django - en to bg translation catalogue (65 entries)

en: Administrative Documentation
bg: Административна документация

en: Home
bg: Начало

en: Documentation
bg: Документация

en: Documentation bookmarklets
bg: Bookmarklet-и за документация

en: To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can select the bookmarklet from any page in the site.
bg: За да инсталирате bookmarklet-и, задърпайте линка в лентата с отметки (bookmarks toolbar), или щракнете с десния бутон и добавете линка в отметките. Сега можете да изберете bookmarklet-а от която и да е страница на сайта.

en: Documentation for this page
bg: Документация за тази страница

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
bg: Препраща Ви от която и да е страница към документацията за изгледа, който я е генерирал.

en: Tags
bg: Тагове

en: List of all the template tags and their functions.
bg: Списък на всички шаблонни тагове и техните функции.

en: Filters
bg: Филтри

en: Filters are actions which can be applied to variables in a template to alter the output.
bg: Филтрите са действия, които могат да се използват върху променливи в даден шаблон, за да променят изхода.

en: Models
bg: Модели

en: Models are descriptions of all the objects in the system and their associated fields. Each model has a list of fields which can be accessed as template variables
bg: Моделите са описания на всички обекти в системата и свързаните с тях полета. Всеки модел си има списък на полетата, които могат да бъдат достъпени както шаблонни променливи

en: Views
bg: Изгледи

en: Each page on the public site is generated by a view. The view defines which template is used to generate the page and which objects are available to that template.
bg: Всяка страница на публичния сайт се генерира от изглед. Изгледът определя кой шаблон се използва за генериране на страницата и кои обекти са на разположение за този шаблон.

en: Tools for your browser to quickly access admin functionality.
bg: Инструменти за вашия браузър за бърз достъп до администраторската функционалност.

en: Please install docutils
bg: Моля инсталирайте docutils

en: The admin documentation system requires Python’s <a href="%(link)s">docutils</a> library.
bg: Системата за администраторска документация изисква библиотеката за Python <a href="%(link)s">docutils</a>.

en: Please ask your administrators to install <a href="%(link)s">docutils</a>.
bg: Моля, помолете вашите администратори да инсталират <a href="%(link)s">docutils</a> .

en: Model: %(name)s
bg: Модел: %(name)s

en: Fields
bg: Полета

en: Field
bg: Поле

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Methods with arguments
bg: Методи с аргументи

en: Method
bg: Метод

en: Arguments
bg: Аргументи

en: Back to Model documentation
bg:  Върни се в документацията за модели

en: Model documentation
bg: Документация за модели

en: Model groups
bg: Групи на модела

en: Templates
bg: Шаблони

en: Template: %(name)s
bg: Шаблон: %(name)s

en: Template: <q>%(name)s</q>
bg: Шаблон: <q>%(name)s</q>

note: Translators: Search is not a verb here, it qualifies path (a search path)
en: Search path for template <q>%(name)s</q>:
bg: Път за търсене на шаблон <q>%(name)s</q>:

en: (does not exist)
bg: (не съществува)

en: Back to Documentation
bg: Назад към Документацията

en: Template filters
bg: Шаблонни филтри

en: Template filter documentation
bg: Документация за шаблонни филтри

en: Built-in filters
bg: Вградени филтри

en: To use these filters, put <code>%(code)s</code> in your template before using the filter.
bg: За да използвате тези филтри, сложете <code>%(code)s</code> във вашия шаблон, преди да използвате филтъра.

en: Template tags
bg: Шаблонни тагове

en: Template tag documentation
bg: Документация за Шаблонни тагове

en: Built-in tags
bg: Вградени тагове

en: To use these tags, put <code>%(code)s</code> in your template before using the tag.
bg: За да използвате тези тагове, сложете <code>%(code)s</code> във вашия шаблон, преди да използвате тага.

en: View: %(name)s
bg: Изглед: %(name)s

en: Context:
bg: Контекст:

en: Templates:
bg: Шаблони:

en: Back to View documentation
bg: Обратно към документацията за Изглед

en: View documentation
bg: Документация за Изглед

en: Jump to namespace
bg: Прескочи към именни пространства

en: Empty namespace
bg: Празни именни пространства

en: Views by namespace %(name)s
bg: Изгледи по именни пространства %(name)s

en: Views by empty namespace
bg: Изгледи по празни именни пространства

en: 
        View function: <code>%(full_name)s</code>. Name: <code>%(url_name)s</code>.
bg: 
        Изглед функция: <code>%(full_name)s</code>. Име: <code>%(url_name)s</code>.

en: tag:
bg: таг:

en: filter:
bg: филтър:

en: view:
bg: изглед:

en: App %(app_label)r not found
bg: Приложението %(app_label)r не е намерено

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
bg: Моделът %(model_name)r не е намерен в приложение %(app_label)r

en: model:
bg: модел:

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
bg: свързания '%(app_label)s.%(data_type)s' обект

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
bg: свързаните '%(app_label)s.%(object_name)s' обекти

en: all %s
bg: всички %s

en: number of %s
bg: брой %s

en: %s does not appear to be a urlpattern object
bg: %s не прилича на обект от тип urlpattern
