django - en to bg translation catalogue (338 entries)

en: Afrikaans
bg: африкаански

en: Arabic
bg: арабски език

en: Algerian Arabic
bg: алжирски арабски

en: Asturian
bg: Астурийски

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански език

en: Bulgarian
bg: български език

en: Belarusian
bg: Беларуски

en: Bengali
bg: бенгалски език

en: Breton
bg: Бретон

en: Bosnian
bg: босненски език

en: Catalan
bg: каталански

en: Czech
bg: чешки

en: Welsh
bg: уелски

en: Danish
bg: датски

en: German
bg: немски

en: Lower Sorbian
bg: долносорбски

en: Greek
bg: гръцки

en: English
bg: английски

en: Australian English
bg: австралийски английски

en: British English
bg: британски английски

en: Esperanto
bg: есперанто

en: Spanish
bg: испански

en: Argentinian Spanish
bg: кастилски

en: Colombian Spanish
bg: колумбийски испански

en: Mexican Spanish
bg: мексикански испански

en: Nicaraguan Spanish
bg: никарагуански испански

en: Venezuelan Spanish
bg: венецуелски испански

en: Estonian
bg: естонски

en: Basque
bg: баски

en: Persian
bg: персийски

en: Finnish
bg: финландски

en: French
bg: френски

en: Frisian
bg: фризийски

en: Irish
bg: ирландски

en: Scottish Gaelic
bg: шотландски галски

en: Galician
bg: галицейски

en: Hebrew
bg: иврит

en: Hindi
bg: хинди

en: Croatian
bg: хърватски

en: Upper Sorbian
bg: горносорбски

en: Hungarian
bg: унгарски

en: Armenian
bg: арменски

en: Interlingua
bg: интерлингва

en: Indonesian
bg: индонезийски

en: Igbo
bg: игбо

en: Ido
bg: идо

en: Icelandic
bg: исландски

en: Italian
bg: италиански

en: Japanese
bg: японски

en: Georgian
bg: грузински

en: Kabyle
bg: кабилски

en: Kazakh
bg: казахски

en: Khmer
bg: кхмерски

en: Kannada
bg: каннада

en: Korean
bg: корейски

en: Kyrgyz
bg: киргизки

en: Luxembourgish
bg: люксембургски

en: Lithuanian
bg: литовски

en: Latvian
bg: латвийски

en: Macedonian
bg: македонски

en: Malayalam
bg: малаялам

en: Mongolian
bg: монголски

en: Marathi
bg: марати

en: Malay
bg: малайски

en: Burmese
bg: бирмански

en: Norwegian Bokmål
bg: норвежки букмол

en: Nepali
bg: непалски

en: Dutch
bg: нидерландски

en: Norwegian Nynorsk
bg: съвременен норвежки

en: Ossetic
bg: осетски

en: Punjabi
bg: панджабски

en: Polish
bg: полски

en: Portuguese
bg: португалски

en: Brazilian Portuguese
bg: бразилски португалски

en: Romanian
bg: румънски

en: Russian
bg: руски

en: Slovak
bg: словашки

en: Slovenian
bg: словенски

en: Albanian
bg: албански

en: Serbian
bg: сръбски

en: Serbian Latin
bg: сръбски - латиница

en: Swedish
bg: шведски

en: Swahili
bg: суахили

en: Tamil
bg: тамилски

en: Telugu
bg: телугу

en: Tajik
bg: таджикски

en: Thai
bg: тайландски

en: Turkmen
bg: туркменски

en: Turkish
bg: турски

en: Tatar
bg: татарски

en: Udmurt
bg: удмурт

en: Ukrainian
bg: украински

en: Urdu
bg: урду

en: Uzbek
bg: узбекски

en: Vietnamese
bg: виетнамски

en: Simplified Chinese
bg: китайски

en: Traditional Chinese
bg: традиционен китайски

en: Messages
bg: Съобщения

en: Site Maps
bg: Карти на сайта

en: Static Files
bg: Статични файлове

en: Syndication
bg: Синдикация

note: Translators: String used to replace omitted page numbers in elided page range generated by paginators, e.g. [1, 2, '…', 5, 6, 7, '…', 9, 10].
en: …
bg: ...

