django - en to pl translation catalogue (332 entries)

en: Afrikaans
pl: afrykanerski

en: Arabic
pl: arabski

en: Algerian Arabic
pl: algierski arabski

en: Asturian
pl: asturyjski

en: Azerbaijani
pl: azerski

en: Bulgarian
pl: bułgarski

en: Belarusian
pl: białoruski

en: Bengali
pl: bengalski

en: Breton
pl: bretoński

en: Bosnian
pl: bośniacki

en: Catalan
pl: kataloński

en: Central Kurdish (Sorani)
pl: sorani

en: Czech
pl: czeski

en: Welsh
pl: walijski

en: Danish
pl: duński

en: German
pl: niemiecki

en: Lower Sorbian
pl: dolnołużycki

en: Greek
pl: grecki

en: English
pl: angielski

en: Australian English
pl: australijski angielski

en: British English
pl: brytyjski angielski

en: Esperanto
pl: esperanto

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Argentinian Spanish
pl: hiszpański argentyński

en: Colombian Spanish
pl: hiszpański kolumbijski

en: Mexican Spanish
pl: hiszpański meksykański

en: Nicaraguan Spanish
pl: hiszpański nikaraguański

en: Venezuelan Spanish
pl: hiszpański wenezuelski

en: Estonian
pl: estoński

en: Basque
pl: baskijski

en: Persian
pl: perski

en: Finnish
pl: fiński

en: French
pl: francuski

en: Frisian
pl: fryzyjski

en: Irish
pl: irlandzki

en: Scottish Gaelic
pl: Szkocki gaelicki

en: Galician
pl: galicyjski

en: Hebrew
pl: hebrajski

en: Hindi
pl: hindi

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Upper Sorbian
pl: górnołużycki

en: Hungarian
pl: węgierski

en: Armenian
pl: ormiański

en: Interlingua
pl: interlingua

en: Indonesian
pl: indonezyjski

en: Igbo
pl: igbo

en: Ido
pl: ido

en: Icelandic
pl: islandzki

en: Italian
pl: włoski

en: Japanese
pl: japoński

en: Georgian
pl: gruziński

en: Kabyle
pl: kabylski

en: Kazakh
pl: kazachski

en: Khmer
pl: khmerski

en: Kannada
pl: kannada

en: Korean
pl: koreański

en: Kyrgyz
pl: kirgiski

en: Luxembourgish
pl: luksemburski

en: Lithuanian
pl: litewski

en: Latvian
pl: łotewski

en: Macedonian
pl: macedoński

en: Malayalam
pl: malajski

en: Mongolian
pl: mongolski

en: Marathi
pl: marathi

en: Malay
pl: malajski

en: Burmese
pl: birmański

en: Norwegian Bokmål
pl: norweski (bokmål)

en: Nepali
pl: nepalski

en: Dutch
pl: holenderski

en: Norwegian Nynorsk
pl: norweski (nynorsk)

en: Ossetic
pl: osetyjski

en: Punjabi
pl: pendżabski

en: Polish
pl: polski

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Brazilian Portuguese
pl: portugalski brazylijski

en: Romanian
pl: rumuński

en: Russian
pl: rosyjski

en: Slovak
pl: słowacki

en: Slovenian
pl: słoweński

en: Albanian
pl: albański

en: Serbian
pl: serbski

en: Serbian Latin
pl: serbski (łaciński)

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Swahili
pl: suahili

en: Tamil
pl: tamilski

en: Telugu
pl: telugu

en: Tajik
pl: tadżycki

en: Thai
pl: tajski

en: Turkmen
pl: turkmeński

en: Turkish
pl: turecki

en: Tatar
pl: tatarski

en: Udmurt
pl: udmurcki

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Urdu
pl: urdu

en: Uzbek
pl: uzbecki

en: Vietnamese
pl: wietnamski

en: Simplified Chinese
pl: chiński uproszczony

en: Traditional Chinese
pl: chiński tradycyjny

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Site Maps
pl: Mapy stron

en: Static Files
pl: Pliki statyczne

en: Syndication
pl: Syndykacja treści

en: That page number is not an integer
pl: Ten numer strony nie jest liczbą całkowitą

en: That page number is less than 1
pl: Ten numer strony jest mniejszy niż 1

en: That page contains no results
pl: Ta strona nie zawiera wyników

en: Enter a valid value.
pl: Wpisz poprawną wartość.

en: Enter a valid URL.
pl: Wpisz poprawny URL.

en: Enter a valid integer.
pl: Wprowadź poprawną liczbę całkowitą.

