django - en to ky translation catalogue (335 entries)

en: Afrikaans
ky: Африканча

en: Arabic
ky: Арабча

en: Algerian Arabic
ky: Алжир арабчасы

en: Asturian
ky: Австрийче

en: Azerbaijani
ky: Азерче

en: Bulgarian
ky: Болгарча

en: Belarusian
ky: Белорусча

en: Bengali
ky: Бенгалча

en: Breton
ky: Бретончо

en: Bosnian
ky: Босния

en: Catalan
ky: Каталан

en: Czech
ky: Чехче

en: Welsh
ky: Валлий

en: Danish
ky: Данчийче

en: German
ky: Немисче

en: Lower Sorbian
ky: Сорб

en: Greek
ky: Грекче

en: English
ky: Англисче

en: Australian English
ky: Авс. Англисчеси

en: British English
ky: Бр. Англ.

en: Esperanto
ky: Есперанто

en: Spanish
ky: Испанча

en: Argentinian Spanish
ky: Арг. исп

en: Colombian Spanish
ky: Колумб Испанчасы

en: Mexican Spanish
ky: Мекс. исп

en: Nicaraguan Spanish
ky: Никарагуа испанчасы

en: Venezuelan Spanish
ky: Венесуела Испанчасы

en: Estonian
ky: Эстон

en: Basque
ky: Баск

en: Persian
ky: Персче

en: Finnish
ky: Финче

en: French
ky: Французча

en: Frisian
ky: Фризче

en: Irish
ky: Ирланча

en: Scottish Gaelic
ky: Шотланча

en: Galician
ky: Галицианча

en: Hebrew
ky: Жөөтчө

en: Hindi
ky: Хиндче

en: Croatian
ky: Хорватча

en: Upper Sorbian
ky: Жогорку Сорбчо

en: Hungarian
ky: Венгрче

en: Armenian
ky: Арменче

en: Interlingua
ky: Эл аралык

en: Indonesian
ky: Индонезче

en: Igbo
ky: Игбо

en: Ido
ky: идо

en: Icelandic
ky: Исландча

en: Italian
ky: Итальянча

en: Japanese
ky: Жапончо

en: Georgian
ky: Грузинче

en: Kabyle
ky: Кабилче

en: Kazakh
ky: Казакча

en: Khmer
ky: Кхмер

en: Kannada
ky: Канадча

en: Korean
ky: Корейче

en: Kyrgyz
ky: Кыргызча

en: Luxembourgish
ky: Люкцембургча

en: Lithuanian
ky: Литвача

en: Latvian
ky: Латвияча

en: Macedonian
ky: Македончо

en: Malayalam
ky: Малаяламча

en: Mongolian
ky: Монголчо

en: Marathi
ky: Марати

en: Malay
ky: Малай

en: Burmese
ky: Бурмача

en: Norwegian Bokmål
ky: Норвег Бокмолчо

en: Nepali
ky: Непалча

en: Dutch
ky: Голландча

en: Norwegian Nynorsk
ky: Норвегиялык нюнор

en: Ossetic
ky: Оссетче

en: Punjabi
ky: Пенжабча

en: Polish
ky: Полякча

en: Portuguese
ky: Португалча

en: Brazilian Portuguese
ky: Бразилиялык португалчасы

en: Romanian
ky: Румынча

en: Russian
ky: Орусча

en: Slovak
ky: Словакча

en: Slovenian
ky: Словенияча

en: Albanian
ky: Албанча

en: Serbian
ky: Сербче

en: Serbian Latin
ky: Серб латынчасы

en: Swedish
ky: Шведче

en: Swahili
ky: Свахилче

en: Tamil
ky: Тамиль

en: Telugu
ky: Телугу

en: Tajik
ky: Тажикче

en: Thai
ky: Тайча

en: Turkmen
ky: Түркмөнчө

en: Turkish
ky: Түркчө

en: Tatar
ky: Татарча

en: Udmurt
ky: Удмурча

en: Ukrainian
ky: Украинче

en: Urdu
ky: Урду

en: Uzbek
ky: Өзбекче

en: Vietnamese
ky: Вьетнамча

en: Simplified Chinese
ky: Жеңилдетилген кытайча

en: Traditional Chinese
ky: салттык кытайча

en: Messages
ky: Билдирүүлөр

en: Site Maps
ky: сайт картасы

en: Static Files
ky: Туруктуу файлдар

en: Syndication
ky: Синдикат

note: Translators: String used to replace omitted page numbers in elided page range generated by paginators, e.g. [1, 2, '…', 5, 6, 7, '…', 9, 10].
en: …
ky: ...

