django - en to hsb translation catalogue (187 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
hsb: Wubrane %(verbose_name_plural)s zhašeć

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
hsb: %(count)d %(items)s je so wuspěšnje zhašało.

en: Cannot delete %(name)s
hsb: %(name)s njeda so zhašeć.

en: Are you sure?
hsb: Sće wěsty?

en: Administration
hsb: Administracija

en: All
hsb: Wšě

en: Yes
hsb: Haj

en: No
hsb: Ně

en: Unknown
hsb: Njeznaty

en: Any date
hsb: Někajki datum

en: Today
hsb: Dźensa

en: Past 7 days
hsb: Zańdźene 7 dnjow

en: This month
hsb: Tutón měsac

en: This year
hsb: Lětsa

en: No date
hsb: Žadyn datum

en: Has date
hsb: Ma datum

en: Empty
hsb: Prózdny

en: Not empty
hsb: Njeprózdny

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
hsb: Prošu zapodajće korektne %(username)s a hesło za personalne konto. Dźiwajće na to, zo wobě poli móžetej mjez wulko- a małopisanjom rozeznawać.

en: Action:
hsb: Akcija:

en: Add another %(verbose_name)s
hsb: Přidajće nowe %(verbose_name)s

en: Remove
hsb: Wotstronić

en: Addition
hsb: Přidaće

en: Change
hsb: Změnić

en: Deletion
hsb: Zhašenje

en: action time
hsb: akciski čas

en: user
hsb: wužiwar

en: content type
hsb: wobsahowy typ

en: object id
hsb: objektowy id

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
hsb: objektowa reprezentacija

en: action flag
hsb: akciske markěrowanje

en: change message
hsb: změnowa powěsć

en: log entry
hsb: protokolowy zapisk

en: log entries
hsb: protokolowe zapiski

en: Added “%(object)s”.
hsb: Je so „%(object)s“ přidał.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
hsb: Je so „%(object)s“ změnił - %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
hsb: Je so „%(object)s“ zhašał.

en: LogEntry Object
hsb: Objekt LogEntry

en: Added {name} “{object}”.
hsb: Je so {name} „{object}“ přidał.

en: Added.
hsb: Přidaty.

en: and
hsb: a

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
hsb: Je so {fields} za {name} „{object}“ změnił.

en: Changed {fields}.
hsb: {fields} změnjene.

en: Deleted {name} “{object}”.
hsb: Je so {name} „{object}“ zhašał.

en: No fields changed.
hsb: Žane pola změnjene.

en: None
hsb: Žadyn

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
hsb: Dźeržće „ctrl“ abo „cmd“ na Mac stłóčeny, zo byšće wjace hač jedyn wubrał.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
hsb: {name} „{obj}“ je so wuspěšnje přidał.

en: You may edit it again below.
hsb: Móžeće deleka unowa wobdźěłać.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
hsb: {name} „{obj}“ je so wuspěšnje přidał. Móžeće deleka dalši {name} přidać.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
hsb: {name} „{obj}“ je so wuspěšnje změnił. Móžeće jón deleka wobdźěłować.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
hsb: {name} „{obj}“ je so wuspěšnje přidał. Móžeće jón deleka wobdźěłować.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
hsb: {name} „{obj}“ je so wuspěšnje změnił. Móžeće deleka dalši {name} přidać.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
hsb: {name} „{obj}“ je so wuspěšnje změnił.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
hsb: Dyrbiće zapiski wubrać, zo byšće akcije z nimi wuwjesć. Zapiski njejsu so změnili.

en: No action selected.
hsb: žana akcija wubrana.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
hsb: %(name)s „%(obj)s“ je so wuspěšnje zhašał.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
hsb: %(name)s z ID „%(key)s“ njeeksistuje. Je so snano zhašało?

en: Add %s
hsb: %s přidać

en: Change %s
hsb: %s změnić

en: View %s
hsb: %s pokazać

en: Database error
hsb: Zmylk datoweje banki

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
hsb[0]: %(count)s %(name)s je so wuspěšnje změnił.
hsb[1]: %(count)s %(name)s stej so wuspěšnje změniłoj.
hsb[2]: %(count)s %(name)s su so wuspěšnje změnili.
hsb[3]: %(count)s %(name)s je so wuspěšnje změniło.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
hsb[0]: %(total_count)s wubrany
hsb[1]: %(total_count)s wubranej
hsb[2]: %(total_count)s wubrane
hsb[3]: %(total_count)s wubranych

en: 0 of %(cnt)s selected
hsb: 0 z %(cnt)s wubranych

en: Change history: %s
hsb: Změnowa historija: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
hsb: Zo bychu so %(class_name)s %(instance)s zhašeli, dyrbja so slědowace škitane přisłušne objekty zhašeć: %(related_objects)s

en: Django site admin
hsb: Administrator sydła Django

en: Django administration
hsb: Administracija Django

en: Site administration
hsb: Sydłowa administracija

en: Log in
hsb: Přizjewić

en: %(app)s administration
hsb: Administracija %(app)s

en: Page not found
hsb: Strona njeje so namakała

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
hsb: Je nam žel, ale požadana strona njeda so namakać.

en: Home
hsb: Startowa strona

en: Server error
hsb: Serwerowy zmylk

en: Server error (500)
hsb: Serwerowy zmylk (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
hsb: Serwerowy zmylk <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
hsb: Zmylk je wustupił. Je so sydłowym administratoram přez e-mejl zdźělił a dyrbjał so bórze wotstronić. Dźakujemy so za wašu sćerpliwosć.

en: Run the selected action
hsb: Wubranu akciju wuwjesć

en: Go
hsb: Start

en: Click here to select the objects across all pages
hsb: Klikńće tu, zo byšće objekty wšěch stronow wubrać

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
hsb: Wubjerće wšě %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
hsb: Wuběr wotstronić

en: Models in the %(name)s application
hsb: Modele w nałoženju %(name)s

en: Add
hsb: Přidać

en: View
hsb: Pokazać

en: You don’t have permission to view or edit anything.
hsb: Nimaće prawo něšto pokazać abo wobdźěłać.

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
hsb: Zapodajće najprjedy wužiwarske mjeno a hesło. Potom móžeće dalše wužiwarske nastajenja wobdźěłować.

en: Enter a username and password.
hsb: Zapodajće wužiwarske mjeno a hesło.

en: Change password
hsb: Hesło změnić

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
hsb[0]: Prošu porjedźće slědowacy zmylk.
hsb[1]: Prošu porjedźće slědowacej zmylkaj.
hsb[2]: Prošu porjedźće slědowace zmylki.
hsb[3]: Prošu porjedźće slědowace zmylki.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
hsb: Zapodajće nowe hesło za <strong>%(username)s</strong>.

en: Skip to main content
hsb: Dale k hłownemu wobsahej

en: Welcome,
hsb: Witajće,

en: View site
hsb: Sydło pokazać

en: Documentation
hsb: Dokumentacija

en: Log out
hsb: Wotzjewić

en: Breadcrumbs
hsb: Chlěbowe srjódki

en: Add %(name)s
hsb: %(name)s přidać

en: History
hsb: Historija

en: View on site
hsb: Na sydle pokazać

en: Filter
hsb: Filtrować

en: Clear all filters
hsb: Wšě filtry zhašeć

en: Remove from sorting
hsb: Ze sortěrowanja wotstronić

en: Sorting priority: %(priority_number)s
hsb: Sortěrowanski porjad: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
hsb: Sortěrowanje přepinać

en: Toggle theme (current theme: auto)
hsb: Drastu změnić (aktualna drasta: auto)

en: Toggle theme (current theme: light)
hsb: Drastu změnić (aktualna drasta: swětła)

en: Toggle theme (current theme: dark)
hsb: Drastu změnić (aktualna drasta: ćmowa)

en: Delete
hsb: Zhašeć

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
hsb: Hdyž so %(object_name)s '%(escaped_object)s' zhašeja, so tež přisłušne objekty zhašeja, ale waše konto nima prawo slědowace typy objektow zhašeć:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
hsb: Zo by so %(object_name)s '%(escaped_object)s' zhašało, dyrbja so slědowace přisłušne objekty zhašeć:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
hsb: Chceće woprawdźe %(object_name)s "%(escaped_object)s" zhašeć? Wšě slědowace přisłušne zapiski so zhašeja:

en: Objects
hsb: Objekty

en: Yes, I’m sure
hsb: Haj, sym sej wěsty

en: No, take me back
hsb: Ně, prošu wróćo

en: Delete multiple objects
hsb: Wjacore objekty zhašeć

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
hsb: Hdyž so wubrany %(objects_name)s zhaša, so přisłušne objekty zhašeja, ale waše konto nima prawo slědowace typy objektow zhašeć:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
hsb: Hdyž so wubrany %(objects_name)s zhaša, so slědowace škitane přisłušne objekty zhašeja:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
hsb: Chceće woprawdźe wubrane %(objects_name)s zhašeć? Wšě slědowace objekty a jich přisłušne zapiski so zhašeja:

en: Delete?
hsb: Zhašeć?

en:  By %(filter_title)s
hsb: Po %(filter_title)s

en: Summary
hsb: Zjeće

en: Recent actions
hsb: Najnowše akcije

en: My actions
hsb: Moje akcije

en: None available
hsb: Žadyn k dispoziciji

en: Unknown content
hsb: Njeznaty wobsah

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
hsb: Něšto je so z instalaciju datoweje banki nimokuliło. Zawěsćće, zo wotpowědne tabele datoweje banki su so wutworili, a, zo datowa banka da so wot wotpowědneho wužiwarja čitać.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
hsb: Sće jako %(username)s awtentifikowany, ale nimaće přistup na tutu stronu. Chceće so pola druheho konta přizjewić?

en: Forgotten your password or username?
hsb: Sće swoje hesło abo wužiwarske mjeno zabył?

en: Toggle navigation
hsb: Nawigaciju přepinać

en: Sidebar
hsb: Bóčnica

en: Start typing to filter…
hsb: Pisajće, zo byšće filtrował …

en: Filter navigation items
hsb: Nawigaciske zapiski fitrować

en: Date/time
hsb: Datum/čas

en: User
hsb: Wužiwar

en: Action
hsb: Akcija

en: entry | entries
hsb[0]: zapisk
hsb[1]: zapiskaj
hsb[2]: zapiski
hsb[3]: zapiskow

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
hsb: Tutón objekt nima změnowu historiju. Njeje so najskerje přez tute administratorowe sydło přidał.

en: Show all
hsb: Wšě pokazać

en: Save
hsb: Składować

en: Popup closing…
hsb: Wuskakowace wokno so začinja…

en: Search
hsb: Pytać

en: %(counter)s result | %(counter)s results
hsb[0]: %(counter)s wuslědk
hsb[1]: %(counter)s wuslědkaj
hsb[2]: %(counter)s wuslědki
hsb[3]: %(counter)s wuslědkow

en: %(full_result_count)s total
hsb: %(full_result_count)s dohromady

en: Save as new
hsb: Jako nowy składować

en: Save and add another
hsb: Skłaodwac a druhi přidać

en: Save and continue editing
hsb: Składować a dale wobdźěłować

en: Save and view
hsb: Składować a pokazać

en: Close
hsb: Začinić

en: Change selected %(model)s
hsb: Wubrane %(model)s změnić

en: Add another %(model)s
hsb: Druhi %(model)s přidać

en: Delete selected %(model)s
hsb: Wubrane %(model)s zhašeć

en: View selected %(model)s
hsb: Wubrany %(model)s pokazać

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
hsb: Wulki dźak, zo sće sej čas brał, zo byšće kwalitu websydła dźensa přepruwował.

en: Log in again
hsb: Znowa přizjewić

en: Password change
hsb: Hesło změnić

en: Your password was changed.
hsb: Waše hesło je so změniło.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
hsb: Prošu zapodajće swoje stare hesło k swojemu škitej a potom swoje nowe hesło dwójce, zo bychmy móhli přepruwować, hač sće jo korektnje zapodał.

en: Change my password
hsb: Moje hesło změnić

en: Password reset
hsb: Hesło wróćo stajić

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
hsb: Waše hesło je so nastajiło. Móžeće pokročować a so nětko přizjewić.

en: Password reset confirmation
hsb: Wobkrućenje wróćostajenja hesła

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
hsb: Prošu zapodajće swoje hesło dwójce, zo bychmy móhli přepruwować, hač sće jo korektnje zapodał.

en: New password:
hsb: Nowe hesło:

en: Confirm password:
hsb: Hesło wobkrućić:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
hsb: Wotkaz za wróćostajenje hesła bě njepłaćiwy, snano dokelž je so hižo wužił. Prošu prošće wo nowe wróćostajenje hesła.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
hsb: Smy wam e-mejlku z instrukcijemi wo nastajenju wašeho hesła pósłali, jeli konto ze zapodatej e-mejlowej adresu eksistuje. Wy dyrbjał ju bórze dóstać.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
hsb: Jeli e-mejlku njedóstawaće, přepruwujće prošu adresu, z kotrejž sće so zregistrował a hladajće do swojeho spamoweho rjadowaka.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
hsb: Dóstawaće tutu e-mejlku, dokelž sće wo wróćostajenje hesła za swoje wužiwarske konto na at %(site_name)s prosył.

en: Please go to the following page and choose a new password:
hsb: Prošu dźiće k slědowacej stronje a wubjerće nowe hesło:

en: Your username, in case you’ve forgotten:
hsb: Waše wužiwarske mjeno, jeli sće jo zabył:

en: Thanks for using our site!
hsb: Wulki dźak za wužiwanje našeho sydła!

en: The %(site_name)s team
hsb: Team %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
hsb: Sće swoje hesło zabył? Zapodajće deleka swoju e-mejlowu adresu a pósćelemy wam instrukcije za postajenje noweho hesła přez e-mejl.

en: Email address:
hsb: E-mejlowa adresa:

en: Reset my password
hsb: Moje hesło wróćo stajić

en: All dates
hsb: Wšě daty

en: Select %s
hsb: %s wubrać

en: Select %s to change
hsb: %s wubrać, zo by so změniło

en: Select %s to view
hsb: %s wubrać, kotryž ma so pokazać

en: Date:
hsb: Datum:

en: Time:
hsb: Čas:

en: Lookup
hsb: Pytanje

en: Currently:
hsb: Tuchylu:

en: Change:
hsb: Změnić:
