django - en to sr translation catalogue (327 entries)

en: Afrikaans
sr: африкански

en: Arabic
sr: арапски

en: Algerian Arabic
sr: Алжирски арапски

en: Asturian
sr: астуријски

en: Azerbaijani
sr: азербејџански

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Belarusian
sr: белоруски

en: Bengali
sr: бенгалски

en: Breton
sr: бретонски

en: Bosnian
sr: босански

en: Catalan
sr: каталонски

en: Czech
sr: чешки

en: Welsh
sr: велшки

en: Danish
sr: дански

en: German
sr: немачки

en: Lower Sorbian
sr: доњолужичкосрпски

en: Greek
sr: грчки

en: English
sr: енглески

en: Australian English
sr: аустралијски енглески

en: British English
sr: британски енглески

en: Esperanto
sr: есперанто

en: Spanish
sr: шпански

en: Argentinian Spanish
sr: аргентински шпански

en: Colombian Spanish
sr: колумбијски шпански

en: Mexican Spanish
sr: мексички шпански

en: Nicaraguan Spanish
sr: никарагвански шпански

en: Venezuelan Spanish
sr: венецуелански шпански

en: Estonian
sr: естонски

en: Basque
sr: баскијски

en: Persian
sr: персијски

en: Finnish
sr: фински

en: French
sr: француски

en: Frisian
sr: фризијски

en: Irish
sr: ирски

en: Scottish Gaelic
sr: шкотски гелски

en: Galician
sr: галицијски

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Hindi
sr: хинду

en: Croatian
sr: хрватски

en: Upper Sorbian
sr: горњолужичкосрпски

en: Hungarian
sr: мађарски

en: Armenian
sr: јерменски

en: Interlingua
sr: интерлингва

en: Indonesian
sr: индонежански

en: Igbo
sr: Игбо

en: Ido
sr: идо

en: Icelandic
sr: исландски

en: Italian
sr: италијански

en: Japanese
sr: јапански

en: Georgian
sr: грузијски

en: Kabyle
sr: кабилски

en: Kazakh
sr: казашки

en: Khmer
sr: кмерски

en: Kannada
sr: канада

en: Korean
sr: корејски

en: Kyrgyz
sr: Киргиски

en: Luxembourgish
sr: луксембуршки

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Latvian
sr: латвијски

en: Macedonian
sr: македонски

en: Malayalam
sr: малајаламски

en: Mongolian
sr: монголски

en: Marathi
sr: маратхи

en: Malay
sr: малајски

en: Burmese
sr: бурмански

en: Norwegian Bokmål
sr: норвешки књижевни

en: Nepali
sr: непалски

en: Dutch
sr: холандски

en: Norwegian Nynorsk
sr: норвешки нови

en: Ossetic
sr: осетински

en: Punjabi
sr: панџаби

en: Polish
sr: пољски

en: Portuguese
sr: португалски

en: Brazilian Portuguese
sr: бразилски португалски

en: Romanian
sr: румунски

en: Russian
sr: руски

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Albanian
sr: албански

en: Serbian
sr: српски

en: Serbian Latin
sr: српски (латиница)

en: Swedish
sr: шведски

en: Swahili
sr: свахили

en: Tamil
sr: тамилски

en: Telugu
sr: телугу

en: Tajik
sr: Таџики

en: Thai
sr: тајландски

en: Turkmen
sr: Туркменски

en: Turkish
sr: турски

en: Tatar
sr: татарски

en: Udmurt
sr: удмуртски

en: Ukrainian
sr: украјински

en: Urdu
sr: урду

en: Uzbek
sr: Узбекистански

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Simplified Chinese
sr: поједностављени кинески

en: Traditional Chinese
sr: традиционални кинески

en: Messages
sr: Poruke

en: Site Maps
sr: Мапе сајта

en: Static Files
sr: Статички фајлови

en: Syndication
sr: Удруживање садржаја

en: That page number is not an integer
sr: Задати број стране није цео број

en: That page number is less than 1
sr: Задати број стране је мањи од 1

en: That page contains no results
sr: Тражена страна не садржи резултате

en: Enter a valid value.
sr: Унесите исправну вредност.

en: Enter a valid URL.
sr: Унесите исправан URL.

en: Enter a valid integer.
sr: Унесите исправан цео број.

en: Enter a valid email address.
sr: Унесите исправну и-мејл адресу.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
sr: Унесите исрпаван „слаг“, који се састоји од слова, бројки, доњих црта или циртица.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
sr: Унесите исправан "слаг", који се састоји од Уникод слова, бројки, доњих црта или цртица.

en: Enter a valid IPv4 address.
sr: Унесите исправну IPv4 адресу.

en: Enter a valid IPv6 address.
sr: Унесите исправну IPv6 адресу.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
sr: Унесите исправну IPv4 или IPv6 адресу.

en: Enter only digits separated by commas.
sr: Унесите само цифре раздвојене запетама.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
sr: Ово поље мора да буде %(limit_value)s (тренутно има %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
sr: Ова вредност мора да буде мања од %(limit_value)s. или тачно толико.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
sr: Ова вредност мора бити већа од %(limit_value)s или тачно толико.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
sr[0]: Ово поље мора да има најмање %(limit_value)d карактер (тренутно има %(show_value)d).
sr[1]: Ово поље мора да има најмање %(limit_value)d карактера (тренутно има %(show_value)d).
sr[2]: Ово поље мора да има најмање %(limit_value)d карактера (тренутно има %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
sr[0]: Ово поље не сме да има више од %(limit_value)d карактера (тренутно има %(show_value)d).
sr[1]: Ово поље не сме да има више од %(limit_value)d карактера (тренутно има %(show_value)d).
sr[2]: Ово поље не сме да има више од %(limit_value)d карактера (тренутно има %(show_value)d).

en: Enter a number.
sr: Унесите број.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
sr[0]: Укупно не може бити више од %(max)s цифре.
sr[1]: Укупно не може бити више од %(max)s цифре.
sr[2]: Укупно не може бити више од %(max)s цифара.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
sr[0]: Не може бити више од %(max)s децимале.
sr[1]: Не може бити више од %(max)s децимале.
sr[2]: Не може бити више од %(max)s децимала.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
sr[0]: Не може бити више од %(max)s цифре пре децималног зареза.
sr[1]: Не може бити више од %(max)s цифре пре децималног зареза.
sr[2]: Не може бити више од %(max)s цифара пре децималног зареза.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
sr: Екстензија датотеке "%(extension)s" није дозвољена. Дозвољене су следеће екстензије: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
sr: 'Null' карактери нису дозвољени.

en: and
sr: и

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
sr: %(model_name)s са пољем %(field_labels)s већ постоји.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
sr: Вредност %(value)r није валидна.

en: This field cannot be null.
sr: Ово поље не може бити 'null'.

en: This field cannot be blank.
sr: Ово поље не може да остане празно.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
sr: %(model_name)s са пољем %(field_label)s већ постоји.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
sr: %(field_label)s мора бити јединствен(a) за %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
sr: Поље типа: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
sr: Вредност "%(value)s" мора бити True или False.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
sr: "%(value)s" вредност мора бити True, False или None.

en: Boolean (Either True or False)
sr: Булова вредност (True или False)

en: String (up to %(max_length)s)
sr: Стринг са макс. дужином %(max_length)s

en: Comma-separated integers
sr: Цели бројеви раздвојени запетама

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
sr: Вредност "%(value)s" нема исправан формат датума. Мора бити у формату ГГГГ-ММ-ДД.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
sr: Вредност "%(value)s" има исправан формат (ГГГГ-ММ-ДД) али то није исправан датум.

en: Date (without time)
sr: Датум (без времена)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
sr: Вредност "%(value)s" нема исправан формат. Мора бити у формату ГГГГ-ММ-ДД ЧЧ:ММ[:сс[.uuuuuu]][TZ] .