en: That page number is not an integer
ky: Бул барактын номуру сан эмес

en: That page number is less than 1
ky: Бул барактын номуру 1 ден кичине

en: That page contains no results
ky: Бул баракта жыйынтык жок

en: Enter a valid value.
ky: Туура маани киргиз

en: Enter a valid URL.
ky: Туура URL киргиз

en: Enter a valid integer.
ky: Туура натурал сан тер.

en: Enter a valid email address.
ky: Туура эдарек тер.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ky: ариптер, цифралар, дефис же астыңкы сызык камтыган туура слаг киргизиңиз.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
ky: Юникод символдор, цифралар, астыңкы сызыктар же дефис камтыган туурга слаг киргизиңиз.

en: Enter a valid IPv4 address.
ky: Туура IPv4 тер.

en: Enter a valid IPv6 address.
ky: Туура IPv6 тер.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
ky: Туура IPv4 же IPv6 тер.

en: Enter only digits separated by commas.
ky: Жалаң үтүр менен бөлүнгөн сан тер.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
ky: Бул маани %(limit_value)s ашпоосун текшериңиз (азыр  %(show_value)s)

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
ky: %(limit_value)s карата кичине же барабар маани болгонун текшериңиз

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
ky: %(limit_value)s карата чоң же барабар маани болгонун текшериңиз

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ky[0]: Бул маани жок дегенде %(limit_value)dсимвол камтыганын текшериңиз (азыркысы %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ky[0]: Бул маани эң көп %(limit_value)dсимвол камтыганын текшериңиз (азыркысы %(show_value)d).

en: Enter a number.
ky: Сан киргизиңиз.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
ky[0]: Жалпысынан %(max)sорундан ашпоосун текшериңиз.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
ky[0]: Жалпысынан ондук сандын%(max)s ашпоосун текшериңиз.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
ky[0]: Жалпысынан үтүргө чейин%(max)s ашпоосун текшериңиз.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
ky: %(extension)sфайл кеңейтүүсү кабыл алынбайт. Кабыл алынгандар: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
ky: Боштук кабыл алынбайт

en: and
ky: жана

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
ky: %(model_name)s бул %(field_labels)s менен мурдатан эле бар

en: Value %(value)r is not a valid choice.
ky: %(value)r мааниси туура эмес тандоо.

en: This field cannot be null.
ky: Бул аймак жок маани албашы керек

en: This field cannot be blank.
ky: Бул аймак бош калбашы керек

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
ky: %(model_name)s бул %(field_label)s менен мурдатан эле бар

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
ky: %(field_label)s %(date_field_label)s %(lookup_type)s үчүн уникал болуусу керек.

en: Field of type: %(field_type)s
ky: аймактын түрү: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
ky: “%(value)s” мааниси же True же False болуусу керек.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
ky: “%(value)s” мааниси же True же False же None болуусу керек.

en: Boolean (Either True or False)
ky: Булен (Туура же Ката)

en: String (up to %(max_length)s)
ky: Сап (%(max_length)s чейин)

en: Comma-separated integers
ky: үтүр менен бөлүнгөн сан

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
ky: “%(value)s” мааниси туура эмес форматта. Ал ЖЖЖЖ-АА-КК форматта болуусу керек.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
ky: %(value)sмааниси туура (ЖЖЖЖ-АА-КК) форматта бирок ал күн туура эмес.

en: Date (without time)
ky: Күн (убакытсыз)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
ky: “%(value)s” мааниси туура эмес форматта. Ал ЖЖЖЖ-АА-КК СС:ММ[сс[.дддддд]][УЗ] форматта болуусу керек.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
ky: “%(value)s” мааниси туура форматта (ЖЖЖЖ-АА-КК СС:ММ[сс[.дддддд]][УЗ] ) бирок ал күн/убакыт туура эмес.

en: Date (with time)
ky: Күн(убакыттуу)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
ky: “%(value)s” мааниси ондук сан болушу керек.

en: Decimal number
ky: ондук сан

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
ky: “%(value)s” мааниси туура эмес форматта. Ал [КК][[CC:]MM:]cc[.дддддд] форматта болуусу керек.

en: Duration
ky: Мөөнөт

en: Email address
ky: электрондук дарек

en: File path
ky: файл жайгашуусу

en: “%(value)s” value must be a float.
ky: “%(value)s” мааниси калкыган чекиттүү болуусу керек.

en: Floating point number
ky: калкыган чекит саны

en: “%(value)s” value must be an integer.
ky: “%(value)s” мааниси натуралдык сан болуусу керек.

en: Integer
ky: Натурал сан

en: Big (8 byte) integer
ky: Чоң ( 8 байт) натурал сан

en: Small integer
ky: кичине натурал сан

en: IPv4 address
ky: IPv4 дареги

en: IP address
ky: IP дареги

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
ky: “%(value)s” мааниси же None же True же False болуусу керек.

en: Boolean (Either True, False or None)
ky: Булен(Туура же Жалган же Куру)

en: Positive big integer
ky: Оң чоң натуралдык сан.

en: Positive integer
ky: оң сан

en: Positive small integer
ky: кичине оң сан

en: Slug (up to %(max_length)s)
ky: слаг ( %(max_length)s чейин)

en: Text
ky: сап

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ky: “%(value)s” мааниси туура эмес форматта. Ал СС:ММ[:сс[.ддддддд]] форматта болуусу керек.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
ky: “%(value)s”  мааниси туура форматта (СС:ММ[:cc[.дддддд]]) бирок ал убакыт туура эмес.

en: Time
ky: Убакыт

en: Raw binary data
ky: жалаң экилик берилиш

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
ky: “%(value)s” туура эмес UUID.

en: Universally unique identifier
ky: универсал уникал көрсөтүүчү

en: File
ky: Файл

en: Image
ky: Сүрөт

en: A JSON object
ky: JSON обектиси

en: Value must be valid JSON.
ky: Маани туура JSON болушу керек.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
ky: %(model)s нерсеси %(field)s аймагы %(value)r маани менен табылбады.

en: Foreign Key (type determined by related field)
ky: Бөтөн Ачкыч (байланышкан аймак менен аныкталат)

en: One-to-one relationship
ky: Бирге-бир байланышы

en: %(from)s-%(to)s relationship
ky: %(from)s-%(to)s байланышы

en: %(from)s-%(to)s relationships
ky: %(from)s-%(to)s байланыштары

en: Many-to-many relationship
ky: көпкө-көп байланышы

en: This field is required.
ky: Бул талаа керектүү.

en: Enter a whole number.
ky: Толук сан киргиз.

en: Enter a valid date.
ky: туура күн киргиз.

en: Enter a valid time.
ky: Туура убакыт киргиз.

en: Enter a valid date/time.
ky: Туура күн/убакыт киргиз.

en: Enter a valid duration.
ky: Туура мөөнөт киргиз.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
ky: Күндөрдүн саны {min_days} жана {max_days} арасында болуусу керек.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
ky: Файл жиберилген жок. Формдун бекитүү түрүн текшер.

en: No file was submitted.
ky: Файл жиберилген жок.

en: The submitted file is empty.
ky: Жиберилген файл бош.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
ky[0]: Бул файлдын аты эң көп %(max)dсимвол ала алат. (азыркысы %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
ky: Сураныч же файл жибериңиз же тандоону бош калтырыңыз. Экөөн тең эмес.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ky: Туура сүрөт жөнөтүңүз. Сиз жүктөгөн же сүрөт эмес же бузулган сүрөт.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
ky: Туура тандоону танда.  %(value)s мүмкүн болгон тандоо эмес.

en: Enter a list of values.
ky: Туура маанилер тизмесин киргиз.

en: Enter a complete value.
ky: Толук маани киргиз.

en: Enter a valid UUID.
ky: Туура UUID киргиз.

en: Enter a valid JSON.
ky: Туура JSON киргиз.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
ky: (жашырылган аймак %(name)s)  %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
ky: ManagementForm берилиши жетишпей атат же жасалма болуп атат. Жетишпеген талаалар: %(field_names)s. Эгер көйгөй чечилбей атса сиз  баг билдирүү жөнөтсөңүз болот.

en: Please submit at most %d form. | Please submit at most %d forms.
ky[0]: Сураныч, эң көп %d форм жөнөтүңүз.

en: Please submit at least %d form. | Please submit at least %d forms.
ky[0]: Сураныч, эң аз %dформ жөнөтүңүз.

en: Order
ky: Тартип

en: Delete
ky: Өчүрүү

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
ky: %(field)s үчүн кайталанган маанилерди оңдоңуз.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
ky: %(field)s үчүн кайталанган маанилерди оңдоңуз алар уникал болуусу керек.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
ky: %(field_name)s %(date_field)s да %(lookup)s үчүн уникал болусу керек. Берилиштерди оңдоңуз.

en: Please correct the duplicate values below.
ky: Төмөндө кайталанган маанилерди оңдоңуз.

en: The inline value did not match the parent instance.
ky: Катардагы маани энелик нерсеге туура келбей жатат.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
ky: Туура тандоо кылыңыз. Ал тандоо мүмкүнчүлүктөн сырткары.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
ky:  “%(pk)s”туура эмес маани.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
ky: %(datetime)sкүнү %(current_timezone)sубактысы боюнча чечмелене албай атат. Ал экианжы же жок болушу мүмкүн.

en: Clear
ky: Тазалоо

en: Currently
ky: Азыркы

en: Change
ky: өзгөртүү

en: Unknown
ky: Белгисиз

en: Yes
ky: Ооба

en: No
ky: Жок

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
ky: ооба, жок, балким

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
ky[0]: %(size)dбит

en: %s KB
ky: %s КБ

en: %s MB
ky: %s мегабайт

en: %s GB
ky: %s гигабайт

en: %s TB
ky: %s терабайт

en: %s PB
ky: %s пикабайт

en: p.m.
ky: түштөн кийин

en: a.m.
ky: түшкө чейин

en: PM
ky: Түштөн кийин

en: AM
ky: Түшкө чейин

en: midnight
ky: Түнүчү

en: noon
ky: ай

en: Monday
ky: Дүйшөмбү

en: Tuesday
ky: Шейшемби

en: Wednesday
ky: Шаршемби

en: Thursday
ky: Бейшемби

en: Friday
ky: Жума

en: Saturday
ky: Ишемби

en: Sunday
ky: Жекшемби

en: Mon
ky: Дүйш

en: Tue
ky: Шей

en: Wed
ky: Шар

en: Thu
ky: Бей

en: Fri
ky: Жума

en: Sat
ky: Ише

en: Sun
ky: Жек

en: January
ky: Январь

en: February
ky: Февраль

en: March
ky: Март

en: April
ky: Апрель

en: May
ky: Май

en: June
ky: Июнь

en: July
ky: Июль

en: August
ky: Август

en: September
ky: Сентябрь

en: October
ky: Октябрь

en: November
ky: Ноябрь

en: December
ky: Декабрь

en: jan
ky: янв

en: feb
ky: фев

en: mar
ky: мар

en: apr
ky: апр

en: may
ky: май

en: jun
ky: июн

en: jul
ky: июл

en: aug
ky: авг

en: sep
ky: сен

en: oct
ky: окт

en: nov
ky: ноя

en: dec
ky: дек

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
ky: Янв.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
ky: Фев.

[ctx: abbrev. month]
en: March
ky: Март

[ctx: abbrev. month]
en: April
ky: Апрель

[ctx: abbrev. month]
en: May
ky: Май

[ctx: abbrev. month]
en: June
ky: Июнь

[ctx: abbrev. month]
en: July
ky: Июль

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
ky: Авг.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
ky: Сен.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
ky: Окт.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
ky: Ноя.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
ky: Дек.

[ctx: alt. month]
en: January
ky: Январь

[ctx: alt. month]
en: February
ky: Февраль

[ctx: alt. month]
en: March
ky: Март

[ctx: alt. month]
en: April
ky: Апрель

[ctx: alt. month]
en: May
ky: Май

[ctx: alt. month]
en: June
ky: Июнь

[ctx: alt. month]
en: July
ky: Июль

[ctx: alt. month]
en: August
ky: Август

[ctx: alt. month]
en: September
ky: Сентябрь

[ctx: alt. month]
en: October
ky: Октябрь

[ctx: alt. month]
en: November
ky: Ноябрь

[ctx: alt. month]
en: December
ky: Декабрь

en: This is not a valid IPv6 address.
ky: Бул туура эмес IPv6 дареги

en: or
ky: же

en: %(num)d year | %(num)d years
ky[0]: %(num)d жыл

en: %(num)d month | %(num)d months
ky[0]: %(num)d ай

en: %(num)d week | %(num)d weeks
ky[0]: %(num)d апта

en: %(num)d day | %(num)d days
ky[0]: %(num)d күн

en: %(num)d hour | %(num)d hours
ky[0]: %(num)d саат

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
ky[0]: %(num)d мүнөт

en: Forbidden
ky: Тыйылган

en: CSRF verification failed. Request aborted.
ky: CSRF текшерүү кыйрады. Суроо четке кагылды.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ky: Браузер тараптан "Referer header" HTTPS сайтына жиберилбей калгандыгы үчүн бул билдирүүнү көрүп турасыз. Бул хэдэр сиздин браузер үчүнчү жактан чабуулга учурабаганын текшерүүгө коопсуздук үчүн керек.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
ky: Эгер сиз броузерден “Referer” хэдерин өчүрүп салсаңыз, аны күйгүзүп коюңуз. Жок дегенде ушул сайт үчүн же жок дегенде HTTPS байланышуу үчүн. Же болбосо “same-origin” суроолору үчүн.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
ky: Эгер сиз <meta name="referrer" content="no-referrer">тегин же “Referrer-Policy: no-referrer” хэдерин  колдонуп жатсаңыз, аларды өчүрүп салыңыз. CSRF коргоосу “Referer” хэдерин талап кылат. Эгер сиз коопсуздук жөнүндө кабатырланып атсаңыз үчүнчү жактар үчүн <a rel="noreferrer" …>шилтемесин колдонуңуз.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ky: Сиз бул билдирүүнү бул сайт форм жиберүүдө CSRF кукини талап кылгандыгы үчүн көрүп жатасыз.  Бул куки коопсуздуктан улам сиздин сайтыңыз үчүнчү жактан чабуулга кабылбаганын текшерүү үчүн талап кылынат.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
ky: Эгер сиз броузерде кукиледи өчүрүп койсоңуз, аларды кайра күйгүзүп коюңуз. Жок дегенде ушул сайтка же “same-origin” суроолоруна.

en: More information is available with DEBUG=True.
ky: Сиз бул маалыматты DEBUG=True болгону үчүн көрүп жатасыз.

en: No year specified
ky: Жыл көрсөтүлгөн эмес

en: Date out of range
ky: Күн чектен сырткары

en: No month specified
ky: Ай көрсөтүлгөн эмес

en: No day specified
ky: Апта күнү көрсөтүлгөн эмес

en: No week specified
ky: Апта көрсөтүлгө эмес

en: No %(verbose_name_plural)s available
ky: %(verbose_name_plural)s жок

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
ky: %(verbose_name_plural)s future си тейленбейт. Себеби %(class_name)s.allow_future си  False маани алган.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
ky: Туура эмес күн сабы “%(datestr)s” берилген формат болсо “%(format)s”.

en: No %(verbose_name)s found matching the query
ky: суроого эч бир %(verbose_name)s табылбады

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
ky: Барак акыркы эмес. Же натуралдык санга өткөрүлө албай атат.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
ky: Туура эмес (%(page_number)s) барак: %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
ky: Бош тизме жана “%(class_name)s.allow_empty” = False болуп калган.

en: Directory indexes are not allowed here.
ky: Папка индекстери бул жерде иштей албайт.

en: “%(path)s” does not exist
ky: “%(path)s”  жашабайт

en: Index of %(directory)s
ky: %(directory)s индексттери

en: The install worked successfully! Congratulations!
ky: Орнотуу ийгиликтүү аяктады! Куттуу болсун!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
ky: Жанго %(version)s үчүн <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">чыгарылыш эскертмелерин</a> кара.

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
ky: Сиз бул бетти сиздин тууралоо файлыңызда <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> жана эчбир урл тууралабагандыгыңыз үчүн көрүп жататсыз.

en: Django Documentation
ky: Жанго Түшүндүрмөсү

en: Topics, references, &amp; how-to’s
ky: Темалар, Сурамжылар, &amp; кантип.. тер

en: Tutorial: A Polling App
ky: Колдонмо:

en: Get started with Django
ky: Жангону башта

en: Django Community
ky: Жанго жамааты

en: Connect, get help, or contribute
ky: Туташ, жардам ал, же салым кош
