django - en to sq translation catalogue (60 entries)

en: Available %s
sq: %s i gatshëm

en: This is the list of available %s. You may choose some by selecting them in the box below and then clicking the "Choose" arrow between the two boxes.
sq: Kjo është lista e %s të gatshëm. Mund të zgjidhni disa duke i përzgjedhur te kutiza më poshtë dhe mandej duke klikuar mbi shigjetën "Zgjidhe" mes dy kutizave.

en: Type into this box to filter down the list of available %s.
sq: Shkruani brenda kutizës që të filtrohet lista e %s të passhme.

en: Filter
sq: Filtro

en: Choose all
sq: Zgjidheni krejt

en: Click to choose all %s at once.
sq: Klikoni që të zgjidhen krejt %s njëherësh.

en: Choose
sq: Zgjidhni

en: Remove
sq: Hiqe

en: Chosen %s
sq: U zgjodh %s

en: This is the list of chosen %s. You may remove some by selecting them in the box below and then clicking the "Remove" arrow between the two boxes.
sq: Kjo është lista e %s të gatshme. Mund të hiqni disa duke i përzgjedhur te kutiza më poshtë e mandej duke klikuar mbi shigjetën "Hiqe" mes dy kutizave.

en: Type into this box to filter down the list of selected %s.
sq: Shtypni në këtë kuadrat, që të filtroni listën e %s të përzgjedhur.

en: Remove all
sq: Hiqi krejt

en: Click to remove all chosen %s at once.
sq: Klikoni që të hiqen krejt %s e zgjedhura njëherësh.

en: %s selected option not visible | %s selected options not visible
sq[0]: %s mundësi e përzgjedhur jo e dukshme
sq[1]: %s mundësi të përzgjedhura jo të dukshme

en: %(sel)s of %(cnt)s selected | %(sel)s of %(cnt)s selected
sq[0]: U përzgjodh %(sel)s nga %(cnt)s
sq[1]: U përzgjodhën %(sel)s nga %(cnt)s

en: You have unsaved changes on individual editable fields. If you run an action, your unsaved changes will be lost.
sq: Keni ndryshime të paruajtura te fusha individuale të ndryshueshme. Nëse kryeni një veprim, ndryshimet e paruajtura do të humbin.

en: You have selected an action, but you haven’t saved your changes to individual fields yet. Please click OK to save. You’ll need to re-run the action.
sq: Keni përzgjedhur një veprim, por s’keni ruajtur ende ndryshimet që bëtë te fusha individuale. Ju lutemi, klikoni OK që të bëhet ruajtja. Do t’ju duhet ta ribëni veprimin.

en: You have selected an action, and you haven’t made any changes on individual fields. You’re probably looking for the Go button rather than the Save button.
sq: Keni përzgjedhur një veprim, dhe nuk keni bërë ndonjë ndryshim te fusha individuale. Ndoshta po kërkonit për butonin Shko, në vend se për butonin Ruaje.

en: Now
sq: Tani

en: Midnight
sq: Mesnatë

en: Noon
sq: Mesditë

en: Note: You are %s hour ahead of server time. | Note: You are %s hours ahead of server time.
sq[0]: Shënim: Jeni %s orë para kohës së shërbyesit.
sq[1]: Shënim: Jeni %s orë para kohës së shërbyesit.

en: Note: You are %s hour behind server time. | Note: You are %s hours behind server time.
sq[0]: Shënim: Jeni %s orë pas kohës së shërbyesit.
sq[1]: Shënim: Jeni %s orë pas kohës së shërbyesit.

en: Choose a Time
sq: Zgjidhni një Kohë

en: Choose a time
sq: Zgjidhni një kohë

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Today
sq: Sot

en: Choose a Date
sq: Zgjidhni një Datë

en: Yesterday
sq: Dje

en: Tomorrow
sq: Nesër

en: January
sq: Janar

en: February
sq: Shkurt

en: March
sq: Mars

en: April
sq: Prill

en: May
sq: Maj

en: June
sq: Qershor

en: July
sq: Korrik

en: August
sq: Gusht

en: September
sq: Shtator

en: October
sq: Tetor

en: November
sq: Nëntor

en: December
sq: Dhjetor

[ctx: abbrev. month February]
en: Feb
sq: Shk

[ctx: abbrev. month April]
en: Apr
sq: Pri

[ctx: abbrev. month May]
en: May
sq: Maj

[ctx: abbrev. month June]
en: Jun
sq: Qer

[ctx: abbrev. month July]
en: Jul
sq: Kor

[ctx: abbrev. month August]
en: Aug
sq: Gus

[ctx: abbrev. month September]
en: Sep
sq: Sht

[ctx: abbrev. month October]
en: Oct
sq: Tet

[ctx: abbrev. month November]
en: Nov
sq: Nën

[ctx: abbrev. month December]
en: Dec
sq: Dhje

[ctx: one letter Sunday]
en: S
sq: D

[ctx: one letter Monday]
en: M
sq: H

[ctx: one letter Tuesday]
en: T
sq: M

[ctx: one letter Wednesday]
en: W
sq: M

[ctx: one letter Thursday]
en: T
sq: E

[ctx: one letter Friday]
en: F
sq: P

en: Show
sq: Shfaqe

en: Hide
sq: Fshihe
