django - en to tk translation catalogue (314 entries)

en: Arabic
tk: Arapça

en: Algerian Arabic
tk: Alžir Arapçasy

en: Azerbaijani
tk: Azeri Türkçesi

en: Bulgarian
tk: Bolgar

en: Belarusian
tk: Belarusça

en: Bosnian
tk: Bosniýaça

en: Catalan
tk: Katalan

en: Czech
tk: Çehçe

en: Welsh
tk: Uelsçe

en: Danish
tk: Daniýaça

en: German
tk: Nemesçe

en: Lower Sorbian
tk: Aşaky Sorbian

en: Greek
tk: Grekçe

en: English
tk: Iňlisçe

en: Australian English
tk: Awstraliýa Iňlisçesi

en: British English
tk: Britan Iňlisçesi

en: Spanish
tk: Ispança

en: Argentinian Spanish
tk: Argentina Ispançasy

en: Colombian Spanish
tk: Kolumbiýa Ispançasy

en: Mexican Spanish
tk: Meksika Ispançasy

en: Nicaraguan Spanish
tk: Nikaragua Ispançasy

en: Venezuelan Spanish
tk: Wenezuela Ispançasy

en: Estonian
tk: Estonça

en: Basque
tk: Baskça

en: Persian
tk: Parsça

en: Finnish
tk: Finçe

en: French
tk: Fransuzça

en: Frisian
tk: Frisça

en: Irish
tk: Irlandça

en: Scottish Gaelic
tk: Şotlandiýa Gaelçasy

en: Galician
tk: Galisiýaça

en: Hebrew
tk: Ýewreýçe

en: Croatian
tk: Horwatça

en: Upper Sorbian
tk: Ýokarky Sorbian

en: Hungarian
tk: Wengerçe

en: Armenian
tk: Ermeniçe

en: Indonesian
tk: Indonezça

en: Icelandic
tk: Islandça

en: Italian
tk: Italýança

en: Japanese
tk: Ýaponça

en: Georgian
tk: Gruzinçe

en: Kazakh
tk: Gazakça

en: Khmer
tk: Hmerçe

en: Korean
tk: Koreýçe

en: Kyrgyz
tk: Gyrgyzça

en: Luxembourgish
tk: Lýuksemburgça

en: Lithuanian
tk: Litwança

en: Latvian
tk: Latwiýaça

en: Macedonian
tk: Makedonça

en: Malayalam
tk: Malaýalam

en: Mongolian
tk: Mongolça

en: Marathi
tk: Marasi

en: Malay
tk: Malaý

en: Burmese
tk: Birma

en: Norwegian Bokmål
tk: Norwegiýa Bokmaly

en: Dutch
tk: Gollandça

en: Norwegian Nynorsk
tk: Norwegiýa Nynorskçasy

en: Ossetic
tk: Osetikçe

en: Punjabi
tk: Penjebiçe

en: Polish
tk: Polýakça

en: Portuguese
tk: Portugalça

en: Brazilian Portuguese
tk: Braziliýa Portugalçasy

en: Romanian
tk: Rumynça

en: Russian
tk: Rusça

en: Slovak
tk: Slowakça

en: Slovenian
tk: Slowençe

en: Albanian
tk: Albança

en: Serbian
tk: Serbçe

en: Serbian Latin
tk: Serb Latynçasy

en: Swedish
tk: Şwedçe

en: Tajik
tk: Täjik

en: Thai
tk: Taýça

en: Turkmen
tk: Türkmençe

en: Turkish
tk: Türkçe

en: Tatar
tk: Tatarça

en: Ukrainian
tk: Ukrainçe

en: Urdu
tk: Urduça

en: Uzbek
tk: Özbekçe

en: Vietnamese
tk: Wýetnamça

en: Simplified Chinese
tk: Ýönekeýleşdirilen Hytaýça

en: Traditional Chinese
tk: Adaty Hytaýça

en: Messages
tk: Habarlar

en: Site Maps
tk: Saýt Kartalary

en: Static Files
tk: Statik Faýllar

en: Syndication
tk: Syndikasiýa

note: Translators: String used to replace omitted page numbers in elided page range generated by paginators, e.g. [1, 2, '…', 5, 6, 7, '…', 9, 10].
en: …
tk: ...

en: That page number is not an integer
tk: Ol sahypanyň sany bitewi san däl

en: That page number is less than 1
tk: Ol sahypanyň belgisi 1-den az

en: That page contains no results
tk: Ol sahypada hiç hili netije ýok

en: Enter a valid value.
tk: Dogry baha giriziň.

