django - en to sq translation catalogue (186 entries)

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
sq: Fshiji %(verbose_name_plural)s e përzgjedhur

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
sq: U fshinë me sukses %(count)d %(items)s.

en: Cannot delete %(name)s
sq: S’mund të fshijë %(name)s

en: Are you sure?
sq: Jeni i sigurt?

en: Administration
sq: Administrim

en: All
sq: Krejt

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Unknown
sq: E panjohur

en: Any date
sq: Çfarëdo date

en: Today
sq: Sot

en: Past 7 days
sq: 7 ditët e shkuara

en: This month
sq: Këtë muaj

en: This year
sq: Këtë vit

en: No date
sq: Pa datë

en: Has date
sq: Ka datë

en: Empty
sq: E zbrazët

en: Not empty
sq: Jo e zbrazët

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
sq: Ju lutemi, jepni %(username)s dhe fjalëkalimin e saktë për një llogari ekipi. Kini parasysh se që të dy fushat mund të jenë të ndjeshme ndaj shkrimit me shkronja të mëdha ose të vogla.

en: Action:
sq: Veprim:

en: Add another %(verbose_name)s
sq: Shtoni një tjetër %(verbose_name)s

en: Remove
sq: Hiqe

en: Addition
sq: Shtim

en: Change
sq: Ndryshoje

en: Deletion
sq: Fshirje

en: action time
sq: kohë veprimi

en: user
sq: përdorues

en: content type
sq: lloj lënde

en: object id
sq: id objekti

note: Translators: 'repr' means representation (https://docs.python.org/library/functions.html#repr)
en: object repr
sq: paraqitje objekti

en: action flag
sq: shenjë veprimi

en: change message
sq: mesazh ndryshimi

en: log entry
sq: zë regjistrimi

en: log entries
sq: zëra regjistrimi

en: Added “%(object)s”.
sq: U shtua “%(object)s”.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
sq: U ndryshua “%(object)s” — %(changes)s

en: Deleted “%(object)s.”
sq: U fshi “%(object)s.”

en: LogEntry Object
sq: Objekt LogEntry

en: Added {name} “{object}”.
sq: U shtua {name} “{object}”.

en: Added.
sq: U shtua.

en: and
sq: dhe

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
sq: U ndryshuan {fields} për {name} “{object}”.

en: Changed {fields}.
sq: U ndryshuan {fields}.

en: Deleted {name} “{object}”.
sq: U fshi {name} “{object}”.

en: No fields changed.
sq: S’u ndryshua ndonjë fushë.

en: None
sq: Asnjë

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
sq: Që të përzgjidhni më shumë se një, mbani të shtypur “Control”, ose “Command” në një Mac.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
sq: {name} “{obj}” u shtua me sukses.

en: You may edit it again below.
sq: Mund ta ripërpunoni më poshtë.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
sq: {name} “{obj}” u shtua me sukses. Mund të shtoni {name} tjetër më poshtë.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
sq: {name} “{obj}” u ndryshua me sukses. Mund ta përpunoni sërish më poshtë.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may edit it again below.
sq: {name} “{obj}” u shtua me sukses. Mund ta përpunoni sërish më poshtë.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
sq: {name} “{obj}” u ndryshua me sukses. Mund të shtoni {name} tjetër më poshtë.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
sq: {name} “{obj}” u ndryshua me sukses.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
sq: Duhen përzgjedhur objekte që të kryhen veprime mbi ta. S’u ndryshua ndonjë objekt.

en: No action selected.
sq: S’u përzgjodh ndonjë veprim.

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
sq: %(name)s “%(obj)s” u fshi me sukses.

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
sq: %(name)s me “%(key)s” ID s’ekziston. Mos qe fshirë vallë?

en: Add %s
sq: Shtoni %s

en: Change %s
sq: Ndrysho %s

en: View %s
sq: Shiheni %s

en: Database error
sq: Gabim baze të dhënash

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
sq[0]: %(count)s %(name)s u ndryshua me sukses.
sq[1]: %(count)s %(name)s u ndryshuan me sukses.

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
sq[0]: %(total_count)s i përzgjedhur
sq[1]: Krejt %(total_count)s të përzgjedhurat

en: 0 of %(cnt)s selected
sq: 0 nga %(cnt)s të përzgjedhur

en: Change history: %s
sq: Ndryshoni historikun: %s

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
sq: Fshirja e %(class_name)s %(instance)s do të lypte fshirjen e objekteve vijuese të mbrojtura që kanë lidhje me ta: %(related_objects)s

en: Django site admin
sq: Përgjegjës sajti Django

en: Django administration
sq: Administrim i Django-s

en: Site administration
sq: Administrim sajti

en: Log in
sq: Hyni

en: %(app)s administration
sq: Administrim %(app)s

en: Page not found
sq: S’u gjet faqe

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
sq: Na ndjeni, por faqja e kërkuar s’u gjet dot.