en: Enter a valid email address.
pl: Wprowadź poprawny adres email.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
pl: Wpisz poprawny „slug” zawierający litery, cyfry, podkreślenia i myślniki.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
pl: Wpisz poprawny „slug” zawierający litery Unicode, cyfry, podkreślenia i myślniki.

en: Enter a valid IPv4 address.
pl: Wprowadź poprawny adres IPv4.

en: Enter a valid IPv6 address.
pl: Wprowadź poprawny adres IPv6.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
pl: Wprowadź poprawny adres IPv4 lub IPv6.

en: Enter only digits separated by commas.
pl: Wpisz tylko cyfry oddzielone przecinkami.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
pl: Upewnij się, że ta wartość jest %(limit_value)s (jest %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
pl: Upewnij się, że ta wartość jest mniejsza lub równa %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
pl: Upewnij się, że ta wartość jest większa lub równa %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
pl: Upewnij się, że ta wartość jest wielokrotnością wielkości kroku%(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
pl[0]: Upewnij się, że ta wartość ma przynajmniej %(limit_value)d znak (obecnie ma %(show_value)d).
pl[1]: Upewnij się, że ta wartość ma przynajmniej %(limit_value)d znaki (obecnie ma %(show_value)d).
pl[2]: Upewnij się, że ta wartość ma przynajmniej %(limit_value)d znaków (obecnie ma %(show_value)d).
pl[3]: Upewnij się, że ta wartość ma przynajmniej %(limit_value)d znaków (obecnie ma %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
pl[0]: Upewnij się, że ta wartość ma co najwyżej %(limit_value)d znak (obecnie ma %(show_value)d).
pl[1]: Upewnij się, że ta wartość ma co najwyżej %(limit_value)d znaki (obecnie ma %(show_value)d).
pl[2]: Upewnij się, że ta wartość ma co najwyżej %(limit_value)d znaków (obecnie ma %(show_value)d).
pl[3]: Upewnij się, że ta wartość ma co najwyżej %(limit_value)d znaków (obecnie ma %(show_value)d).

en: Enter a number.
pl: Wpisz liczbę.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
pl[0]: Upewnij się, że łącznie nie ma więcej niż %(max)s cyfry.
pl[1]: Upewnij się, że łącznie nie ma więcej niż %(max)s cyfry.
pl[2]: Upewnij się, że łącznie nie ma więcej niż %(max)s cyfr.
pl[3]: Upewnij się, że łącznie nie ma więcej niż %(max)s cyfr.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
pl[0]: Upewnij się, że liczba ma nie więcej niż %(max)s cyfrę po przecinku.
pl[1]: Upewnij się, że liczba ma nie więcej niż %(max)s cyfry po przecinku.
pl[2]: Upewnij się, że liczba ma nie więcej niż %(max)s cyfr po przecinku.
pl[3]: Upewnij się, że liczba ma nie więcej niż %(max)s cyfr po przecinku.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
pl[0]: Upewnij się, że liczba ma nie więcej niż %(max)s cyfrę przed przecinkiem.
pl[1]: Upewnij się, że liczba ma nie więcej niż %(max)s cyfry przed przecinkiem.
pl[2]: Upewnij się, że liczba ma nie więcej niż %(max)s cyfr przed przecinkiem.
pl[3]: Upewnij się, że liczba ma nie więcej niż %(max)s cyfr przed przecinkiem.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
pl: Rozszerzenie pliku „%(extension)s” jest niedozwolone. Dozwolone rozszerzenia to: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
pl: Znaki null są niedozwolone.

en: and
pl: i

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
pl: %(model_name)s z tymi %(field_labels)s już istnieje.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
pl: Ograniczenie "%(name)s" zostało naruszone.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
pl: Wartość %(value)r nie jest poprawnym wyborem.

en: This field cannot be null.
pl: To pole nie może być puste.

en: This field cannot be blank.
pl: To pole nie może być puste.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
pl: Istnieje już %(model_name)s z tą wartością pola %(field_label)s.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
pl: Wartość pola %(field_label)s musi być unikatowa dla %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
pl: Pole typu: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
pl: Wartością „%(value)s” musi być True albo False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
pl: Wartością „%(value)s” musi być True, False lub None.

en: Boolean (Either True or False)
pl: Wartość logiczna (True lub False – prawda lub fałsz)

en: String (up to %(max_length)s)
pl: Ciąg znaków (do %(max_length)s znaków)

en: String (unlimited)
pl: Ciąg znaków (bez limitu)

en: Comma-separated integers
pl: Liczby całkowite rozdzielone przecinkami

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
pl: Wartość „%(value)s” ma nieprawidłowy format daty. Musi być ona w formacie YYYY-MM-DD.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
pl: Wartość „%(value)s” ma prawidłowy format (YYYY-MM-DD), ale jest nieprawidłową datą.

en: Date (without time)
pl: Data (bez godziny)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
pl: Wartość „%(value)s” ma nieprawidłowy format. Musi być ona w formacie YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
pl: Wartość „%(value)s” ma prawidłowy format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]), ale jest nieprawidłową datą/godziną.

en: Date (with time)
pl: Data (z godziną)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
pl: Wartością „%(value)s” musi być liczba dziesiętna.

en: Decimal number
pl: Liczba dziesiętna

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
pl: Wartość „%(value)s” ma błędny format. Poprawny format to [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu].

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: File path
pl: Ścieżka do pliku

en: “%(value)s” value must be a float.
pl: Wartością „%(value)s” musi być liczba zmiennoprzecinkowa.

en: Floating point number
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: “%(value)s” value must be an integer.
pl: Wartością „%(value)s” musi być liczba całkowita.

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Big (8 byte) integer
pl: Duża liczba całkowita (8 bajtów)

en: Small integer
pl: Mała liczba całkowita

en: IPv4 address
pl: adres IPv4

en: IP address
pl: Adres IP

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
pl: Wartością „%(value)s” musi być None, True lub False.

en: Boolean (Either True, False or None)
pl: Wartość logiczna (True, False, None – prawda, fałsz lub nic)

en: Positive big integer
pl: Dodatnia duża liczba całkowita

en: Positive integer
pl: Dodatnia liczba całkowita

en: Positive small integer
pl: Dodatnia mała liczba całkowita

en: Slug (up to %(max_length)s)
pl: Slug (do %(max_length)s znaków)

en: Text
pl: Tekst

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
pl: Wartość „%(value)s” ma nieprawidłowy format. Musi być ona w formacie HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
pl: Wartość „%(value)s” ma prawidłowy format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]), ale jest nieprawidłową wartością czasu.

en: Time
pl: Czas

en: Raw binary data
pl: Dane w postaci binarnej

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
pl: Wartość „%(value)s” nie jest poprawnym UUID-em.

en: Universally unique identifier
pl: Uniwersalnie unikalny identyfikator

en: File
pl: Plik

en: Image
pl: Plik graficzny

en: A JSON object
pl: Obiekt JSON

en: Value must be valid JSON.
pl: Wartość musi być poprawnym JSON-em.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
pl: %(model)s z polem %(field)s o wartości %(value)r nie istnieje.

en: Foreign Key (type determined by related field)
pl: Klucz obcy (typ określony przez pole powiązane)

en: One-to-one relationship
pl: Powiązanie jeden do jednego

en: %(from)s-%(to)s relationship
pl: powiązanie %(from)s do %(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
pl: powiązania %(from)s do %(to)s

en: Many-to-many relationship
pl: Powiązanie wiele-do-wielu

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Enter a whole number.
pl: Wpisz liczbę całkowitą.

en: Enter a valid date.
pl: Wpisz poprawną datę.

en: Enter a valid time.
pl: Wpisz poprawną godzinę.

en: Enter a valid date/time.
pl: Wpisz poprawną datę/godzinę.

en: Enter a valid duration.
pl: Wpisz poprawny czas trwania.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
pl: Liczba dni musi wynosić między {min_days} a {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
pl: Nie wysłano żadnego pliku. Sprawdź typ kodowania formularza.

en: No file was submitted.
pl: Żaden plik nie został przesłany.

en: The submitted file is empty.
pl: Wysłany plik jest pusty.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
pl[0]: Upewnij się, że nazwa pliku ma co najwyżej %(max)d znak (obecnie ma %(length)d).
pl[1]: Upewnij się, że nazwa pliku ma co najwyżej %(max)d znaki (obecnie ma %(length)d).
pl[2]: Upewnij się, że nazwa pliku ma co najwyżej %(max)d znaków (obecnie ma %(length)d).
pl[3]: Upewnij się, że nazwa pliku ma co najwyżej %(max)d znaków (obecnie ma %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
pl: Prześlij plik lub zaznacz by usunąć, ale nie oba na raz.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
pl: Prześlij poprawny plik graficzny. Aktualnie przesłany plik nie jest grafiką lub jest uszkodzony.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
pl: Wybierz poprawną wartość. %(value)s nie jest żadną z dostępnych opcji.

en: Enter a list of values.
pl: Podaj listę wartości.

en: Enter a complete value.
pl: Wprowadź kompletną wartość.

