django-formtools - en to pt_BR translation catalogue (11 entries)

en: Form Tools
pt_BR: Ferramentas de Formulário

en: Please correct the following errors
pt_BR: Por favor, corrija os seguintes erros

en: Submit
pt_BR: Enviar

en: Preview
pt_BR: Pré-visualizar

en: Preview your submission
pt_BR: Pré-visualizar o envio

en: Security hash: %(hash_value)s
pt_BR: Hash de segurança: %(hash_value)s

en: Or edit it again
pt_BR: Ou editá-la novamente

en: first step
pt_BR: primeiro passo

en: prev step
pt_BR: passo anterior

en: submit
pt_BR: enviar

en: ManagementForm data is missing or has been tampered.
pt_BR: Os dados do ManagementForm não foram encontrados ou foram adulterados.
