django-formtools - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Form Tools
pt: Ferramentas de Formulários

en: first step
pt: primeiro passo

en: prev step
pt: passo anterior

en: submit
pt: submeter

en: ManagementForm data is missing or has been tampered.
pt: Os dados do ManagementForm estão em falta ou foram adulterados.