en: Enter a valid UUID.
pl: Wpisz poprawny UUID.

en: Enter a valid JSON.
pl: Wpisz poprawny JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
pl: (Ukryte pole %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
pl: Brakuje danych ManagementForm lub zostały one naruszone. Brakujące pola: %(field_names)s. Złóż zgłoszenie błędu, jeśli problem się powtarza.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
pl[0]: Proszę wysłać co najwyżej %(num)dformularz.
pl[1]: Proszę wysłać co najwyżej %(num)d formularze.
pl[2]: Proszę wysłać co najwyżej %(num)dformularzy.
pl[3]: Proszę wysłać co najwyżej %(num)dformularzy.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
pl[0]: Proszę wysłać co najmniej %(num)d formularz.
pl[1]: Proszę wysłać co najmniej %(num)dformularze.
pl[2]: Proszę wysłać co najmniej %(num)d formularzy.
pl[3]: Proszę wysłać co najmniej %(num)d formularzy.

en: Order
pl: Kolejność

en: Delete
pl: Usuń

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
pl: Popraw zduplikowane dane w %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
pl: Popraw zduplikowane dane w %(field)s, które muszą być unikalne.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
pl: Popraw zduplikowane dane w %(field_name)s, które wymaga unikalności dla %(lookup)s w polu %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
pl: Popraw poniższe zduplikowane wartości.

en: The inline value did not match the parent instance.
pl: Wartość inline nie pasuje do obiektu rodzica.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
pl: Wybierz poprawną wartość. Podana nie jest jednym z dostępnych wyborów.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
pl: „%(pk)s” nie jest poprawną wartością.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
pl: %(datetime)s nie mógł zostać zinterpretowany w strefie czasowej %(current_timezone)s; może być niejednoznaczny lub może nie istnieć.

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Currently
pl: Teraz

en: Change
pl: Zmień

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
pl: tak,nie,może

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
pl[0]: %(size)d bajt
pl[1]: %(size)d bajty
pl[2]: %(size)d bajtów
pl[3]: %(size)d bajtów

en: p.m.
pl: po południu

en: a.m.
pl: rano

en: PM
pl: po południu

en: AM
pl: rano

en: midnight
pl: północ

en: noon
pl: południe

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Mon
pl: Pon

en: Tue
pl: Wt

en: Wed
pl: Śr

en: Thu
pl: Czw

en: Fri
pl: Pt

en: Sat
pl: So

en: Sun
pl: Nd

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: jan
pl: sty

en: feb
pl: lut

en: apr
pl: kwi

en: may
pl: maj

en: jun
pl: cze

en: jul
pl: lip

en: aug
pl: sie

en: sep
pl: wrz

en: oct
pl: paź

en: nov
pl: lis

en: dec
pl: gru

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
pl: Sty.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
pl: Lut.

[ctx: abbrev. month]
en: March
pl: Mar.

[ctx: abbrev. month]
en: April
pl: Kwi.

[ctx: abbrev. month]
en: May
pl: Maj

[ctx: abbrev. month]
en: June
pl: Cze.

[ctx: abbrev. month]
en: July
pl: Lip.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
pl: Sie.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
pl: Wrz.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
pl: Paź.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
pl: Lis.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
pl: Gru

[ctx: alt. month]
en: January
pl: stycznia

[ctx: alt. month]
en: February
pl: lutego

[ctx: alt. month]
en: March
pl: marca

[ctx: alt. month]
en: April
pl: kwietnia

[ctx: alt. month]
en: May
pl: maja

[ctx: alt. month]
en: June
pl: czerwca

[ctx: alt. month]
en: July
pl: lipca

[ctx: alt. month]
en: August
pl: sierpnia

[ctx: alt. month]
en: September
pl: września

[ctx: alt. month]
en: October
pl: października

[ctx: alt. month]
en: November
pl: listopada

[ctx: alt. month]
en: December
pl: grudnia

en: This is not a valid IPv6 address.
pl: To nie jest poprawny adres IPv6.

en: or
pl: lub

en: %(num)d year | %(num)d years
pl[0]: %(num)d rok
pl[1]: %(num)d lata
pl[2]: %(num)d lat
pl[3]: %(num)d roku

en: %(num)d month | %(num)d months
pl[0]: %(num)d miesiąc
pl[1]: %(num)d miesiące
pl[2]: %(num)d miesięcy
pl[3]: %(num)d miesiąca

en: %(num)d week | %(num)d weeks
pl[0]: %(num)d tydzień
pl[1]: %(num)d tygodnie
pl[2]: %(num)d tygodni
pl[3]: %(num)d tygodnia

en: %(num)d day | %(num)d days
pl[0]: %(num)d dzień
pl[1]: %(num)d dni
pl[2]: %(num)d dni
pl[3]: %(num)d dnia

en: %(num)d hour | %(num)d hours
pl[0]: %(num)d godzina
pl[1]: %(num)d godziny
pl[2]: %(num)d godzin
pl[3]: %(num)d godziny