en: That page number is not an integer
bg: Номерът на страницата не е цяло число

en: That page number is less than 1
bg: Номерът на страницата е по-малък от 1

en: That page contains no results
bg: В тази страница няма резултати

en: Enter a valid value.
bg: Въведете валидна стойност.

en: Enter a valid URL.
bg: Въведете валиден URL адрес.

en: Enter a valid integer.
bg: Въведете валидно целочислено число.

en: Enter a valid email address.
bg: Въведете валиден имейл адрес.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
bg: Въведете валиден 'слъг', състоящ се от букви, цифри, тирета или долни тирета.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
bg: Въведете валиден 'слъг', състоящ се от Уникод букви, цифри, тирета или долни тирета.

en: Enter a valid IPv4 address.
bg: Въведете валиден IPv4 адрес.

en: Enter a valid IPv6 address.
bg: Въведете валиден IPv6 адрес.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
bg: Въведете валиден IPv4 или IPv6 адрес.

en: Enter only digits separated by commas.
bg: Въведете само еднозначни числа, разделени със запетая.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
bg: Уверете се, че тази стойност е %(limit_value)s (тя е %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
bg: Уверете се, че тази стойност е по-малка или равна на %(limit_value)s .

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
bg: Уверете се, че тази стойност е по-голяма или равна на %(limit_value)s .

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
bg: Уверете се, че стойността е кратна на стъпката %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
bg[0]: Уверете се, че тази стойност е най-малко %(limit_value)d знака (тя има %(show_value)d ).
bg[1]: Уверете се, че тази стойност е най-малко %(limit_value)d знака (тя има %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
bg[0]: Уверете се, тази стойност има най-много %(limit_value)d знака (тя има %(show_value)d).
bg[1]: Уверете се, че тази стойност има най-много %(limit_value)d знака (тя има %(show_value)d).

en: Enter a number.
bg: Въведете число.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
bg[0]: Уверете се, че има не повече от %(max)s цифри общо.
bg[1]: Уверете се, че има не повече от %(max)s цифри общо.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
bg[0]: Уверете се, че има не повече от%(max)s знак след десетичната запетая.
bg[1]: Уверете се, че има не повече от %(max)s знака след десетичната запетая.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
bg[0]: Уверете се, че има не повече от %(max)s цифра преди десетичната запетая.
bg[1]: Уверете се, че има не повече от %(max)s цифри преди десетичната запетая.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
bg: Не са разрешени файлове с раширение "%(extension)s". Позволените разширения са:  %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
bg: Празни знаци не са разрешени.

en: and
bg: и

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
bg: %(model_name)s с този %(field_labels)s вече съществува.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
bg: Ограничението “%(name)s” е нарушено.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
bg: Стойността %(value)r не е валиден избор.

en: This field cannot be null.
bg: Това поле не може да има празна стойност.

en: This field cannot be blank.
bg: Това поле не може да е празно.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
bg: %(model_name)s с този %(field_label)s вече съществува.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
bg: %(field_label)s трябва да е уникално за %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
bg: Поле от тип: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
bg: Стойността на "%(value)s" трябва да бъде или True, или False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
bg: Стойност "%(value)s" трябва да бъде или True, или False или None.

en: Boolean (Either True or False)
bg: Булево (True или False)

en: String (up to %(max_length)s)
bg: Символен низ (до %(max_length)s символа)

en: Comma-separated integers
bg: Цели числа, разделени с запетая

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
bg: Стойността "%(value)s" е с невалиден формат за дата. Тя трябва да бъде в ГГГГ-ММ-ДД формат.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
bg: Стойността "%(value)s" е в правилния формат (ГГГГ-ММ-ДД), но самата дата е невалидна.