en: Enter a valid URL.
tk: Dogry URL giriziň.

en: Enter a valid integer.
tk: Dogry bitewi san giriziň.

en: Enter a valid email address.
tk: Dogry e-poçta salgysyny giriziň.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
tk: Harplardan, sanlardan, aşaky çyzyklardan ýa-da defislerden ybarat dogry “slug” giriziň.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
tk: Unikod harplaryndan, sanlardan, aşaky çyzyklardan ýa-da defislerden ybarat dogry “slug” giriziň.

en: Enter a valid IPv4 address.
tk: Dogry IPv4 salgysyny giriziň.

en: Enter a valid IPv6 address.
tk: Dogry IPv6 salgysyny giriziň.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
tk: Dogry IPv4 ýa-da IPv6 adresi giriziň.

en: Enter only digits separated by commas.
tk: Diňe otur bilen aýrylan sanlary giriziň.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
tk: %(limit_value)s bahasynyň dogry bolmagyny üpjün ediň (şuwagt %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
tk: Maglumatyň %(limit_value)s bahasyndan az ýa-da deň bolmagyny üpjün ediň.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
tk: Maglumatyň %(limit_value)s bahasyndan köp ýa-da deň bolmagyny üpjün ediň.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
tk: Bu baha %(limit_value)s-nyň essesi bolmaly.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
tk[0]: Bu maglumatda iň az %(limit_value)d harp bardygyna göz ýetiriň (munda %(show_value)d bar).
tk[1]: Bu maglumatda azyndan %(limit_value)d nyşanyň bolmagyny üpjün ediň (şuwagt %(show_value)d sany bar).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
tk[0]: Bu maglumatda köpünden %(limit_value)d harp bardygyna göz ýetiriň (bunda %(show_value)d bar)
tk[1]: Bu maglumatda iň köp %(limit_value)d nyşanyň bolmagyny üpjün ediň (şuwagt %(show_value)d sany bar)

en: Enter a number.
tk: San giriziň

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
tk[0]: Bu ýerde jemi %(max)s'dan köp san ýokduguna göz ýetiriň.
tk[1]: Bu ýerde jemi %(max)s sanydan köp sifriň bolmazlygyny üpjün ediň.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
tk[0]: Bu ýerde %(max)s'dan köp nokatly san ýokdugyna göz ýetiriň
tk[1]: Bu ýerde %(max)s sanydan köp nokatly san ýoklugyny üpjün ediň.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
tk[0]: Nokatdan öň %(max)s'dan köp san ýokdugyna göz ýetiriň
tk[1]: Nokatdan öň %(max)s sanydan köp sifriň ýoklugyny üpjün ediň.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
tk: "%(extension)s" faýl görnüşine rugsat edilmeýär. Rugsat berilýän faýl görnüşleri şulardan ybarat: %(allowed_extensions)s

en: Null characters are not allowed.
tk: Null nyşanlara rugsat berilmeýär.

en: and
tk: we

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
tk: %(field_labels)s bilen baglanyşykly %(model_name)s eýýäm bar.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
tk: Çäklendirme “%(name)s” bozuldy.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
tk: %(value)r dogry saýlaw däl.

en: This field cannot be null.
tk: Bu meýdan null bilmez.

en: This field cannot be blank.
tk: Bu meýdan boş bolup bilmez.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
tk: %(field_label)s bilen baglanyşykly %(model_name)s eýýäm bar.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
tk: %(lookup_type)s %(date_field_label)s üçin %(field_label)s özboluşly bolmalydyr.

en: Field of type: %(field_type)s
tk: Meýdan görnüşi: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
tk: "%(value)s" hökman True ýa-da False bolmalydyr.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
tk: "%(value)s" hökman True, False ýa-da None bolmalydyr.

en: Boolean (Either True or False)
tk: Boolean (True ýa-da False)

en: String (up to %(max_length)s)
tk: Setir (iň köp %(max_length)s)

en: Comma-separated integers
tk: Otur bilen bölünen bitewi sanlar

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
tk: "%(value)s" bahasynyň nädogry sene formaty bar. ÝÝÝÝ-AA-GG görnüşinde bolmaly.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
tk: "%(value)s" dogry yazylyş usuluna (ÝÝÝÝ-AA-GG) eýe, ýöne, sene nädogry.

en: Date (without time)
tk: Sene (wagtsyz)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
tk: "%(value)s" ýalňyş görnüşde ýazylan. Bu baha hökmany suratda ÝÝÝÝ-AA-GG SS:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] görnüşde bolmalydyr.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
tk: "%(value)s" dogry sene görnüşine eýe (ÝÝÝÝ-AA-GG SS:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]). Ýöne bu nädogry sene/wagt.

