django - en to hu translation catalogue (178 entries)

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
hu: %(count)d %(items)s sikeresen törölve lett.

en: Cannot delete %(name)s
hu: %(name)s törlése nem sikerült

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
hu: Kiválasztott %(verbose_name_plural)s törlése

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: All
hu: Mind

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Any date
hu: Bármely dátum

en: Today
hu: Ma

en: Past 7 days
hu: Utolsó 7 nap

en: This month
hu: Ez a hónap

en: This year
hu: Ez az év

en: No date
hu: Nincs dátuma

en: Has date
hu: Van dátuma

en: Empty
hu: Üres

en: Not empty
hu: Nem üres

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
hu: Adja meg egy adminisztrációra jogosult %(username)s és jelszavát. Vegye figyelembe, hogy mindkét mező megkülönböztetheti a kis- és nagybetűket.

en: Action:
hu: Művelet:

en: Add another %(verbose_name)s
hu: Újabb %(verbose_name)s hozzáadása

en: Remove
hu: Törlés

en: Addition
hu: Hozzáadás

en: Change
hu: Módosítás

en: Deletion
hu: Törlés

en: action time
hu: művelet időpontja

en: user
hu: felhasználó

en: content type
hu: tartalom típusa

en: object id
hu: objektum id

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
hu: objektum repr

en: action flag
hu: művelet jelölés

en: change message
hu: üzenet módosítása

en: log entry
hu: naplóbejegyzés

en: log entries
hu: naplóbejegyzések

en: Added “%(object)s”.
hu: "%(object)s" hozzáadva.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
hu: "%(object)s" módosítva — %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
hu: "%(object)s" törölve.

en: LogEntry Object
hu: Naplóbejegyzés objektum

en: Added {name} “{object}”.
hu: "{object}" {name} hozzáadva.

en: Added.
hu: Hozzáadva.

en: and
hu: és

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
hu: "{object}" {name} {fields} módosítva.

en: Changed {fields}.
hu: {fields} módosítva.

en: Deleted {name} “{object}”.
hu: "{object}" {name} törölve.

en: No fields changed.
hu: Egy mező sem változott.

en: None
hu: Egyik sem

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
hu: Több elem kiválasztásához tartsa nyomva  a "Control" gombot, vagy Mac gépeken a "Command" gombot.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
hu: A(z) "{obj}" {name} sikeresen hozzáadva.

en: You may edit it again below.
hu: Alább ismét szerkesztheti.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
hu: A(z) "{obj}" {name} sikeresen hozzáadva. Alább hozzadhat egy új {name} rekordot.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
hu: A(z) "{obj}" {name} sikeresen módosítva. Alább újra szerkesztheti.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
hu: A(z) "{obj}" {name} sikeresen hozzáadva. Alább újra szerkesztheti.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
hu: A(z) "{obj}" {name} sikeresen módosítva. Alább hozzáadhat egy új {name} rekordot.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
hu: A(z) "{obj}" {name} sikeresen módosítva.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
hu: A műveletek végrehajtásához ki kell választani legalább egy elemet. Semmi sem lett módosítva.

en: No action selected.
hu: Nem választott ki műveletet.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
hu: A(z) "%(obj)s" %(name)s törölve lett.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
hu: A(z) "%(key)s" azonosítójú %(name)s nem létezik. Esetleg törölve lett?

en: Add %s
hu: Új %s

en: Change %s
hu: %s módosítása

en: View %s
hu: %s megtekintése

en: Database error
hu: Adatbázishiba

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
hu[0]: %(count)s %(name)s sikeresen módosítva lett.
hu[1]: %(count)s %(name)s sikeresen módosítva lett.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
hu[0]: %(total_count)s kiválasztva
hu[1]: %(total_count)s kiválasztva

en: 0 of %(cnt)s selected
hu: 0 kiválasztva ennyiből: %(cnt)s

en: Change history: %s
hu: Változások története: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
hu: %(instance)s %(class_name)s törlése az alábbi kapcsolódó védett objektumok törlését is magával vonná: %(related_objects)s

en: Django site admin
hu: Django honlapadminisztráció

en: Django administration
hu: Django adminisztráció

en: Site administration
hu: Honlap karbantartása

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: %(app)s administration
hu: %(app)s adminisztráció

en: Page not found
hu: Nincs ilyen oldal

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
hu: Sajnáljuk, de a keresett oldal nem található.

