update-manager - en to fi translation catalogue (116 entries)

note: Description
en: Ubuntu 12.04 'Precise Pangolin'
fi: Ubuntu 12.04 "Precise PAngolin"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 12.04 'Precise Pangolin'
fi: Ubuntu 12.04 "Precise Pangolin" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 11.10 'Oneiric Ocelot'
fi: Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 11.10 'Oneiric Ocelot'
fi: Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 11.04 'Natty Narwhal'
fi: Ubuntu 11.04 "Natty Narwhal"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 11.04 'Natty Narwhal'
fi: Ubuntu 11.04 "Natty Narwhal" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 10.10 'Maverick Meerkat'
fi: Ubuntu 10.10 "Maverick Meerkat"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 10.10 'Maverick Meerkat'
fi: Ubuntu 10.10 "Maverick Meerkat" -CD-levy

note: Description
en: Canonical Partners
fi: Canonicalin partnerit

note: CompDescription
en: Software packaged by Canonical for their partners
fi: Canonicalin pakkaamia partnereiden sovelluksia

note: CompDescriptionLong
en: This software is not part of Ubuntu.
fi: Tämä ohjelma ei ole osa Ubuntua.

note: Description
en: Independent
fi: Riippumaton

note: CompDescription
en: Provided by third-party software developers
fi: Muiden kehittäjien sovelluksia

note: CompDescriptionLong
en: Software offered by third party developers.
fi: Kolmansien osapuolien tarjoamia sovelluksia.

note: Description
en: Ubuntu 10.04 'Lucid Lynx'
fi: Ubuntu 10.04 "Lucid Lynx"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 10.04 'Lucid Lynx'
fi: Ubuntu 10.04 "Lucid Lynx" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 9.10 'Karmic Koala'
fi: Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 9.10 'Karmic Koala'
fi: Ubuntu 9.10 "Karmic Koala" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 9.04 'Jaunty Jackalope'
fi: Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 9.04 'Jaunty Jackalope'
fi: Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 8.10 'Intrepid Ibex'
fi: Ubuntu 8.10 "Intrepid Ibex"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 8.10 'Intrepid Ibex'
fi: Ubuntu 8.10 "Intrepid Ibex" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 8.04 'Hardy Heron'
fi: Ubuntu 8.04 "Hardy Heron"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 8.04 'Hardy Heron'
fi: Ubuntu 8.04 "Hardy Heron" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 7.10 'Gutsy Gibbon'
fi: Ubuntu 7.10 "Gutsy Gibbon"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 7.10 'Gutsy Gibbon'
fi: Ubuntu 7.10 "Gutsy Gibbon" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 7.04 'Feisty Fawn'
fi: Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 7.04 'Feisty Fawn'
fi: Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'
fi: Ubuntu 6.10 "Edgy Eft"

note: CompDescription
en: Community-maintained
fi: Yhteisön ylläpitämät

note: CompDescription
en: Restricted software
fi: Rajoitetut ohjelmistot

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'
fi: Ubuntu 6.10 "Edgy Eft" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'
fi: Ubuntu 6.06 LTS "Dapper Drake"

note: CompDescriptionLong
en: Canonical-supported free and open-source software
fi: Canonicalin tukemat vapaat ja avoimen lähdekoodin ohjelmistot

note: CompDescription
en: Community-maintained (universe)
fi: Yhteisön ylläpitämät (universe)

note: CompDescriptionLong
en: Community-maintained free and open-source software
fi: Yhteisön ylläpitämät vapaat ja avoimen lähdekoodin ohjelmistot

note: CompDescription
en: Non-free drivers
fi: Ei-vapaat ajurit

note: CompDescriptionLong
en: Proprietary drivers for devices
fi: Suljetut laiteajurit

note: CompDescription
en: Restricted software (Multiverse)
fi: Käyttörajoitetut ohjelmistot (multiverse)

note: CompDescriptionLong
en: Software restricted by copyright or legal issues
fi: Tekijänoikeus- tai lakiasioilla rajoitetut ohjelmistot