en: Date (with time)
tk: Sene (wagty bilen)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
tk: "%(value)s" hökman nokatly san bolmalydyr.

en: Decimal number
tk: Onluk san

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
tk: "%(value)s" ýalňyş sene görnüşine eýe. Bu hökman  [GG] [[SS:]AA:]ss[.uuuuuu] görnüşinde bolmalydyr.

en: Duration
tk: Dowamlylyk

en: Email address
tk: Email adres

en: File path
tk: Faýl ýoly

en: “%(value)s” value must be a float.
tk: "%(value)s float san bolmaly.

en: Floating point number
tk: Float san

en: “%(value)s” value must be an integer.
tk: "%(value)s" bitewi san bolmaly.

en: Integer
tk: Bitewi san

en: Big (8 byte) integer
tk: Uly (8 baýt) bitewi san

en: Small integer
tk: Kiçi bitewi san

en: IPv4 address
tk: IPv4 salgy

en: IP address
tk: IP salgy

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
tk: "%(value)s" None, True ýa-da False bolmaly.

en: Boolean (Either True, False or None)
tk: Boolean (True, False ýa-da None)

en: Positive big integer
tk: Pozitiw uly bitewi san

en: Positive integer
tk: Pozitiw bitewi san

en: Positive small integer
tk: Pozitiw kiçi bitewi san

en: Slug (up to %(max_length)s)
tk: Slug (iň köp %(max_length)s)

en: Text
tk: Tekst

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
tk: "%(value)s" bahasy nädogry formata eýe. SS:MM[:ss[.uuuuuu]] formatda bolmaly.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
tk: "%(value)s" bahasy dogry formata eýe (SS:MM[:ss[.uuuuuu]]) ýöne bu nädogry wagt.

en: Time
tk: Wagt

en: Raw binary data
tk: Çig ikilik maglumat

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
tk: "%(value)s" dogry UUID däl.

en: Universally unique identifier
tk: Ähliumumy özboluşly kesgitleýji

en: File
tk: Faýl

en: Image
tk: Surat

en: A JSON object
tk: JSON obýekti

en: Value must be valid JSON.
tk: Bahasy JSON bolmaly.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
tk: %(field)s%(value)r bolan %(model)s ýok.

en: Foreign Key (type determined by related field)
tk: Daşary açary (baglanyşykly meýdança bilen kesgitlenýär)

en: One-to-one relationship
tk: Bire-bir gatnaşyk

en: %(from)s-%(to)s relationship
tk: %(from)s-%(to)s gatnaşyk

en: %(from)s-%(to)s relationships
tk: %(from)s-%(to)s gatnaşyklar

en: Many-to-many relationship
tk: Köp-köp gatnaşyk

en: This field is required.
tk: Bu meýdança hökman gerekli.

en: Enter a whole number.
tk: Bitin san giriziň.

en: Enter a valid date.
tk: Dogry senäni giriziň.

en: Enter a valid time.
tk: Dogry wagt giriziň.

en: Enter a valid date/time.
tk: Dogry senäni/wagty giriziň.

en: Enter a valid duration.
tk: Dogry dowamlylygy giriziň.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
tk: Günleriň sany {min_days} bilen {max_days} arasynda bolmaly.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
tk: Hiç hili faýl tabşyrylmady. Formadaky enkodiň görnüşini barlaň.

en: No file was submitted.
tk: Hiç hili faýl tabşyrylmady.

en: The submitted file is empty.
tk: Tabşyrylan faýl boş.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
tk[0]: Bu faýl adynyň iň köp %(max)d nyşanynyň bolmagyny üpjin ediň (şuwagt %(length)d sany bar).
tk[1]: Bu faýl adynyň iň köp %(max)d nyşanynyň bolmagyny üpjin ediň (şuwagt %(length)d sany bar).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
tk: Bir faýl iberiň ýa-da arassala gutyjygyny belläň, ikisini bile däl.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
tk: Dogry surat ýükläň. Ýüklän faýlyňyz ýa surat däldi ýa-da zaýalanan suratdy.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
tk: Dogry saýlawy saýlaň. %(value)s elýeterli saýlawlaryň biri däl.

en: Enter a list of values.
tk: Bahalaryň sanawyny giriziň.

en: Enter a complete value.
tk: Doly bahany giriziň.

en: Enter a valid UUID.
tk: Dogry UUID giriziň.