en: Date (without time)
bg: Дата (без час)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
bg: Стойността '%(value)s' е с невалиден формат. Трябва да бъде във формат ГГГГ-ММ-ДД ЧЧ:ММ[:сс[.uuuuuu]][TZ]

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
bg: Стойността '%(value)s' е с правилен формат ( ГГГГ-ММ-ДД ЧЧ:ММ[:сс[.μμμμμμ]][TZ]), но датата/часът са невалидни

en: Date (with time)
bg: Дата (и час)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
bg: Стойността "%(value)s" трябва да е десетично число.

en: Decimal number
bg: Десетична дроб

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
bg: Стойността “%(value)s” е с невалиден формат. Трябва да бъде във формат [ДД] [[ЧЧ:]ММ:]сс[.uuuuuu] format.

en: Duration
bg: Продължителност

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: File path
bg: Път към файл

en: “%(value)s” value must be a float.
bg: Стойността '%(value)s' трябва да е число с плаваща запетая.

en: Floating point number
bg: Число с плаваща запетая

en: “%(value)s” value must be an integer.
bg: Стойността "%(value)s" трябва да е цяло число.

en: Integer
bg: Цяло число

en: Big (8 byte) integer
bg: Голямо (8 байта) цяло число

en: Small integer
bg: 2 байта цяло число

en: IPv4 address
bg: IPv4 адрес

en: IP address
bg: IP адрес

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
bg: Стойността '%(value)s' трябва да бъде None, True или False.

en: Boolean (Either True, False or None)
bg: булев (възможните стойности са True, False или None)

en: Positive big integer
bg: Положително голямо цяло число.

en: Positive integer
bg: Положително цяло число

en: Positive small integer
bg: Положително 2 байта цяло число

en: Slug (up to %(max_length)s)
bg: Слъг (до %(max_length)s )

en: Text
bg: Текст

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
bg: Стойността "%(value)s"  е с невалиден формат. Тя трябва да бъде в ЧЧ:ММ [:сс[.μμμμμμ]]

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
bg: Стойността "%(value)s" е в правилния формат (ЧЧ:ММ [:сс[.μμμμμμ]]), но часът е невалиден.

en: Time
bg: Време

en: URL
bg: URL адрес

en: Raw binary data
bg: сурови двоични данни

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
bg: "%(value)s" не е валиден UUID.

en: Universally unique identifier
bg: Универсално уникален идентификатор

en: File
bg: Файл

en: Image
bg: Изображение

en: A JSON object
bg: Обект във формат JSON

en: Value must be valid JSON.
bg: Стойността трябва да е валиден JSON.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
bg: Инстанция на %(model)s с %(field)s %(value)r не съществува.

en: Foreign Key (type determined by related field)
bg: Външен ключ (тип, определен от свързаното поле)

en: One-to-one relationship
bg: едно-към-едно релация

en: %(from)s-%(to)s relationship
bg: %(from)s-%(to)s релация

en: %(from)s-%(to)s relationships
bg: %(from)s-%(to)s релации

en: Many-to-many relationship
bg: Много-към-много релация

en: This field is required.
bg: Това поле е задължително.

en: Enter a whole number.
bg: Въведете цяло число.

en: Enter a valid date.
bg: Въведете валидна дата.

en: Enter a valid time.
bg: Въведете валиден час.

en: Enter a valid date/time.
bg: Въведете валидна дата/час.

en: Enter a valid duration.
bg: Въведете валидна продължителност.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
bg: Броят на дните трябва да е между {min_days} и {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
bg: Няма изпратен файл.  Проверете типа кодиране на формата.

en: No file was submitted.
bg: Няма изпратен файл.

en: The submitted file is empty.
bg: Изпратеният файл е празен.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
bg[0]: Уверете се, това име е най-много %(max)d знака (то има %(length)d).
bg[1]: Уверете се, че това файлово име има най-много  %(max)d знаци (има %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
bg: Моля, или пратете файл или маркирайте полето за изчистване, но не и двете.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
bg: Качете валидно изображение. Файлът, който сте качили или не е изображение, или е повреден.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
bg: Направете валиден избор. %(value)s не е един от възможните избори.