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'
fi: Ubuntu 6.06 LTS "Dapper Drake" -CD-levy

note: Description
en: Important security updates
fi: Tärkeät turvallisuuspäivitykset

note: Description
en: Recommended updates
fi: Suositellut päivitykset

note: Description
en: Pre-released updates
fi: Esijulkaistut päivitykset

note: Description
en: Unsupported updates
fi: Tukemattomat päivitykset

note: Description
en: Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'
fi: Ubuntu 5.10 "Breezy Badger"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'
fi: Ubuntu 5.10 "Breezy Badger" -CD-levy

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Security Updates
fi: Ubuntu 5.10 turvallisuuspäivitykset

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Updates
fi: Ubuntu 5.10 päivitykset

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Backports
fi: Ubuntu 5.10 takaisinsovitukset

note: Description
en: Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
fi: Ubuntu 5.04 "Hoary Hedgehog"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
fi: Ubuntu 5.04 "Hoary Hedgehog" -CD-levy

note: CompDescription
en: Officially supported
fi: Virallisesti tuettu

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Security Updates
fi: Ubuntu 5.04 turvallisuuspäivitykset

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Updates
fi: Ubuntu 5.04 päivitykset

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Backports
fi: Ubuntu 5.04 takaisinsovitukset

note: Description
en: Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'
fi: Ubuntu 4.10 "Warty Warthog"

note: CompDescription
en: Community-maintained (Universe)
fi: Yhteisön ylläpitämät (universe)

note: CompDescription
en: Non-free (Multiverse)
fi: Ei-vapaat ohjelmistot (multiverse)

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'
fi: Ubuntu 4.10 "Warty Warthog" -CD-levy

note: CompDescription
en: No longer officially supported
fi: Ei enää virallisesti tuettu

note: CompDescription
en: Restricted copyright
fi: Rajoitettu käyttöoikeus

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Security Updates
fi: Ubuntu 4.10 turvallisuuspäivitykset

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Updates
fi: Ubuntu 4.10 päivitykset

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Backports
fi: Ubuntu 4.10 takaisinsovitukset

note: Description
en: Debian 7 'Wheezy'
fi: Debian 7 "Wheezy"

note: Description
en: Debian 6.0 'Squeeze'
fi: Debian 6.0 "Squeeze"

note: Description
en: Debian 5.0 'Lenny'
fi: Debian 5.0 "Lenny"

note: Description
en: Debian 4.0 'Etch'
fi: Debian 4.0 "Etch"

note: Description
en: Debian 3.1 'Sarge'
fi: Debian 3.1 "Sarge"

note: Description
en: Proposed updates
fi: Ehdotetut päivitykset

note: Description
en: Security updates
fi: Turvallisuuspäivitykset

note: Description
en: Debian current stable release
fi: Debian stable (tämänhetkinen vakaa julkaisu)

note: Description
en: Debian testing
fi: Debian testing (testattava)

note: Description
en: Debian 'Sid' (unstable)
fi: Debian "Sid" (epävakaa)

note: CompDescription
en: DFSG-compatible Software with Non-Free Dependencies
fi: DFSG-yhteensopivat ohjelmistot joilla riippuvuuksia epävapaisiin ohjelmiin

note: CompDescription
en: Non-DFSG-compatible Software
fi: DFSG-epäyhteensopivat ohjelmistot

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
fi: Palvelin maalle: %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
fi: Pääpalvelin

en: Custom servers
fi: Määrittele palvelin

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
fi: Noudetaan tiedostoa %(current)li/%(total)li nopeudella %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
fi: Noudetaan tiedostoa %(current)li/%(total)li

note: Setup some child widgets
en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Starting...
fi: Käynnistetään...

en: Complete
fi: Valmis

en: Invalid unicode in description for '%s' (%s). Please report.
fi: "%s":n kuvauksessa virheellinen unicode-merkki %s. Ole hyvä ja raportoi virheestä kehittäjille.

en: The list of changes is not available
fi: Muutosluettelo ei ole saatavilla.

en: The list of changes is not available yet.
    
