django - en to bs translation catalogue (105 entries)

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
bs: Uspješno izbrisano %(count)d %(items)s.

en: Are you sure?
bs: Da li ste sigurni?

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
bs: Izbriši odabrane %(verbose_name_plural)s

en: All
bs: Svi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Any date
bs: Svi datumi

en: Today
bs: Danas

en: Past 7 days
bs: Poslednjih 7 dana

en: This month
bs: Ovaj mesec

en: This year
bs: Ova godina

en: Action:
bs: Radnja:

en: Add another %(verbose_name)s
bs: Dodaj još jedan %(verbose_name)s

en: Remove
bs: Obriši

en: action time
bs: vrijeme radnje

en: object id
bs: id objekta

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/3/library/functions.html#repr)
en: object repr
bs: repr objekta

en: action flag
bs: oznaka radnje

en: change message
bs: opis izmjene

en: log entry
bs: zapis u logovima

en: log entries
bs: zapisi u logovima

en: and
bs: i

en: No fields changed.
bs: Nije bilo izmjena polja.

en: None
bs: Nijedan

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
bs: Predmeti moraju biti izabrani da bi se mogla obaviti akcija nad njima. Nijedan predmet nije bio izmjenjen.

en: No action selected.
bs: Nijedna akcija nije izabrana.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
bs: Objekat „%(obj)s“ klase %(name)s obrisan je uspješno.

en: Add %s
bs: Dodaj objekat klase %s

en: Change %s
bs: Izmjeni objekat klase %s

en: Database error
bs: Greška u bazi podataka

en: 0 of %(cnt)s selected
bs: 0 od %(cnt)s izabrani

en: Change history: %s
bs: Historijat izmjena: %s

en: Django site admin
bs: Django administracija sajta

en: Django administration
bs: Django administracija

en: Site administration
bs: Administracija sistema

en: Log in
bs: Prijava

en: Page not found
bs: Stranica nije pronađena

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
bs: Žao nam je, tražena stranica nije pronađena.

en: Home
bs: Početna

en: Server error
bs: Greška na serveru

en: Server error (500)
bs: Greška na serveru (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
bs: Greška na serveru <em>(500)</em>

en: Run the selected action
bs: Pokreni odabranu radnju

en: Go
bs: Počni

en: Click here to select the objects across all pages
bs: Kliknite ovdje da izaberete objekte preko svih stranica

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
bs: Izaberite svih %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
bs: Izbrišite izbor

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
bs: Prvo unesite korisničko ime i lozinku. Potom ćete moći da mijenjate još korisničkih podešavanja.

en: Change password
bs: Promjena lozinke

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
bs: Unesite novu lozinku za korisnika <strong>%(username)s</strong>.

en: Welcome,
bs: Dobrodošli,

en: Documentation
bs: Dokumentacija

en: Log out
bs: Odjava

en: Add %(name)s
bs: Dodaj objekat klase %(name)s

en: History
bs: Historijat

en: View on site
bs: Pregled na sajtu

en: Delete
bs: Obriši

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
bs: Uklanjanje %(object_name)s „%(escaped_object)s“ povlači uklanjanje svih objekata koji su povezani sa ovim objektom, ali vaš nalog nema dozvole za brisanje slijedećih tipova objekata:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
bs: Da li ste sigurni da želite da obrišete %(object_name)s „%(escaped_object)s“? Slijedeći objekti koji su u vezi sa ovim objektom će također biti obrisani:

en: Yes, I'm sure
bs: Da, siguran sam

en: Delete multiple objects
bs: Brisanje više objekata

en: Change
bs: Izmjeni

en: Delete?
bs: Brisanje?

en:  By %(filter_title)s
bs:  %(filter_title)s

en: Add
bs: Dodaj

en: You don't have permission to edit anything.
bs: Nemate dozvole da unosite bilo kakve izmjene.

en: None available
bs: Nema podataka

en: Unknown content
bs: Nepoznat sadržaj

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
bs: Nešto nije uredu sa vašom bazom podataka. Provjerite da li postoje odgovarajuće tabele i da li odgovarajući korisnik ima pristup bazi.

en: Date/time
bs: Datum/vrijeme

en: User
bs: Korisnik

en: Action
bs: Radnja

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
bs: Ovaj objekat nema zabilježen historijat izmjena. Vjerovatno nije dodan kroz ovaj sajt za administraciju.

en: Show all
bs: Prikaži sve

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Search
bs: Pretraga

en: %(full_result_count)s total
bs: ukupno %(full_result_count)s

en: Save as new
bs: Sačuvaj kao novi

en: Save and add another
bs: Sačuvaj i dodaj slijedeći

en: Save and continue editing
bs: Sačuvaj i nastavi sa izmjenama

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
bs: Hvala što ste danas proveli vrijeme na ovom sajtu.

en: Log in again
bs: Ponovna prijava

en: Password change
bs: Izmjena lozinke

en: Your password was changed.
bs: Vaša lozinka je izmjenjena.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
bs: Iz bezbjednosnih razloga prvo unesite svoju staru lozinku, a novu zatim unesite dva puta da bismo mogli da provjerimo da li ste je pravilno unijeli.

en: Change my password
bs: Izmijeni moju lozinku

en: Password reset
bs: Resetovanje lozinke

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
bs: Vaša lozinka je postavljena.  Možete se prijaviti.

en: Password reset confirmation
bs: Potvrda resetovanja lozinke

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
bs: Unesite novu lozinku dva puta kako bismo mogli da provjerimo da li ste je pravilno unijeli.

en: New password:
bs: Nova lozinka:

en: Confirm password:
bs: Potvrda lozinke:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
bs: Link za resetovanje lozinke nije važeći, vjerovatno zato što je već iskorišćen.  Ponovo zatražite resetovanje lozinke.

en: Please go to the following page and choose a new password:
bs: Idite na slijedeću stranicu i postavite novu lozinku.

en: Your username, in case you've forgotten:
bs: Ukoliko ste zaboravili, vaše korisničko ime:

en: Thanks for using our site!
bs: Hvala što koristite naš sajt!

en: The %(site_name)s team
bs: Uredništvo sajta %(site_name)s

en: Reset my password
bs: Resetuj moju lozinku

en: All dates
bs: Svi datumi

en: Select %s
bs: Odaberi objekat klase %s

en: Select %s to change
bs: Odaberi objekat klase %s za izmjenu

en: Date:
bs: Datum:

en: Time:
bs: Vrijeme:

en: Lookup
bs: Pretraži