en: Home
sq: Hyrje

en: Server error
sq: Gabim shërbyesi

en: Server error (500)
sq: Gabim shërbyesi (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
sq: Gabim Shërbyesi <em>(500)</em>

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
sq: Pati një gabim. U është njoftuar përgjegjësve të sajtit përmes email-i dhe do të duhej ndrequr pa humbur kohë. Faleminderit për durimin.

en: Run the selected action
sq: Xhiro veprimin e përzgjedhur

en: Go
sq: Shko tek

en: Click here to select the objects across all pages
sq: Klikoni këtu që të përzgjidhni objektet nëpër krejt faqet

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
sq: Përzgjidhni krejt %(total_count)s %(module_name)s

en: Clear selection
sq: Spastroje përzgjedhjen

en: Models in the %(name)s application
sq: Modele te aplikacioni %(name)s

en: Add
sq: Shtoni

en: View
sq: Shiheni

en: You don’t have permission to view or edit anything.
sq: S’keni leje të shihni apo të përpunoni gjë.

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
sq: Së pari, jepni një emër përdoruesi dhe një fjalëkalim. Mandej, do të jeni në gjendje të përpunoni më tepër mundësi përdoruesi.

en: Enter a username and password.
sq: Jepni emër përdoruesi dhe fjalëkalim.

en: Change password
sq: Ndryshoni fjalëkalimin

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
sq[0]: Ju lutemi, ndreqni gabimin më poshtë.
sq[1]: Ju lutemi, ndreqni gabimet më poshtë.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
sq: Jepni një fjalëkalim të ri për përdoruesin <strong>%(username)s</strong>.

en: Skip to main content
sq: Kalo te lënda bazë

en: Welcome,
sq: Mirë se vini,

en: View site
sq: Shihni sajtin

en: Documentation
sq: Dokumentim

en: Log out
sq: Dilni

en: Add %(name)s
sq: Shto %(name)s

en: History
sq: Historik

en: View on site
sq: Shiheni në sajt

en: Filter
sq: Filtër

en: Clear all filters
sq: Spastroji krejt filtrat

en: Remove from sorting
sq: Hiqe prej renditjeje

en: Sorting priority: %(priority_number)s
sq: Përparësi renditjesh: %(priority_number)s

en: Toggle sorting
sq: Shfaq/fshih renditjen

en: Toggle theme (current theme: auto)
sq: Ndërroni temën (temë e tanishme: auto)

en: Toggle theme (current theme: light)
sq: Ndërroni temën (temë e tanishme: e çelët)

en: Toggle theme (current theme: dark)
sq: Ndërroni temën (temë e tanishme: e errët)

en: Delete
sq: Fshije

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sq: Fshirja e %(object_name)s '%(escaped_object)s' do të shpinte në fshirjen e objekteve të lidhur me të, por llogaria juaj nuk ka leje për fshirje të objekteve të llojeve të mëposhtëm:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
sq: Fshirja e %(object_name)s '%(escaped_object)s' do të kërkonte fshirjen e objekteve të mbrojtur vijues, të lidhur me të:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet %(object_name)s "%(escaped_object)s"? Krejt objektet vijues të lidhur me të do të fshihen:

en: Objects
sq: Objekte

en: Yes, I’m sure
sq: Po, jam i sigurt

en: No, take me back
sq: Jo, kthemëni mbrapsht

en: Delete multiple objects
sq: Fshini disa objekte njëherësh

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sq: Fshirja e %(objects_name)s të përzgjedhur do të shpjerë në fshirjen e objekteve të lidhur me të, por llogaria juaj nuk ka leje të fshijë llojet vijuese të objekteve:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
sq: Fshirja e %(objects_name)s të përzgjedhur do të kërkonte fshirjen e objekteve të mbrojtur vijues, të lidhur me të:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihen %(objects_name)s e përzgjedhur? Krejt objektet vijues dhe gjëra të lidhura me ta do të fshihen:

en: Delete?
sq: Të fshihet?

en:  By %(filter_title)s
sq:  Nga %(filter_title)s

en: Summary
sq: Përmbledhje

en: Recent actions
sq: Veprime së fundi

en: My actions
sq: Veprimet e mia

en: None available
sq: Asnjë i passhëm

en: Unknown content
sq: Lëndë e panjohur

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
sq: Diç është gabim me instalimin tuaj të bazës së të dhënave. Sigurohuni që janë krijuar tabelat e duhura të bazës së të dhënave dhe sigurohuni që baza e të dhënave është e lexueshme nga përdoruesi i duhur.

