
eo: Aŭtomate malpakita:

en: Automatically converted to printable ascii:
eo: Aŭtomate konvertita al presebla ascii:

en: Install Build-Dependencies for source package '%s' that builds %s
eo: Instali kunmet-dependecojn por fontpakaĵo '%s', kiu kunmetas %s

en: An essential package would be removed
eo: Esenca pakaĵo estus forigita

en: %c%s... Done
eo: %c%s... Farita

en: Hit
eo: Trafo

en: Err
eo: Era

en: Get:
eo: Aki:

en:  [Working]
eo:  [laboranta]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press enter
eo: Ŝanĝo de datumportilo: bonvole enmetu la diskon nomatan
     '%s'
    en la diskingon '%s' kaj presu la enigan klavon

note: Trick for getting a translation from apt
en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
eo: Prenitaj %sB en %s (%sB/s)

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 2.1r1 Disk 1'
eo: Bonvole provizi nomon al ĉi tiu disko, ekzemple 'Disko 1 de Debiano 2.1r1'

en: Please insert a Disc in the drive and press enter
eo: Bonvole enmetu diskon en la diskingon kaj presu la enigan klavon

en: Building data structures
eo: Konstruanta datumstrukturojn