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Server error
hu: Szerverhiba

en: Server error (500)
hu: Szerverhiba (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
hu: Szerverhiba <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
hu: Hiba történt. Az oldal kezelőjét e-mailben értesítettük, a hiba rövidesen javítva lesz. Köszönjük a türelmet.

en: Run the selected action
hu: Kiválasztott művelet futtatása

en: Go
hu: Mehet

en: Click here to select the objects across all pages
hu: Kattintson ide több oldalnyi objektum kiválasztásához

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
hu: Az összes %(module_name)s kiválasztása, összesen %(total_count)s db

en: Clear selection
hu: Kiválasztás törlése

en: Models in the %(name)s application
hu: %(name)s alkalmazásban elérhető modellek.

en: Add
hu: Új

en: View
hu: Megtekintés

en: You don’t have permission to view or edit anything.
hu: Jelenleg nincs jogosultsága bármit megtekinteni vagy szerkeszteni.

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
hu: Először adjon meg egy felhasználónevet és jelszót. A mentés után a többi felhasználói adat is szerkeszthető lesz.

en: Enter a username and password.
hu: Írjon be egy felhasználónevet és jelszót.

en: Change password
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Please correct the error below.
hu: Kérem javítsa a hibát alább.

en: Please correct the errors below.
hu: Kérem javítsa ki a lenti hibákat.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
hu: Adjon meg egy új jelszót <strong>%(username)s</strong> nevű felhasználónak.

en: Welcome,
hu: Üdvözlöm,

en: View site
hu: Honlap megtekintése

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Add %(name)s
hu: Új %(name)s

en: History
hu: Történet

en: View on site
hu: Megtekintés a honlapon

en: Filter
hu: Szűrő

en: Clear all filters
hu: Összes szűrő törlése

en: Remove from sorting
hu: Eltávolítás a rendezésből

en: Sorting priority: %(priority_number)s
hu: Prioritás rendezésnél: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
hu: Rendezés megfordítása

en: Delete
hu: Törlés

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
hu: "%(escaped_object)s" %(object_name)s törlése a kapcsolódó objektumok törlését is eredményezi, de a hozzáférése nem engedi a következő típusú objektumok törlését:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
hu: "%(escaped_object)s" %(object_name)s törlése az alábbi kapcsolódó objektumok törlését is maga után vonja:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
hu: Biztos hogy törli a következőt: "%(escaped_object)s" (típus: %(object_name)s)? A összes további kapcsolódó elem is törlődik:

en: Objects
hu: Objektumok

en: Yes, I’m sure
hu: Igen, biztos vagyok benne

en: No, take me back
hu: Nem, forduljunk vissza

en: Delete multiple objects
hu: Több elem törlése

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
hu: A kiválasztott %(objects_name)s törlése kapcsolódó objektumok törlését vonja maga után, de az alábbi objektumtípusok törléséhez nincs megfelelő jogosultsága:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
hu: A kiválasztott %(objects_name)s törlése az alábbi védett kapcsolódó objektumok törlését is maga után vonja:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
hu: Biztosan törölni akarja a kiválasztott %(objects_name)s objektumokat? Minden alábbi objektum, és a hozzájuk kapcsolódóak is törlésre kerülnek:

en: Delete?
hu: Törli?

en:  By %(filter_title)s
hu:  %(filter_title)s szerint

en: Summary
hu: Összegzés

en: Recent actions
hu: Legutóbbi műveletek

en: My actions
hu: Az én műveleteim

en: None available
hu: Nincs elérhető

en: Unknown content
hu: Ismeretlen tartalom

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
hu: Valami probléma van az adatbázissal. Kérjük győződjön meg róla, hogy a megfelelő táblák létre lettek hozva, és hogy a megfelelő felhasználónak van rájuk olvasási joga.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
hu: Jelenleg be vagy lépve mint %(username)s, de nincs jogod elérni ezt az oldalt. Szeretnél belépni egy másik fiókkal?

en: Forgotten your password or username?
hu: Elfelejtette jelszavát vagy felhasználónevét?

en: Toggle navigation
hu: Navigáció megjelenítése/elrejtése

en: Date/time
hu: Dátum/idő

en: User
hu: Felhasználó

en: Action
hu: Művelet

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
hu: Ennek az objektumnak nincs változás naplója. Valószínűleg nem az admin felületen keresztül lett rögzítve.

en: Show all
hu: Mutassa mindet

en: Save
hu: Mentés

en: Popup closing…
hu: A popup bezáródik…

en: Search
hu: Keresés

en: %(counter)s result | %(counter)s results
hu[0]: %(counter)s találat
hu[1]: %(counter)s találat

en: %(full_result_count)s total
hu: %(full_result_count)s összesen

en: Save as new
hu: Mentés újként

en: Save and add another
hu: Mentés és másik hozzáadása

en: Save and continue editing
hu: Mentés és a szerkesztés folytatása

en: Save and view
hu: Mentés és megtekintés

en: Close
hu: Bezárás

en: Change selected %(model)s
hu: Kiválasztott %(model)s szerkesztése

en: Add another %(model)s
hu: Újabb %(model)s hozzáadása

en: Delete selected %(model)s
hu: Kiválasztott %(model)s törlése

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
hu: Köszönjük hogy egy kis időt eltöltött ma a honlapunkon.

en: Log in again
hu: Jelentkezzen be újra

en: Password change
hu: Jelszó megváltoztatása

en: Your password was changed.
hu: Megváltozott a jelszava.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
hu: Kérjük a biztoság kedvéért adja meg a jelenlegi jelszavát, majd az újat, kétszer, hogy biztosak lehessünk abban, hogy megfelelően gépelte be.

en: Change my password
hu: Jelszavam megváltoztatása

en: Password reset
hu: Jelszó beállítása

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
hu: Jelszava beállításra került.  Most már bejelentkezhet.

en: Password reset confirmation
hu: Jelszó beállítás megerősítése

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
hu: Írja be az új jelszavát kétszer, hogy megbizonyosodhassunk annak helyességéről.

en: New password:
hu: Új jelszó:

en: Confirm password:
hu: Jelszó megerősítése:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
hu: A jelszóbeállító link érvénytelen. Ennek egyik oka az lehet, hogy már felhasználták.  Kérem indítson új jelszóbeállítást.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
hu: Amennyiben a megadott e-mail címhez tartozik fiók, elküldtük e-mailben a leírást, hogy hogyan tudja megváltoztatni a jelszavát. Hamarosan meg kell érkeznie.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
hu: Ha nem kapja meg a levelet, kérjük ellenőrizze, hogy a megfelelő e-mail címet adta-e meg, illetve nézze meg a levélszemét mappában is.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
hu: Azért kapja ezt az e-mailt, mert jelszavának visszaállítását kérte ezen a weboldalon: %(site_name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
hu: Kérjük látogassa meg a következő oldalt, és válasszon egy új jelszót:

en: Your username, in case you’ve forgotten:
hu: A felhasználóneve, amennyiben nem emlékezne rá:

en: Thanks for using our site!
hu: Köszönjük, hogy használta honlapunkat!

en: The %(site_name)s team
hu: %(site_name)s csapat

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
hu: Elfelejtette jelszavát? Adja meg az e-mail-címet, amellyel regisztrált oldalunkon, és e-mailben elküldjük a leírását, hogy hogyan tud újat beállítani.

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: Reset my password
hu: Jelszavam törlése

en: All dates
hu: Minden dátum

en: Select %s
hu: %s kiválasztása

en: Select %s to change
hu: Válasszon ki egyet a módosításhoz (%s)

en: Select %s to view
hu: Válasszon ki egyet a megtekintéshez (%s)

en: Date:
hu: Dátum:

en: Time:
hu: Idő:

en: Lookup
hu: Keresés

en: Currently:
hu: Jelenleg:

en: Change:
hu: Módosítás:
