django - en to hy translation catalogue (150 entries)

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
hy: Հաջողությամբ հեռացվել է %(count)d %(items)s։

en: Cannot delete %(name)s
hy: Հնարավոր չէ հեռացնել %(name)s

en: Are you sure?
hy: Համոզված ե՞ք

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
hy: Հեռացնել նշված %(verbose_name_plural)sը

en: Administration
hy: Ադմինիստրավորում

en: All
hy: Բոլորը

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Any date
hy: Ցանկացած ամսաթիվ

en: Today
hy: Այսօր

en: Past 7 days
hy: Անցած 7 օրերին

en: This month
hy: Այս ամիս

en: This year
hy: Այս տարի

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
hy: Մուտքագրեք  անձնակազմի պրոֆիլի ճիշտ %(username)s և գաղտնաբառ։

en: Action:
hy: Գործողություն

en: Add another %(verbose_name)s
hy: Ավելացնել այլ %(verbose_name)s

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Change
hy: Փոփոխել

en: action time
hy: գործողության ժամանակ

en: user
hy: օգտագործող

en: content type
hy: կոնտենտի տիպ

en: object id
hy: օբյեկտի id

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/3/library/functions.html#repr)
en: object repr
hy: օբյեկտի repr

en: action flag
hy: գործողության դրոշ

en: change message
hy: փոփոխել հաղորդագրությունը

en: log entry
hy: log գրառում

en: log entries
hy: log գրառումներ

en: Added "%(object)s".
hy: %(object)s֊ը ավելացվեց

en: Changed "%(object)s" - %(changes)s
hy: %(object)s֊ը փոփոխվեց ֊ %(changes)s

en: Deleted "%(object)s."
hy: %(object)s-ը հեռացվեց

en: LogEntry Object
hy: LogEntry օբյեկտ

en: Added.
hy: Ավելացվեց։

en: and
hy: և

en: No fields changed.
hy: Ոչ մի դաշտ չփոփոխվեց։

en: None
hy: Ոչինչ

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
hy: Սեղմեք "Control", կամ "Command" Mac֊ի մրա, մեկից ավելին ընտրելու համար։

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
hy: Օբյեկտների հետ գործողություն կատարելու համար նրանք պետք է ընտրվեն․ Ոչ մի օբյեկտ չի փոփոխվել։

en: No action selected.
hy: Գործողությունը ընտրված չէ։

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
hy: %(name)s  %(obj)s֊ը հաջողությամբ հեռացվեց։

en: Add %s
hy: Ավելացնել %s

en: Change %s
hy: Փոփոխել %s

en: Database error
hy: Տվյալների բազաի սխալ

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
hy[0]: %(count)s %(name)s հաջողությամբ փոփոխվեց։
hy[1]: %(count)s %(name)s հաջողությամբ փոփոխվեցին։

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
hy[0]: Ընտրված են %(total_count)s
hy[1]: Բոլոր %(total_count)s֊ը ընտրված են

en: 0 of %(cnt)s selected
hy: %(cnt)s֊ից 0֊ն ընտրված է

en: Change history: %s
hy: Փոփոխությունների պատմություն %s

note: Translators: Model verbose name and instance representation, suitable to be an item in a list.
en: %(class_name)s %(instance)s
hy: %(instance)s %(class_name)s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
hy: %(instance)s %(class_name)s֊ը հեռացնելու համար անհրաժեշտ է հեռացնել նրա հետ կապված պաշտպանված օբյեկտները՝ %(related_objects)s

en: Django site admin
hy: Django կայքի ադմինիստրավորման էջ

en: Django administration
hy: Django ադմինիստրավորում

en: Site administration
hy: Կայքի ադմինիստրավորում

en: Log in
hy: Մուտք

en: %(app)s administration
hy: %(app)s ադմինիստրավորում

en: Page not found
hy: Էջը գտնված չէ

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
hy: Ներողություն ենք հայցում, բայց հարցվող Էջը գտնված չէ

en: Home
hy: Գլխավոր

en: Server error
hy: Սերվերի սխալ

en: Server error (500)
hy: Սերվերի սխալ (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
hy: Սերվերի սխալ <em>(500)</em>

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
hy: Առաջացել է սխալ։ Ադմինիստրատորները տեղեկացվել են դրա մասին էլեկտրոնային փոստի միջոցով և այն կուղղվի կարճ ժամանակահատվածի ընդացքում․ Շնորհակալ ենք ձեր համբերության համար։

en: Run the selected action
hy: Կատարել ընտրված գործողությունը

en: Go
hy: Կատարել

en: Click here to select the objects across all pages
hy: Սեղմեք այստեղ բոլոր էջերից օբյեկտներ ընտրելու համար

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
hy: Ընտրել բոլոր %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
hy: Չեղարկել ընտրությունը

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
hy: Սկզբում մուտքագրեք օգտագործողի անունը և գաղտնաբառը․ Հետո դուք հնարավորություն կունենաք խմբագրել ավելին։

en: Enter a username and password.
hy: Մուտքագրեք օգտագործողի անունը և գաղտնաբառը։

en: Change password
hy: Փոխել գաղտնաբառը

en: Please correct the error below.
hy: Ուղղեք ստորև նշված սխալը։

en: Please correct the errors below.
hy: Ուղղեք ստորև նշված սխալները․

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
hy: Մուտքագրեք նոր գաղտնաբառ <strong>%(username)s</strong> օգտագործողի համար։

en: Welcome,
hy: Բարի գալուստ,

en: View site
hy: Դիտել կայքը

en: Documentation
hy: Դոկումենտացիա

en: Log out
hy: Դուրս գալ

en: Add %(name)s
hy: Ավելացնել %(name)s

en: History
hy: Պատմություն

en: View on site
hy: Դիտել կայքում

en: Filter
hy: Ֆիլտրել

en: Remove from sorting
hy: Հեռացնել դասակարգումից

en: Sorting priority: %(priority_number)s
hy: Դասակարգման առաջնություն՝  %(priority_number)s

en: Delete
hy: Հեռացնել

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
hy: %(object_name)s '%(escaped_object)s'֊ի հեռացումը կարող է հանգեցնել նրա հետ կապված օբյեկտների հեռացմանը, բայց դուք չունեք իրավունք հեռացնել այդ տիպի օբյեկտներ․

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
hy: %(object_name)s '%(escaped_object)s'֊ը հեռացնելու համար կարող է անհրաժեշտ լինել հեռացնել նրա հետ կապված պաշտպանված օբյեկտները։

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
hy: Համոզված ե՞ք, որ ուզում եք հեռացնել %(object_name)s "%(escaped_object)s"֊ը։ նրա հետ կապված այս բոլոր օբյեկտները կհեռացվեն․

en: Objects
hy: Օբյեկտներ

en: Yes, I'm sure
hy: Այո, ես համոզված եմ

en: No, take me back
hy: Ոչ, տարեք ենձ ետ

en: Delete multiple objects
hy: Հեռացնել մի քանի օբյեկտ

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
hy: %(objects_name)s֊ների հեռացումը կարող է հանգեցնել նրա հետ կապված օբյեկտների հեռացմանը, բայց դուք չունեք իրավունք հեռացնել այդ տիպի օբյեկտներ․

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
hy: %(objects_name)s֊ը հեռացնելու համար կարող է անհրաժեշտ լինել հեռացնել նրա հետ կապված պաշտպանված օբյեկտները։

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
hy: Համոզված ե՞ք, որ ուզում եք հեռացնել նշված %(objects_name)s֊ները։ Այս բոլոր օբյեկտները, ինչպես նաև նրանց հետ կապված օբյեկտները կհեռացվեն․

en: Delete?
hy: Հեռացնե՞լ

en:  By %(filter_title)s
hy: %(filter_title)s

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: Models in the %(name)s application
hy:  %(name)s հավելվածի մոդել

en: Add
hy: Ավելացնել

en: None available
hy: Ոչինք չկա

en: Unknown content
hy: Անհայտ կոնտենտ

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
hy: Ինչ֊որ բան այն չէ ձեր տվյալների բազայի հետ։ Համոզվեք, որ համապատասխան աղյուսակները ստեղծվել են և համոզվեք, որ համապատասխան օգտագործողը կարող է կարդալ բազան։

