django-constance - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: You don't have permission to change these values
uk: У вас немає прав для зміни цих значень

en: Default value type must be equal to declared config parameter type. Please fix the default value of '%(name)s'.
uk: Тип значення за замовчуванням повинен співпадати із вказаним типом параметра конфігурації. Будь ласка, виправте значення за замовчуванням для '%(name)s'.

en: Constance doesn't support config values of the type %(config_type)s. Please fix the value of '%(name)s'.
uk: Constance не підтрумує значення наступного типу %(config_type)s. Будь ласка, змініть тип для значення '%(name)s'

en: The settings have been modified by someone else. Please reload the form and resubmit your changes.
uk: Налаштування було змінено кимось іншим. Буд ласка, перезавантажте форму та повторно збережіть зміни.

en: CONSTANCE_CONFIG_FIELDSETS is missing field(s) that exists in CONSTANCE_CONFIG.
uk: Одне чи кілька полів з CONSTANCE_CONFIG відсутні в CONSTANCE_CONFIG_FIELDSETS.

en: Live settings updated successfully.
uk: Налаштування успішно збережені.

en: Failed to update live settings.
uk: Не вдалося зберегти налаштування.

en: config
uk: налаштування

en: constance
uk: налаштування

en: constances
uk: налаштування

en: Get/Set In-database config settings handled by Constance
uk: Отримати/встановити налашування в базі даних, якими керує Constance

en: Save
uk: Зберегти

en: Home
uk: Головна

en: Name
uk: Назва

en: Default
uk: За замовчуванням

en: Value
uk: Поточне значення

en: Is modified
uk: Було змінено

en: Current file
uk: Поточний файл

en: Reset to default
uk: Скинути до значення за замовчуванням
