django - en to nn translation catalogue (44 entries)

en: Available %s
nn: Tilgjengelege %s

en: This is the list of available %s. You may choose some by selecting them in the box below and then clicking the "Choose" arrow between the two boxes.
nn: Dette er lista over tilgjengelege %s. Du kan velja nokon ved å markera dei i boksen under og so klikka på «Velg»-pila mellom dei to boksane.

en: Type into this box to filter down the list of available %s.
nn: Skriv i dette feltet for å filtrera ned lista av tilgjengelege %s.

en: Choose all
nn: Velg alle

en: Click to choose all %s at once.
nn: Klikk for å velja alle %s samtidig.

en: Choose
nn: Vel

en: Remove
nn: Slett

en: Chosen %s
nn: Valde %s

en: This is the list of chosen %s. You may remove some by selecting them in the box below and then clicking the "Remove" arrow between the two boxes.
nn: Dette er lista over valte %s. Du kan fjerna nokon ved å markera dei i boksen under og so klikka på «Fjern»-pila mellom dei to boksane.

en: Remove all
nn: Fjern alle

en: Click to remove all chosen %s at once.
nn: Klikk for å fjerna alle valte %s samtidig.

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
nn[0]: %(sel)s av %(cnt)s vald
nn[1]: %(sel)s av %(cnt)s valde

en: You have unsaved changes on individual editable fields. If you run an action, your unsaved changes will be lost.
nn: Det er endringar som ikkje er lagra i individuelt redigerbare felt. Endringar som ikkje er lagra vil gå tapt.

en: You have selected an action, but you haven’t saved your changes to individual fields yet. Please click OK to save. You’ll need to re-run the action.
nn: Du har vald ei handling, men du har framleis ikkje lagra endringar for individuelle felt. Klikk OK for å lagre. Du må gjere handlinga på nytt.

en: You have selected an action, and you haven’t made any changes on individual fields. You’re probably looking for the Go button rather than the Save button.
nn: Du har vald ei handling og du har ikkje gjort endringar i individuelle felt. Du ser sannsynlegvis etter Gå vidare-knappen - ikkje Lagre-knappen.

en: Now
nn: No

en: Midnight
nn: Midnatt

en: 6 a.m.
nn: 06:00

en: Noon
nn: 12:00

en: 6 p.m.
nn: 18:00

en: Note: You are %s hour ahead of server time. | Note: You are %s hours ahead of server time.
nn[0]: Merk: Du er %s time framanfor tjenar-tid.
nn[1]: Merk: Du er %s timar framanfor tjenar-tid.

en: Note: You are %s hour behind server time. | Note: You are %s hours behind server time.
nn[0]: Merk: Du er %s time bak tjenar-tid.
nn[1]: Merk: Du er %s timar bak tjenar-tid.

en: Choose a Time
nn: Velg eit klokkeslett

en: Choose a time
nn: Velg eit klokkeslett

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Today
nn: I dag

en: Choose a Date
nn: Velg ein dato

en: Yesterday
nn: I går

en: Tomorrow
nn: I morgon

en: January
nn: Januar

en: February
nn: Februar

en: March
nn: Mars

en: May
nn: Mai

en: June
nn: Juni

en: July
nn: Juli

en: October
nn: Oktober

en: December
nn: Desember

[ctx: abbrev. month May]
en: May
nn: Mai

[ctx: abbrev. month October]
en: Oct
nn: Okt

[ctx: abbrev. month December]
en: Dec
nn: Des

[ctx: one letter Wednesday]
en: W
nn: O

[ctx: one letter Saturday]
en: S
nn: L

en: Show
nn: Vis

en: Hide
nn: Skjul
