django - en to be translation catalogue (66 entries)

en: Administrative Documentation
be: Адміністратыўная дакументацыя

en: Home
be: Пачатак

en: Documentation
be: Дакумэнтацыя

en: Bookmarklets
be: Закладкі

en: Documentation bookmarklets
be: Закладкі дакумэнтацыі

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
be: Каб паставіць закладку, перацягніце спасылку на паліцу закладак або пстрыкніце па спасылцы праваю кнопкаю і дадайце яе да закладак. Цяпер можна абраць закладку з якой пажадаеце бачыны.

en: Documentation for this page
be: Дакумэнтацыя па бачыне

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
be: Накіроўвае з хоць-якое бачыны да прагляду, які стварае гэтую бачыну.

en: Tags
be: Цэтлікі

en: List of all the template tags and their functions.
be: Спіс усіх тэгаў шаблонаў і іх функцый.

en: Filters
be: Сіты

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
be: Фільтры гэта дзеянні, якія могуць быць выкананы над пераменнымі ў шаблоне каб змяніць вынік.

en: Models
be: Мадэлі

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
be: Мадэлі - гэта апісанне ўсіх аб'ектаў у сістэме і іх асацыіраваныя палі. Кожная мадэль мае спіс палёў, якія могуць быць даступны як пераменная шаблону

en: Views
be: Прагляды

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
be: Кожная бачына сайту генерыруеца праглядам. Прагляд вызначае які шаблон выкарыстоўваць для генерацыі бачыны і якія аб'екты даступны для гэтага шаблону.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
be: Інструмент для вашага браўзэра для хуткага доступу да кіраўнічай функцыянальнасці.

en: Please install docutils
be: Калі ласка, усталюйце Docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
be: Дакументацыя кіраўнічай сістэмы патрабуе бібліятэку Python <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
be: Калі ласка, спытайцу вашых адміністратараў усталяваць <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Model: %(name)s
be: Мадэль: %(name)s

en: Fields
be: Палі

en: Field
be: Поле

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісаньне

en: Methods with arguments
be: Метад з аргументамі

en: Method
be: Метад

en: Arguments
be: Аргументы

en: Back to Model documentation
be: Вярнуцца да дакументацыі мадэлі

en: Model documentation
be: Дакументацыя мадэлі

en: Model groups
be: Групы мадэлі

en: Templates
be: Шаблёны

en: Template: %(name)s
be: Шаблон: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
be: Шаблон: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
be: Шлях пошуку для шаблону <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
be: (не існуе)

en: Back to Documentation
be: Вярнуцца да дакументацыі

en: Template filters
be: Фільтры шаблону

en: Template filter documentation
be: Дакументацыя фільтраў шаблону

en: Built-in filters
be: Убудаваныя фільтры

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
be: Каб карыстаць гэтыя фільтры, трэба памясціць  <code>%(code)s</code> у ваш шаблон перад тым як карыстаць гэты фільтр.

en: Template tags
be: Тэгі шаблону

en: Template tag documentation
be: Дакументацыя тэгаў шаблону

en: Built-in tags
be: Убудаваныя тэгі

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
be: Каб карыстаць гэтыя тэгі, трэба памясціць  <code>%(code)s</code> у ваш шаблон перад тым як карыстаць гэты тэг.

en: View: %(name)s
be: Прагляд: %(name)s

en: Context:
be: Кантэкст:

en: Templates:
be: Шаблоны:

en: Back to View documentation
be: Вярнуцца да дакументацыі прагляду

en: View documentation
be: Паглядзець дакументацыю

en: Jump to namespace
be: Перайсці да прасторы імёнаў

en: Empty namespace
be: Ачысціць прастору імёнаў

en: Views by namespace %(name)s
be: Прагляды ў просторы імёнаў %(name)s

en: Views by empty namespace
be: Прагляды ў пустым просторы імёнаў

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
be: 
    Функцыя прагляду: <code>%(full_name)s</code>. Імя: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
be: цэтлік:

en: filter:
be: сіта:

en: view:
be: прагляд:

en: App %(app_label)r not found
be: Праграму %(app_label)r не знайшлі

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
be: Мадэль %(model_name)r у праґраме «%(app_label)r» не знайшлі

en: model:
be: мадэль:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
be: залежны аб’ект «%(app_label)s.%(data_type)s»

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
be: залежныя аб’екты «%(app_label)s.%(object_name)s»

en: all %s
be: усе %s

en: number of %s
be: колькасьць %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
be: %s не падобны да аб’екта «шаблён спасылкі» — «urlpattern»