en: Enter a valid JSON.
tk: Dogry JSON giriziň.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
tk: (Gizlin meýdan %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
tk: ManagementForm maglumatlary ýok ýa-da bozulan. Tapylmadyk meýdança: %(field_names)s. Mesele dowam etse, "bug report" açmaly bolmagyňyz mümkin.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
tk[0]: Haýyş, iň köp %(num)d form tabşyryň.
tk[1]: Haýyş, iň köp %(num)d form tabşyryň.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
tk[0]: Haýyş, azyndan %(num)d form tabşyryň.
tk[1]: Haýyş, azyndan %(num)d form tabşyryň.

en: Order
tk: Tertip

en: Delete
tk: Poz

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
tk: %(field)s üçin dublikat maglumatlary düzediň.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
tk: Özboluşly bolmaly %(field)s üçin dublikat maglumatlary düzediň.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
tk: %(date_field)s meýdanynda %(lookup)süçin özboluşly bolmaly %(field_name)s üçin dublikat maglumatlary düzediň.

en: Please correct the duplicate values below.
tk: Aşakdaky dublikat bahalary düzediň.

en: The inline value did not match the parent instance.
tk: Giriş bahasy esasy mysal bilen gabat gelmedi.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
tk: Dogry saýlawy saýlaň. Bu saýlaw, elýeterli saýlawlaryň biri däl.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
tk: "%(pk)s" dogry baha däl.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
tk: %(datetime)s wagty %(current_timezone)s wagt zolagy bilen düşündirip bolmady; garyşyk bolup biler ýa-da ýok bolmagy mümkin.

en: Clear
tk: Arassala

en: Currently
tk: Häzirki wagtda

en: Change
tk: Üýtget

en: Unknown
tk: Näbelli

en: Yes
tk: Hawa

en: No
tk: Ýok

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
tk: hawa,ýok,belki

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
tk[0]: %(size)d baýt
tk[1]: %(size)d baýt

en: p.m.
tk: p.m

en: a.m.
tk: a.m

en: midnight
tk: ýary gije

en: noon
tk: günortan

en: Monday
tk: Duşenbe

en: Tuesday
tk: Sişenbe

en: Wednesday
tk: Çarşenbe

en: Thursday
tk: Penşenbe

en: Friday
tk: Anna

en: Saturday
tk: Şenbe

en: Sunday
tk: Ýekşenbe

en: Mon
tk: Duş

en: Tue
tk: Siş

en: Wed
tk: Çarş

en: Thu
tk: Pen

en: Fri
tk: Anna

en: Sat
tk: Şen

en: Sun
tk: Ýek

en: January
tk: Ýanwar

en: February
tk: Fewral

en: March
tk: Mart

en: April
tk: Aprel

en: May
tk: Maý

en: June
tk: Iýun

en: July
tk: Iýul

en: August
tk: Awgust

en: September
tk: Sentýabr

en: October
tk: Oktýabr

en: November
tk: Noýabr

en: December
tk: Dekabr

en: jan
tk: ýan

en: feb
tk: few

en: mar
tk: mart

en: may
tk: maý

en: jun
tk: iýun

en: jul
tk: iýul

en: aug
tk: awg

en: sep
tk: sent

en: oct
tk: okt

en: nov
tk: noý

en: dec
tk: dek

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
tk: Ýan.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
tk: Few.

[ctx: abbrev. month]
en: March
tk: Mart

[ctx: abbrev. month]
en: April
tk: Aprel

[ctx: abbrev. month]
en: May
tk: Maý

[ctx: abbrev. month]
en: June
tk: Iýun

[ctx: abbrev. month]
en: July
tk: Iýul

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
tk: Awg.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
tk: Sent.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
tk: Okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
tk: Noý.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
tk: Dek.

[ctx: alt. month]
en: January
tk: Ýanwar

[ctx: alt. month]
en: February
tk: Fewral

[ctx: alt. month]
en: March
tk: Mart

[ctx: alt. month]
en: April
tk: Aprel

[ctx: alt. month]
en: May
tk: Maý

[ctx: alt. month]
en: June
tk: Iýun

[ctx: alt. month]
en: July
tk: Iýul

[ctx: alt. month]
en: August
tk: Awgust

[ctx: alt. month]
en: September
tk: Sentýabr

[ctx: alt. month]
en: October
tk: Oktýabr

[ctx: alt. month]
en: November
tk: Noýabr

[ctx: alt. month]
en: December
tk: Dekabr

en: This is not a valid IPv6 address.
tk: Bu dogry IPv6 salgy däl.