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
sr: Вредност "%(value)s" има исправан формат (ГГГГ-ММ-ДД ЧЧ:ММ[:сс[.uuuuuu]][TZ]) али то није исправан датум/време.

en: Date (with time)
sr: Датум (са временом)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
sr: Вредност "%(value)s" мора бити децимални број.

en: Decimal number
sr: Децимални број

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
sr: Вредност "%(value)s" нема исправан формат. Мора бити у формату [ДД] [ЧЧ:[ММ:]]сс[.uuuuuu].

en: Duration
sr: Временски интервал

en: Email address
sr: Имејл адреса

en: File path
sr: Путања фајла

en: “%(value)s” value must be a float.
sr: Вредност "%(value)s" мора бити број са покретним зарезом.

en: Floating point number
sr: Број са покретним зарезом

en: “%(value)s” value must be an integer.
sr: Вредност "%(value)s" мора бити цео број.

en: Integer
sr: Цео број

en: Big (8 byte) integer
sr: Велики (8 бајтова) цео број

en: Small integer
sr: Мали цео број

en: IPv4 address
sr: IPv4 адреса

en: IP address
sr: IP адреса

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
sr: Вредност "%(value)s" мора бити None, True или False.

en: Boolean (Either True, False or None)
sr: Булова вредност (True, False или None)

en: Positive big integer
sr: Велик позитиван цео број

en: Positive integer
sr: Позитиван цео број

en: Positive small integer
sr: Позитиван мали цео број

en: Slug (up to %(max_length)s)
sr: Слаг са макс. дужином %(max_length)s

en: Text
sr: Текст

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
sr: Вредност "%(value)s" нема исправан формат. Мора бити у формату ЧЧ:ММ[:сс[.uuuuuu]] .

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
sr: Вредност "%(value)s" има исправан формат (ЧЧ:ММ[:сс[.uuuuuu]]) али то није исправно време.

en: Time
sr: Време

en: Raw binary data
sr: Сирови бинарни подаци

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
sr: "%(value)s" није исправан UUID.

en: Universally unique identifier
sr: Универзално јединствени идентификатор

en: File
sr: Фајл

en: Image
sr: Слика

en: A JSON object
sr: JSON објекат

en: Value must be valid JSON.
sr: Вредност мора бити исправан JSON.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
sr: %(model)s инстанца са вредношћу %(value)r у пољу %(field)s не постоји.

en: Foreign Key (type determined by related field)
sr: Спољни кључ (тип је одређен асоцираном колоном)

en: One-to-one relationship
sr: Релација један на један

en: %(from)s-%(to)s relationship
sr: Релација %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
sr: Релације %(from)s-%(to)s

en: Many-to-many relationship
sr: Релација више на више

en: This field is required.
sr: Ово поље се мора попунити.

en: Enter a whole number.
sr: Унесите цео број.

en: Enter a valid date.
sr: Унесите исправан датум.

en: Enter a valid time.
sr: Унесите исправно време

en: Enter a valid date/time.
sr: Унесите исправан датум/време.

en: Enter a valid duration.
sr: Унесите исправан временски интервал.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
sr: Број дана мора бити између {min_days} и {max_days}.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
sr: Фајл није пребачен. Проверите тип енкодирања на форми.

en: No file was submitted.
sr: Фајл није пребачен.

en: The submitted file is empty.
sr: Пребачени фајл је празан.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
sr[0]: Име фајла не може имати више од %(max)d карактера (тренутно има %(length)d).
sr[1]: Име фајла не може имати више од %(max)d карактера (тренутно има %(length)d).
sr[2]: Име фајла не може имати више од %(max)d карактера (тренутно има %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
sr: Може се само послати фајл или избрисати, не оба.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
sr: Пребаците исправан фајл. Фајл који је пребачен или није слика, или је оштећен.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
sr: %(value)s није међу понуђеним вредностима. Одаберите једну од понуђених.

en: Enter a list of values.
sr: Унесите листу вредности.

en: Enter a complete value.
sr: Унесите комплетну вредност.

en: Enter a valid UUID.
sr: Унесите исправан UUID.

en: Enter a valid JSON.
sr: Унесите исправан JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
sr: (Скривено поље %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
sr: Подаци од ManagementForm недостају или су покварени. Поља која недостају: %(field_names)s. Можда ће бити потребно да пријавите грешку ако се проблем настави.

