django - en to ia translation catalogue (260 entries)

en: Afrikaans
ia: afrikaans

en: Arabic
ia: arabe

en: Algerian Arabic
ia: Arabe algerian

en: Asturian
ia: asturiano

en: Azerbaijani
ia: azeri

en: Bulgarian
ia: bulgaro

en: Belarusian
ia: bielorusso

en: Bengali
ia: bengali

en: Breton
ia: breton

en: Bosnian
ia: bosniaco

en: Catalan
ia: catalano

en: Czech
ia: tcheco

en: Welsh
ia: gallese

en: Danish
ia: danese

en: German
ia: germano

en: Lower Sorbian
ia: sorabo inferior

en: Greek
ia: greco

en: English
ia: anglese

en: Australian English
ia: anglese australian

en: British English
ia: anglese britannic

en: Esperanto
ia: esperanto

en: Spanish
ia: espaniol

en: Argentinian Spanish
ia: espaniol argentin

en: Colombian Spanish
ia: espaniol colombian

en: Mexican Spanish
ia: espaniol mexican

en: Nicaraguan Spanish
ia: espaniol nicaraguan

en: Venezuelan Spanish
ia: espaniol venzuelan

en: Estonian
ia: estoniano

en: Basque
ia: basco

en: Persian
ia: persiano

en: Finnish
ia: finnese

en: French
ia: francese

en: Frisian
ia: frison

en: Irish
ia: irlandese

en: Scottish Gaelic
ia: gaelico scotese

en: Galician
ia: galiciano

en: Hebrew
ia: hebreo

en: Hindi
ia: hindi

en: Croatian
ia: croato

en: Upper Sorbian
ia: sorabo superior

en: Hungarian
ia: hungaro

en: Armenian
ia: Armenio

en: Interlingua
ia: interlingua

en: Indonesian
ia: indonesiano

en: Ido
ia: ido

en: Icelandic
ia: islandese

en: Italian
ia: italiano

en: Japanese
ia: japonese

en: Georgian
ia: georgiano

en: Kazakh
ia: kazakh

en: Khmer
ia: khmer

en: Kannada
ia: kannada

en: Korean
ia: coreano

en: Luxembourgish
ia: luxemburgese

en: Lithuanian
ia: lituano

en: Latvian
ia: letton

en: Macedonian
ia: macedone

en: Malayalam
ia: malayalam

en: Mongolian
ia: mongolico

en: Marathi
ia: marathi

en: Burmese
ia: burmese

en: Norwegian Bokmål
ia: norvegianio bokmål

en: Nepali
ia: nepali

en: Dutch
ia: hollandese

en: Norwegian Nynorsk
ia: norvegiano, nynorsk

en: Ossetic
ia: ossetico

en: Punjabi
ia: punjabi

en: Polish
ia: polonese

en: Portuguese
ia: portugese

en: Brazilian Portuguese
ia: portugese brasilian

en: Romanian
ia: romaniano

en: Russian
ia: russo

en: Slovak
ia: slovaco

en: Slovenian
ia: sloveno

en: Albanian
ia: albanese

en: Serbian
ia: serbo

en: Serbian Latin
ia: serbo latin

en: Swedish
ia: svedese

en: Swahili
ia: swahili

en: Tamil
ia: tamil

en: Telugu
ia: telugu

en: Tajik
ia: Tadzhik

en: Thai
ia: thailandese

en: Turkish
ia: turco

en: Tatar
ia: tartaro

en: Udmurt
ia: udmurto

en: Ukrainian
ia: ukrainiano

en: Urdu
ia: urdu

en: Vietnamese
ia: vietnamese

en: Simplified Chinese
ia: chinese simplificate

en: Traditional Chinese
ia: chinese traditional

en: Site Maps
ia: Mappas de sito

en: Static Files
ia: Files static

en: That page number is not an integer
ia: Le numero de pagina non es un numero integre

en: That page number is less than 1
ia: Le numero de pagina es minus de 1

en: That page contains no results
ia: Le pagina non contine resultatos

en: Enter a valid value.
ia: Specifica un valor valide.

en: Enter a valid URL.
ia: Specifica un URL valide.

en: Enter a valid integer.
ia: Specifica un numero integre valide.

en: Enter a valid email address.
ia: Specifica un adresse de e-mail valide.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ia: Scribe un denotation ("slug") valide, consistente de litteras, numeros, tractos de sublineamento o tractos de union.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
ia: Scribe un denotation ("slug") valide, consistente de litteras Unicode, numeros, tractos de sublineamento o tractos de union.

en: Enter a valid IPv4 address.
ia: Specifica un adresse IPv4 valide.

en: Enter a valid IPv6 address.
ia: Specifica un adresse IPv6 valide.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
ia: Specifica un adresse IPv4 o IPv6 valide.

en: Enter only digits separated by commas.
ia: Scribe solmente digitos separate per commas.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
ia: Assecura te que iste valor es %(limit_value)s (illo es %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
ia: Assecura te que iste valor es inferior o equal a %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
ia: Assecura te que iste valor es superior o equal a %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ia[0]: Assecura te que iste valor ha al minus %(limit_value)d character (illo ha %(show_value)d).
ia[1]: Assecura te que iste valor ha al minus %(limit_value)d characteres (illo ha %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ia[0]: Assecura te que iste valor ha al plus %(limit_value)d character (illo ha %(show_value)d).
ia[1]: Assecura te que iste valor ha al plus %(limit_value)d characteres (illo ha %(show_value)d).

en: Enter a number.
ia: Specifica un numero.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
ia[0]: Assecura te que il non ha plus de %(max)s digito in total.
ia[1]: Assecura te que il non ha plus de %(max)s digitos in total.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
ia[0]: Assecura te que il non ha plus de %(max)s cifra post le comma decimal.
ia[1]: Assecura te que il non ha plus de %(max)s cifras post le comma decimal.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
ia[0]: Assecura te que il non ha plus de %(max)s cifra ante le comma decimal.
ia[1]: Assecura te que il non ha plus de %(max)s cifras ante le comma decimal.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
ia: Le extension de nomine de file “%(extension)s” non es permittite. Le extensiones permittite es: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
ia: Characteres nulle non es permittite.

en: and
ia: e

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
ia: Jam existe %(model_name)s con iste %(field_labels)s.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
ia: Le valor %(value)r non es un option valide.

en: This field cannot be null.
ia: Iste campo non pote esser nulle.

en: This field cannot be blank.
ia: Iste campo non pote esser vacue.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
ia: %(model_name)s con iste %(field_label)s jam existe.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
ia: %(field_label)s debe esser unic pro %(lookup_type)s de %(date_field_label)s.

en: Field of type: %(field_type)s
ia: Campo de typo: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
ia: Le valor “%(value)s” debe esser o True/Ver o False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
ia: Le valor “%(value)s” debe esser True/Ver, False o None/Necun.

en: Boolean (Either True or False)
ia: Booleano (ver o false)

en: String (up to %(max_length)s)
ia: Catena (longitude maxime: %(max_length)s)

en: Comma-separated integers
ia: Numeros integre separate per commas

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
ia: Le valor “%(value)s” ha un formato de data invalide. Debe esser in formato AAAA-MM-DD.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
ia: Le valor “%(value)s” ha le formato correcte (AAAA-MM-DD) ma es un data invalide.

en: Date (without time)
ia: Data (sin hora)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
ia: Le valor “%(value)s” es in un formato invalide. Debe esser in formato AAAA-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][FH].

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
ia: Le valor “%(value)s” es in le formato correcte (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][FH]) ma es un data/hora invalide.

en: Date (with time)
ia: Data (con hora)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
ia: Le valor “%(value)s” debe esser un numero decimal.

en: Decimal number
ia: Numero decimal

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
ia: Le valor “%(value)s” es in un formato invalide. Debe esser in formato [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu].

en: Email address
ia: Adresse de e-mail

en: File path
ia: Cammino de file

en: “%(value)s” value must be a float.
ia: Le valor “%(value)s” debe esser un numero a comma flottante.

en: Floating point number
ia: Numero a comma flottante

en: “%(value)s” value must be an integer.
ia: Le valor “%(value)s” debe esser un numero integre.

en: Integer
ia: Numero integre

en: Big (8 byte) integer
ia: Numero integre grande (8 bytes)

en: Small integer
ia: Parve numero integre

en: IPv4 address
ia: Adresse IPv4

en: IP address
ia: Adresse IP

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
ia: Le valor “%(value)s” debe esser None/Nulle, True/Ver o False.

en: Boolean (Either True, False or None)
ia: Booleano (ver, false o nulle)

en: Positive big integer
ia: Grande numero integre positive

en: Positive integer
ia: Numero integre positive

en: Positive small integer
ia: Parve numero integre positive

en: Slug (up to %(max_length)s)
ia: Denotation (longitude maxime: %(max_length)s)

en: Text
ia: Texto

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ia: Le valor “%(value)s” es in un formato invalide. Debe esser in formato HH:MM[:ss[.uuuuuu]] .

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
ia: Le valor “%(value)s” es in le formato correcte (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) ma es un hora invalide.

en: Time
ia: Hora

en: Raw binary data
ia: Datos binari crude

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
ia: “%(value)s” non es un UUID valide.

en: Image
ia: Imagine

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
ia: Le instantia de %(model)s con %(field)s %(value)r non existe.

en: Foreign Key (type determined by related field)
ia: Clave estranier (typo determinate per le campo associate)

en: One-to-one relationship
ia: Relation un a un

en: %(from)s-%(to)s relationship
ia: Relation %(from)s a %(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
ia: Relationes %(from)s a %(to)s

en: Many-to-many relationship
ia: Relation multes a multes

en: This field is required.
ia: Iste campo es obligatori.

en: Enter a whole number.
ia: Specifica un numero integre.

en: Enter a valid date.
ia: Specifica un data valide.

en: Enter a valid time.
ia: Specifica un hora valide.

en: Enter a valid date/time.
ia: Specifica un data e hora valide.

en: Enter a valid duration.
ia: Specifica un duration valide.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
ia: Nulle file esseva submittite. Verifica le typo de codification in le formulario.

en: No file was submitted.
ia: Nulle file esseva submittite.

en: The submitted file is empty.
ia: Le file submittite es vacue.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
ia[0]: Assecura te que iste valor ha al plus %(max)d character (illo ha %(length)d).
ia[1]: Assecura te que iste valor ha al plus %(max)d characteres (illo ha %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
ia: Per favor o submitte un file o marca le quadrato "rader", non ambes.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ia: Per favor incarga un imagine valide. Le file que tu incargava o non esseva un imagine o esseva un imagine corrumpite.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
ia: Selige un option valide. %(value)s non es inter le optiones disponibile.

en: Enter a list of values.
ia: Scribe un lista de valores.

en: Enter a complete value.
ia: Specifica un valor complete.

en: Enter a valid UUID.
ia: Specifica un UUID valide.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
ia: (Campo celate %(name)s) %(error)s

en: Order
ia: Ordine

en: Delete
ia: Deler

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
ia: Per favor corrige le datos duplicate pro %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
ia: Per favor corrige le datos duplicate pro %(field)s, que debe esser unic.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
ia: Per favor corrige le datos duplicate pro %(field_name)s, que debe esser unic pro le %(lookup)s in %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
ia: Per favor corrige le sequente valores duplicate.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
ia: Per favor selige un option valide. Iste option non es inter le optiones disponibile.

en: Clear
ia: Rader

en: Currently
ia: Actualmente

en: Change
ia: Cambiar

en: Unknown
ia: Incognite

en: Yes
ia: Si

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
ia: si,no,forsan

en: p.m.
ia: pm.

en: a.m.
ia: am.

en: midnight
ia: medienocte

en: noon
ia: mediedie

en: Monday
ia: lunedi

en: Tuesday
ia: martedi

en: Wednesday
ia: mercuridi

en: Thursday
ia: jovedi

en: Friday
ia: venerdi

en: Saturday
ia: sabbato

en: Sunday
ia: dominica

en: Mon
ia: lun

en: Tue
ia: mar

en: Wed
ia: mer

en: Thu
ia: jov

en: Fri
ia: ven

en: Sat
ia: sab

en: Sun
ia: dom

en: January
ia: januario

en: February
ia: februario

en: March
ia: martio

en: April
ia: april

en: May
ia: maio

en: June
ia: junio

en: July
ia: julio

en: August
ia: augusto

en: September
ia: septembre

en: October
ia: octobre

en: November
ia: novembre

en: December
ia: decembre

en: may
ia: mai

[ctx: abbrev. month]
en: March
ia: Mar.

[ctx: abbrev. month]
en: May
ia: Maio

[ctx: abbrev. month]
en: June
ia: Junio

[ctx: abbrev. month]
en: July
ia: Julio

[ctx: alt. month]
en: January
ia: Januario

[ctx: alt. month]
en: February
ia: Februario

[ctx: alt. month]
en: March
ia: Martio

[ctx: alt. month]
en: May
ia: Maio

[ctx: alt. month]
en: June
ia: Junio

[ctx: alt. month]
en: July
ia: Julio

[ctx: alt. month]
en: August
ia: Augusto

[ctx: alt. month]
en: September
ia: Septembre

[ctx: alt. month]
en: October
ia: Octobre

[ctx: alt. month]
en: November
ia: Novembre

[ctx: alt. month]
en: December
ia: Decembre

en: This is not a valid IPv6 address.
ia: Isto non es un adresse IPv6 valide.

en: or
ia: o

en: Forbidden
ia: Prohibite

en: CSRF verification failed. Request aborted.
ia: Verification CSRF fallite. Requesta abortate.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ia: Tu vide iste message perque iste sito require un cookie CSRF durante le submission de formularios. Iste cookie es requirite pro motivos de securitate, pro assecurar que tu navigator non es sequestrate per tertie personas.

en: More information is available with DEBUG=True.
ia: Plus information es disponibile con DEBUG=True.

en: No year specified
ia: Nulle anno specificate

en: No month specified
ia: Nulle mense specificate

en: No day specified
ia: Nulle die specificate

en: No week specified
ia: Nulle septimana specificate

en: No %(verbose_name_plural)s available
ia: Il non ha %(verbose_name_plural)s disponibile

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
ia: In le futuro, %(verbose_name_plural)s non essera disponibile perque %(class_name)s.allow_future es False.

en: No %(verbose_name)s found matching the query
ia: Nulle %(verbose_name)s trovate que corresponde al consulta

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
ia: Pagina invalide (%(page_number)s): %(message)s

en: Directory indexes are not allowed here.
ia: Le indices de directorio non es permittite hic.

en: Index of %(directory)s
ia: Indice de %(directory)s
