django - en to my translation catalogue (51 entries)

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲမှု

en: All
my: အားလုံး

en: Yes
my: ဟုတ်

en: No
my: မဟုတ်

en: Unknown
my: အမည်မသိ

en: Any date
my: နှစ်သက်ရာရက်စွဲ

en: Today
my: ယနေ့

en: This month
my: ယခုလ

en: This year
my: ယခုနှစ်

en: Action:
my: လုပ်ဆောင်ချက်:

en: Remove
my: ဖယ်ရှား

en: and
my: နှင့်

en: None
my: တစ်ခုမှမဟုတ်

en: Add %s
my: ထည့်သွင်း %s

en: Change %s
my: ပြောင်းလဲ %s

en: Database error
my: အချက်အလက်အစုအမှား

en: Change history: %s
my: မှတ်တမ်းပြောင်းလဲ: %s

en: Django administration
my: ဒီဂျန်ဂိုစီမံခန့်ခွဲမှု

en: Site administration
my: ဆိုက်စီမံခန့်ခွဲမှု

en: Log in
my: ဖွင့်ဝင်

en: Home
my: ပင်မ

en: Server error
my: ဆာဗာအမှားပြ

en: Server error (500)
my: ဆာဗာအမှားပြ (၅၀၀)

en: Server Error <em>(500)</em>
my: ဆာဗာအမှားပြ <em>(၅၀၀)</em>

en: Go
my: သွား

en: Change password
my: စကားဝှက်ပြောင်း

en: Welcome,
my: ကြိုဆို၊

en: Documentation
my: စာရွက်စာတမ်း

en: Log out
my: ဖွင့်ထွက်

en: History
my: မှတ်တမ်း

en: Filter
my: စီစစ်မှု

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Change
my: ပြောင်းလဲ

en: Delete?
my: ပယ်ဖျက်?

en: Summary
my: အကျဉ်းချုပ်

en: Add
my: ထည့်သွင်း

en: Date/time
my: ရက်စွဲ/အချိန်

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Save
my: သိမ်းဆည်း

en: Search
my: ရှာဖွေ

en: Change my password
my: စကားဝှက်ပြောင်း

en: Email address:
my: အီးမေးလ်လိပ်စာ:

en: All dates
my: ရက်စွဲအားလုံး

en: Select %s
my: ရွေးချယ် %s

en: Select %s to change
my: ပြောင်းလဲရန် %s ရွေးချယ်

en: Date:
my: ရက်စွဲ:

en: Time:
my: အချိန်:

en: Lookup
my: ပြန်ကြည့်

en: Currently:
my: လက်ရှိ:

en: Change:
my: ပြောင်းလဲ:
