django-formtools - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Form Tools
id: Alat-alat Formulir

en: Please correct the following errors
id: Silahkan perbaiki kesalahan berikut

en: Submit
id: Ajukan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Preview your submission
id: Pratinjau pengajuan

en: Security hash: %(hash_value)s
id: Campuran keamanan: %(hash_value)s

en: Or edit it again
id: Atau sunting lagi

en: first step
id: langkah pertama

en: prev step
id: langkah sebelumnya

en: submit
id: ajukan

en: ManagementForm data is missing or has been tampered.
id: Data ManagementForm hilang atau telah diubah.