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
pl[0]: %(num)d minuta
pl[1]: %(num)d minuty
pl[2]: %(num)d minut
pl[3]: %(num)d minut

en: Forbidden
pl: Dostęp zabroniony

en: CSRF verification failed. Request aborted.
pl: Weryfikacja CSRF nie powiodła się. Żądanie zostało przerwane.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
pl: Widzisz tę wiadomość, ponieważ ta witryna HTTPS wymaga, aby przeglądarka wysłała „nagłówek Referer”, a żaden nie został wysłany. Nagłówek ten jest wymagany ze względów bezpieczeństwa, aby upewnić się, że twoja przeglądarka nie została przechwycona przez osoby trzecie.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
pl: Jeżeli nagłówki „Referer” w Twojej przeglądarce są wyłączone, to proszę włącz je ponownie. Przynajmniej dla tej strony, połączeń HTTPS lub zapytań typu „same-origin”.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
pl: Jeśli używasz taga <meta name="referrer" content="no-referrer"> lub umieszczasz nagłówek „Referrer-Policy: no-referrer”, prosimy je usunąć. Ochrona przed atakami CSRF wymaga nagłówka „Referer”, aby wykonać ścisłe sprawdzenie referera HTTP. Jeśli zależy ci na prywatności, użyj alternatyw takich jak <a rel="noreferrer" …> dla linków do stron osób trzecich.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
pl: Widzisz tą wiadomość, ponieważ ta witryna wymaga ciasteczka CSRF do przesyłania formularza. Ciasteczko to jest wymagane ze względów bezpieczeństwa, aby upewnić się, że Twoja przeglądarka nie została przechwycona przez osoby trzecie.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
pl: Jeżeli ciasteczka w Twojej przeglądarce są wyłączone, to proszę włącz je ponownie. Przynajmniej dla tej strony lub żądań typu „same-origin”.

en: More information is available with DEBUG=True.
pl: Więcej informacji jest dostępnych po ustawieniu DEBUG=True.

en: No year specified
pl: Nie określono roku

en: Date out of range
pl: Data poza zakresem

en: No month specified
pl: Nie określono miesiąca

en: No day specified
pl: Nie określono dnia

en: No week specified
pl: Nie określono tygodnia

en: No %(verbose_name_plural)s available
pl: %(verbose_name_plural)s nie są dostępne

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
pl: Wyświetlanie %(verbose_name_plural)s z datą przyszłą jest niedostępne, gdyż atrybut '%(class_name)s.allow_future' ma wartość 'False'.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
pl: Ciąg znaków „%(datestr)s” jest niezgodny z podanym formatem daty „%(format)s”

en: No %(verbose_name)s found matching the query
pl: Nie znaleziono %(verbose_name)s spełniających wybrane kryteria

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
pl: Podanego numeru strony nie można przekształcić na liczbę całkowitą, nie przyjął on również wartości „last” oznaczającej ostatnią stronę z dostępnego zakresu.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
pl: Nieprawidłowy numer strony (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
pl: Lista nie zawiera żadnych elementów, a atrybut „%(class_name)s.allow_empty” ma wartość False.

en: Directory indexes are not allowed here.
pl: Wyświetlanie zawartości katalogu jest tu niedozwolone.

en: “%(path)s” does not exist
pl: „%(path)s” nie istnieje

en: Index of %(directory)s
pl: Zawartość %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
pl: Instalacja przebiegła pomyślnie! Gratulacje!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
pl: Zobacz <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">informacje o wydaniu</a> dla Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
pl: Widzisz tę stronę, ponieważ w swoim pliku ustawień masz <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> i nie skonfigurowałeś żadnych URL-i.

en: Django Documentation
pl: Dokumentacja Django

en: Topics, references, &amp; how-to’s
pl: Przewodniki tematyczne, podręczniki i przewodniki „jak to zrobić”

en: Tutorial: A Polling App
pl: Samouczek: Aplikacja ankietowa

en: Get started with Django
pl: Pierwsze kroki z Django

en: Django Community
pl: Społeczność Django

en: Connect, get help, or contribute
pl: Nawiąż kontakt, uzyskaj pomoc lub wnieś swój wkład