en: or
tk: ýa

note: Translators: This string is used as a separator between list elements
en: ,
tk: "

en: %(num)d year | %(num)d years
tk[0]: %(num)d ýyl
tk[1]: %(num)d ýyl

en: %(num)d month | %(num)d months
tk[0]: %(num)d aý
tk[1]: %(num)d aý

en: %(num)d week | %(num)d weeks
tk[0]: %(num)d hepde
tk[1]: %(num)d hepde

en: %(num)d day | %(num)d days
tk[0]: %(num)d gün
tk[1]: %(num)d gün

en: %(num)d hour | %(num)d hours
tk[0]: %(num)d sagat
tk[1]: %(num)d sagat

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
tk[0]: %(num)d minut
tk[1]: %(num)d minut

en: Forbidden
tk: Gadagan

en: CSRF verification failed. Request aborted.
tk: CSRF dogrylamak şowsuz. Talap ýatyryldy.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
tk: Bu haty görýärsiňiz, sebäbi bu HTTPS sahypasy web brauzeriňiz tarapyndan iberilmeli "Referer header" talap edýär, ýöne hiç biri iberilmedi. Bu sözbaşy, brauzeriňiziň üçünji şahyslar tarapyndan ogurlanmazlygy üçin howpsuzlyk sebäpli talap edilýär.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
tk: Brauzeriňizde "Referer" sözbaşylaryny öçüren bolsaňyz, iň bolmanda bu sahypa ýa-da HTTPS birikmeleri ýa-da "meňzeş" talaplar üçin täzeden açyň.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
tk: Egerde siz <meta name="referrer" content="no-referrer"> diýen bellik ýada "Referrer-Policy: no-referrer" header ulanýan bolsaňyz, olary aýyrmagyňyzy haýyş edýäris. CSRF goragy üçin "Referer" header-i dogry salgylanma üçin gereklidir. Eger siz gizlinlik üçin alada etseňiz, üçinji şahs sahypalara baglanyşyklar üçin <a rel="noreferrer" …> ýaly alternatiwalary ulanyp bilersiňiz.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
tk: Bu sahypa formalary tabşyranda CSRF kukisini talap edýäligi sebäpli bu habary görýärsiňiz. Bu kuki, brauzeriňiziň üçünji taraplar tarapyndan ogurlanmazlygy üçin howpsuzlyk sebäpli talap edilýär.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
tk: Brauzeriňizde kukileri öçüren bolsaňyz, iň bolmanda şu sahypa ýa-da "meňzeş" talaplar üçin olary täzeden açyň.

en: More information is available with DEBUG=True.
tk: Has giňişleýin maglumat DEBUG=True bilen elýeterlidir.

en: No year specified
tk: Ýyl görkezilmedi

en: Date out of range
tk: Sene çägiň daşynda

en: No month specified
tk: Aý görkezilmedi

en: No day specified
tk: Gün görkezilmedi

en: No week specified
tk: Hepde görkezilmedi

en: No %(verbose_name_plural)s available
tk: Elýeterli %(verbose_name_plural)s ýok

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
tk: Gelejek %(verbose_name_plural)s elýeterli däl sebäbi %(class_name)s.allow_future bahasy False

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
tk: Nädogry sene setiri "%(datestr)s" berlen format "%(format)s"

en: No %(verbose_name)s found matching the query
tk: Talap bilen gabat gelýän %(verbose_name)s tapylmady

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
tk: Sahypa “iň soňky” däl, ony int-ede öwrüp bolmaz.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
tk: Nädogry sahypa  (%(page_number)s ): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
tk: Boş list we "%(class_name)s.allow_empty" bahasy False

en: Directory indexes are not allowed here.
tk: Bu ýerde katalog indekslerine rugsat berilmeýär.

en: “%(path)s” does not exist
tk: "%(path)s" beýle ýol ýok

en: Index of %(directory)s
tk: %(directory)s indeksi

en: The install worked successfully! Congratulations!
tk: Üstünlikli guruldy! Gutlaýarys!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
tk: Django %(version)s üçin <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">goýberiş belliklerini</a> görüň

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
tk: Bu sahypany görýärsiňiz, sebäbi sazlamalar faýlyňyzda <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> we hiç hili URL düzmediňiz.

en: Django Documentation
tk: Django resminamalary

en: Topics, references, &amp; how-to’s
tk: Mowzuklar, salgylanmalar, &amp; how-to-lar

en: Tutorial: A Polling App
tk: Gollanma: Ses beriş programmasy

en: Get started with Django
tk: Django bilen başlaň

en: Django Community
tk: Django jemgyýeti

en: Connect, get help, or contribute
tk: Birikiň, kömek alyň ýa-da goşant goşuň