en: Please submit at most %d form. | Please submit at most %d forms.
sr[0]: Молим проследите највише %d форму.
sr[1]: Молим проследите највише %d форме.
sr[2]: Молим проследите највише %d форми.

en: Please submit at least %d form. | Please submit at least %d forms.
sr[0]: Молим проследите најмање %d форму.
sr[1]: Молим проследите најмање %d форме.
sr[2]: Молим проследите најмање %d форми.

en: Order
sr: Редослед

en: Delete
sr: Обриши

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
sr: Исправите вредност за поље %(field)s - оно мора бити јединствено.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
sr: Исправите вредности за поља %(field)s - њихова комбинација мора бити јединствена.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
sr: Иправите вредност за поље %(field_name)s, оно мора бити јединствено за %(lookup)s у %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
sr: Исправите дуплиране вредности доле.

en: The inline value did not match the parent instance.
sr: Директно унета вредност не одговара инстанци родитеља.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
sr: Одабрана вредност није међу понуђенима. Одаберите једну од понуђених.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
sr: "%(pk)s" није исправна вредност.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
sr: Време %(datetime)s се не може протумачити у временској зони %(current_timezone)s; можда је двосмислено или не постоји.

en: Clear
sr: Очисти

en: Currently
sr: Тренутно

en: Change
sr: Измени

en: Unknown
sr: Непознато

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
sr: да,не,можда

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
sr[0]: %(size)d бајт
sr[1]: %(size)d бајта
sr[2]: %(size)d бајтова

en: p.m.
sr: по п.

en: a.m.
sr: пре п.

en: midnight
sr: поноћ

en: noon
sr: подне

en: Monday
sr: понедељак

en: Tuesday
sr: уторак

en: Wednesday
sr: среда

en: Thursday
sr: четвртак

en: Friday
sr: петак

en: Saturday
sr: субота

en: Sunday
sr: недеља

en: Mon
sr: пон.

en: Tue
sr: уто.

en: Wed
sr: сре.

en: Thu
sr: чет.

en: Fri
sr: пет.

en: Sat
sr: суб.

en: Sun
sr: нед.

en: January
sr: јануар

en: February
sr: фебруар

en: March
sr: март

en: April
sr: април

en: May
sr: мај

en: June
sr: јун

en: July
sr: јул

en: August
sr: август

en: September
sr: септембар

en: October
sr: октобар

en: November
sr: новембар

en: December
sr: децембар

en: jan
sr: јан.

en: feb
sr: феб.

en: mar
sr: мар.

en: apr
sr: апр.

en: may
sr: мај.

en: jun
sr: јун.

en: jul
sr: јул.

en: aug
sr: ауг.

en: sep
sr: сеп.

en: oct
sr: окт.

en: nov
sr: нов.

en: dec
sr: дец.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
sr: Јан.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
sr: Феб.

[ctx: abbrev. month]
en: March
sr: Март

[ctx: abbrev. month]
en: April
sr: Април

[ctx: abbrev. month]
en: May
sr: Мај

[ctx: abbrev. month]
en: June
sr: Јун

[ctx: abbrev. month]
en: July
sr: Јул

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
sr: Авг.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
sr: Септ.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
sr: Окт.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
sr: Нов.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
sr: Дец.

[ctx: alt. month]
en: January
sr: Јануар

[ctx: alt. month]
en: February
sr: Фебруар

[ctx: alt. month]
en: March
sr: Март

[ctx: alt. month]
en: April
sr: Април

[ctx: alt. month]
en: May
sr: Мај

[ctx: alt. month]
en: June
sr: Јун

[ctx: alt. month]
en: July
sr: Јул

[ctx: alt. month]
en: August
sr: Август

[ctx: alt. month]
en: September
sr: Септембар

[ctx: alt. month]
en: October
sr: Октобар

[ctx: alt. month]
en: November
sr: Новембар

[ctx: alt. month]
en: December
sr: Децембар

en: This is not a valid IPv6 address.
sr: Ово није валидна IPv6 адреса.