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
hy: Դուք մուտք եք գործել որպես %(username)s, բայց իրավունք չունեք դիտելու այս էջը։ Ցանկանում ե՞ք մուտք գործել որպես այլ օգտագործող

en: Forgotten your password or username?
hy: Մոռացել ե՞ք օգտագործողի անունը կամ գաղտնաբառը

en: Date/time
hy: Ամսաթիվ/Ժամանակ

en: User
hy: Օգտագործող

en: Action
hy: Գործողություն

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
hy: Այս օբյեկտը չունի փոփոխման պատմություն։ Այն հավանաբար ավելացված չէ ադմինիստրավորման էջից։

en: Show all
hy: Ցույց տալ բոլորը

en: Save
hy: Պահպանել

en: Popup closing...
hy: Ելնող պատուհանը փակվում է

en: Change selected %(model)s
hy: Փոփոխել ընտրված %(model)s տիպի օբյեկտը

en: Add another %(model)s
hy: Ավելացնել այլ %(model)s տիպի օբյեկտ

en: Delete selected %(model)s
hy: Հեռացնել ընտրված %(model)s տիպի օբյեկտը

en: Search
hy: Փնտրել

en: %(counter)s result | %(counter)s results
hy[0]: %(counter)s արդյունք
hy[1]: %(counter)s արդյունքներ

en: %(full_result_count)s total
hy: %(full_result_count)s ընդհանուր

en: Save as new
hy: Պահպանել որպես նոր

en: Save and add another
hy: Պահպանել և ավելացնել նորը

en: Save and continue editing
hy: Պահպանել և շարունակել խմբագրել

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
hy: Շնորհակալություն մեր կայքում ինչ֊որ ժամանակ ծախսելու համար։

en: Log in again
hy: Մուտք գործել նորից

en: Password change
hy: Փոխել գաղտնաբառը

en: Your password was changed.
hy: Ձեր գաղտնաբառը փոխվել է

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
hy: Մուտքագրեք ձեր հին գաղտնաբառը։ Անվտանգության նկատառումներով մուտքագրեք ձեր նոր գաղտնաբառը երկու անգամ, որպեսզի մենք համոզված լինենք, որ այն ճիշտ է հավաքված։

en: Change my password
hy: Փոխել իմ գաղտնաբառը

en: Password reset
hy: Գաղտնաբառի փոփոխում

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
hy: Ձեր գաղտնաբառը  պահպանված է․ Կարող եք մուտք գործել։

en: Password reset confirmation
hy: Գաղտնաբառի փոփոխման հաստատում

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
hy: Մուտքագրեք ձեր նոր գաղտնաբառը երկու անգամ, որպեսզի մենք համոզված լինենք, որ այն ճիշտ է հավաքված։

en: New password:
hy: Նոր գաղտնաբառ․

en: Confirm password:
hy: Նոր գաղտնաբառը նորից․

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
hy: Գաղտնաբառի փոփոխման հղում է սխալ է, հավանաբար այն արդեն օգտագործվել է․ Դուք կարող եք ստանալ նոր հղում։

en: We've emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
hy: Մենք ուղարկեցինք ձեր էլեկտրոնային փոստի հասցեին գաղտնաբառը փոփոխելու հրահանգներ․ Դուք շուտով կստանաք դրանք։

en: If you don't receive an email, please make sure you've entered the address you registered with, and check your spam folder.
hy: Եթե դուք չեք ստացել էլեկտրոնային նամակ, համոզվեք, որ հավաքել եք այն հասցեն, որով գրանցվել եք և ստուգեք ձեր սպամի թղթապանակը։

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
hy: Դուք ստացել եք այս նամակը, քանի որ ցանկացել եք փոխել ձեր գաղտնաբառը %(site_name)s կայքում։

en: Please go to the following page and choose a new password:
hy: Բացեք հետևյալ էջը և ընտրեք նոր գաղտնաբառ։

en: Your username, in case you've forgotten:
hy: Եթե դուք մոռացել եք ձեր օգտագործողի անունը․

en: Thanks for using our site!
hy: Շնորհակալություն մեր կայքից օգտվելու համար։

en: The %(site_name)s team
hy: %(site_name)s կայքի թիմ

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we'll email instructions for setting a new one.
hy: Մոռացել ե՞ք ձեր գաղտնաբառը Մուտքագրեք ձեր էլեկտրոնային փոստի հասցեն և մենք կուղարկենք ձեզ հրահանգներ նորը ստանալու համար։

en: Email address:
hy: Email հասցե․

en: Reset my password
hy: Փոխել գաղտնաբառը

en: All dates
hy: Բոլոր ամսաթվերը

en: Select %s
hy: Ընտրեք %s

en: Select %s to change
hy: Ընտրեք %s փոխելու համար

en: Date:
hy: Ամսաթիվ․

en: Time:
hy: Ժամանակ․

en: Lookup
hy: Որոնում

en: Currently:
hy: Հիմա․

en: Change:
hy: Փոփոխել
