django - en to dsb translation catalogue (310 entries)

en: Afrikaans
dsb: Afrikaanšćina

en: Arabic
dsb: Arabšćina

en: Algerian Arabic
dsb: Algeriska arabšćina

en: Asturian
dsb: Asturišćina

en: Azerbaijani
dsb: Azerbajdžanišćina

en: Bulgarian
dsb: Bulgaršćina

en: Belarusian
dsb: Běłorušćina

en: Bengali
dsb: Bengalšćina

en: Breton
dsb: Bretońšćina

en: Bosnian
dsb: Bosnišćina

en: Catalan
dsb: Katalańšćina

en: Central Kurdish (Sorani)
dsb: Centralna kurdišćina (Sorani)

en: Czech
dsb: Češćina

en: Welsh
dsb: Kymrišćina

en: Danish
dsb: Dańšćina

en: German
dsb: Nimšćina

en: Lower Sorbian
dsb: Dolnoserbšćina

en: Greek
dsb: Grichišćina

en: English
dsb: Engelšćina

en: Australian English
dsb: Awstralska engelšćina

en: British English
dsb: Britiska engelšćina

en: Spanish
dsb: Špańšćina

en: Argentinian Spanish
dsb: Argentinska špańšćina

en: Colombian Spanish
dsb: Kolumbiska špańšćina

en: Mexican Spanish
dsb: Mexikańska špańšćina

en: Nicaraguan Spanish
dsb: Nikaraguaska špańšćina

en: Venezuelan Spanish
dsb: Venezolaniska špańšćina

en: Estonian
dsb: Estnišćina

en: Basque
dsb: Baskišćina

en: Persian
dsb: Persišćina

en: Finnish
dsb: Finšćina

en: French
dsb: Francojšćina

en: Frisian
dsb: Frizišćina

en: Irish
dsb: Iršćina

en: Scottish Gaelic
dsb: Šotiska gelišćina

en: Galician
dsb: Galicišćina

en: Hebrew
dsb: Hebrejšćina

en: Hindi
dsb: Hindišćina

en: Croatian
dsb: Chorwatšćina

en: Upper Sorbian
dsb: Górnoserbšćina

en: Hungarian
dsb: Hungoršćina

en: Armenian
dsb: Armeńšćina

en: Indonesian
dsb: Indonešćina

en: Icelandic
dsb: Islandšćina

en: Italian
dsb: Italšćina

en: Japanese
dsb: Japańšćina

en: Georgian
dsb: Georgišćina

en: Kabyle
dsb: Kabylšćina

en: Kazakh
dsb: Kazachšćina

en: Khmer
dsb: Rěc Khmerow

en: Kannada
dsb: Kannadišćina

en: Korean
dsb: Korejańšćina

en: Kyrgyz
dsb: Kirgišćina

en: Luxembourgish
dsb: Luxemburgšćina

en: Lithuanian
dsb: Litawšćina

en: Latvian
dsb: Letišćina

en: Macedonian
dsb: Makedońšćina

en: Malayalam
dsb: Malajalam

en: Mongolian
dsb: Mongolšćina

en: Malay
dsb: Malayzišćina

en: Burmese
dsb: Myanmaršćina

en: Norwegian Bokmål
dsb: Norwegski Bokmål

en: Nepali
dsb: Nepalšćina

en: Dutch
dsb: ¨Nižozemšćina

en: Norwegian Nynorsk
dsb: Norwegski Nynorsk

en: Ossetic
dsb: Osetšćina

en: Punjabi
dsb: Pundžabi

en: Polish
dsb: Pólšćina

en: Portuguese
dsb: Portugišćina

en: Brazilian Portuguese
dsb: Brazilska portugišćina

en: Romanian
dsb: Rumunšćina

en: Russian
dsb: Rušćina

en: Slovak
dsb: Słowakšćina

en: Slovenian
dsb: Słowjeńšćina

en: Albanian
dsb: Albanšćina

en: Serbian
dsb: Serbišćina

en: Serbian Latin
dsb: Serbišćina, łatyńska

en: Swedish
dsb: Šwedšćina

en: Swahili
dsb: Suahelšćina

en: Tamil
dsb: Tamilšćina

en: Tajik
dsb: Tadźikišćina

en: Thai
dsb: Thaišćina

en: Turkmen
dsb: Turkmeńšćina

en: Turkish
dsb: Turkojšćina

en: Tatar
dsb: Tataršćina

en: Udmurt
dsb: Udmurtšćina

en: Ukrainian
dsb: Ukrainšćina

en: Uzbek
dsb: Uzbekšćina

en: Vietnamese
dsb: Vietnamšćina

en: Simplified Chinese
dsb: Zjadnorjona chinšćina

en: Traditional Chinese
dsb: Tradicionelna chinšćina

en: Messages
dsb: Powěsći

en: Site Maps
dsb: Wopśimjeśowy pśeglěd sedła

en: Static Files
dsb: Statiske dataje

en: Syndication
dsb: Syndikacija

en: That page number is not an integer
dsb: Toś ten numer boka njejo ceła licba

en: That page number is less than 1
dsb: Numer boka jo mjeńšy ako 1

en: That page contains no results
dsb: Toś ten bok njewopśimujo wuslědki

en: Enter a valid value.
dsb: Zapódajśo płaśiwu gódnotu.

en: Enter a valid URL.
dsb: Zapódajśo płaśiwy URL.

en: Enter a valid integer.
dsb: Zapódajśo płaśiwu cełu licbu.

en: Enter a valid email address.
dsb: Zapódajśo płaśiwu e-mailowu adresu.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
dsb: Zapódajśo płaśiwe „adresowe mě“, kótarež jano wopśimujo pismiki, licby, pódsmužki abo wězawki.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
dsb: Zapódajśo płaśiwe „adresowe mě“, kótarež jano wopśimujo unicodowe pismiki, licby, pódmužki abo wězawki.

en: Enter a valid IPv4 address.
dsb: Zapódajśo płaśiwu IPv4-adresu.

en: Enter a valid IPv6 address.
dsb: Zapódajśo płaśiwu IPv6-adresu.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
dsb: Zapódajśo płaśiwu IPv4- abo IPv6-adresu.

en: Enter only digits separated by commas.
dsb: Zapódajśo jano cyfry źělone pśez komy.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
dsb: Zawěsććo toś tu gódnotu jo %(limit_value)s (jo %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
dsb: Zawěsććo, až toś ta gódnota jo mjeńša ako abo to samske ako %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
dsb: Zawěsććo, až toś ta gódnota jo wětša ako abo to samske ako %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
dsb: Zawěsććo, až toś gódnota jo wjelesere kšacoweje wjelikosći %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
dsb[0]: Zawěsććo, až toś ta gódnota ma nanejmjenjej %(limit_value)d znamuško (ma  %(show_value)d).
dsb[1]: Zawěsććo, až toś ta gódnota ma nanejmjenjej %(limit_value)d znamušce (ma  %(show_value)d).
dsb[2]: Zawěsććo, až toś ta gódnota ma nanejmjenjej %(limit_value)d znamuška (ma  %(show_value)d).
dsb[3]: Zawěsććo, až toś ta gódnota ma nanejmjenjej %(limit_value)d znamuškow (ma  %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
dsb[0]: Zawěććo, až toś ta gódnota ma maksimalnje %(limit_value)d znamuško (ma %(show_value)d).
dsb[1]: Zawěććo, až toś ta gódnota ma maksimalnje %(limit_value)d znamušce (ma %(show_value)d).
dsb[2]: Zawěććo, až toś ta gódnota ma maksimalnje %(limit_value)d znamuška (ma %(show_value)d).
dsb[3]: Zawěććo, až toś ta gódnota ma maksimalnje %(limit_value)d znamuškow (ma %(show_value)d).

en: Enter a number.
dsb: Zapódajśo licbu.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
dsb[0]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s cyfry dogromady.
dsb[1]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s cyfrowu dogromady.
dsb[2]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s cyfrow dogromady.
dsb[3]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s cyfrow dogromady.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
dsb[0]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s decimalnego městna.
dsb[1]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s decimalneju městnowu.
dsb[2]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s decimalnych městnow.
dsb[3]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s decimalnych městnow.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
dsb[0]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s cyfry pśed decimalneju komu.
dsb[1]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s cyfrowu pśed decimalneju komu.
dsb[2]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s cyfrow pśed decimalneju komu.
dsb[3]: Zawěsććo, až njejo wěcej ako %(max)s cyfrow pśed decimalneju komu.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
dsb: Datajowy sufiks „%(extension)s“ njejo dowólony. Dowólone sufikse su: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
dsb: Znamuška nul njejsu dowólone.

