update-manager - en to it translation catalogue (41 entries)

note: Description
en: Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'
it: Ubuntu 6.10 «Edgy Eft»

note: CompDescription
en: Restricted software
it: Software con restrizioni

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'
it: CD-ROM con Ubuntu 6.10 «Edgy Eft»

note: Description
en: Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'
it: Ubuntu 6.06 LTS «Dapper Drake»

note: CompDescription
en: Non-free drivers
it: Driver non liberi

note: CompDescriptionLong
en: Proprietary drivers for devices
it: Driver proprietari per i dispositivi

note: CompDescription
en: Restricted software (Multiverse)
it: Software con restrizioni (multiverse)

note: CompDescriptionLong
en: Software restricted by copyright or legal issues
it: Software con restrizioni per copyright o motivi legali

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'
it: CD-ROM con Ubuntu 6.06 LTS «Drapper Drake»

note: Description
en: Important security updates
it: Aggiornamenti di sicurezza importanti

note: Description
en: Recommended updates
it: Aggiornamenti raccomandati

note: Description
en: Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'
it: Ubuntu 5.10 "Breezy Badger"

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'
it: CD-ROM con Ubuntu 5.10 «Breezy Badger»

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Security Updates
it: Ubuntu 5.10 - Aggiornamenti di sicurezza

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Updates
it: Ubuntu 5.10 - Aggiornamenti

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Backports
it: Backport di Ubuntu 5.10

note: Description
en: Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
it: Ubuntu 5.04 «Hoary Hedgehog»

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
it: CD-ROM con Ubuntu 5.04 «Hoary Hedgehog»

note: CompDescription
en: Officially supported
it: Supportati ufficialmente

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Security Updates
it: Ubuntu 5.04 - Aggiornamenti di sicurezza

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Updates
it: Ubuntu 5.04 - Aggiornamenti

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Backports
it: Backport per Ubuntu 5.04

note: Description
en: Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'
it: Ubuntu 4.10 «Warty Warthog»

note: CompDescription
en: Non-free (Multiverse)
it: Non libero (Multiverse)

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'
it: CD-ROM con Ubuntu 4.10 «Warty Warthog»

note: CompDescription
en: No longer officially supported
it: Software non più supportato ufficialmente

note: CompDescription
en: Restricted copyright
it: Copyright con restrizioni

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Security Updates
it: Ubuntu 4.10 - Aggiornamenti di sicurezza

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Updates
it: Aggiornamenti di Ubuntu 4.10

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Backports
it: Backport per Ubuntu 4.10

note: Description
en: Proposed updates
it: Aggiornamenti proposti

note: CompDescription
en: DFSG-compatible Software with Non-Free Dependencies
it: Software compatibile con le DFSG con dipendenze non libere

note: CompDescription
en: Non-DFSG-compatible Software
it: Software non compatibile con le DFSG

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
it: Server in %s

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
it: Server principale

en: Custom servers
it: Server personalizzati

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
it: Scaricamento del file %(current)li di %(total)li a %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
it: Scaricamento del file %(current)li di %(total)li

note: Setup some child widgets
en: Details
it: Dettagli

en: The list of changes is not available
it: L'elenco dei cambiamenti non è disponibile

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
it: Fallito lo scaricamento dell'elenco dei cambiamenti. 
    Verificare la connessione a Internet.