en: Enter a list of values.
bg: Въведете списък от стойности

en: Enter a complete value.
bg: Въведете пълна стойност.

en: Enter a valid UUID.
bg: Въведете валиден UUID.

en: Enter a valid JSON.
bg: Въведете валиден JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
bg: (Скрито поле %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
bg: ManagementForm данните липсват или са променяни неправомерно. Липсващи полета: %(field_names)s. Трябва да изпратите уведомление за бъг, ако този проблем продължава.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
bg[0]: Моля изпратете не повече от %(num)d формуляр.
bg[1]: Моля изпратете не повече от %(num)d формуляра.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
bg[0]: Моля изпратете поне %(num)d формуляр.
bg[1]: Моля изпратете поне %(num)d формуляра.

en: Order
bg: Ред

en: Delete
bg: Изтрий

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
bg: Моля, коригирайте дублираните данни за %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
bg: Моля, коригирайте дублираните данни за %(field)s, които трябва да са уникални.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
bg: Моля, коригирайте дублиранитe данни за %(field_name)s , които трябва да са уникални за %(lookup)s в %(date_field)s .

en: Please correct the duplicate values below.
bg: Моля, коригирайте повтарящите се стойности по-долу.

en: The inline value did not match the parent instance.
bg: Стойността в реда не отговаря на родителската инстанция.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
bg: Направете валиден избор. Този не е един от възможните избори.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
bg: “%(pk)s” не е валидна стойност.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
bg: %(datetime)s не може да се интерпретира в часова зона %(current_timezone)s; вероятно стойността е нееднозначна или не съществува изобщо.

en: Clear
bg: Изчисти

en: Currently
bg: Сега

en: Change
bg: Промени

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
bg: да,не,може би

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
bg[0]: %(size)d, байт
bg[1]: %(size)d байта

en: %s KB
bg: %s KБ

en: %s MB
bg: %s МБ

en: %s GB
bg: %s ГБ

en: %s TB
bg: %s ТБ

en: %s PB
bg: %s ПБ

en: p.m.
bg: след обяд

en: a.m.
bg: преди обяд

en: PM
bg: след обяд

en: AM
bg: преди обяд

en: midnight
bg: полунощ

en: noon
bg: обяд

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Sunday
bg: неделя

en: Mon
bg: Пон

en: Tue
bg: Вт

en: Wed
bg: Ср

en: Thu
bg: Чет

en: Fri
bg: Пет

en: Sat
bg: Съб

en: Sun
bg: Нед

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: jan
bg: ян

en: feb
bg: фев

en: mar
bg: мар

en: apr
bg: апр

en: may
bg: май

en: jun
bg: юни

en: jul
bg: юли

en: aug
bg: авг

en: sep
bg: сеп

en: oct
bg: окт

en: nov
bg: ноем

en: dec
bg: дек

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
bg: Ян.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
bg: Фев.

[ctx: abbrev. month]
en: March
bg: Март

[ctx: abbrev. month]
en: April
bg: Апр.

[ctx: abbrev. month]
en: May
bg: Май

[ctx: abbrev. month]
en: June
bg: Юни

[ctx: abbrev. month]
en: July
bg: Юли

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
bg: Авг.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
bg: Септ.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
bg: Окт.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
bg: Ноем.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
bg: Дек.

[ctx: alt. month]
en: January
bg: Януари

[ctx: alt. month]
en: February
bg: Февруари

[ctx: alt. month]
en: March
bg: Март

[ctx: alt. month]
en: April
bg: Април

[ctx: alt. month]
en: May
bg: Май

[ctx: alt. month]
en: June
bg: Юни

[ctx: alt. month]
en: July
bg: Юли

[ctx: alt. month]
en: August
bg: Август

[ctx: alt. month]
en: September
bg: Септември

[ctx: alt. month]
en: October
bg: Октомври

[ctx: alt. month]
en: November
bg: Ноември

[ctx: alt. month]
en: December
bg: Декември

en: This is not a valid IPv6 address.
bg: Въведете валиден IPv6 адрес.