    Please use http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    until the changes become available or try again later.
fi: Muutosluettelo ei ole vielä saatavilla.
    
    Käytä osoitetta http://launchpad.net/ubuntu/+source/%s/%s/+changelog
    kunnes muutokset tulevat saataville, tai yritä myöhemmin uudelleen.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
fi: Muutosluettelon nouto epäonnistui. 
    Tarkista Internet-yhteytesi toimivuus.

en: List of files for '%s' could not be read
fi: Kohteen "%s" tiedostoluetteloa ei voi lukea

en: List of control files for '%s' could not be read
fi: Kohteen "%s" hallintatiedostoja ei voi lukea

en: Dependency is not satisfiable: %s
fi: Riippuvuus ei täytettävissä: %s

en: Conflicts with the installed package '%s'
fi: Ristiriidassa asennetun paketin "%s" kanssa

note: TRANSLATORS: the first '%s' is the package that breaks, the second the dependency that makes it break, the third the relation (e.g. >=) and the latest the version for the releation
en: Breaks existing package '%(pkgname)s' dependency %(depname)s (%(deprelation)s %(depversion)s)
fi: Rikkoo olemassa olevan paketin '%(pkgname)s', riippuvuus %(depname)s (%(deprelation)s %(depversion)s)

note: TRANSLATORS: the first '%s' is the package that conflicts, the second the packagename that it conflicts with (so the name of the deb the user tries to install), the third is the relation (e.g. >=) and the last is the version for the relation
en: Breaks existing package '%(pkgname)s' conflict: %(targetpkg)s (%(comptype)s %(targetver)s)
fi: Rikkoo olemassa olevan paketin '%(pkgname)s', ristiriita: %(targetpkg)s (%(comptype)s %(targetver)s)

en: Breaks existing package '%(pkgname)s' that conflict: '%(targetpkg)s'. But the '%(debfile)s' provides it via: '%(provides)s'
fi: Rikkoo olemassa olevan paketin '%(pkgname)s', joka on ristiriidassa seuraavien kanssa: '%(targetpkg)s'. Mutta '%(debfile)s' tarjoaa sen seuraavasti: '%(provides)s'

en: No Architecture field in the package
fi: Ei Architecture-kenttää paketissa

en: Wrong architecture '%s'
fi: Väärä arkkitehtuuri "%s"

note: the deb is older than the installed
en: A later version is already installed
fi: Myöhempi versio on jo asennettu

en: Failed to satisfy all dependencies (broken cache)
fi: Kaikkia riippuvuuksia ei voi täyttää (rikkinäinen välimuisti)

en: Cannot install '%s'
fi: Ei voi asentaa "%s"

en: Automatically decompressed:
fi: Purettu automaattisesti:

en: Automatically converted to printable ascii:
fi: Automaattisesti muunnettu tulostettavaksi asciiksi:

en: Install Build-Dependencies for source package '%s' that builds %s
fi: Asenna käännösriippuvuudet (Build-Dependencies) lähdepaketille "%s", josta %s rakennetaan

en: An essential package would be removed
fi: Välttämätön paketti jouduttaisiin poistamaan

en: %c%s... Done
fi: %c%s... valmis

en: Hit
fi: Osuma

en: Ign
fi: Ohi

en: Err
fi: Vir

en: Get:
fi: Hae:

en:  [Working]
fi:  [Työskennellään]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press enter
fi: Tallennusvälineen vaihto: syötä levy 
    "%s"
    asemaan ”%s” ja paina Enter

note: Trick for getting a translation from apt
en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
fi: Noudettu %sB in %s (%sB/s)

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 2.1r1 Disk 1'
fi: Syötä nimi tälle levylle, esimerkiksi "Debian 6.0r2 levy 1"

en: Please insert a Disc in the drive and press enter
fi: Syötä levy asemaan ja paina Enter

en: Building data structures
fi: Kasataan tietorakenteita