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
sq: Jeni mirëfilltësuar si %(username)s, por s’jeni i autorizuar të hyni në këtë faqe. Do të donit të hyni në një llogari tjetër?

en: Forgotten your password or username?
sq: Harruat fjalëkalimin ose emrin tuaj të përdoruesit?

en: Toggle navigation
sq: Shfaqni/fshihni lëvizjen

en: Sidebar
sq: Anështyllë

en: Start typing to filter…
sq: Që të bëhet filtrim, filloni të shtypni…

en: Filter navigation items
sq: Filtroni elementë lëvizjeje

en: Date/time
sq: Datë/kohë

en: User
sq: Përdorues

en: Action
sq: Veprim

en: entry | entries
sq[0]: zë
sq[1]: zëra

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
sq: Ky objekt nuk ka historik ndryshimesh. Gjasat janë të mos ketë qenë shtuar përmes këtij sajti admin.

en: Show all
sq: Shfaqi krejt

en: Save
sq: Ruaje

en: Popup closing…
sq: Mbyllje flluske…

en: Search
sq: Kërko

en: %(counter)s result | %(counter)s results
sq[0]: %(counter)s përfundim
sq[1]: %(counter)s përfundime

en: %(full_result_count)s total
sq: %(full_result_count)s gjithsej

en: Save as new
sq: Ruaje si të ri

en: Save and add another
sq: Ruajeni dhe shtoni një tjetër

en: Save and continue editing
sq: Ruajeni dhe vazhdoni përpunimin

en: Save and view
sq: Ruajeni dhe shiheni

en: Close
sq: Mbylle

en: Change selected %(model)s
sq: Ndryshoni %(model)s e përzgjedhur

en: Add another %(model)s
sq: Shtoni një %(model)s tjetër

en: Delete selected %(model)s
sq: Fshije %(model)s e përzgjedhur

en: View selected %(model)s
sq: Shihni %(model)s e përzgjedhur

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
sq: Faleminderit që harxhoni pak kohë me sajtin sot.

en: Log in again
sq: Hyni sërish

en: Password change
sq: Ndryshim fjalëkalimi

en: Your password was changed.
sq: Fjalëkalimi juaj u ndryshua.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sq: Ju lutemi, për hir të sigurisë, jepni fjalëkalimin tuaj të vjetër,dhe mandej jepeni dy herë fjalëkalimin tuaj të ri, që të mund të verifikojmë se i keni shtypur saktë.

en: Change my password
sq: Ndrysho fjalëkalimin tim

en: Password reset
sq: Ricaktim fjalëkalimi

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
sq: Fjalëkalimi juaj u caktua. Mund të vazhdoni më tej dhe të bëni hyrjen tani.

en: Password reset confirmation
sq: Ripohim ricaktimi fjalëkalimi

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sq: Ju lutemi, jepeni fjalëkalimin tuaj dy herë, që kështu të mund të verifikojmë që e shtypët saktë.

en: New password:
sq: Fjalëkalim i ri:

en: Confirm password:
sq: Ripohoni fjalëkalimin:

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
sq: Lidhja për ricaktimin e fjalëkalimit qe e pavlefshme, ndoshta ngaqë është përdorur tashmë një herë. Ju lutemi, kërkoni një ricaktim të ri fjalëkalimi.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
sq: Ju kemi dërguar me email udhëzime për caktimin e fjalëkalimit tuaj, nëse ekziston një llogari me email-in që dhatë. Duhet t’ju vijnë pas pak.

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
sq: Nëse s’merrni ndonjë email, ju lutemi, sigurohuni se keni dhënë adresën me të cilën u regjistruat, dhe kontrolloni edhe te dosja e mesazheve të padëshiruar.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
sq: Këtë email po e merrni ngaqë kërkuat ricaktim fjalëkalimi për llogarinë tuaj si përdorues te %(site_name)s.

en: Please go to the following page and choose a new password:
sq: Ju lutemi, shkoni te faqja vijuese dhe zgjidhni një fjalëkalim të ri:

en: Your username, in case you’ve forgotten:
sq: Emri juaj i përdoruesit, në rast se e keni harruar:

en: Thanks for using our site!
sq: Faleminderit që përdorni sajtin tonë!

en: The %(site_name)s team
sq: Ekipi i %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
sq: Harruat fjalëkalimin tuaj? Jepni më poshtë adresën tuaj email, dhe do t’ju dërgojmë me email udhëzime për caktimin e një të riu.

en: Email address:
sq: Adresë email:

en: Reset my password
sq: Ricakto fjalëkalimin tim

en: All dates
sq: Krejt datat

en: Select %s
sq: Përzgjidhni %s

en: Select %s to change
sq: Përzgjidhni %s për ta ndryshuar

en: Select %s to view
sq: Përzgjidhni %s për parje

en: Date:
sq: Datë:

en: Time:
sq: Kohë:

en: Lookup
sq: Kërkim

en: Currently:
sq: Tani:

en: Change:
sq: Ndryshim:
