django - en to ms translation catalogue (310 entries)

en: Afrikaans
ms: Bahasa Afrikaans

en: Arabic
ms: Bahasa Arab

en: Algerian Arabic
ms: Bahasa Arab Algeria

en: Asturian
ms: Bahasa Asturia

en: Azerbaijani
ms: Bahasa Azerbaijan

en: Bulgarian
ms: Bahasa Bulgaria

en: Belarusian
ms: Bahasa Belarus

en: Bengali
ms: Bahasa Benggali

en: Breton
ms: Bahasa Breton

en: Bosnian
ms: Bahasa Bosnia

en: Catalan
ms: Bahasa Catalonia

en: Czech
ms: Bahasa Czech

en: Welsh
ms: Bahasa Wales

en: Danish
ms: Bahasa Denmark

en: German
ms: Bahasa Jerman

en: Lower Sorbian
ms: Bahasa Sorbian Rendah

en: Greek
ms: Bahasa Yunani

en: English
ms: Bahasa Inggeris

en: Australian English
ms: Bahasa Inggeris Australia

en: British English
ms: Bahasa Inggeris British

en: Esperanto
ms: Bahasa Esperanto

en: Spanish
ms: Bahasa Sepanyol

en: Argentinian Spanish
ms: Bahasa Sepanyol Argentina

en: Colombian Spanish
ms: Bahasa Sepanyol Kolumbia

en: Mexican Spanish
ms: Bahasa Sepanyol Mexico

en: Nicaraguan Spanish
ms: Bahasa Sepanyol Nicaragua

en: Venezuelan Spanish
ms: Bahasa Sepanyol Venezuela

en: Estonian
ms: Bahasa Estonia

en: Basque
ms: Bahasa Bask

en: Persian
ms: Bahasa Farsi

en: Finnish
ms: Bahassa Finland

en: French
ms: Bahasa Perancis

en: Frisian
ms: Bahasa Frisia

en: Irish
ms: Bahasa Ireland

en: Scottish Gaelic
ms: Bahasa Gael Scotland

en: Galician
ms: Bahasa Galisia

en: Hebrew
ms: Bahasa Ibrani

en: Hindi
ms: Bahasa Hindi

en: Croatian
ms: Bahasa Kroatia

en: Upper Sorbian
ms: Bahasa Sorbia Atasan

en: Hungarian
ms: Bahasa Hungary

en: Armenian
ms: Bahasa Armenia

en: Interlingua
ms: Bahasa Interlingua

en: Indonesian
ms: Bahasa Indonesia

en: Igbo
ms: Bahasa Igbo

en: Ido
ms: Bahasa Ido

en: Icelandic
ms: Bahasa Iceland

en: Italian
ms: Bahasa Itali

en: Japanese
ms: Bahasa Jepun

en: Georgian
ms: Bahasa Georgia

en: Kabyle
ms: Bahasa Kabylia

en: Kazakh
ms: Bahasa Kazakhstan

en: Khmer
ms: Bahasa Kambodia

en: Kannada
ms: Bahasa Kannada

en: Korean
ms: Bahasa Korea

en: Kyrgyz
ms: Bahasa Kyrgyzstan

en: Luxembourgish
ms: Bahasa Luxemborg

en: Lithuanian
ms: Bahasa Lithuania

en: Latvian
ms: Bahasa Latvia

en: Macedonian
ms: Bahasa Masedonia

en: Mongolian
ms: Bahasa Mongol

en: Malay
ms: Bahasa Melayu

en: Burmese
ms: Bahasa Burma

en: Norwegian Bokmål
ms: Bahasa Bokmal Norway

en: Nepali
ms: Bahasa Nepal

en: Dutch
ms: Belanda

en: Norwegian Nynorsk
ms: Bahasa Nynorsk Norway

en: Ossetic
ms: Bahasa Ossetic

en: Punjabi
ms: Bahasa Punjab

en: Polish
ms: Bahasa Poland

en: Portuguese
ms: Bahasa Portugal

en: Brazilian Portuguese
ms: Bahasa Portugal Brazil

en: Romanian
ms: Bahasa Romania

en: Russian
ms: Bahasa Rusia

en: Slovak
ms: Bahasa Slovakia

en: Slovenian
ms: Bahasa Slovenia

en: Albanian
ms: Bahasa Albania

en: Serbian
ms: Bahasa Serbia

en: Serbian Latin
ms: Bahasa Latin Serbia

en: Swedish
ms: Bahasa Sweden

en: Swahili
ms: Bahasa Swahili

en: Tamil
ms: Bahasa Tamil

en: Telugu
ms: Bahasa Telugu

en: Tajik
ms: Bahasa Tajik

en: Thai
ms: Bahasa Siam

en: Turkmen
ms: Bahasa Turkmenistan

en: Turkish
ms: Bahasa Turki

en: Tatar
ms: Bahasa Tatar

en: Udmurt
ms: Bahasa Udmurt

en: Ukrainian
ms: Bahasa Ukraine

en: Urdu
ms: Bahasa Urdu

en: Uzbek
ms: Bahasa Uzbekistan

en: Vietnamese
ms: Bahasa Vietnam

en: Simplified Chinese
ms: Bahasa Cina (Dipermudahkan)

en: Traditional Chinese
ms: Bahasa Cina Tradisional

en: Messages
ms: Mesej

en: Site Maps
ms: Peta Laman

en: Static Files
ms: Fail Statik

en: Syndication
ms: Sindikasi

note: Translators: String used to replace omitted page numbers in elided page range generated by paginators, e.g. [1, 2, '…', 5, 6, 7, '…', 9, 10].
en: …
ms: ...

en: That page number is not an integer
ms: Nombor ruangan itu bukanlah integer

en: That page number is less than 1
ms: Nombor ruangan itu kurang daripada 1

en: That page contains no results
ms: Ruangan itu tiada keputusan

en: Enter a valid value.
ms: Masukkan nilai yang sah.

en: Enter a valid URL.
ms: Masukkan URL yang sah.

en: Enter a valid integer.
ms: Masukkan integer yang sah.

en: Enter a valid email address.
ms: Masukkan alamat emel yang sah.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
ms: Masukkan "slug" yang sah yang mengandungi huruf, nombor, garisan atau tanda sempang.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
ms: Masukkan "slug" yang sah yang mengandungi huruf Unicode, nombor, garisan, atau tanda sempang.

en: Enter a valid IPv4 address.
ms: Masukkan alamat IPv4 yang sah.

en: Enter a valid IPv6 address.
ms: Masukkan alamat IPv6 yang sah.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
ms: Masukkan alamat IPv4 atau IPv6 yang sah.

en: Enter only digits separated by commas.
ms: Hanya masukkan digit yang dipisahkan oleh koma.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
ms: Pastikan nilai ini adalah %(limit_value)s (ia adalah %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
ms: Pastikan nilai ini kurang daripada atau sama dengan %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
ms: Pastikan nilai ini lebih daripada atau sama dengan %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ms[0]: Pastikan nilai ini mempunyai sekurang-kurangnya %(limit_value)d karater (ia mempunyai %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
ms[0]: Pastikan nilai ini mempunyai sepalingnya %(limit_value)d karakter (ia mempunyai %(show_value)d).

en: Enter a number.
ms: Masukkan nombor.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
ms[0]: Pastikan jumlah tidak melebihi %(max)s digit.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
ms[0]: Pastikan titik perpuluhan tidak melebihi %(max)s.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
ms[0]: Pastikan jumlah digit tidak melebihi %(max)s sebelum titik perpuluhan.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
ms: Sambungan fail "%(extension)s" tidak dibenarkan. Sambungan yang dibenarkan adalah: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
ms: Karakter Null tidak dibenarkan.

en: and
ms: dan

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
ms: %(model_name)s dengan %(field_labels)s ini sudah wujud.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
ms: Nilai %(value)r bukan pilihan yang sah.

en: This field cannot be null.
ms: Medan ini tidak boleh null.

en: This field cannot be blank.
ms: Medan ini tidak boleh dibiarkan kosong.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
ms: %(model_name)s dengan %(field_label)s ini sudah wujud.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
ms: %(field_label)s mesti unik untuk %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
ms: Jenis medan: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
ms: Nilai "%(value)s" mesti samada True atau False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
ms: Nilai "%(value)s" mesti samada True, False, atau None.

en: Boolean (Either True or False)
ms: Boolean (Samada True atau False)

en: String (up to %(max_length)s)
ms: String (sehingga %(max_length)s)

en: Comma-separated integers
ms: Integer dipisahkan dengan koma

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
ms: Nilai "%(value)s" mempunyai format tarikh yang tidak sah. Format harus berbentuk YYYY-MM-DD.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
ms: Nilai "%(value)s" mempunyai format yang betul (YYYY-MM-DD) tetapi ia adalah tarikh yang tidak sah.

en: Date (without time)
ms: Tarikh (tanpa masa)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
ms: Nilai "%(value)s" mempunyai format yang tidak sah. Format harus berbentuk YYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
ms: Nilai "%(value)s" mempunyai format yang betul (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) tetapi ia adalah tarikh/masa yang tidak sah.

en: Date (with time)
ms: Tarikh (dengan masa)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
ms: Nilai "%(value)s" mesti dalam bentuk nombor titik perpuluhan.

en: Decimal number
ms: Nombor titik perpuluhan

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
ms: Nilai "%(value)s" mempunyai format yang tidak sah. Format harus berbentuk  [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu].

en: Duration
ms: Jangka-masa

en: Email address
ms: Alama emel

en: File path
ms: Laluan fail

en: “%(value)s” value must be a float.
ms: Nilai "%(value)s" mesti dalam bentuk titik terapung.

en: Floating point number
ms: Nombor titik terapung

en: “%(value)s” value must be an integer.
ms: Nilai "%(value)s" mesti dalam bentuk integer.

en: Big (8 byte) integer
ms: Integer besar (8 bait)

en: Small integer
ms: Integer kecil

en: IPv4 address
ms: Alamat IPv4

en: IP address
ms: Alamat IP

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
ms: Nilai "%(value)s" mesti samada None, True, atau False.

en: Boolean (Either True, False or None)
ms: Boolean (samada True, False, None)

en: Positive big integer
ms: Integer besar positif

en: Positive integer
ms: Integer positif

en: Positive small integer
ms: Integer kecil positif

en: Slug (up to %(max_length)s)
ms: Slug (sehingga %(max_length)s)

en: Text
ms: Teks

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
ms: Nilai "%(value)s" mempunyai format yang tidak sah. Format harus berbentuk HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
ms: Nilai "%(value)s" mempunyai format yang betul (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) tetapi ia mempunyai masa yang tidak sah.

en: Time
ms: Masa

en: Raw binary data
ms: Data binari mentah

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
ms: UUID "%(value)s" tidak sah.

en: Universally unique identifier
ms: Pengecam unik universal

en: File
ms: Fail

en: Image
ms: Imej

en: A JSON object
ms: Objek JSON

en: Value must be valid JSON.
ms: Nilai harus dalam bentuk JSON yang sah.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
ms: %(model)s dengan %(field)s %(value)r tidak wujud.

en: Foreign Key (type determined by related field)
ms: Kunci Asing (jenis ditentukan oleh medan yang berkaitan)

en: One-to-one relationship
ms: Hubungan satu-ke-satu

en: %(from)s-%(to)s relationship
ms: Hubungan %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
ms: Hubungan %(from)s-%(to)s

en: Many-to-many relationship
ms: Hubungan banyak-ke-banyak

en: This field is required.
ms: Medan ini diperlukan.

en: Enter a whole number.
ms: Masukkan nombor bulat.

en: Enter a valid date.
ms: Masukkan tarikh yang sah.

en: Enter a valid time.
ms: Masukkan masa yang sah.

en: Enter a valid date/time.
ms: Masukkan tarikh/masa yang sah.

en: Enter a valid duration.
ms: Masukkan jangka-masa yang sah.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
ms: Jumlah hari mesti diantara {min_days} ke {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
ms: Tiada fail yang dihantar. Periksa jenis encoding pada borang.

en: No file was submitted.
ms: Tiada fail yang dihantar.

