django - en to da translation catalogue (55 entries)

en: Available %s
da: Tilgængelige %s

en: This is the list of available %s. You may choose some by selecting them in the box below and then clicking the "Choose" arrow between the two boxes.
da: Dette er listen over tilgængelige %s. Du kan vælge dem enkeltvis ved at markere dem i kassen nedenfor og derefter klikke på "Vælg"-pilen mellem de to kasser.

en: Type into this box to filter down the list of available %s.
da: Skriv i dette felt for at filtrere listen af tilgængelige %s.

en: Filter
da: Filtrér

en: Choose all
da: Vælg alle

en: Click to choose all %s at once.
da: Klik for at vælge alle %s med det samme.

en: Choose
da: Vælg

en: Remove
da: Fjern

en: Chosen %s
da: Valgte %s

en: This is the list of chosen %s. You may remove some by selecting them in the box below and then clicking the "Remove" arrow between the two boxes.
da: Dette er listen over valgte %s. Du kan fjerne dem enkeltvis ved at markere dem i kassen nedenfor og derefter klikke på "Fjern"-pilen mellem de to kasser.

en: Type into this box to filter down the list of selected %s.
da: Skriv i dette felt for at filtrere listen af valgte %s.

en: Remove all
da: Fjern alle

en: Click to remove all chosen %s at once.
da: Klik for at fjerne alle valgte %s med det samme.

en: %s selected option not visible | %s selected options not visible
da[0]: %s valgt mulighed ikke vist
da[1]: %s valgte muligheder ikke vist

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
da[0]: %(sel)s af %(cnt)s valgt
da[1]: %(sel)s af %(cnt)s valgt

en: You have unsaved changes on individual editable fields. If you run an action, your unsaved changes will be lost.
da: Du har ugemte ændringer af et eller flere redigerbare felter. Hvis du udfører en handling fra drop-down-menuen, vil du miste disse ændringer.

en: You have selected an action, but you haven’t saved your changes to individual fields yet. Please click OK to save. You’ll need to re-run the action.
da: Du har valgt en handling, men du har ikke gemt dine ændringer til et eller flere felter. Klik venligst OK for at gemme og vælg dernæst handlingen igen.

en: You have selected an action, and you haven’t made any changes on individual fields. You’re probably looking for the Go button rather than the Save button.
da: Du har valgt en handling, og du har ikke udført nogen ændringer på felter. Du søger formentlig Udfør-knappen i stedet for Gem-knappen.

en: Now
da: Nu

en: Midnight
da: Midnat

en: 6 a.m.
da: Klokken 6

en: Noon
da: Middag

en: 6 p.m.
da: Klokken 18

en: Note: You are %s hour ahead of server time. | Note: You are %s hours ahead of server time.
da[0]: Obs: Du er %s time forud i forhold til servertiden.
da[1]: Obs: Du er %s timer forud i forhold til servertiden.

en: Note: You are %s hour behind server time. | Note: You are %s hours behind server time.
da[0]: Obs: Du er %s time bagud i forhold til servertiden.
da[1]: Obs: Du er %s timer bagud i forhold til servertiden.

en: Choose a Time
da: Vælg et Tidspunkt

en: Choose a time
da: Vælg et tidspunkt

en: Cancel
da: Annuller

en: Today
da: I dag

en: Choose a Date
da: Vælg en Dato

en: Yesterday
da: I går

en: Tomorrow
da: I morgen

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: Maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

[ctx: abbrev. month January]
en: Jan
da: jan

[ctx: abbrev. month February]
en: Feb
da: feb

[ctx: abbrev. month March]
en: Mar
da: mar

[ctx: abbrev. month April]
en: Apr
da: apr

[ctx: abbrev. month May]
en: May
da: maj

[ctx: abbrev. month June]
en: Jun
da: jun

[ctx: abbrev. month July]
en: Jul
da: jul

[ctx: abbrev. month August]
en: Aug
da: aug

[ctx: abbrev. month September]
en: Sep
da: sep

[ctx: abbrev. month October]
en: Oct
da: okt

[ctx: abbrev. month November]
en: Nov
da: nov

[ctx: abbrev. month December]
en: Dec
da: dec

[ctx: one letter Wednesday]
en: W
da: O

[ctx: one letter Saturday]
en: S
da: L

en: Show
da: Vis

en: Hide
da: Skjul