en: and
dsb: a

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
dsb: %(model_name)s z toś tym %(field_labels)s južo eksistěrujo.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
dsb: Wobranicowanje "%(name)s" jo pśestupjone.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
dsb: Gódnota %(value)r njejo płaśiwa wóleńska móžnosć.

en: This field cannot be null.
dsb: Toś to pólo njamóžo nul byś.

en: This field cannot be blank.
dsb: Toś to pólo njamóžo prozne byś.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
dsb: %(model_name)s z toś tym %(field_label)s južo eksistěrujo.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
dsb: %(field_label)s musy za %(date_field_label)s %(lookup_type)s jadnorazowy byś.

en: Field of type: %(field_type)s
dsb: Typ póla: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
dsb: Gódnota „%(value)s“ musy pak True pak False byś.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
dsb: Gódnota „%(value)s“ musy pak True, False pak None byś.

en: Boolean (Either True or False)
dsb: Boolean (pak True pak False)

en: String (up to %(max_length)s)
dsb: Znamuškowy rjeśazk (až %(max_length)s)

en: String (unlimited)
dsb: Znamuškowy rjeśazk (njewobgranicowany)

en: Comma-separated integers
dsb: Pśez komu źělone cełe licby

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
dsb: Gódnota „%(value)s“ ma njepłaśiwy datumowy format. Musy we formaśe DD.MM.YYYY byś.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
dsb: Gódnota „%(value)s“ ma korektny format (DD.MM.YYYY), ale jo njepłaśiwy datum.

en: Date (without time)
dsb: Datum (bźez casa)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
dsb: Gódnota „%(value)s“ ma njepłaśiwy format. Musy w formaśe DD.MM.YYYY HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] byś.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
dsb: Gódnota „%(value)s“ ma korektny format (DD.MM.YYYY HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]), ale jo njepłaśiwy datum/cas.

en: Date (with time)
dsb: Datum (z casom)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
dsb: Gódnota „%(value)s“ musy decimalna licba byś.

en: Decimal number
dsb: Decimalna licba

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
dsb: Gódnota „%(value)s“ ma njepłaśiwy format. Musy we formaśe  [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] byś.

en: Duration
dsb: Traśe

en: Email address
dsb: E-mailowa adresa

en: File path
dsb: Datajowa sćažka

en: “%(value)s” value must be a float.
dsb: Gódnota „%(value)s“ musy typ float měś.

en: Floating point number
dsb: Licba běžeceje komy

en: “%(value)s” value must be an integer.
dsb: Gódnota „%(value)s“ musy ceła licba byś.

en: Big (8 byte) integer
dsb: Big (8 bajtow) integer

en: Small integer
dsb: Mała ceła licba

en: IPv4 address
dsb: IPv4-adresa

en: IP address
dsb: IP-adresa

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
dsb: Gódnota „%(value)s“ musy pak None, True pak False byś.

en: Boolean (Either True, False or None)
dsb: Boolean (pak True, False pak None)

en: Positive big integer
dsb: Pozitiwna wjelika ceła licba

en: Positive integer
dsb: Pozitiwna ceła licba

en: Positive small integer
dsb: Pozitiwna mała ceła licba

en: Slug (up to %(max_length)s)
dsb: Adresowe mě (až %(max_length)s)

en: Text
dsb: Tekst

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
dsb: Gódnota „%(value)s“  ma njepłaśiwy format. Musy w formaśe HH:MM[:ss[.uuuuuu]] byś.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
dsb: Gódnota „%(value)s“ ma korektny format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]), ale jo njepłaśiwy cas.

en: Time
dsb: Cas

en: Raw binary data
dsb: Gropne binarne daty

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
dsb: „%(value)s“ njejo płaśiwy UUID.

en: Universally unique identifier
dsb: Uniwerselnje jadnorazowy identifikator

en: File
dsb: Dataja

en: Image
dsb: Woraz

en: A JSON object
dsb: JSON-objekt

en: Value must be valid JSON.
dsb: Gódnota musy płaśiwy JSON byś.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
dsb: Instanca %(model)s z  %(field)s %(value)r njeeksistěrujo.

en: Foreign Key (type determined by related field)
dsb: Cuzy kluc (typ póstaja se pśez wótpowědne pólo)

en: One-to-one relationship
dsb: Póśěg jaden jaden

en: %(from)s-%(to)s relationship
dsb: Póśěg %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
dsb: Póśěgi %(from)s-%(to)s

en: Many-to-many relationship
dsb: Póśěg wjele wjele

en: This field is required.
dsb: Toś to pólo jo trěbne.

en: Enter a whole number.
dsb: Zapódajśo cełu licbu.

en: Enter a valid date.
dsb: Zapódajśo płaśiwy datum.

en: Enter a valid time.
dsb: Zapódajśo płaśiwy cas.

en: Enter a valid date/time.
dsb: Zapódajśo płaśiwy datum/cas.

en: Enter a valid duration.
dsb: Zapódaśe płaśiwe traśe.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
dsb: Licba dnjow musy mjazy  {min_days} a {max_days} byś.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
dsb: Dataja njejo se wótpósłała. Pśeglědujśo koděrowański typ na formularje.

en: No file was submitted.
dsb: Žedna dataja jo se wótpósłała.

en: The submitted file is empty.
dsb: Wótpósłana dataja jo prozna.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
dsb[0]: Zawěsććo, až toś to datajowe mě ma maksimalnje %(max)d znamuško (ma %(length)d).
dsb[1]: Zawěsććo, až toś to datajowe mě ma maksimalnje %(max)d znamušce (ma %(length)d).
dsb[2]: Zawěsććo, až toś to datajowe mě ma maksimalnje %(max)d znamuška (ma %(length)d).
dsb[3]: Zawěsććo, až toś to datajowe mě ma maksimalnje %(max)d znamuškow (ma %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
dsb: Pšosym pak wótpósćelśo dataju pak stajśo kokulku do kontrolnego kašćika, njecyńśo wobej.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
dsb: Nagrajśo płaśiwy wobraz. Dataja, kótaruž sćo nagrał, pak njejo wobraz był pak jo wobškóźony wobraz.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
dsb: Wubjeŕśo płaśiwu wóleńsku móžnosć. %(value)s njejo jadna z k dispoziciji stojecych wóleńskich móžnosćow.

en: Enter a list of values.
dsb: Zapódajśo lisćinu gódnotow.

en: Enter a complete value.
dsb: Zapódajśo dopołnu gódnotu.

en: Enter a valid UUID.
dsb: Zapódajśo płaśiwy UUID.

en: Enter a valid JSON.
dsb: Zapódajśo płaśiwy JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
dsb: (Schowane pólo %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
dsb: Daty ManagementForm feluju abo su wobškóźone. Felujuce póla: %(field_names)s. Móžośo zmólkowu rozpšawu pisaś, jolic problem dalej eksistěrujo.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
dsb[0]: Pšosym wótposćelśo maksimalnje %(num)d formular.
dsb[1]: Pšosym wótposćelśo maksimalnje %(num)d formulara.
dsb[2]: Pšosym wótposćelśo maksimalnje %(num)d formulary.
dsb[3]: Pšosym wótposćelśo maksimalnje %(num)d formularow.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
dsb[0]: Pšosym wótposćelśo minimalnje %(num)d formular.
dsb[1]: Pšosym wótposćelśo minimalnje %(num)d formulara.
dsb[2]: Pšosym wótposćelśo minimalnje %(num)d formulary.
dsb[3]: Pšosym wótposćelśo minimalnje %(num)d formularow.

en: Order
dsb: Rěd

en: Delete
dsb: Lašowaś

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
dsb: Pšosym korigěrujśo dwójne daty za %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
dsb: Pšosym korigěrujśo dwójne daty za %(field)s, kótarež muse jadnorazowe byś.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
dsb: Pšosym korigěrujśo dwójne daty za %(field_name)s, kótarež muse za %(lookup)s w %(date_field)s jadnorazowe byś.

en: Please correct the duplicate values below.
dsb: Pšosym korigěrujśo slědujuce dwójne gódnoty.

en: The inline value did not match the parent instance.
dsb: Gódnota inline nadrědowanej instance njewótpowědujo.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
dsb: Wubjeŕśo płaśiwu wóleńsku móžnosć. Toś ta wóleńska móžnosć njejo žedna z wóleńskich móžnosćow.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
dsb: „%(pk)s“ njejo płaśiwa gódnota.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
dsb: %(datetime)s njedajo se w casowej conje %(current_timezone)s interpretěrowaś; jo dwójozmysłowy abo snaź njeeksistěrujo.

en: Clear
dsb: Lašowaś

en: Currently
dsb: Tuchylu

en: Change
dsb: Změniś

en: Unknown
dsb: Njeznaty

en: Yes
dsb: Jo

en: No
dsb: Ně

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
dsb: jo,ně,snaź

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
dsb[0]: %(size)d bajt
dsb[1]: %(size)d bajta
dsb[2]: %(size)d bajty
dsb[3]: %(size)d bajtow

en: p.m.
dsb: wótpołdnja

en: a.m.
dsb: dopołdnja

en: PM
dsb: wótpołdnja

en: AM
dsb: dopołdnja

en: midnight
dsb: połnoc

en: noon
dsb: połdnjo

en: Monday
dsb: Pónjeźele

en: Tuesday
dsb: Wałtora

en: Wednesday
dsb: Srjoda

en: Thursday
dsb: Stwórtk

en: Friday
dsb: Pětk

en: Saturday
dsb: Sobota

en: Sunday
dsb: Njeźela

en: Mon
dsb: Pón

en: Tue
dsb: Wał

en: Wed
dsb: Srj

en: Thu
dsb: Stw

en: Fri
dsb: Pět

en: Sat
dsb: Sob

en: Sun
dsb: Nje

en: January
dsb: Januar

en: February
dsb: Februar

en: March
dsb: Měrc

en: April
dsb: Apryl

en: May
dsb: Maj

en: June
dsb: Junij

en: July
dsb: Julij

en: August
dsb: Awgust

en: October
dsb: Oktober

en: November
dsb: Nowember

en: mar
dsb: měr

en: may
dsb: maj

en: aug
dsb: awg

en: oct
dsb: okt

en: nov
dsb: now

[ctx: abbrev. month]
en: March
dsb: Měrc

[ctx: abbrev. month]
en: April
dsb: Apryl

[ctx: abbrev. month]
en: May
dsb: Maj

[ctx: abbrev. month]
en: June
dsb: Junij

[ctx: abbrev. month]
en: July
dsb: Julij

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
dsb: Awg.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
dsb: Okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
dsb: Now.

[ctx: alt. month]
en: January
dsb: Januar

[ctx: alt. month]
en: February
dsb: Februar

[ctx: alt. month]
en: March
dsb: Měrc

[ctx: alt. month]
en: April
dsb: Apryl

[ctx: alt. month]
en: May
dsb: Maj

[ctx: alt. month]
en: June
dsb: Junij

[ctx: alt. month]
en: July
dsb: Julij

[ctx: alt. month]
en: August
dsb: Awgust

[ctx: alt. month]
en: October
dsb: Oktober

[ctx: alt. month]
en: November
dsb: Nowember

en: This is not a valid IPv6 address.
dsb: To njejo płaśiwa IPv6-adresa.

en: or
dsb: abo

en: %(num)d year | %(num)d years
dsb[0]: %(num)d lěto
dsb[1]: %(num)d lěśe
dsb[2]: %(num)d lěta
dsb[3]: %(num)d lět

en: %(num)d month | %(num)d months
dsb[0]: %(num)d mjasec
dsb[1]: %(num)d mjaseca
dsb[2]: %(num)d mjasece
dsb[3]: %(num)dmjasecow

en: %(num)d week | %(num)d weeks
dsb[0]: %(num)d tyźeń
dsb[1]: %(num)d tyźenja
dsb[2]: %(num)d tyźenje
dsb[3]: %(num)d tyźenjow

en: %(num)d day | %(num)d days
dsb[0]: %(num)d źeń
dsb[1]: %(num)d dnja
dsb[2]: %(num)d dny
dsb[3]: %(num)d dnjow

en: %(num)d hour | %(num)d hours
dsb[0]: %(num)d góźina
dsb[1]: %(num)d góźinje
dsb[2]: %(num)d góźiny
dsb[3]: %(num)d góźin