en: The submitted file is empty.
ms: Fail yang dihantar kosong.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
ms[0]: Pastikan nama fial ini tidak melebihi %(max)d karakter (ia mempunyai %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
ms: Sila hantar fail atau tandakan pada kotak, bukan kedua-duanya sekali.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
ms: Muatnaik imej yang sah. Fail yang anda muatnaik samada bukan imej atau imej yang rosak.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
ms: Pilih pilihan yang sah. %(value)s bukan pilihan yang tersedia.

en: Enter a list of values.
ms: Masukkan senarai nilai.

en: Enter a complete value.
ms: Masukkan nilai yang lengkap.

en: Enter a valid UUID.
ms: Masukkan UUID yang sah.

en: Enter a valid JSON.
ms: Masukkan JSON yang sah.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
ms: %(error)s (Medan tersorok %(name)s)

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
ms: Data ManagementForm tidak dijumpai atau telah diusik. Medan yang hilang: %(field_names)s. Anda mungkin perlu menghantar laporan pepijat sekiranya masalah masih berterusan.

en: Please submit at most %d form. | Please submit at most %d forms.
ms[0]: Sila hantar tidak lebih dari %d borang.

en: Please submit at least %d form. | Please submit at least %d forms.
ms[0]: Sila hantar sekurang-kurangnya %d borang.

en: Order
ms: Susunan

en: Delete
ms: Padam

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
ms: Sila betulkan data duplikasi bagi %(field)s

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
ms: Sila betulkan data duplikasi bagi %(field)s, yang mana mestilah unik.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
ms: Sila betulkan data duplikasi bagi %(field_name)s yang mana mestilah unik untuk %(lookup)s didalam %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
ms: Sila betulkan nilai-nilai duplikasi dibawah.

en: The inline value did not match the parent instance.
ms: Nilai didalam barisan tidak sepadan dengan parent instance.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
ms: Pilih pilihan yang sah. Pilihan itu tidak ada didalam senarai pilihan.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
ms: "%(pk)s" bukan nilai yang sah.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
ms: %(datetime)s tidak dapat diterjemahkan ke dalam zon masa %(current_timezone)s; ia mungkin samar-samar atau tidak wujud.

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Currently
ms: Kini

en: Change
ms: Tukar

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
ms: ya,tidak,mungkin

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
ms[0]: %(size)d bait

en: p.m.
ms: malam

en: a.m.
ms: pagi

en: PM
ms: MALAM

en: AM
ms: PAGI

en: midnight
ms: tengah malam

en: noon
ms: tengahari

en: Monday
ms: Isnin

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Thursday
ms: Khamis

en: Friday
ms: Jumaat

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Sunday
ms: Ahad

en: Mon
ms: Isn

en: Tue
ms: Sel

en: Wed
ms: Rab

en: Thu
ms: Kha

en: Fri
ms: Jum

en: Sat
ms: Sab

en: Sun
ms: Aha

en: January
ms: Januari

en: February
ms: Februari

en: March
ms: Mac

en: May
ms: Mei

en: June
ms: Jun

en: July
ms: Julai

en: August
ms: Ogos

en: October
ms: Oktober

en: December
ms: Disember

en: may
ms: mei

en: aug
ms: ogo

en: oct
ms: okt

en: dec
ms: dis

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
ms: Feb

[ctx: abbrev. month]
en: March
ms: Mac

[ctx: abbrev. month]
en: May
ms: Mei

[ctx: abbrev. month]
en: June
ms: Jun

[ctx: abbrev. month]
en: July
ms: Julai

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
ms: Ogo.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
ms: Okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
ms: Dis.

[ctx: alt. month]
en: January
ms: Januari

[ctx: alt. month]
en: February
ms: Februari

[ctx: alt. month]
en: March
ms: Mac

[ctx: alt. month]
en: May
ms: Mei

[ctx: alt. month]
en: June
ms: Jun

[ctx: alt. month]
en: July
ms: Julai

[ctx: alt. month]
en: August
ms: Ogos

[ctx: alt. month]
en: October
ms: Oktober

[ctx: alt. month]
en: December
ms: Disember

en: This is not a valid IPv6 address.
ms: Alamat IPv6 ini tidak sah.