en: or
sr: или

en: %(num)d year | %(num)d years
sr[0]: %(num)d година
sr[1]: %(num)d године
sr[2]: %(num)d година

en: %(num)d month | %(num)d months
sr[0]: %(num)d месец
sr[1]: %(num)d месеца
sr[2]: %(num)d месеци

en: %(num)d week | %(num)d weeks
sr[0]: %(num)d недеља
sr[1]: %(num)d недеље
sr[2]: %(num)d недеља

en: %(num)d day | %(num)d days
sr[0]: %(num)d дан
sr[1]: %(num)d дана
sr[2]: %(num)d дана

en: %(num)d hour | %(num)d hours
sr[0]: %(num)d сат
sr[1]: %(num)d сата
sr[2]: %(num)d сати

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
sr[0]: %(num)d минут
sr[1]: %(num)d минута
sr[2]: %(num)d минута

en: Forbidden
sr: Забрањено

en: CSRF verification failed. Request aborted.
sr: CSRF верификација није прошла. Захтев одбијен.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
sr: Ова порука је приказана јер овај HTTPS сајт захтева да "Referer header" буде послат од стране вашег интернет прегледача, што тренутно није случај. Поменуто заглавље је потребно из безбедоносних разлога, да би се осигурало да ваш прегледач није под контролом трећих лица.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
sr: Ако сте подесили интернет прегледач да не шаље "Referer" заглавља, поново их укључите, барем за овај сајт, или за HTTPS конекције, или за "same-origin" захтеве.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
sr: Ако користите <meta name="referrer" content="no-referrer"> таг или "Referrer-Policy: no-referrer" заглавље, молимо да их уклоните. CSRF заштита захтева "Referer" заглавље да би се обавила стриктна "referrer" провера. Уколико вас брине приватност, користите алтернативе као <a rel="noreferrer" ...> за линкове ка другим сајтовима.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
sr: Ова порука је приказана јер овај сајт захтева CSRF куки када се прослеђују подаци из форми. Овај куки је потребан из сигурносних разлога, да би се осигурало да ваш претраживач није под контролом трећих лица.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
sr: Ако је ваш интернет прегедач подешен да онемогући колачиће, молимо да их укључите, барем за овај сајт, или за "same-origin" захтеве.

en: More information is available with DEBUG=True.
sr: Више информација је доступно са DEBUG=True.

en: No year specified
sr: Година није назначена

en: Date out of range
sr: Датум ван опсега

en: No month specified
sr: Месец није назначен

en: No day specified
sr: Дан није назначен

en: No week specified
sr: Недеља није назначена

en: No %(verbose_name_plural)s available
sr: Недоступни објекти %(verbose_name_plural)s

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
sr: Опција „future“ није доступна за „%(verbose_name_plural)s“ јер %(class_name)s.allow_future има вредност False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
sr: Неисправан датум „%(datestr)s“ за формат „%(format)s“

en: No %(verbose_name)s found matching the query
sr: Ниједан објекат класе %(verbose_name)s није нађен датим упитом.

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
sr: Страница није последња, нити може бити конвертована у тип "int".

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
sr: Неисправна страна (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
sr: Празна листа и „%(class_name)s.allow_empty“ има вредност False.

en: Directory indexes are not allowed here.
sr: Индекси директоријума нису дозвољени овде.

en: “%(path)s” does not exist
sr: „%(path)s“ не постоји

en: Index of %(directory)s
sr: Индекс директоријума %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
sr: Инсталација је прошла успешно. Честитке!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
sr: Погледајте <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">напомене уз издање</a> за Ђанго %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
sr: Ова страна је приказана јер је <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> у вашим подешавањима и нисте конфигурисали ниједан URL.

en: Django Documentation
sr: Ђанго документација

en: Topics, references, &amp; how-to’s
sr: Теме, референце, &amp; како-да

en: Tutorial: A Polling App
sr: Упутство: апликација за гласање

en: Get started with Django
sr: Почните са Ђангом

en: Django Community
sr: Ђанго заједница

en: Connect, get help, or contribute
sr: Повежите се, потражите помоћ или дајте допринос