en: or
bg: или

en: %(num)d year | %(num)d years
bg[0]: %(num)d година
bg[1]: %(num)d години

en: %(num)d month | %(num)d months
bg[0]: %(num)d месец
bg[1]: %(num)d месеца

en: %(num)d week | %(num)d weeks
bg[0]: %(num)d седмица
bg[1]: %(num)d седмици

en: %(num)d day | %(num)d days
bg[0]: %(num)d ден
bg[1]: %(num)d дни

en: %(num)d hour | %(num)d hours
bg[0]: %(num)d час
bg[1]: %(num)d часа

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
bg[0]: %(num)d минута
bg[1]: %(num)d минути

en: Forbidden
bg: Забранен

en: CSRF verification failed. Request aborted.
bg: CSRF проверката се провали. Заявката прекратена.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
bg: Вие виждате това съобщение, защото този HTTPS сайт изисква да бъде изпратен 'Referer header'  от вашият уеб браузър, но такъв не бе изпратен. Този header  е задължителен от съображения за сигурност, за да се гарантира, че вашият браузър не е компрометиран от трети страни.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
bg: Ако сте настроили вашия браузър да деактивира 'Referer' headers, моля да ги активирате отново, поне за този сайт, или за HTTPS връзки, или за 'same-origin' заявки.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
bg: Ако използвате <meta name="referrer" content="no-referrer"> таг или включвате “Referrer-Policy: no-referrer” header, моля премахнете ги. CSRF защитата изисква “Referer” header, за да извърши стриктна проверка на изпращача. Ако сте притеснени за поверителността, използвайте алтернативи като <a rel="noreferrer" …> за връзки към сайтове на трети страни.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
bg: Вие виждате това съобщение, защото този сайт изисква CSRF бисквитка, когато се подават формуляри. Тази бисквитка е задължителна от съображения за сигурност, за да се гарантира, че вашият браузър не е компрометиран от трети страни.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
bg: Ако сте конфигурирали браузъра си да забрани бисквитките, моля да ги активирате отново, поне за този сайт, или за "same-origin" заявки.

en: More information is available with DEBUG=True.
bg: Повече информация е на разположение с DEBUG=True.

en: No year specified
bg: Не е посочена година

en: Date out of range
bg: Датата е в невалиден диапазон

en: No month specified
bg: Не е посочен месец

en: No day specified
bg: Не е посочен ден

en: No week specified
bg: Не е посочена седмица

en: No %(verbose_name_plural)s available
bg: Няма достъпни %(verbose_name_plural)s

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
bg: Бъдещo %(verbose_name_plural)s е недостъпно, тъй като %(class_name)s.allow_future е False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
bg: Невалидна текстова стойност на датата “%(datestr)s” при зададен формат “%(format)s”

en: No %(verbose_name)s found matching the query
bg: Няма %(verbose_name)s, съвпадащи със заявката

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
bg: Страницата не е "последна", нито може да се преобразува в цяло число.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
bg: Невалидна страница (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
bg: Празен списък и "%(class_name)s.allow_empty" e False.

en: Directory indexes are not allowed here.
bg: Тук не е позволено индексиране на директория.

en: “%(path)s” does not exist
bg: "%(path)s" не съществува

en: Index of %(directory)s
bg: Индекс %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
bg: Инсталацията Ви заработи успешно! Поздравления!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
bg: Разгледайте <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> за Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
bg: Вие виждате тази страница, защото <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> е във вашия файл с настройки и не сте конфигурирали никакви URL-и.

en: Django Documentation
bg: Django документация

en: Topics, references, &amp; how-to’s
bg: Теми, наръчници, &amp; друга документация

en: Tutorial: A Polling App
bg: Урок: Приложение за анкета

en: Get started with Django
bg: Започнете с Django

en: Django Community
bg: Django общност

en: Connect, get help, or contribute
bg: Свържете се, получете помощ или допринесете