[ctx: String to return when truncating text]
en: %(truncated_text)s…
ms: %(truncated_text)s ...

en: or
ms: atau

en: %(num)d year | %(num)d years
ms[0]: %(num)d tahun

en: %(num)d month | %(num)d months
ms[0]: %(num)d bulan

en: %(num)d week | %(num)d weeks
ms[0]: %(num)d minggu

en: %(num)d day | %(num)d days
ms[0]: %(num)d hari

en: %(num)d hour | %(num)d hours
ms[0]: %(num)d jam

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
ms[0]: %(num)d minit

en: Forbidden
ms: Dilarang

en: CSRF verification failed. Request aborted.
ms: Verifikasi VSRF gagal. Permintaan dihentikan.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ms: Anda melihat mesej ini kerana laman HTTPS ini memerlukan "Referer header" dihantar ke pelayar sesawang anda, tetapi ia tidak dihantar. Header ini diperlukan bagi tujuan keselamatan, agar dapat memastikan pelayar anda tidak dirampas oleh pihak ketiga.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
ms: Sekiranya anda telah menetapkan pelayar anda untuk mematikan header "Referer", sila hidupkannya semula, sekurang-kurangya bagi laman ini, atau bagi sambungan HTTPS, atau bagi permintaan "same-origin".

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
ms: Sekiranya anda menggunakan tag <meta name="referrer" content="no-referrer"> atau memasukkan header "Referer-Policy: no-referrer", sila buangkan ia. Perlindungan CSRF memerlukan header "Referer" untuk melakukan penyemakan referer yang ketat. Sekiranya anda risau tentang privasi anda, gunakan alternatif seperti <a rel="noreferrer" …> bagi pautan laman pihak ketiga.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
ms: Anda melihat mesej ini kerana laman ini memerlukan cookie CSRF apabila menghantar borang. Cookie ini diperlukan bagi tujuan keselamatan, bagi memastikan pelayar anda tidak dirampas oleh pihak ketiga.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
ms: Sekiranya anda telah menetapkan pelayar anda untuk tidak menerima cookie, sila hidupkannya semula, sekurang-kurangnya bagi laman ini, atau bagi permintaan "same-origin".

en: More information is available with DEBUG=True.
ms: Maklumat lanjut boleh didapati dengan menetapkan DEBUG=True.

en: No year specified
ms: Tiada tahun diberikan

en: Date out of range
ms: Tarikh diluar julat

en: No month specified
ms: Tiada bulan diberikan

en: No day specified
ms: Tiada hari diberikan

en: No week specified
ms: Tiada minggu diberikan

en: No %(verbose_name_plural)s available
ms: %(verbose_name_plural)s tiada

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
ms: %(verbose_name_plural)s masa depan tiada kerana %(class_name)s.allow_future adalah False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
ms: "%(datestr)s" tarikh yang diberikan tidak sah mengikut format "%(format)s"

en: No %(verbose_name)s found matching the query
ms: Tiada %(verbose_name)s mengikut pertanyaan yang dimasukkan

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
ms: Ruangan ini bukan "last", dan tidak boleh ditukar kepada int.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
ms: Ruangan tidak sah (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
ms: Senarai kosong dan "%(class_name)s.allow_empty" adalah False.

en: Directory indexes are not allowed here.
ms: Indeks Direktori tidak dibenarkan disini.

en: “%(path)s” does not exist
ms: "%(path)s" tidak wujud

en: Index of %(directory)s
ms: Indeks %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
ms: Pemasangan berjaya dilakukan! Tahniah!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
ms: Lihat <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">nota pelepasan</a> bagi Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
ms: Anda melihat ruangan ini kerana <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> terdapat didalam fail tetapan anda dan anda tidak menetapkan sebarang URL.

en: Django Documentation
ms: Dokumentasi Django

en: Topics, references, &amp; how-to’s
ms: Topik, rujukan, & bagaimana-cara

en: Tutorial: A Polling App
ms: Tutorial: App Soal-Selidik

en: Get started with Django
ms: Mulakan dengan Django

en: Django Community
ms: Komuniti Django

en: Connect, get help, or contribute
ms: Sambung, minta bantuan, atau sumbang