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
dsb[0]: %(num)d minuta
dsb[1]: %(num)d minuśe
dsb[2]: %(num)d minuty
dsb[3]: %(num)d minutow

en: Forbidden
dsb: Zakazany

en: CSRF verification failed. Request aborted.
dsb: CSRF-pśeglědanje njejo se raźiło. Napšašowanje jo se pśetergnuło.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
dsb: Wiźiśo toś tu powěźeńku, dokulaž toś to HTTPS-sedło trjeba "Referer header", aby se pśez waš webwobglědowak słało, ale žedna njejo se pósłała. Toś ta głowa jo trěbna z pśicynow wěstoty, aby so zawěsćiło, až waš wobglědowak njekaprujo se wót tśeśich.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
dsb: Jolic sćo swój wobglědowak tak konfigurěrował, aby se głowy 'Referer' znjemóžnili, zmóžniśo je pšosym zasej, nanejmjenjej za toś to sedło, za HTTPS-zwiski abo za napšašowanja 'same-origin'.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
dsb: Jolic woznamjenje <meta name="referrer" content="no-referrer"> wužywaśo abo głowu „Referrer-Policy: no-referrer“ zapśimujośo, wótwónoźćo je. CSRF-šćit pomina se głowu „Referer“, aby striktnu kontrolu referera pśewjasć. Jolic se wó swóju priwatnosć staraśo, wužywajśo alternatiwy ako <a rel="noreferrer" …> za wótkazy k sedłam tśeśich.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
dsb: Wiźiśo toś tu powěźeńku, dokulaž toś to HTTPS-sedło trjeba CSRF-cookie, aby formulary wótpósłało. Toś ten cookie jo trěbna z pśicynow wěstoty, aby so zawěsćiło, až waš wobglědowak njekaprujo se wót tśeśich.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
dsb: Jolic sćo swój wobglědowak tak konfigurěrował, aby cookieje znjemóžnili, zmóžniśo je pšosym zasej, nanejmjenjej za toś to sedło abo za napšašowanja „same-origin“.

en: More information is available with DEBUG=True.
dsb: Dalšne informacije su k dispoziciji  z DEBUG=True.

en: No year specified
dsb: Žedno lěto pódane

en: Date out of range
dsb: Datum zwenka wobcerka

en: No month specified
dsb: Žeden mjasec pódany

en: No day specified
dsb: Žeden źeń pódany

en: No week specified
dsb: Žeden tyźeń pódany

en: No %(verbose_name_plural)s available
dsb: Žedne %(verbose_name_plural)s k dispoziciji

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
dsb: Pśichodne %(verbose_name_plural)s njejo k dispoziciji, dokulaž %(class_name)s.allow_future jo False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
dsb: Njepłaśiwy „%(format)s“ za datumowy znamuškowy rjeśazk „%(datestr)s“ pódany

en: No %(verbose_name)s found matching the query
dsb: Žedno %(verbose_name)s namakane, kótarež wótpowědujo napšašowanjeju.

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
dsb: Bok njejo „last“, ani njedajo se do „int“ konwertěrowaś.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
dsb: Njepłaśiwy bok (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
dsb: Prozna lisćina a „%(class_name)s.allow_empty“ jo False.

en: Directory indexes are not allowed here.
dsb: Zapisowe indekse njejsu how dowólone.

en: “%(path)s” does not exist
dsb: „%(path)s“ njeeksistěrujo

en: Index of %(directory)s
dsb: Indeks %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
dsb: Instalacija jo była wuspěšna! Gratulacija!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
dsb: <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">Wersijowe informacije</a> za Django %(version)s pokazaś

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
dsb: Wiźiśo toś ten bok, dokulaž <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> jo w swójej dataji nastajenjow a njejsćo konfigurěrował URL.

en: Django Documentation
dsb: Dokumentacija Django

en: Topics, references, &amp; how-to’s
dsb: Temy, reference a rozpokazanja

en: Tutorial: A Polling App
dsb: Rozpokazanje: Napšašowańske nałoženje

en: Get started with Django
dsb: Prědne kšace z Django

en: Django Community
dsb: Zgromaźeństwo Django

en: Connect, get help, or contribute
dsb: Zwězajśo, wobsarajśo se pomoc abo źěłajśo sobu
